dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Wyjazd realizowany od 2 osób w dowolnych terminach
 • Piękne pasma górskie, pokryte lasem równikowym
 • Plaże i rafy koralowe
 • Kultura i kuchnia kreolska

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Martynika
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot na Martynikę, która słynie ze wspaniałych ogrodów i bujnych wilgotnych lasów, a także pięknych plaż i specyficznej kultury kreolskiej. Po przylocie powitanie przez lokalnego przewodnika i transfer do hotelu położonego na wybrzeżu.

2 dzień: Martynika
Śniadanie. Wyjazd na całodzienne zwiedzanie północnej części wyspy. Przejazd do stolicy wyspy Fort de France – pełnego życia miasta położonego na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Niewielki centrum wypełnione jest wąskimi uliczkami, które okolone są domami z balkonami zdobionymi kutymi balustradami. Następnie przejazd do miejscowości Balata, gdzie zobaczymy kościół Sacre Coeur powstały pod wpływem inspiracji paryskim pierwowzorem. Można stąd podziwiać wspaniałą panoramę stolicy. Następnie przejazd krętą drogą pośród wspaniałego, tropikalnego ogrodu, założonego wokół kreolskiej rezydencji. Wizyta w ogrodzie botanicznym Balata. Dalszy przejazd pomiędzy otoczonymi paprociami szczytami, trzydziestometrowymi pędami bambusa i wielkimi drzewami wilgotnego lasu tropikalnego do St Pierre. Miasto stanowiło centrum wyspy do 1902, kiedy to zostało zniszczone przez erupcje pobliskiego wulkanu Mount Pelee. Obiad na plantacji Leyritz w XVIII wiecznej rezydencji. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku do destylarni rumu. Powrót do hotelu.

3-4 dzień: Martynika
Śniadanie. Dzień wolny na plażowanie i piesze wycieczki po okolicy.

czytaj więcej

5 dzień: Martynika – St Lucia – Martynika
Śniadanie. Rejs łodzią na wyspę St Lucia. Wyspa pokryta jest wilgotnym lasem równikowym, z wyłaniającymi się prosto z morza szczytami. Charakteryzuje ją bogactwo tropikalnych kwiatów oraz obecność rzadkich papug. Wśród wybrzeża rozsiane są małe wioski rybackie otoczone plantacjami bananów i palm koksowych oraz złotymi plażami. Zaokrętowanie w stolicy wyspy – Castrires. Zwiedzanie miasta i lokalnego targu, następnie przejazd do Zatoki Marigot, idyllicznego zakątka otoczonego stromymi, zalesionymi wzgórzami. Obiad w restauracji nad morzem. Zaokrętowanie i przepłynięcie do tętniącego życiem karaibskiego centrum żeglarskiego – Rodney Bay, zakończonego wyspą Pigeon, gdzie znajduje się obecnie park historyczny. Powrót na Martynikę. Transfer do hotelu.

6 dzień: Martynika
Śniadanie. Przejazd na południe wyspy na Półwysep Chevalier, skąd rozpoczniemy spływ kajakowy wzdłuż laguny Chevalier. Rejs po namorzynach z możliwością obserwacji różnorodnych gatunków ptaków. Po powrocie do hotelu czas na plażowanie.

7 dzień: Martynika – Gwadelupa
Śniadanie. Następnie przelot z Martyniki na kolejną wyspę należąca do Antyli Francuskich – Gwadelupę. Gwadelupa pokryta jest licznymi wzniesieniami, których kulminację stanowi krater aktywnego wulkanu  Soufriere. Wyspa to także rozległy płaskowyż wapienny otoczony plażami i rafami koralowymi. Po przylocie transfer do hotelu, urokliwie położonego na wybrzeżu.

8 dzień: Gwadelupa

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek i indywidualne spacery po okolicy.

9 dzień: Gwadelupa
Śniadanie. Zwiedzanie zaczynamy od stolicy wyspy Pointe a Pitre, tętniącej życiem metropolii. Spacer po starym mieście, którego sercem jest ruchliwe nadbrzeże z przystanią promową. Wizyta w katedrze Św. Piotra i Pawła. Następnie przejazd mostem na drugą część wyspy. Przejeżdżamy przez las tropikalny, zatrzymując się przy najciekawszych punktach widokowych. Wizyta w Maison du Cacao, gdzie zapoznamy się z historią uprawy i wytwarzania kakao. Obiad w restauracji przy plaży. Wycieczka zakończy się w Muzeum Rumu, szczegółowo prezentujące trzystuletnią historie produkcji rumu na Karaibach. Zwiedzanie największego na Karaibach Akwarium. Powrót do hotelu.

10 dzień: Gwadelupa – Les Saintes – Gwadelupa
Śniadanie. Rejs katamaranem wokół archipelagu wysepek Les Saintes („Wszyscy Święci”). Podczas rejsu wspólna nauka tańców karaibskich z instruktorem tańca. Tylko dwie z pośród wulkanicznych wysepek są zamieszkane. Postoje w rybackich portach oraz na pięknych plażach. Możliwość nurkowania z rurką. Obiad w czasie rejsu. Relaks przy lokalnej muzyce, drinkach i pięknych widokach. Powrót do hotelu. Kolacja.

11 dzień: Gwadelupa
Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego de la Guadelupa. Rozpoczynamy trekking na wulkan Soufriere wśród tropikalnego lasu.  Obiad  w formie pikniku. Powrót do hotelu.

12-13 dzień: Gwadelupa
Śniadanie. Czas na plażowanie i wypoczynek.

14 dzień: Gwadelupa
Śniadanie. Czas wolny, o wskazanej godzinie transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

15 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Martynika – Gwatemala
 • zakwaterowanie pokojach dwuosobowych w hotelach 4*
 • śniadania
 • transfery i przejazdy zgodnie z programem
 • rejsy łodzią, katamaranem, przejazdy jeepami zgodnie z programem, udział w wyprawie kajakowej i trekkingu zgodnie z programem
 • udział w wycieczkach po wyspie (wycieczki w grupie z angielskojęzycznymi przewodnikami), bilety wstępu podczas zwiedzania i posiłkami zgodnie z programem
 • ubezpieczenie

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Martynika, Gwadelupa – Warszawa (z przesiadką i zmianą lotniska w Paryżu)
 • posiłków poza wymienionymi
 • napiwków