dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Program standardowy: 11 listopada – 26 listopada (16 dni)

+ opcja rozszerzona o Argentynę, Paragwaj i Urugwaj: 11 listopada – 30 listopada (20 dni)

Wybierz termin

6750 PLN + 1450 EUR

6750 PLN + 1890 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1: Przelot do Sao Paulo

Przelot z Warszawy do Sao Paulo. Po przylocie transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 2: Odkrywanie Sao Paulo – przelot do Manaus w sercu Amazonii

Wcześnie rano śniadanie. Wycieczka do centrum miasta. Odkrywanie Sao Paulo – najludniejszego miasta Ameryki Południowej i całej półkuli południowej (w aglomeracji Sao Paulo mieszka 21 milionów ludzi). Przejażdżka metrem, odwiedziny w centrum miasta. Przejazd na lotnisko, przelot do Manaus – miasta położonego w sercu Amazonii. Nocleg w Manaus.

Dzień 3: Manaus – Amazonia: łowienie piranii i tropienie aligatorów

Śniadanie. Przejazd przez monumentalny, mający ponad 3,5 kilometra długości most zbudowany w 2011 roku na rzece Rio Negro do niewielkiej lokalnej wioski. Przesiadka na łódź, przepłynięcie do lodży zbudowanej pośród dziewiczego lasu deszczowego Amazonii. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem, który będzie nam towarzyszyć podczas kolejnych dni. Wycieczka canoe, której celem będzie łowienie piranii oraz innych ryb zamieszkujących w Amazonce. W godzinach wieczornych wyprawa na tropienie aligatorów. Wieczorem fakultatywnie chętni będą mieć okazję do spróbowania oryginalnego smaku ryb z Amazonki. Nocleg w lodży w sercu Amazonii.

Dzień 4: Amazonia: wycieczka piesza, pływanie z delfinami i wizyta w wiosce Indian

Śniadanie. Wycieczka piesza w lesie deszczowym z odkrywaniem roślin posiadających właściwości medyczne oraz gigantycznych drzew rosnących w rejonie Amazonii. Chętni będą mieć możliwość zanurzenia się w lokalnej rzece (wolnej od piranii) oraz o ile dopisze nam szczęście, popływania w niej z iniami amazońskimi (gatunek słodkowodnych delfinów). W godzinach popołudniowych wraz z lokalnym przewodnikiem wyprawa do wioski Indian, gdzie będziemy próbować podejrzeć ich życie codzienne. Będziemy starać się o zgodę na wykonanie przez gospodarzy ich tradycyjnych pieśni i tańców. Nocleg w wiosce Indian.

czytaj więcej

Dzień 5: Amazonia: obserwacja zwierząt, poznawanie technik survivalu, nocleg na hamakach w dżungli

Śniadanie. Wycieczka przyrodnicza canoe z próbą obserwacji ptaków, małp i leniwców. Wycieczka do miejsca położonego w sercu dżungli, wprowadzenie w techniki survivalu – sztuki przetrwania w amazońskim lesie deszczowym. Nocleg w lodży lub na hamakach w samym środku lasu deszczowego – w przypadku noclegu w dżungli zapewnione będą hamaki i moskitiery (deklaracja wyboru noclegu w dżungli jest możliwa w momencie zgłoszenia na wyjazd).

Dzień 6: Amazonia: powrót do lodży, wycieczka canoe

Wspólne przygotowanie śniadania w sercu amazońskiej dżungli a następnie powrót do lodży. Popołudniu wycieczka canoe przez las deszczowy Amazonii. Powrót do lodży, odpoczynek. Nocleg w lodży.

Dzień 7: Amazonia – powrót do Manaus – przelot do Brasilii

Śniadanie, powrót do Manaus. Wizyta w centrum miasta, gdzie zobaczymy między innymi budynek opery. Wycieczka transportem naziemnym a następnie statkiem po Rio Negro. Dopłyniemy do miejsca, gdzie spotykają się wody dwóch rzek: Rio Negro oraz Rio Solimoes, tworząc „królową rzek” – Amazonkę. W godzinach wieczornych przejazd na lotnisko w Manaus, nocny przelot do Brasilii – stolicy Brazylii.

Dzień 8: Poznawanie modernistycznej architektury Brasilii – przelot do Salvadoru

Rano przylot do Brasilii – miasta – arcydzieła modernistycznej architektury. Brasilia powstała w latach 1956-1960 dekretem prezydenta Kubitschka, zbudowano ją na planie lecącego samolotu, oblanego wodami sztucznego jeziora Paranoa (był to projekt dwóch znakomitych brazylijskich architektów: Lucio Costy i Oscara Niemeyera). Miasto, słynne z futurystycznych budynków wzniesionych ze stali, szkła i marmuru zostało wpisane na listę UNESCO jako arcydzieło architektury XX wieku. Przejazd do centrum miasta, gdzie zobaczymy najciekawsze budynki miasta. Powrót na lotnisko, wylot do Salvadoru – wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO dawnej kolonialnej stolicy Brazylii. Po przylocie przejazd do centrum miasta. Nocleg w Salvadorze.

