dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Fascynujący rejs przez lody Antarktydy na statku badawczym Plancius
 • Przeprawa przez Cieśninę Dreak’a
 • Bliskie spotkanie z fokami, orkami, wielorybami
 • Wykłady tematyczne specjalistów – przewodników i członków załogi statku

Wybierz termin

5950 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1 dzień: Ushuaia
Spotkanie w porcie Ushuaia, będącym najdalej na południe wysuniętym miastem na świecie. Zaokrętowanie na statku, spotkanie z załogą i rozpoczęcie rejsu.

2-3 dzień: Cieśnina Drake’a
Rejs przez Cieśninę Drake’a łączącą Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym, przez zazwyczaj wzburzone wody oddzielające Ziemię Ognistą od zachodniej Antarktydy. Przepłynięcie w obręb Koła Podbiegunowego, a następnie w stronę wybrzeży Antarktydy Obserwacja licznych gatunków ptactwa: albatrosów, fulmarów, nawałników burzowych i petreli śnieżnych. W ekspedycji towarzyszyć nam będą specjaliści świata przyrody tego regionu, którzy objaśniają nam jego tajemnice. W pobliżu Południowych Szetlandów powinniśmy zobaczyć pierwsze pływające góry lodowe.

czytaj więcej

4-8 dzień: Półwysep Arktyczny
Po dotarciu do wyspy Decepcion, przystanek w rejonie Bailey Head, gdzie znajduje się ogromna, szacowana na 10 tys. osobników kolonia pingwinów antarktycznych. Wyspa Decepcion jest zalanym przez morze kraterem wulkanu, znajdują się na niej gorące źródła i opuszczona stacja wielorybników. Oprócz pingwinów obserwować można tu nawałniki czarnobrzuche i Wilsona, mewy dominikańskie, rybitwy antarktyczne. W dalszej części rejsu popłyniemy do Wysp Orne, skąd roztacza się piękny widok na Cieśninę Gerlache’a i gdzie żyją kolonie pingwinów antarktycznych, a następnie do niedużej wysepki Cuverville, leżącej blisko brzegów Antarktydy będącej domem dla kolonii pingwinów białobrewych. Po odwiedzinach wysepki przepłynięcie przez Zatokę Paradise, słynącą z ogromnej liczby gór lodowych i wielorybów. Zajście na łodzie Zodiak i wycieczki wokół pływających gór lodowych oraz do fiordów, których ujścia wychodzą na zatokę. Przez spektakularny Kanał Lemairea dopłyniemy do Wyspy Petermann, na której znajduje się kolonia pingwinów Adeli oraz kormoranów niebieskookich. Program rejsu zależny jest od warunków pogodowych – jeśli dopiszą zwiedzimy także zamieszkałą przez słonie morskie Wyspę Pleneru. W miejscowych wodach spotkać można humbaki, wieloryby Minke i Finwale. Kolejny dzień to rejs na północ Kanałem Neumayera a następnie Cieśniną Gerlache’a do Zatoki Charlotte słynącą z przepięknych krajobrazów. Zejście na łodzie Zodiak i wycieczka po wodach zatoki na spotkanie lampartów morskich, krabojadów i wielorybów Minke. Dopłyniemy także na Wyspę Półksiężycową, na której żyją pingwiny białobrewe i antarktyczne, kormorany niebieskookie oraz wydrzyki brązowe. Przy odrobinie szczęścia spotkamy również słonie morskie oraz foki Weddella. Na wyspie znajduje się również argentyńska stacja badawcza. Jeśli pogoda dopisze wybierzemy się na kolejną wycieczkę w rejon Hannah Point gdzie spotykane są słonie morskie, gołębie przylądkowe, petrele południowe olbrzymie oraz pingwiny białobrewe.

910 dzień: Cieśnina Drake’a
Rejs powrotny przez Cieśninę Drake’a, w czasie którego będzie można oglądać ponownie morskie ptaki.

11 dzień:
Rejs do Ushuaia i wyokrętowanie.

Biuro Podróży Opal Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu w trakcie jego realizacji na wypadek nagłych zmian pogodowych, ruchów mas lodu i innych czynników losowych, mogących uniemożliwić ekspedycje na poszczególnych obszarach Antarktydy.

Dostępne są też inne programy rejsów realizowane w innych terminach, szczegóły w Biurze Opal Travel.

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie na 10 nocy w kabinie czteroosobowej na statku Plancius (dopłata do kabiny 3-osobowej
 • 800 EUR, do kabiny dwuosobowej 1400 EUR)
 • wszystkie posiłki na pokładzie statku w czasie rejsu
 • wycieczki lądowe podczas rejsu łódką typu Zodiak
 • program wykładów tematycznych specjalistów oraz członków załogi statku
 • opiekę i wycieczki ze specjalistami i przewodnikami w zakresie miejscowej fauny i flory
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa – Ushuaia – Warszawa (ok. 5500 PLN)
 • noclegów w Ushuaia (sugerowany nocleg przed rozpoczęciem rejsu)
 • napiwków