dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Karta turysty na Kubę – Pośrednictwo wizowe

OPAL TRAVEL pośredniczy w wyrabianiu wiz do wszystkich krajów świata!

Obywatel polski udający się na Kubę zobowiązany jest do posiadania wizy odpowiedniej do celu planowanego pobytu lub tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista). Wiza na Kubę wydawana jest wyłącznie w celach turystycznych. Karta turystyczna (wiza) ważna jest 30 dni od momentu przekroczenia granicy, ale może być przedłużona (1 raz) aż do daty widniejącej na bilecie powrotnym, pod warunkiem że cały okres pobytu na wyspie nie przekracza 60 dni. Formalności dot. wydania wizy na Kubę załatwia się we właściwych urzędach imigracyjnych Inmigración y Extranjeria (adres w Hawanie: calle Factor y Final, Nuevo Vedado, Plaza de la Revolución) – wcześniej należy kupić znaczki opłaty skarbowej na kwotę 25 CUC w jednym z oddziałów Banco de Credito y Comercio. Należy przedłożyć do wglądu paszport, bilet lotniczy i rachunek za opłacone zakwaterowanie.

Kartę turystyczną – wizę na Kubę można zakupić bezpośrednio w Opal Travel.

Płatność gotówką w biurze. Prosimy zabrać ze sobą paszport lub skan z paszportu strony ze zdjęciem.

UWAGA: Możliwa jest także wysyłka karty kubańskiej (wizy) pocztą.

Wiza na Kubę – Wymagane dokumenty:

  • paszport lub kopia/skan paszportu strony ze zdjęciem
  • potwierdzenie dokonania płatności
  • dokładny adres do wysyłki

 

Przesyłkę wysyłamy pocztą, listem poleconym priorytetowym za potwierdzeniem odbioru na wskazany adres. Poczta deklaruje na dostarczenie dokumentów 3-4 dni robocze. Istnieje możliwość przyspieszenia wysyłki poprzez zamówienie kuriera – wówczas koszt przesyłki ustalany jest indywidualnie.

Po otrzymaniu przesyłki prosimy o dokładne sprawdzenie poprawności wpisanych danych.

Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wjazdu na Kubę. Turysta zobowiązany jest również posiadać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży. Służby graniczne mogą odmówić prawa przekroczenia granicy bez podania powodu odmowy.

Interesuje Cię aktualna cena wizy na Kubę? Zapraszamy do kontaktu – przedstawimy aktualne koszty karty turystycznej na Kubę.