dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Valaparaiso i Vina del Mar nadmorski miasta chilijskiego wybrzeża
 • Księżycowy krajobraz i gejzery Pustyni Atakama
 • Surowe krajobrazy chilijskiej i argentyńskiej Patagonii
 • Rejs po kanale Beagle
 • Trekkingi po Ziemi Ognistej

Wybierz termin

7950 PLN + 3345 EUR

7950 PLN + 3345 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Santiago de Chile
Spotkanie na lotnisku w Warszawie – hala wylotów, przy stanowisku Opal Travel. Wylot. Przylot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu na nocleg.

2 dzień: Santiago de Chile – Concha y Toro – Santiago de Chile
Śniadanie. Zwiedzanie Santiago De Chile, stolicy Chile. Miasto położone jest w środkowej części kraju, na przedgórzu andyjskim nad rzeką Mapocho. Santiago jest największym miastem kraju, mieszka tam trzecia część ludności państwa, czyli około 5 mln. mieszkańców. Zwiedzanie dzielnicy rządowej, kościoła Św. Franciszka, uniwersytetu, pałacu Mennicy, wzgórza San Cristobal oraz spacer po Parku Narodowym Metropolitano. Następnie przejazd do winiarni Concha y Toro, gdzie odbędzie się degustacja win. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień: Santiago de Chile – Valparaiso– Vina del Mar– Santiago de Chile
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Valparaiso i Vina del Mar. Valparaiso w środkowym Chile jest największym portem handlowym na zachodnim wybrzeżu Ameryki Południowej i drugim pod względem wielkości miastem w kraju. Jest nazywane Perłą Pacyfiku ze względu na malownicze położenie nad oceanem u podnóża Andów. W 2003 roku zabytkowa dzielnica portowego Valparaiso została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie placu Sotomayor, katedry oraz portu, a także położonych na stoku kolorowych domów. Przejazd do Vina del Mar – miasta ogrodu z licznymi parkami i hotelami. Wjazd zabytkową kolejką zębatą na punkt widokowy. Nocleg w Santiago.

czytaj więcej

4 dzień: Santiego de Chile – San Pedro de Atacama
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Calama. Przed zmrokiem wycieczka do Doliny Księżycowej, która zachwyca „nieziemskim” księżycowym krajobrazem. Ze skał osadowych koloru żółtawo-brązowego erozja wodna i powietrzna wykształciła formy skalne o niesamowitych, fantastycznych kształtach. Skały te stanowią cały system korytarzy na kształt labiryntu i stwarzają niesamowite wrażenie. Całość dopełnia roślinność klimatu pustynnego – nieliczne kaktusy i sukulenty. Po drodze wspaniałe widoki na Góry Cordillera de la Sol oraz Dolinę Śmierci (Valle de la Muerte). Skały o niezwykłej strukturze i kształcie sąsiadują tutaj ze wzgórzami i wydmami piaskowymi, doskonałymi do tzw. sandoboardingu. Nocleg w San Pedro de Atacama.

5 dzień: San Pedro de Atacama – Toconao – Salar de Atacama – San Pedro de Atacama
Śniadanie. Przejazd na wyschnięte słone jezioro Salar de Atacama, które sięga aż po ośnieżone wulkany na horyzoncie. Następnie wizyta w rezerwacie różowych flamingów chilijskich nad Laguna Chaxa. Wyprawa przez góry do jezior Miscanti i Miniques. To dwa lekko słone jeziora wysokogórskie, które zostały rozdzielone przez lawę po erupcji wulkanu Miñiques. Krajobraz całego rejonu został ukształtowany na przestrzeni wieków przez wulkany Chiliques, Cerro Miscanti i inne położone w okolicy wulkany. W drodze powrotnej wizyta w miasteczku Tocanao, którego domy zostały wybudowane z wulkanicznych skał.

6 dzień: Gejzery El Taito – San Pedro de Atacama – Calama – Santiago de Chile
Przed świtem wycieczka nad gejzery El Taito. Najwyżej położone na świecie gejzery wodne, znajdujące się na wysokości ok. 4300 m n.p.m. zachwycają szczególnie o świcie ze względu na różnicę temperatur, wówczas to buchająca para wodna z rozsianych gejzerów unosi się nawet na kilkanaście metrów. Śniadanie, a następnie powrót do San Pedro. Przelot do Santiago. Nocleg w Satiago de Chile.

7 dzień: Santiago de Chile – Punta Arenas – Puerto Natales
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Punta Arenas. Zwiedzanie stolicy chilijskiej Patagonii. Punta Arenas było jednym z najważniejszych portów chilijskich, tutaj statki przygotowały się do trudnego opłynięcia Przylądka Horn. Przejazd do Fortu Bulnes. Następnie przejazd przez surowe krajobrazy Patagonii do Puerto Natales, malowniczo położonego nad Fiordem Ostatniej Nadziei. Nocleg.

