dodaj do schowka 0 szybki kontakt

HIMALAJSKIE KRÓLESTWA: DARDŻYLING, SIKKIM I BHUTAN

 • Wyjazd potwierdzany już od 2 osób!
 • Podróż w dowolnych terminach!
 • Dardżyling – kraina herbaty
 • Bhutan – najbardziej strzeżone himalajskie królestwo
 • Klasztor „Tygrysie gniazdo”
 • Spotkanie ze śnieżnym lampartem i czerwoną pandą

Wybierz termin

6200 PLN + 2590 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Kalkuta
Spotkanie grupy na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Kalkuty.

2 dzień: Kalkuta
Przylot do Kalkuty, stolicy Bengalu Zachodniego. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i wypoczynek. Dzień wolny w jednym z najciekawszych miast Indii. Kalkuta jest potężną metropolią, gdzie brytyjskie kolonialne dziedzictwo na każdym kroku łączy się z intensywnym światem hinduizmu. Kolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień: Kalkuta – New Jalpaiguri
Śniadanie. Zwiedzanie Kalkuty – odwiedziny w Świątyni Dżinistów, którzy chronią życie w nawet jego najdrobniejszej i najbardziej niepozornej formie. Spacer wśród alei Ogrodu Botanicznego, postój pod pomnikiem Victoria Memorial, przejazd przez most Howrah, łączący dwa brzegi „świętego Gangesu”. Zwiedzanie Kalkuty kolonialnej – pamiętający czasy Indii Brytyjskich: Plac Dalhousie, Fort Williams, budynki rządowe (z zewnątrz) i katedra Św. Pawła. Oczywiście wizyta w Kalkucie nie byłaby kompletna bez odwiedzin w centrum Matki Teresy, miejsca upamiętniającego dzieło życia tej niezwykłej kobiety. Lunch w ciągu dnia. Transfer na wieczorny pociąg i nocny przejazd do New Jalpaiguri (kuszetki).

4 dzień: New Jalpaiguri – Kursong – Dardżyling
Przyjazd do New Jalpaiguri. Śniadanie w restauracji. Dalszy przejazd do Kurseong, po drodze czas na odwiedziny na lokalnym, pełnym życia bazarze. Obiad zjemy w sympatycznej i pełnej ciepła tybetańskiej restauracji. Już teraz czuć przed nami obecność Himalajów – najwyższych gór świata. Przejazd krętą górską drogą do Dardżyling, miasta leżącego na zboczu wzgórza, otoczonego z każdej strony najlepszymi na świecie plantacjami herbaty. W tle widać w oddali masyw Kanczendzongi – trzeciej najwyższej góry świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

czytaj więcej

5 dzień: Dardżyling
Wcześnie rano wyjazd na Wzgórze Tygrysa z panoramą na Kanczendzongę, Mt. Everest, Makalu i Lhotse. Przejazd nad Jezioro Sencal, a następnie słynną Kolejką Himalajską do Klasztoru Ghoom. Wizyta w Himalajskim Instytucie Górskim Tenzinga Norgaya, Centrum Pomocy Uchodźcom Tybetańskim i Himalajskim, w Ogrodzie Botanicznym, na plantacji herbaty oraz w himalajskim zoo, gdzie obejrzeć można m.in. śnieżne lamparty, tygrysy syberyjskie i czerwone pandy.  Kolacja i nocleg.

6 dzień: Dardżyling – Pelling (Sikkim)
Śniadanie. Wyjazd do Pelling, niewielkiej wioski położonej na wysokości 2085 m n.p.m. Jesteśmy na terenie Sikkimu – ostatniego himalajskiego królestwa, które poddało się Indiom dopiero w latach ’60 XX wieku. Na północ od Pelling widać już lodowce i szczyty Kanczendzongi, której nazwa w języku tybetańskim oznacza „Pięć Skarbów Wielkiego Śniegu”. Po południu wycieczka do niewielkiej gompy (klasztoru buddyjskiego) Sanga Choling, jednego z najstarszych klasztorów w Sikkimie oraz do malowniczych wodospadów. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień: Pelling – Gangtok
Śniadanie. Przejazd do Gangtok, stolicy Sikkimu, zamieszkanego przez charakterystyczną dla całego Sikkimu etniczną mieszankę ludności: Indusi, Tybetańczycy, Lepczowie i lud Bhotia mieszkają tu obok siebie, nadając temu miejscu wyjątkowy, wielokulturowy charakter. Reszta dnia przeznaczona na wypoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu.

8 dzień: Gangtok
Śniadanie. W Gangtok odwiedzimy miejsca związane z religią buddyjską, która ukształtowała kulturę dzisiejszego Sikkimu: klasztor Rumtek, będący główną siedzibą buddyjskiej szkoły „Czarnych Czapek”, Instytut Tybetologii Namgyal z kolekcją buddyjskiego piśmiennictwa i tangk (sakralnych malowideł na płótnie), Memoriał Chorten, monastyr Enchey oraz Instytut Palden Thondup. Kolacja i nocleg.

