dodaj do schowka 0 szybki kontakt

+ druga potwierdzona grupa: wyprawa dłuższa o jeden dzień

14 lipca – 30 lipca: Chiny, Mongolia i Rosja Koleją Transsyberyjską

Program obejmuje 1 dodatkowy dzień na końcu wyprawy – wizyta w polskiej wsi Wierszyna

Cena: 5980 PLN + 1070 EUR

Wybierz termin

5980 PLN + 980 EUR (termin potwierdzony)

5980 PLN + 1070 EUR (termin potwierdzony)

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1 Podróż z Polski do Chin

Wylot z Warszawy do Pekinu.

Dzień 2 Podróż z Polski do Chin – Pekin – hutongi – świątynia Yonhegong (Lamy)

Przylot do Pekinu, transfer do miejsca noclegu. Wyjazd do hutongów – tradycyjnych dzielnic chińskich zabudowań.  Zwiedzanie świątyni Yonhegong (Lamy), najważniejszego klasztoru lamaistycznego w stolicy Chin. Wieczorem opcjonalnie kolacja z kaczką po pekińsku oraz nauka podstaw języka chińskiego (najciekawsze informacje o znakach i podstawowe zwroty). Nocleg w Pekinie.

Dzień 3 Pekin – Wielki Mur Chiński – grobowce Mingów

Wyjazd na północ do jednego z najbardziej monumentalnych odcinków Wielkiego Muru Chińskiego. Zespół fortyfikacji składających się na Wielki Mur Chiński wznoszono w przeciągu 2 i pół tysiąca lat, łączna długość wszystkich odcinków muru wynosi ponad 8 tysięcy kilometrów. Wjazd kolejką widokową na Mur. Przejazd do kompleksu grobowców cesarzy z dynastii Ming oraz do Alei Duchów. Wieczorem udział w przedstawieniu opery chińskiej. Nocleg w Pekinie.

Dzień 4 Pekin – Plan Tienanmen – Zakazane Miasto – Świątynia Nieba – Letni Pałac Cesarski

Zwiedzanie Pekinu: Tienanmen – najsłynniejszy plac Chin oraz Zakazane Miasto, przez stulecia zamknięta dla zwykłych śmiertelników rezydencja chińskich cesarzy, równocześnie największy kompleks pałacowy świata. Zwiedzanie Świątyni Nieba, w  której cesarze Chin, uważani za Synów Niebios, składali ofiary za dobre plony. Wyjazd na obrzeża Pekinu do Letniego Pałacu Cesarskiego, w którym piękno tradycyjnej chińskiej architektury splata się ze sztuką planowania ogrodu. Rejs łódką po jeziorze. Nocleg w Pekinie.

czytaj więcej

Dzień 5 Kolej Transsyberyjska: Pekin – Erlian – Dzamyn Uud

Transfer na dworzec kolejowy w Pekinie, przejazd Koleją Transsyberyjską do Erlian – Dzamyn Uud: dwóch miast granicznych Chin i Mongolii. Po przekroczeniu granicy przejazd na północ, nocleg w pociągu (miejsca sypialne).

Dzień 6 Kolej Transsyberyjska: Dzamyn Uud – Sajnszand – Czojr – Ułan Bator

Przejazd koleją przez obszar pustyni Gobi przez miasteczka Sajnszand i Czojr do Ułan Bator, stolicy Mongolii. Wieczorem spacer po mieście: zwiedzanie Placu Czyngis-chana, głównego placu miasta na którym znajdują się pomniki mongolskich chanów oraz rewolucyjnego bohatera Suche Batora. Wizyta w Muzeum Czojdżin-lamy – klasztorze będącym dawniej siedzibą wyroczni państwowej. Wieczorem spacer Aleją Pokoju – głównym deptakiem miasta. Koncert tradycyjnej mongolskiej muzyki. Nocleg w Ułan Bator.

Dzień 7 Ułan Bator – Gobi – Karakorum – Cencher

Przejazd na zachód, na wydmy będące częścią Gobi. Spacer po wydmach, przejażdżka na baktrianach – dwugarbnych wielbłądach. Wizyta w jurcie nomadów. Przejazd do Karakorum (współczesna osada Charchorin) – stolicy średniowiecznego imperium Mongołów. Spacer po ruinach pałacu wielkich chanów, wizyta w Erdene Dzuu – najstarszym w kraju klasztorze buddyjskim. Przejazd do uzdrowiskowej miejscowości Cencher słynącej z gorących źródeł. Zakwaterowanie w tradycyjnych mongolskich jurtach w Cencher. Wieczorem kąpiele termalne.

Dzień 8 Cencher

Dzień wolny na wypoczynek w gorących źródłach. Wycieczka konna oraz spacery po urokliwej górskiej okolicy. Kąpiele termalne, dla chętnych opcjonalnie masaż. Zakwaterowanie w tradycyjnych mongolskich jurtach w Cencher.

