dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Fidżi słynie z pięknych, piaszczystych plaż, egzotycznej kultury wyspiarzy oraz znakomitej kuchni. Podczas podróży poznamy najpiękniejsze, ale równocześnie zupełnie nieodkryte jeszcze przez turystykę masową zakątki tego kraju. Odwiedzimy zarządzane przez wodzów wioski, zamieszkamy w bure – tradycyjnej fidżyjskiej chacie, odkryjemy bogaty świat tutejszych lasów deszczowych, poznamy unikalne życie codzienne uśmiechniętych autochtonów wysp Południowego Pacyfiku.

Wybierz termin

8600 PLN + 2990 EUR

8600 PLN + 2990 EUR

9600 PLN + 2990 EUR

8600 PLN + 2990 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1-2 dzień: Warszawa – Nadi
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot samolotem do Nadi z przesiadką w jednym z europejskich oraz jednym z azjatyckich portów lotniczych.

3 dzień: Nadi (wyspa Viti Levu)
Przylot do Nadi, przejazd do hotelu, błogi wypoczynek po trudach podróży. W godzinach popołudniowych przejazd do centrum Nadi: spacer Ulicą Królowej, wizyta w słynnej świątyni drawidyjskiej Sri Siva Subramaniya. Wizyta na lokalnym targu. Nocleg w Nadi.

4 dzień: Nadi – Sigatoka – Park Narodowy Sigatoka – Kula – fort Tavuni – Suva
Śniadanie w hotelu. Przejazd na południe do miejscowości Sigatoka: krótka wizyta na lokalnym targu a następnie przejazd do Parku Narodowego Sigatoka. Spacer po parku: możliwość podziwiania wydm. Przejazd do parku Kula, w którym podziwiać można najważniejsze endemiczne zwierzęta występujące na Fidżi: legwany wityjskie i fidżyjskie oraz liczne gatunki ptaków. Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża wyspy Viti Levu do Suvy – stolicy Fidżi. Nocleg w Suvie.

5 dzień: Suva – Bau – Leleuvia
Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Rezerwatu Colo-i-Suva: spacer po parku, możliwość kąpieli w ukrytym pośród dżungli jeziorze. Spacer po Suvie – urokliwej stolicy Fidżi. Podziwianie zabytkowej architektury kolonialnej, wizyta w Muzeum Fidżi prezentującym interesującą ekspozycję etnograficzną. Przejazd do przystani morskiej Bau, przeprawa łodzią na wyspę Leleuvia. Zakwaterowanie w tradycyjnych fidzyjskich chatach bure (pokoje dwuosobowe, łazienki wspólne). Nocleg na Leleuvii.

czytaj więcej

6 dzień: Leleuvia
Śniadanie. Całodniowy wypoczynek na maleńkiej koralowej wysepce Leleuvia. To miejsce idealnie oddające charakter Południowego Pacyfiku. Na Leleuvii znajduje się tylko jeden kameralny hotelik: wszyscy goście kwaterowani są w domkach w stylu tradycyjnych fidżyjskich chat bure. Dzień ten można spędzić wypoczywając na plaży albo aktywnie – do dyspozycji gości będą kajaki (bezpłatnie). Fakultatywnie możliwość wyprawy nurkowej (na diving lub snorkeling). Zakwaterowanie w tradycyjnych fidzijskich chatach bure (pokoje dwuosobowe, łazienki wspólne). Nocleg na Leleuvii.

7 dzień: Leleuvia – Levuka (wyspa Ovalau)
Śniadanie, do południa wypoczynek na wyspie Leleuvia. Przeprawa łodzią na wyspę Ovalau, do Levuki (Lista UNESCO) – dawnej stolicy Fidżi, miejsca w którym czas zatrzymał się w czasach kolonialnych. Zwiedzimy zabytkowe centrum miasta. Nocleg w hotelu historycznym w Levuce.

8 dzień: Levuka – wioska Lovoni – Levuka
Śniadanie. Wycieczka do wioski Lovoni, która położona jest w kraterze wygasłego wulkanu. Krótki spacer przez dżunglę z poznawaniem najciekawszych gatunków roślin i ich zastosowania dla potrzeb tradycyjnej medycyny ludowej. Tradycyjna fidżyjska kolacja przygotowana z rosnących w tutejszej dżungli roślin. Powrót do Levuki na nocleg.

9 dzień: Levuka – rejs promem przez Morze Koro – Savusavu (wyspa Vanua Levu)
Śniadanie. Przejazd do przystani morskiej a następnie zaokrętowanie na prom, którym przepłyniemy przez Morze Koro do Savusavu. W Savusavu zakwaterowanie w hotelu z basenem, z widokiem na morze. Nocleg w Savusavu.

10 dzień: Savusavu – Rezerwat Lasu Deszczowego Waisali – Savusavu
Śniadanie. Przejazd do Rezerwatu Lasu Deszczowego Waisali – krótki spacer po niezwykle różnorodnym obszarze chronionym. Możliwość kąpieli w ukrytym pośród dżungli niewielkim jeziorku. Po powrocie do Savusavu czas wolny. Nocleg w Savusavu.

11 dzień: Savusavu – Matei (wyspa Taveuni)
Śniadanie. Zaokrętowanie na prom płynący do miejscowości Matei (na wyspie Taveuni). Taveuni z punktu widzenia przyrodniczego uważana jest za najpiękniejszą i najbardziej różnorodną wyspę Fidżi. Po przypłynięciu na Taveuni przejazd do pomnika postawionego w miejscu, w którym przebiega geograficzna linia zmiany daty (możliwość przekroczenia linii dzisiaj / wczoraj). czas wolny na poznawanie życia codziennego w lokalnych wioskach lub kąpiel w morzu. Nocleg na Taveuni.

12 dzień: Taveuni
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na wyspie Taveuni (fakultatywnie możliwość wyprawy nurkowej na Tęczową Rafę, będącą jedną z najpiękniejszych raf na świecie). Poznawanie wyspy Taveuni: wycieczki przyrodnicze w tutejszym lesie deszczowym, spacer wzdłuż Laveny, gdzie obserwować można roślinność lasu deszczowego, która styka się z roślinnością morskiego wybrzeża. Możliwość kąpieli pod wodospadem, w ukrytym pośród dżungli jeziorku. Nocleg na Taveuni.

13 dzień: Taveuni – Nadi
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot samolotem do Nadi. Przejazd do hotelu, nocleg w Nadi.

14 dzień: Nadi – wycieczka po wyspie Viti Levu – tradycyjna wioska Navala
Śniadanie. Wycieczka po wyspie Viti Levu, wizyta w tradycyjnej wiosce Navala, w której niemal wszyscy mieszkańcy zamieszkują w fidżyjskich chatach bure. Przejazd przez niezwykle malownicze krajobrazy wyżynne. Nocleg w Nadi.

15 dzień: Nadi – Warszawa
Śniadanie. Przejazd na lotnisko, wylot do Europy.

16 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 4*
  • śniadania, w Taman Negara (obiady i kolacje)
  • przejazdy prywatnym transportem z angielskojęzycznym przewodnikiem na czas zwiedzania, poza pobytem w Taman Negara, gdzie wycieczki odbywają się z lokalnym przewodnikiem w większych grupach
  • ubezpieczenie

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletu lotniczego na trasie Warszawa – Nadi – Warszawa