Dzień 9: Zwiedzanie Salvadoru – perły brazylijskiej architektury kolonialnej

Wcześnie rano śniadanie. Tego dnia zwiedzamy Salvador, jedno z najpiękniejszych zabytkowych miast Ameryki Południowej, dawną stolicę Brazylii. Przespacerujemy się klimatycznymi uliczkami Starego Miasta, zbudowanego przez Portugalczyków na wzór Lizbony, odwiedzimy najważniejsze zabytkowe place i kościoły oraz kameralne targowiska z rękodziełem. Przejażdżka windą Lacerda – najstarszą windą świata, której początki sięgają 1610 roku. Spacer po nadbrzeżu. Wieczorem będziemy mieć możliwość wyjścia do lokalnej restauracji, gdzie fakultatywnie będzie szansa spróbowania bobo – gęstej zupy z krewetkami – jednego z przysmaków kuchni okolic Salvadoru. Nocleg w Salwadorze.

Dzień 10: Przelot do Rio de Janeiro, Chrystus Odkupiciel i Ogród Botaniczny

Wcześnie rano śniadanie, przejazd na lotnisko, wylot do Rio de Janeiro, nazywanego przez Brazylijczyków „Cudownym Miastem”. Po przylocie transfer do miejsca noclegu a następnie zwiedzanie najważniejszych atrakcji Rio. Tego dnia wjedziemy historycznym tramwajem na wzgórze Corcovado, na którym znajduje się słynny 38 metrowy pomnik Chrystusa Odkupiciela – symbol Rio de Janeiro i całej Brazylii. Przejazd do słynnego Ogrodu Botanicznego (lista UNESCO). Wieczorem chętni fakultatywnie będą mieć możliwość wyjścia do tradycyjnej brazylijskiej restauracji w stylu rodizio. Nocleg w Rio de Janeiro.

Dzień 11: Wypoczynek na plaży Copacabana, ewentualnie dalsze odkrywanie Rio

Śniadanie. Przejazd na Copacabanę – najsłynniejszą plażę świata, czas wolny na odpoczynek, ewentualnie fakultatywnie dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro: możliwość wyjazdu do historycznego centrum miasta, dzielnicy artystycznej Lapa, do miejsca rozpoczęcia karnawału Sambodrom, stadionu Maracana oraz na Głowę Cukru, z której punktów widokowych rozpościera się imponujący widok całej okolicy. Wieczorem fakultatywnie nauka samby w jednym z lokalnych barów. Nocleg w Rio de Janeiro.

Dzień 12: Petropolis, przejazd do Paraty – „brazylijskiej Wenecji”

Śniadanie. Wycieczka do Petropolis (Miasta Piotra – nazwa upamiętnia brazylijskiego cesarza Piotra II) – w którym w XIX wieku zbudowano letnie rezydencje brazylijskich cesarzy i arystokratów. Odwiedzimy tu najważniejsze zabytki miasta: Katedrę São Pedro de Alcântara, Pałac Kryształowy i słynne Muzeum Cesarskie. Powrót do Rio, wieczorny przejazd do malowniczo położonego miasteczka Paraty, nazywanego „brazylijską Wenecją”. Późny przyjazd do Paraty, spacer do pousady – niezwykle klimatycznego hotelu w stylu kolonialnym. Nocleg w pousadzie.

Dzień 13: Zwiedzanie Paraty, wycieczka łodzią po Atlantyku, przejazd do Sao Paulo

Rano śniadanie w pousadzie, następnie spacer po niezwykle malowniczym Starym Mieście w Paraty, które wpisane jest na listę UNESCO. Odwiedzimy najważniejsze zabytkowe uliczki, place i kościoły miasta. Wycieczka łodzią po Atlantyku, podczas której odwiedzimy 3 z okolicznych wysp. Krótkie postoje na plażowanie, ewentualnie fakultatywnie nurkowanie przy wyspach. Wieczorem powrót do Paraty, czas wolny (będzie możliwość odwiedzenia niewielkiej, królującej nad miastem twierdzy obronnej z której rozpościera się widok na Atlantyk). Nocny przejazd autobusem do Sao Paulo.

Dzień 14: Przelot z Sao Paulo do Foz do Iguazu, wodospady od strony brazylijskiej

Wcześnie rano przyjazd do Sao Paulo, transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguazu – niewielkiego miasteczka powstałego w okolicy wodospadów Iguazu – jednych z największych i najpiękniejszych na świecie, znajdujących się w pobliżu miejsca, gdzie stykają się granice trzech państw: Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Wodospady Iguazu zostały wpisane na listę dziedzictwa UNESCO oraz uznane za jeden z przyrodniczych „Cudów Świata”. Przejazd do parku narodowego, wycieczki piesze i odkrywanie wodospadów od strony brazylijskiej. Kontemplacja potęgi natury. Nocleg po stronie brazylijskiej.

Dzień 15: Wodospady Iguazu od strony argentyńskiej – wylot do Europy

Po śniadaniu przejazd na stronę argentyńską, gdzie spędzimy kolejny dzień na odkrywaniu wodospadów Iguazu. Przejażdżka kolejką wąskotorową, wycieczki piesze w lesie deszczowym, przejście niewielką kładką w pobliże Diabelskiego Gardła – miejsca, gdzie znajduje się najwyższy, 82-metrowy spadek wód. Powrót na stronę brazylijską oraz wylot samolotem do Sao Paulo i do Europy.

Dzień 16  Przylot do Warszawy

Przylot do Warszawy (w zależności od rozkładu przylot może nastąpić tego lub następnego dnia).

 

OPCJA ROZSZERZONA (+ ARGENTYNA, PARAGWAJ I URUGWAJ):

Dzień 16: Paragwaj

Śniadanie. Przejazd do Paragwaju – jednego z najrzadziej odwiedzanych przez turystów krajów Ameryki Południowej. Przejazd do Ciudad del Este a następnie do Trinidadu – niewielkiej miejscowości, w której znajdują się imponujące, wpisane na listę UNESCO ruiny La Misión de la Santísima Trinidad de Paraná – dawnego klasztoru jezuitów. Zwiedzanie zabytku a następnie powrót do Ciudad del Este na nocleg.

Dzień 17: Przelot do Buenos Aires, spacer po mieście

Śniadanie. Przejazd do Argentyny, wylot samolotem do Buenos Aires, po przylocie transfer do hotelu oraz spacer po centrum „boskiego” Buenos. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty na Placu Majowym, który od lat jest centralnym miejscem najistotniejszych wydarzeń politycznych kraju. Zobaczymy Różowy Dom – siedzibę prezydentów Argentyny oraz zabytkową katedrę. Spacer modnym deptakiem Florida, podejdziemy również pod gmach słynnej opery Teatro Colon. W godzinach wieczornych spacer do Puerto Madero – nowoczesnej dzielnicy biznesowej Buenos Aires, malowniczo położonej nad brzegiem rzeki. Wieczorem fakultatywnie chętni będą mieć możliwość spróbowania najlepszych argentyńskich steków w lokalnej restauracji, oczywiście przy wyśmienitym tamtejszym winie. Nocleg w Buenos Aires.

Dzień 18: Dalsze zwiedzanie Buenos Aires – wycieczka na pampę

Śniadanie. Przejazd na cmentarz Recoleta, na którym pochowana została między innymi Evita Peron. Wycieczka do dzielnicy La Boca, która przez cały dzień rozbrzmiewa dźwiękami tanga. Chętni będą mieć możliwość przyłączenia się do tańca. W godzinach popołudniowych przejazd na pampę (pampa to trawiasta lub krzewiasto-trawiasta formacja roślinna o charakterze stepowym występująca w Ameryce Południowej, na której wypasa się bydło i owce). Wizyta na tradycyjnej estancii – farmie, gdzie kwitnie kultura gauchos (argentyńskich odpowiedników cowboy’ów). Wieczorem powrót do Buenos Aires, nocleg.

Dzień 19: Wycieczka do Colonii del Sacramento w Urugwaju – wylot do Europy

Śniadanie. Przejazd do przystani, wycieczka promem do Colonii del Sacramento – kolonialnej perełki Urugwaju. Wizyta na wpisanym na listę UNESCO Starym Mieście, które zbudowane zostało przez Portugalczyków, a następnie rozbudowane przez Hiszpanów. Zwiedzanie najważniejszych placów, ulic i kościołów. W godzinach popołudniowych powrót promem do Buenos Aires, czas wolny a następnie przejazd na lotnisko i wylot samolotem do Europy.

Dzień 20: Przylot do Warszawy

Przylot do Warszawy (w zależności od rozkładu przylot może nastąpić tego lub następnego dnia).

Cena obejmuje:

  • przeloty wewnętrzne: Sao Paulo-Manaus, Manaus-Brasilia-Salvador, Salvador-Rio de Janeiro, Sao Paulo-Iguazu-Sao Paulo (w przypadku wersji rozszerzonej ostatni odcinek to Sao Paulo-Iguazu-Buenos-Aires)
  • transport: na części trasy przejazdy autokarami lub minivanami oraz łodziami
  • zakwaterowanie: noclegi w hotelach 3*, hotelach klasy turystycznej i hostelach, w Amazonii w lodży
  • wyżywienie: 12 śniadań (wersja standardowa), 16 śniadań (wersja rozszerzona)
  • opiekę przewodnika polskojęzycznego oraz przewodnika lokalnego w Amazonii
  • ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż

Cena nie obejmuje: