dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Stolica Iranu Teheran
 • miasto poetów Sziraz
 • starożytny Jazd w sercu pustyni
 • wrota Azji, Kerman
 • cuda architektury Bam i Rajen
 • elegancja zabytków Isfahanu
 • święte miasto Kom
 • malowniczy Kaszan
 • w cenie przelot Teheran – Sziraz
 • hotele 4*
 • napoje podczas przejazdów i mapa Iranu

Wybierz termin

4720 PLN + 1790 EUR

4720 PLN + 1790 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Teheran
Zbiórka na lotnisku w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot do Teheranu z przesiadką w jednym z europejskich/azjatyckich portów lotniczych.

2 dzień: Teheran
Przylot do Teheranu w godz. nocnych/nad ranem. Transfer do hotelu. Odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie TEHERANU: panoramicznie – serce miasta, plac i wieża Azadi, Pałac Golestan z Salą Lustrzaną, w której odbyła się słynna konferencja Wielkiej Trójki ustalając porządek powojennej Europy, Wielki Bazar. Po południu – Muzeum Klejnotów, Muzeum Dywanów.

3 dzień: Sziraz
Transfer na lotnisko. Przelot do Szirazu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie SZIRAZU: Ogrodu Botanicznego Eram – perskiej wizji raju, Bramy Koranu, mauzoleów największych poetów perskich Hafiza i Saadiego (XIV w.), meczetów Nasir-ol Molk i Atiq, twierdzy Arq (z zewnątrz), czas wolny oraz popołudniowa wizyta w Sanktuarium „Króla Światłości” – (Szach Czeragh). Kolacja, nocleg.

4 dzień: Sziraz – Persopolis – Pasargade – Sziraz
Śniadanie. Wyjazd do PERSEPOLIS (lista UNESCO) – zwiedzanie ruin stolicy wielkich królów Persji sprzed ponad 2500 lat, następnie przejazd do: NAKSZ-E RUSTAM, i NAKSZ-E RADŻAB, gdzie znajdują się grobowce władców z dynastii Achemenidów oraz reliefy skalne z czasów Sasanidów (III w n.e.). Przejazd do PASARGADE, pierwszej stolicy Persów, zwiedzanie pozostałości pałaców Cyrusa Wielkiego z VI w. p.n.e. oraz jego grobowca. Powrót do Szirazu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 220 km.

5 dzień: Sziraz – Jazd
Wczesne śniadanie. Wyjazd do miasta JAZD – położonego na skraju pustyni, jednego z najstarszych miast Iranu i jednego z głównych centrów zoroastryzmu, starożytnej religii perskiej. Po drodze wizyta w miasteczku Abarkuh: najstarszy cyprys świata, monumentalna lodownia (jakczal), dom kupiecki i meczet. Przyjazd do Jazd, zwiedzanie: Zendan-e Eskandar (Więzienie Aleksandra, obecnie Muzeum Etnograficzne), Muzeum Wody – poświęcone starożytnym systemom nawadniającym oraz Wież Milczenia, gdzie wyznawcy zoroastryzmu składali ciała swoich zmarłych na pożarcie sępom. Kolacja i nocleg w jednym z tradycyjnych hoteli w starym domu kupieckim. Trasa ok. 450 km.

czytaj więcej

6 dzień: Jazd
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: meczetu Amir Czakmaqh z XIV w., Świątyni Ognia, gdzie przez ostatnie 1500 lat podtrzymywany jest ogień, najstarszy w Iranie Meczet Piątkowy z najwyższymi minaretami w kraju, zbudowane z gliny Stare Miasto, najstarszy bazar w Iranie, ogród Dowlat Abad z listy UNESCO, czas wolny. W miarę możliwości obejrzenie tradycyjnych ćwiczeń perskich – ZURCHANE. Kolacja i nocleg.

7 dzień: Jazd – Kerman
Śniadanie. Wczesny wyjazd w kierunku Kermanu. Krótkie zwiedzanie starożytnego miasta MEHRIZ, przejazd do czynnego karawanseraju Zejn ad –Din sprzed ponad 400 lat, następnie dalsza jazda do Kermanu. Zwiedzanie miasta słynącego z dywanów: kompleks Gandż Ali Chana, złożony z bazaru, łaźni, meczetu i karawanseraju, Meczet Piątkowy. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Trasa ok. 450 km.

8 dzień: Kerman – Mahan – Rajen – Bam
Śniadanie. Wczesny wyjazd w kierunku słynnego miasta BAM. Po drodze zwiedzanie rajskiego ogrodu Szachzade w miasteczku MAHAN. Po drodze jeśli czas i Allah pozwolą zwiedzanie sanktuarium sufickiego świętego szejcha Namatollaha Vali. Przejazd do miasteczka RAJEN. Zwiedzanie świetnie zachowanego miasta – cytadeli miniatury BAM. Dalszy przejazd do Bam, zwiedzanie ruin historycznego miasta z cegły mułowej, którym zachwycał się Marco Polo (lista UNESCO). Kolacja, nocny przejazd pociągiem sypialnym  z BAM do ISFAHANU. Trasa ok. 250 km.

9 dzień: Isfahan
Śniadanie. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie ISFAHANU miasta zwanego Nesf-e Dżahan („Połową Świata”) perły architektury Wschodu: Placu Imama zwanego Naksz-e Dżahan („Obraz Świata” – lista UNESCO), jednego z największych placów miejskich na świecie (ok. 80 tys. m²) i położonych wokół placu cudów architektury – Pałacu Ali Kapu, Meczetu Imama, Meczetu Lotfollaha, Meczetu Dżame (Piątkowego) oraz słynnego Bazaru Kejsarije (Cesarskiego), czas wolny. Kolacja, nocleg.

10 dzień: Isfahan
Śniadanie. Zwiedzanie miasta: podziwianie zabytkowych mostów na rzece Zajande Rud (Si o se Pol, Chadżu, Szachrestani), Katedra Vank w starej ormiańskiej dzielnicy – Dżulfa, Pałac Czehel Sotun, Trzęsące Się Minarety, Świątynia Ognia. Kolacja, nocleg.

11 dzień: Isfahan – Kaszan
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Kaszanu, krótki postój w Natanz – malowniczym miasteczku u stóp góry Karkas, przejazd do Abiane, spacer po starej górskiej wiosce zbudowanej z czerwonej gliny, po drodze na przedmieściu Kaszanu zwiedzanie rajskiego ogrodu Fin, Przyjazd do Kaszanu historycznego miasta zbudowanego z różowej cegły mułowej. Kolacja i nocleg w jednym z tradycyjnych hoteli w starym domu kupieckim. Trasa ok. 220 km.

12 dzień: Kaszan – Teheran
Śniadanie. Kaszan – spacer po bazarze, zwiedzanie jednego z zabytkowych domów kupieckich, zwiedzanie zespołu świątynnego Aga Bozorg. Przejazd do kuźni ajatollahów, świętego miasta Kom, wizyta w Sanktuarium Fatimy (Masoumeh). Czas wolny. Przejazd do Rey – południowej  dzielnicy Teheranu. Po drodze wizyta w Mauzoleum ojca rewolucji Imama Chomeiniego i Sanktuarium Abd El-Aziz. Kolacja i nocleg. Trasa ok. 250 km.

13 dzień: Teheran
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Narodowego (najważniejsza część zwana Iran Bastan – Muzeum Starożytności) i zespołu pałacowego Saad Abad – Pałace Biały i Zielony lub alternatywnie zespół pałacowy Niavaran. Czas wolny. Pożegnalna kolacja. Pokoje zarezerwowane w hotelu do momentu transferu na lotnisko. W nocy transfer na lotnisko.

14 dzień: Warszawa
Nocny wylot do Polski z przesiadką w jednym z europejskich/azjatyckich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Teheran – Warszawa przez jeden z portów lotniczych
 • przelot na trasie Teheran – Sziraz
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • śniadania i kolacje wg programu
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem, przejazd nocnym pociągiem w przedziałach sypialnych na trasie Bam – Isfahan
 • lokalne słodycze, woda i herbata podawane w trakcie przejazdów
 • opieka pilota B.P. OPAL TRAVEL na całej trasie oraz pilota lokalnego
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • mapa Iranu

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wizy do Iranu – ok. 60 EUR (paszport ważny min. 6 m-cy po wylocie z Teheranu z dwiema wolnymi stronami naprzeciwko siebie, 1 wypełniony wniosek wizowy, 1 kolorowe zdjęcie en face 3×4 cm, kopię strony paszportu ze zdjęciem; w paszporcie nie może być wzmianki o wcześniejszym pobycie w Izraelu ani na przejściu granicznym w Tabie)
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników
 • bagażowych – 4 EUR/os. dziennie
 • opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 540 EUR.