dodaj do schowka 0 szybki kontakt

WYJAZD INDYWIDUALNY
w dowolnym terminie od 2 osób 3570 USD

 • La Paz – najwyżej położona stolica świata
 • Jezioro Titicaca
 • Eksploracja lasu deszczowego

Wybierz termin

7950 PLN + 2320 USD

7950 PLN + 2320 USD

7950 PLN + 2320 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1: Warszawa

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie przy stanowisku Opal Travel. Przelot do La Paz.

Dzień 2: La Paz

Przylot do La Paz, administracyjnej stolicy  Boliwii.  Jest to najwyżej położona stolica na świecie (3,600 m n.p.m.). Została założona w 1548 roku przez Alonso de Mendoza na miejscu osady Indian Chuquiago. Wycieczka do leżącej na obrzeżach miasta Doliny Księżycowej nazwanej tak ze względu na fantastyczne formy erozyjne tworzące krajobraz nie z tej ziemi. Obiad. Powrót do centrum miasta: Plaza Murillo, gdzie znajduje się Pałac Prezydencki, Parlament i Katedra; punkt widokowy skąd rozpościera się panorama na cale miasto; intrygujący targ czarownic pełen amuletów, dziwnych mikstur i ziół. Spacer po targowych uliczkach z ludowym rękodziełem. Nocleg.

Dzień 3: Tiahuanco

Śniadanie. Wycieczka do ruin siedziby jednej z najstarszych kultur preinkaskich – Tiahuanaco, znajduje się tam słynna monolityczna Brama Słońca z podobizna legendarnej postaci antropomorficznej Wiracochy. Obiad. Przejazd do Copacabana (4 h), zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 4: Copacabana

Śniadanie. Rejs prywatny po jeziorze Titicaca w kierunku wyspy słońca, zwiedzanie pałacu Pillkoqaina, zwiedzanie również Portu Yamani, po drodze zwiedzanie źródeł inkaskich oraz schodów Yumani. Obiad. Powrót do La Paz, nocleg.

czytaj więcej

Dzień 5: Rurrenabaque

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i przelot do Rurrenabaque. Rejs rzekami Beni i Tuichi do Ecolodge, (trwa ok. 5 ½ godz). W trakcie rejsu podziwiamy piękne krajobrazy tropikalnej dżungli zobaczymy m.in. kanion Bala (Bala George). Obserwacja lokalnej fauny i flory. W trakcie rejsu box lunch. Dotarcie do portu Chalalan. Z portu idziemy szlakiem Jaguara do jeziora Chalalan gdzie znajduje się Ecolodge. Obiad. Po południu krótki spacer szlakami tematycznymi w trakcie których miejscowy przewodnik przybliży nam sekrety dżungli. W trakcie powrotu  canoa  obserwacja niektórych gatunków małp i ptaków. Kolacja. Po kolacji krótki spacer, aby zobaczyć nocne życie zwierząt, zwłaszcza różnych owadów. Nocleg.

Dzień 6: Ecolodge

Śniadanie w Ecolodge. Wędrówka 3-4 godziny szlakami Tapacare lub podobnymi,  w trakcie której  miejscowy przewodnik pogłębi  zrozumienie procesów ekologicznych i lasów tropikalnych. Powrót do lodge. Obiad. W godzinach popołudniowych, będzie okazja odwiedzić punkt widokowy z którego można zobaczyć piękne krajobrazy jeziora Chalalan i rozległe tereny  pierwotnego lasu deszczowego  Parku Narodowego Madidi. Dyskusja na temat historii społeczności, projektu Chalalan i tworzenia Madidi.  Na kolację skosztujemy typowe lokalne jedzenie w formie bufetu. Rejs canoa podczas którego będziemy próbowali  zaobserwować  imponujący blask  oczu aligatorów i innych zwierząt. Tradycyjna Noc (keczua – Tacana), w trakcie której  nasi lokalni przewodnicy wyjaśnią zwyczaje, praktyki i rytuały rdzennych Uchupiamonas, poczęstują nas lokalnym drinkiem, posłuchamy muzyki i zatańczymy z mieszkańcami  społeczności San José de Uchupiamonas.

Dzień 7: Spacer po szlaku

Śniadanie w Ecolodge. Bardzo wcześnie będziemy mieli krótki spacer po jednym z naszych szlaków, gdzie będzie okazja, aby zobaczyć niektóre zwierzęta i ptaki. Powrót do lodge. Obiad. Po obiedzie idziemy w kierunku portu Chalalan na pokład łodzi którą wrócimy do Rurrenabaque. Podczas podróży zalecamy obserwację lokalnej fauny. Podróż powrotna trwa tylko 3 godziny. Przyjazd do Rurrenabaque i transfer na lotnisko, przelot do La Paz. Nocleg.

Dzień 8: Malllku Cueva Villama Malllku

Wcześnie rano przejazd na lotnisko i przelot do Uyuni, śniadanie. Wyjazd do miasta Malllku Cueva Villamar, zwiedzanie cmentarzysko pociągów, kościół San Cristobal oraz miasteczko Culpina K, Alota oraz Valle de la Rocas – słynne formacje skalne jest to skutkiem erozji przez wiatr, przejeżdżamy przez Dolinę Gigantów. Dojazd do hotelu Mallku Jaskinia Villamar. Nocleg.

Dzień 9: Laguny Colorada i Chalviri

Śniadanie, przejazd do laguny Colorada i zwiedzanie  okolic jeziora gdzie będzie okazja obejrzeć sławne James Flamencos (James czerwonak) jedyne egzemplarze  tego gatunku na świecie, zobaczymy również zmarzliny oraz gejzery Sol de la Mañana, przejdziemy przez laguny Chalviri, ich ciepłe źródła oraz Dolinę Dali, dalej kontynuujemy przejazd  aż do laguny Verde (zielonej) gdzie obserwujemy imponujący szmaragdowy kolor wody; oprócz tego zobaczymy wspaniały wulkan Llicancahur. Powrót do Mallku jaskinia Villamar, zakwaterowanie w hotelu, nocleg (obiad i kolacja)

Dzień 10: Wyspa Inkahuasi

Śniadanie. Przejazd w kierunku Gran Salar, gdzie zwiedzamy oko salaru, poza tym obserwujemy wydobycie i produkcję bloków soli, dalej zwiedzamy wyspę Inkahuasi znaną również jako wyspa ryby, tu obserwujemy  gigantyczne kaktusy, Przejazd do Colchani i zakwaterowanie w hotelu Palacio de Sal. Nocleg. (obiad i kolacja).

Dzień 11: Powrót do La Paz

Śniadanie. Przejazd do miasta Uyuni, przejazd na lotnisko i przelot do La Paz, przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 12: Powrót

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i wylot.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty wewnętrzne
 • zakwaterowanie w hotelach  3* w pokojach dwuosobowych, w Rurenabaque bungalow.
 • śniadania, obiady i kolacje zgodnie z programem poza ostatnim dniem
 • przejazdy mikrobusem lub samochodem (w wersji indywidualnej)
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opiekę lokalnych angielskojęzycznych przewodników lokalnych w wersji dla grupy opiekę pilota B. P. Opal Travel
 • ubezpieczenie

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelotu na trasie Warszawa – La Paz – Warszawa (z przesiadką). Przelot jest wliczony w cenę wyjazdu grupowego – 5300 PLN
 • posiłków poza wymienionymi
 • zwyczajowych napiwków
 • dopłaty do wysokiego sezonu 600 PLN