dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Arequipa – białe miasto wykute w kamieniu wulkanicznym
 • Tarasy pół uprawnych twierdzy Ollantaytambo
 • Wizyta u Indian Yagua
 • Doskonała lokalizacja hoteli

Wybierz termin

6600 PLN + 2590 USD

6600 PLN + 2590 USD

7600 PLN + 2590 USD

6600 PLN + 2590 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Lima
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, powitalny drink i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

2 dzień: Lima
Śniadanie. Zwiedzanie LIMY kolonialnej (lista UNESCO) założonej przez Franciszka Pizarro: Plaza de Armas, Kościół Św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Powitalny obiad. Wizyta w Muzeum Złota, gdzie znajdują się bogate kolekcje złotych, preinkaskich wyrobów, równie starych indiańskich tkanin i unikalnej ceramiki oraz jeden z najbogatszych na świecie zbiór militariów. Nocleg.

3 dzień: Lima – Paracas – Nazca
Śniadanie. Bardzo wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na WYSPY BALLESTAS nazywane Małym Galapagos. Safari fotograficzne z łodzi – będziemy oglądać kolonie lwów morskich, fok i pingwinów oraz różne gatunki ptactwa siedzącego na stromych zboczach wysp i wysepek m.in.: mewy, głuptaki, kormorany, pingwiny Humboldta. Przejazd do Ica. Obiad, a następnie przejazd do Nazca. Postój przy wieży widokowej na najdłuższej drodze świata – Panamericanie. Pierwszy kontakt z liniami Nazca: figura ręki i drzewa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

czytaj więcej

4 dzień: Nazca – Arequipa
Śniadanie. Dla chętnych przelot awionetką nad liniami na PŁASKOWYŻU NAZCA (lista UNESCO; atrakcja fakultatywna, koszt: ok. 85 USD, lot uwarunkowany jest warunkami pogodowymi). Nazca słynie z olbrzymich figur, których pochodzenie oraz przeznaczenie spędza sen z powiek wybitnym uczonym. Ogromne, osiągające nawet 60 m, figury zwierząt i geometryczne, ciągnące się kilometrami linie wciąż wywołują wiele kontrowersji… Obiad. Przejazd autobusem kursowym autostradą Panamaricana – najważniejszą drogą w Peru biegnącą wzdłuż wybrzeża do Arequipy. Do zachodu słońca podziwianie wspaniałych krajobrazów. Późny przyjazd do Arequipy. Zakwaterowanie, nocleg.

5 dzień: Arequipa
Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wysokości 2335 m n.p.m. ”Białego Miasta” – AREQUIPY (lista UNESCO), w tym m.in.: tajemniczego Klasztoru Św. Katarzyny, gdzie czas praktycznie zatrzymał się w epoce kolonialnej, pięknego Plaza de Armas oraz neorenesansowej katedry, nad którą górują ośnieżone szczyty gór… Obiad. Po południu czas wolny. Polecamy spacer po mieście, zakupy wyrobów z alpaki oraz kolejną, tym razem wieczorną, wizytę na oświetlonym Plaza de Armas. Nocleg w Arequipie.

6 dzień: Arequipa – Colca – Chivay
Śniadanie. Przejazd w kierunku słynnego, odkrytego przez Polaków, KANIONU COLCA. Wspaniała widokowa trasa wiedzie przez przełęcz na wysokości ok. 4.830 m n.p.m. Po drodze podziwianie pięknych krajobrazów: ośnieżonych szczytów wulkanów otaczających Arequipę, tarasów oraz stad pasących się lam i alpak. Dojazd do hotelu w Chivay, zakwaterowanie. Obiad. Dla chętnych fakultatywnie kąpiel w gorących źródłach w La Calera. Nocleg w Chivay.

7 dzień: Chivay – Kanion Colca – Puno
Śniadanie. Dojazd do Kanionu Colca, którego głębokość sięga ponad 3500 m. Z Krzyża Kondorów roztacza się najpiękniejszy widok na kanion, a przy odrobinie szczęścia obserwować można także krążące nad kanionem majestatyczne kondory, których rozpiętość skrzydeł sięga nawet do 3 m. Obiad w formie lunch boxu. Przejazd do Puno malowniczo położonego nad jeziorem Tititaca, które jest najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie (3812 m n.p.m.). Sesja z szamanem podczas pobytu w Puno. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

8 dzień: Puno – Copacabana – La Paz
Śniadanie. Rejs łodzią na zbudowane z trzciny totora, pływające WYSPY UROS oraz spotkanie z ich mieszkańcami. Następnie przejazd malowniczą trasą prowadzącą wzdłuż Jeziora Titicaca do Boliwii. Po drodze zwiedzanie tradycyjnych wiosek Chucuito (świątynie płodności), Juli i Pomato. Postój w COPACABANA i wizyta w Sanktuarium Maryjnym. Przyjazd do największego miasta Boliwii – La Paz. Miasto położone na wysokości niemalże 4000 m n.p.m., malowniczo usytuowane jest na zboczach potężnego kanionu, którego krawędzie oddalone są od siebie o około 5 km. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Nocleg.

9 dzień: La Paz
Śniadanie. Zwiedzanie LA PAZ – najwyżej położonej stolicy na świecie: barokowy kościół św. Franciszka z XVIII w., spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta, wizyta na osobliwym Targu Czarownic oraz zwiedzanie zachwycającej nieziemskim, księżycowym krajobrazem DOLINY KSIĘŻYCOWEJ (ok.4 godzin). Po południu czas wolny. Kolacja i nocleg.

10 dzień: La Paz – Puno
Śniadanie. Przejazd do Puno przez Desaguadero. Zwiedzanie TIAHUANACO największego ośrodka kultury andyjskiej (lista UNESCO): muzeum oraz ruin miasta uważanego za najstarsze miasto świata. Budowle w Tiahuanaco charakteryzują się doskonałą obróbką kamienia, którego kilkudziesięciotonowe bloki połączone są przy pomocy miedzianych klamer. Ruiny znane są z dwóch monolitycznych bram – Puerta del Sol (Brama Słońca) oraz Puerta de la Luna (Brama Księżyca), które usytuowane są tak by, w dniu przesilenia słonecznego, promienie słońca odpowiednio padały na budowle. Obiad. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg.

11 dzień: Puno – Cuzco
Śniadanie. Przejazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie ŚWIĄTYNI BOGA WIRACOCHA i Andahuaylillas – przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Obiad na trasie. Zakwaterowanie i nocleg w Cuzco.

12 dzień: Cuzco
Śniadanie. Zwiedzanie miasta, będącego stolicą „Państwa Słońca”, której lokalizację według inkaskiej legendy wybrały dzieci Króla Słońca Inti wysłane na ziemię, by głosić jego chwałę i przynieść ludziom cywilizację. Wybór padł na położoną w Andach, na wysokości ok. 3400 m n.p.m. żyzną dolinę, gdzie powstało miasto „Pępek Świata” czyli CUZCO – stolica Imperium Inków. Zwiedzanie Starego Miasta (lista UNESCO): Katedry, Kościoła Św. Franciszka, Świątyni Słońca – Cori-cancha oraz położonych w okolicy ruin pochodzących z czasów panowania Inków: SACSAYHUAMAN, KENKO, PUCA PUCARA i TAMBO MACHAY (około 4 godzin). Kolacja z folklorem. Nocleg.

13 dzień: Cuzco – Święta Dolina Inków – Cuzco
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW (obiad w trakcie zwiedzania). Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba, oglądanie tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Zwiedzanie miasteczka i twierdzy OLLANTAYTAMBO, najstarszego inkaskiego miasta z kamienia, którego najbardziej znaną budowlą jest nigdy nie ukończona „Świątynia Słońca”. Wizyta na kolorowym, ludowym targu w PISAC, gdzie miejscowi Indianie wymieniają się towarami. Powrót do Cusco, nocleg.

14 dzień: Cuzco – Machu Picchu – Cuzco
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do MACHU PICCHU (lista UNESCO; od lipca 2008 wpisane na listę Siedmiu Cudów Świata) – zwiedzanie ruin legendarnego miasta Inków malowniczo położonego na porośniętym tropikalną roślinnością stoku.. Obiad. Powrót do Cuzco, nocleg.

15 dzień: Lima – Warszawa
Śniadanie, czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Wylot do Warszawy.

16 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

 

 

OPCJA PBO:

15 dzień: Cusco – Lima – Iquitos
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Przejście na terminal przelotów lokalnych. Przelot do stolicy peruwiańskiej Amazonii – IQUITOS. Transfer do hotelu w Iquitos, zakwaterowanie. Nocny spacer po mieście. Tego dnia obiad lub kolacja (w zależności od połączeń lotniczych). Nocleg.

16 dzień: Iquitos
Śniadanie. Transfer do portu rzecznego, a następnie canoe do lodge w dżungli, obejmującej swym obszarem 2 mln hektarów rzek, jezior i moczarów. Zakwaterowanie w Sinchicuy. Powitanie grupy napojami regionalnymi. Wycieczka kulturoznawcza: wizyta u INDIAN YAGUA. Obiad. Po obiedzie spacer etno-botaniczny oraz spotkanie z szamanem. Wizyta w wiosce Santa Maria. Pokaz projektów ekologicznych na rzecz lokalnej fauny. Zachód słońca nad Amazonką, wieczorny spacer. Poznawanie magicznych odgłosów dżungli. Powrót do lodge na kolację i nocleg.

17 dzień: Iquitos
Dla chętnych poranna obserwacja ptactwa w dżungli amazońskiej. Śniadanie. Oglądanie ekosystemu Yanaku. Transfer do TAMBO YANACU – królestwa Gigantycznych Drzew. Poznawanie ziół medycznych oraz obserwacja ssaków dżungli amazońskiej w ich naturalnym środowisku. Obiad. Pokaz łowienia ryb, także piranii! Powrót do lodge Sinchicuy. Udział w programie ekologicznym „zasadź drzewo”. Kolacja i nocleg.

18 dzień: Iquitos –Lima
Śniadanie. Wizyta w wiosce Indian amazońskich. Obiad. Powrót do Iquitos, miasta o niepowtarzalnej atmosferze. Zwiedzanie największego miasta w Peru położonego na terenie dżungli, a zarazem największego miasta w Amazonii, które nie ma połączenia z lądem. Iquitos zostało założone przez Jezuitów w XVIII w., jego największy rozwój gospodarczy, dzięki zapotrzebowaniu na kauczuk, przypada na koniec XIX w. Oglądanie wspaniałych rezydencji będących śladami dawnej świetności, m.in. Casa de Hierro – żelaznego domu projektu Eiffela. Wizyta na placu targowym. Transfer na lotnisko, przelot do Limy. Transfer do hotelu, nocleg.

19 dzień: Lima – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy.

20 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Lima – Warszawa
 • przelot wewnętrzny, przejazdy autokarem lub mikrobusem (w tym jeden przejazd autobusem kursowym – biuro nie odpowiada za korki na drogach oraz zanieczyszczenie powietrza w odwiedzanych na trasie miastach)
 • przejazdy pociągiem wg programu
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 osobowych z łazienkami
 • 2 posiłki dziennie: śniadania i obiady lub kolacje wg programu
 • opiekę pilota B.P Opal Travel w Peru i Boliwii
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłaty wylotowej z Limy (ok. 30 USD)
 • opłaty lotniskowej (przelot lokalny) – ok. 10 USD
 • biletów wstępu – ok. 280 USD
 • wycieczek fakultatywnych
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników i bagażowych – ok. 5 USD dziennie