Dzień 9 Cencher – Cecerleg – przełom rzeki Czuluut – wulkan Chorgo – Terchijn Cagaan Nuur

Przejazd na zachód do Cecerleg – stolicy ajmaku (prowincji). Wizyta w miejscowym Muzeum Etnograficznym posiadającym ciekawą kolekcję mongolskiej sztuki ludowej i religijnej. Przejazd nad malowniczy przełom rzeki Czuluut. Wejście na wulkan Chorgo, z którego wierzchołka rozciąga się piękny widok okolicy. Przejazd nad położone na wysokości 2060 m n.p.m. jezioro Terchijn Cagaan Nuur. Nocleg w tradycyjnych mongolskich jurtach w okolicy wulkanu Chorgo.

Dzień 10 Terchijn Cagaan Nuur – skała Biczigt Chad – rezerwat koni Przewalskiego – Ułan Bator

Przejazd do malowniczej skały Biczigt Chad a następnie do rezerwatu koni Przewalskiego (Chustajn Nuruu). Wycieczka przyrodnicza na terenie obszaru chronionego, obserwacja żyjących tu koni Przewalskiego. Powrót do Ułan Bator, nocleg w hotelu w Ułan Bator.

Dzień 11 Ułan Bator – Kolej Transsyberyjska: Ułan Bator – Darchan – Suche Bator

Zwiedzanie Ułan Bator. Spacer na wzgórze Dalchyn Dendż: wizyta w klasztorze Gandan, najważniejszym ośrodku buddyzmu we współczesnej Mongolii. Udział w porannych modlitwach mnichów, wizyta w świątyni Megdżiddżanrajsega w której znajduje się pokryty złotem 26-metrowy posąg Buddy. Zwiedzanie świątyń Gesera i Bakula-rinpoczego. Wizyta w Muzeum Sztuki im. Dzanabadzara. Zwiedzanie kompleksu Zielonego Pałacu – rezydencji Bogd-chana, zmarłego w 1924 roku ostatniego chana Mongolii. Odwiedziny w sklepie z produktami z mongolskiego kaszmiru. Przejazd Koleją Transsyberyjską do Darchan i Suche Bator. Nocleg w pociągu (miejsca sypialne).

Dzień 12 Kolej Transsyberyjska: Suche Bator – Nauszki (Kiachta) – Ułan Ude – jezioro Bajkał

Przekroczenie mongolsko – rosyjskiej granicy w miejscowościach Suche Bator (strona mongolska) i Nauszki (w pobliżu miasta Kiachta, strona rosyjska). Przejazd przez Ułan Ude – stolicę Autonomicznej Republiki Buriacji (część Federacji Rosyjskiej) oraz wzdłuż brzegów jeziora Bajkał. Nocleg w pociągu (miejsca sypialne).

Dzień 13 Kolej Transsyberyjska: jezioro Bajkał – Irkuck – Chudżyr (wyspa Olchon)

Nocny przejazd wzdłuż brzegów Bajkału. Nad ranem przyjazd do Irkucka, przejazd na dworzec kolejowy a następnie przejazd lokalnym autobusem i promem na położoną na Bajkale wyspę Olchon. Wieczorem odpoczynek, tradycyjna rosyjska bania oraz kąpiele w jeziorze. Nocleg w domkach letniskowych na wyspie.

Dzień 14 Wycieczka krajoznawcza po wyspie Olchon

Całodniowa wycieczka krajoznawcza po wyspie Olchon. Wizyta w najpiękniejszych punktach widokowych oraz w pradawnych miejscach szamanistycznego kultu. Wieczorem czas wolny na odpoczynek lub wycieczki piesze po wyspie.

Dzień 15 Olchon – Irkuck

Przejazd autobusowo-promowy do Irkucka. Spacer po mieście szlakiem dawnej drewnianej architektury, zwiedzanie najważniejszych cerkwi i kościołów.

Dzień 16 Powrót do Polski

Przejazd na lotnisko w Irkucku, przelot do Polski z przesiadką w jednym z portów lotniczych.

 

Cena obejmuje:

  • bilety lotnicze na trasie: Warszawa-Pekin, Irkuck-Warszawa
  • transport na całości trasy: pociągi Kolei Transsyberyjskiej (miejsca sypialne drugiej klasy), lokalne oraz wynajęte dla potrzeb grupy autobusy / minibusy
  • zakwaterowanie: hostele (w Pekinie, Ułan Bator i Irkucku), tradycyjne jurty (na prowincji Mongolii), domki letniskowe (nad Bajkałem)
  • opiekę polskojęzycznego pilota-przewodnika
  • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż

 

Cena nie obejmuje:

  • wiz: chińskiej (ok. 260 PLN), rosyjskiej (ok. 430 PLN) i mongolskiej (ok. 260 PLN)
  • kosztów uczestnictwa w programie (biletów wstępu, transportu lokalnego w miastach, wymienionych w programie atrakcji, zwyczajowych napiwków): 300 EUR
  • wyżywienia: ok. 250 EUR