9 dzień: Gangtok – Kalimpong – Bagdogra
Śniadanie. Przejazd do Kalimpong, niewielkiego miasteczka leżącego na górskim pograniczu Sikkimu i Bhutanu. Wycieczka po osadzie, wizyta w świątyni bogini Kali, która jest jednocześnie boginią odpowiedzialną za narodziny życia, jak i za jego zniszczenie. Zatrzymamy się przy miejscowych klasztorach, domkach pozostałych po okresie brytyjskiego kolonializmu oraz szkółkach egzotycznej roślinności. Przejazd do Bagdogry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

10 dzień: Bagdogra – Paro (Bhutan) – Thimpu
Wcześnie rano śniadanie. Przelot do niewielkiego Paro – stolicy Bhutanu, ostatniego nietkniętego cywilizacją XX w. królestwa Himalajów. Z Paro przejazd w kierunku Thimphu przez Dolinę Paro, między piętrzącymi się po obu stronach górskimi masywami. Podążając wzdłuż rzeki Pa Chu, mijamy po drodze dzongi – tradycyjne bhutańskie warownie: Ta Dzong i Paro Dzong. Po przyjeździe do Thimpu wieczorem spacer pod Memorial Chorten – jedną z najpiękniejszych stup w Bhutanie. Stupy lub chorteny to tradycyjne buddyjskie budowle, gdzie umieszczano relikwie – jest to też nieodłączny element himalajskiego krajobrazu, rodzaj znaku „błogosławiącego” podróżnych. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

11 dzień: Thimpu
Śniadanie. Wycieczka po mieście i odwiedziny w Bibliotece Narodowej, przechowującej wiekowe zbiory buddyjskich manuskryptów. Odwiedziny w szkole malarstwa, gdzie wykłada się sztukę tworzenia tradycyjnych bhutańskich malowideł oraz w Muzeum Tekstyliów i Muzeum Folklorystycznym. Oglądanie Taschichhodzong – dawnej fortecy – najokazalszego budynku Bhutanu, dziś siedziby władz rządowych i religijnych. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

12 dzień: Thimpu – Punakha
Śniadanie. Przejazd do Punakha przez himalajską przełęcz Dochu-la (3088 m n.p.m.), skąd widoczne są najwyższe szczyty Bhutanu. Zwiedzanie okolicy, m.in. Punakha Dzong położonego u zbiegu rzek Pho Chhu i Mo Chhu. Do 1955 r. Punakha Dzong był siedzibą władz Bhutanu i głównym centrum administracyjnym, dziś mieści m.in. szkołę buddyjską. Zniszczony kilkakrotnie przez ogień i trzęsienie ziemi, dziś odbudowany według oryginalnych planów, zachwyca swoim majestatem. Po południu krótki trekking wśród pól ryżowych do położonej na wzgórzu świątyni Chimi Lhakhang. Kolacja i nocleg.

13 dzień: Punakha – Paro
Śniadanie. Powrót do Paro, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Ta Dzong (dziś siedziba Muzeum Narodowego) ze zbiorami sztuki, broni Bhutanu. Kolacja i nocleg.

14 dzień: Paro
Po śniadaniu wyprawa do jednego z najbardziej spektakularnie położonego klasztoru Azji – klasztoru Taktshang, zwanego „Tygrysim Gniazdem”. Klasztor wzniesiono na skalnym stoku, na wysokości ok. 275 m nad poziomem Doliny Paro. Jest to miejsce wyjątkowe – niedostępne, strzegące tajemnic samego Bhutanu od setek lat. W drodze powrotnej wizyta w Drugyel Dzong, a dalej w Klichu Lakhang – jednej z najstarszych świątyń Bhutanu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

15 dzień: Paro – Warszawa
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Europy przez Indie.

16 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • Przejazdy klimatyzowanymi samochodami w Indiach i w Bhutanie zgodnie z programem
 • Przelot wewnętrzny Kalkuta – Bagdogra, Paro – Kalkuta
 • Przejazd pociągiem z Kalkuty do New Jalpaiguri (kuszetki)
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 4*/3*
 • Śniadania i kolacje w Indiach (w 2. dniu tylko kolacja, w 3. i 4. dniu obiad zamiast kolacji), 3 posiłki w Bhutanie
 • Wizę do Bhutanu
 • Opiekę anglojęzycznych przewodników lokalnych
 • Ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Biletu lotniczego Warszawa – Kalkuta – Warszawa (z przesiadką) – cena od 3000 PLN
 • wizy do Indii – wystawiana na lotnisku (wymaganie jest uzyskanie promesy wizowej za pośrednictwem systemu e-wiza), koszt 60 USD
 • napojów do posiłków
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 4 USD/os. dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłata za filmowanie i fotografowanie
 • dopłata do pokoju 1-osobowego: 1250 USD