8 dzień: Puerto Natales – Park Narodowy Torres del Paine
Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Torres del Paine. Park obejmuje południowo-wschodni kraniec największego w Ameryce Południowej pola lodowego Hielo Sur, odpowiedzialnego za wyrzeźbienie w Plejstocenie granitowego masywu w niepowtarzalne, tak obecnie podziwiane kształty. Dotarcie do najciekawszych punktów widokowych, gdzie podziwiamy szczyty, jeziora, lodowce oraz wodospad Salto Grande. Powrót do hotelu na nocleg.

9 dzień: Puerto Nateles – Park Narodowy Los Glaciares – El Calafate
Przejazd do El Calafate, a następnie do Parku Narodowego Los Glaciares, słynącego z imponujących lodowców. W obrębie parku znajdują się trzy duże lodowce (Perito Moreno, Upsala, Viedma) i wiele mniejszych, częściowo także dwa duże jeziora polodowcowe (Argentino i Viedma). Na terenie parku znajduje się największy (poza strefami polarnymi) lądolód na Ziemi – Południowy Lądolód Patagoński. Zajmuje on 25% powierzchni parku. Rejs statkiem do lodowca Perito Moreno, dotarcie do punktów widokowych, gdzie obserwujemy odrywające się bloki lodu. Powrót do El Calafate na nocleg.

10 dzień: El Calafate – Ziemia Ognista
Po śniadaniu przelot do Ushuaia, otoczonego pasmami górskimi, przy granicy z Chile, nad kanałem Beagle. Jest uznawane za najdalej wysunięte na południe miasto świata. Władze Argentyny stwierdziły, że wyspa Tierra del Fuego będzie najlepszym miejscem na zesłanie. W Ushuaia przez 18 lat rękoma skazańców zbudowano tam wielkie więzienie. Miasto zaczęło się rozrastać i rozwijać. Dziś zachwyca swym krajobrazem, architekturą i klimatem. Wjazd kolejką, a następnie trekking na lodowiec Martial. Z przełęczy rozciąga się wspaniały widok na kanał Beagle. Nocleg w Ushuaia.

11 dzień: Ushuaia – Park Narodowy Tierra del Fuego – Ushuaia
Wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej z zatoką Lapataia, jeziorem Roca i Bahia la Ensenada. Występują w nim typowe krajobrazy lodowcowe, górzyste z głębokimi dolinami wypełnionymi rzekami i jeziorami do których należą dwa największe: Fagnano i Roca, klifowe wybrzeża i małe plaże, na których odnalazły dla siebie idealne warunki gatunki ptaków nadbrzeżnych. Występują tu także torfowiska, andyjski step oraz łąki z charakterystycznymi, kwitnącymi wiosną orchideami. Wejście na wzgórze Susana Mount. Rejs wzdłuż Kanału Beagle, wokół wysp, latarni morskiej i skał pośrodku kanału.

12 dzień: Ushuaia– Buenos Aires
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Buenos Aires. Nazywane jest często południowoamerykańskim Paryżem, głównie za sprawą pięknej architektury i stylu. Mało kto wie, że właściwa nazwa stolicy Argentyny to „Ciudad de la Santissima Trinidad y Puerto de Buenos Aires”, czyli dosłownie „Miasto Przenajświętszej Trójcy i Port Pomyślnych Wiatrów”. W tętniącym życiem mieście znajduje się jedna z najbardziej ruchliwych i szerokich (200 metrów) ulic na świecie – Avenida 9 Julio. Zwiedzanie stolicy Argentyny. W programie: Katedra, Pałac Prezydencki, budynek Kongresu, najpiękniejsze place i ulice, dzielnica portowa La Boca założona przez pierwszych emigrantów. Wieczorem fakultatywnie „Tango Show” z wyśmienitą kolacją i winem.

13 dzień: Buenos Aires
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

14 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.
MOŻLIWOŚĆ PRZEDŁUŻENIA PROGRAMU O POBYT I ZWIEDZANIE WODOSPADÓW IGUAZÚ.
Szczegóły w biurze.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie: Warszawa – Santiago de Chile, Buenos Aires – Warszawa (z przesiadką w porcie europejskim)
 • przeloty wewnętrzne
 • przejazdy mikrobusem wg programu
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych
 • śniadania
 • opieka pilota B.P. Opal Travel oraz przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłat lotniskowych ok.80 USD
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów ok. 200 EUR
 • obiadów i kolacji
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 5 USD dziennie
 • opłat za ewentualne wycieczki fakultatywne
 • ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie