dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Podziemna rzeka Puerto Princessa i tarasy ryżowe w okolicach Banaue „Ósmy Cud Świata”
 • Poznawanie kultury lokalnych plemion
 • Największe motyle świata
 • Bezludne plaże i wysepki
 • Bilety wstępu w cenie

Wybierz termin

6950 PLN + 2650 USD

6950 PLN + 2650 USD

6950 PLN + 2650 USD

6950 PLN + 2650 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1 dzień: Warszawa
Spotkanie grupy na MDL im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot z Warszawy.

2 dzień: Manila
Przylot do Manili. Transfer do hotelu. Czas wolny.

3 dzień: Manila
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Filipin; katolickie kościoły Binondo oraz Św. Augustyna, Fort Santiago – symbol władzy hiszpańskiej nad Filipinami oraz Rizal Park – jednego z najpiękniejszych parków stolicy. Przejazd do centrum finansowego Manili (Makati). Zwiedzanie Cmentarza Amerykańskiego. Nocleg.

4 dzień: Manila – Banaue
Śniadanie. Wyjazd na północ wyspy Luzon, największej z 7107 wysp archipelagu. Przejazd przez urokliwe wioski i miasteczka. Po drodze postój na Chińskim Cmentarzu, tzw. Mieście Umarłych, gdzie groby maja kształt domów, cześć z nich wyposażona jest w meble i bieżącą wodę. Postój w jednym z najstarszych kościołów – San Guillermo, Obiad w miejscowości San Jose (nie wliczony w cenę). Możliwość zakupu lokalnych wyrobów rzemieślniczych w Sta Fe. Przejazd przez przełęcz Dalton, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na plantacje ryżowe. Przyjazd do Banaue, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

5 dzień: Banaue – Tarasy Ryżowe – Banaue
Śniadanie. Wyjazd jeepami na całodzienny przejazd po tarasach ryżowych (lista UNESCO – uważanych za Ósmy Cud Świata). Część mieszkańców nosi tradycyjne ubiory i chętnie pozuje w nich turystom. Powrót do Banaue.

czytaj więcej

6 dzień: Banaue – Sagoda
Śniadanie. Przejazd do Sagada przez pięknie położoną dolinę do Bontoc. Wizyta w lokalnym muzeum, w którym znajdują się bogate zbiory etnograficzne ukazujące kulturę lokalnych plemion. Zwiedzanie jaskiń grobowych oraz umieszczonych na stokach górskich tzw. wiszących trumien. Przejazd do hotelu w Sagoda. Nocleg.

7 dzień: Banaue – Manila
Śniadanie. Przejazd do Manili (około 235 km, czas jazdy 5–6 godzin). Nocleg.

8 dzień: Manila – Puerto Princesa
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Palawan, która uważana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Zachowała swój dziewiczy, naturalny charakter ze wzgórzami porośniętymi wiecznie zielonym lasem tropikalnym, jaskiniami krasowymi, rafami koralowymi, cudownymi plażami i turkusową wodą niczym z folderów reklamowych. Po przylocie do Puerto Princes wizyta na farmie krokodyli i farmie motyli, gdzie można oglądać najpiękniejsze i najrzadsze motyle Filipin. Przejazd do muzeum, mieszczącego się w starym ratuszu, gdzie znajdują się eksponaty związane z bogatą historią wyspy. Wizyta w Katedrze Niepokalanego Poczęcia. Nocleg w Puerto Princesa.

9 dzień: Puerto Princesa
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Podziemnej Rzeki Puerto Princesa. Spacer przez lasy deszczowe do Jakini Św. Pawła. Spływ podziemną rzeka wijącą się wśród malowniczych jaskiń, bogatych w formy naciekowe. Podziemna rzeka Puerto Princesa została w 2011 r. uznana za jeden z 7 Cudów Przyrody. Obiad w formie pikniku. Powrót do Puerto Princesa na nocleg.

10 dzień: Puerto Princesa – El Nido
Po śniadaniu udamy się do małego miasteczka El Nido na północnym krańcu wyspy. Miasteczko to to baza wypadowa na liczne małe wysepki położone w Archipelagu Bacuit. Po około 6-godzinnej podróży przez górskie wioski i pola ryżowe docieramy do celu. Zakwaterowanie w bungalowach przy plaży. Popołudniu odpoczynek i relaks w urokliwej scenerii El Nido.

11-12 dzień: El Nido
Kolejne dwa dni to czas beztroskiego relaksu w urokliwej scenerii, dziewiczych, bezludnych wysepek. Plażowanie i kąpiele w zatokach, możliwość snorklingu w wodach laguny, gdzie znajdują się jedne z piękniejszych raf koralowych. Podczas wycieczek obiady w formie pikniku.

13 dzień: El Nido – Puerto Princesa
Po śniadaniu ostatni czas na odpoczynek, po czym udamy się w powrotną drogę do Puerto Princesa. Nocleg w Puerto Princesa.

15 dzień: Puerto Princesa – Cebu
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot na wyspę Cebu, do której w 1521 roku dopłynął także Ferdynand Magellan.  Zwiedzanie wyspy. Odwiedzimy Fort San Pedro, przejdziemy się ulicą Collon, która jest najstarszą ulicą na Filipinach, nawiedzimy Bazylikę Mniejszą oraz świątynię Taoistyczną. Transfer do hotelu. Nocleg.

16 dzień: Cebu – Bohol – Cebu
Śniadanie, a następnie przepłynięcie promem na wyspę Bohol. Zwiedzanie wyspy, kościół Baciayon, przejazd przez gaj mahoniowy, wizyta w motylarni, gdzie można zobaczyć m.in. okazy największych motyli i ciem na świecie, a następnie dojazd do tzw. Czekoladowych Wzgórz. Spływ rzeką Loboc, zakończony w miejscu gdzie można obejrzeć jedne z najmniejszych na świecie małpiatek – Tarsjuszy z charakterystycznymi dużymi oczami. Powrót promem na Cebu. Transfer do hotelu. Nocleg.

17 dzień: Cebu
Śniadanie. Dzień na plażowanie lub opcjonalny rejs w poszukiwaniu wielorybów.

18 dzień: Cebu
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Europy.

19 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Manila, Cebu – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przeloty wewnętrzne: Manila – Puerto Princesa, Puerto Princesa – Cebu,
 • przejazdy mikrobusem bądź lokalnymi jeepami zgodnie z programem
 • prom Cebu – Bohol – Cebu, rejs łodzią po rzece Puerto Princesa
 • zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pokojach 2-osobowych z łazienką,,
 • śniadania, obiady w niektóre dni zgodnie z programem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • opiekę pilota B. P. Opal Travel oraz lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłat lotniskowych za przeloty lokalne oraz opłat wylotowych i portowych ok. 25 USD
 • atrakcji fakultatywnych
 • napiwków ok. 4 USD dziennie
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 1190 USD
 • dopłaty do wysokiego sezonu 500 PLN