dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Wybierz termin

7700 PLN

7700 PLN

7700 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1 

Wylot z Wrocławia lotem bezpośrednim o godzinie 15.55. Przylot do Keflavíku o 18.10 czasu lokalnego. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Przejazd do Blue Lagoon. Przejazd na nocleg.

Dzień 2 

Śniadanie.  Ruszamy na północ wyspy. Po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Przejazd tunelem pod Fiordem Wielorybim (Hvalfjörður). Spacer po miasteczku Borgarnes. Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Kąpiel w basenach termalnych. Panorama Bifröst. Podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Kanion Kolugljúfur. Skałki Borgarvirki. Kolumna Hvítserkur. Przejazd na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Biskupstwo w Hólar. Rejs w poszukiwaniu wielorybów. Spacer po Akureyri. Jezioro Mývatn i miejscowość Reykjahlíð. Pseudokratery, pola lawowe Dimmuborgir. Podejście na krater Hverfjall. Pole geotermalne Namaskar. Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá (w zależności od dostępności ew. możliwość kąpieli w gorącej wodzie pod ziemią). Wodospad Goðafoss. Krater Kraftla, wodospad Dettifoss i Selfoss. Przejazd na nocleg.

Dzień 4 

Śniadanie. Przejazd przez Fiordy Wschodnie. Miasteczko Egilsstaðir. Zwiedzamy okolice Egilsstaðir, jedziemy do Reyðarfjörður, Eskifjörður i Neskaupstaður. Jezioro Lagarfljót. Przejazd na nocleg.

Dzień 5 

Śniadanie. Bardzo wczesny wyjazd i intensywny dzień. Wyruszamy z samego rana obwodnicą wyspy na południowy-zachód, przejeżdżamy przez miasteczko Höfn. Laguna lodowcowa Jökulsárlón (dla chętnych – rejs amfibią), Vík i czarna plaża. Dłuższa wycieczka po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Skaftafellsjökull. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Vík i czarna plaża, Reynisfjara. Łuk skalny Dyrholaey i obserwacja maskonurów. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Panorama na Heklę (1491 m – najwyższy czynny wulkan Islandii). Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Powrót na nocleg.

Dzień 6 

Śniadanie. Objazd przez tzw. Złoty Krąg. Kerið – jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu – Althingu, jezioro Þingvallavatn. Miejscowość Laugarvatn. Przejazd na nocleg.

Dzień 7 

Śniadanie. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandią. Spacer do latarni morskiej w Garður, malowniczy kościółek w Hafnir i zachodnia część półwyspu Reykjanes. Przejazd przez byłą bazę wojskową w Keflavíku. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir).

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa.  Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Przejazd na lotnisko. Wylot do Wrocławia o godzinie 18.50.

Dzień 9

Przylot na lotnisko we Wrocławiu o godzinie 00.55.

CENA OBEJMUJE:

  • przelot na trasie Wrocław – Keflavík – Wrocław wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
  • zakwaterowanie w apartamentach / pensjonatach / hostelach / domach wakacyjnych w pokojach wieloosobowych (dopłata do pokoju 2-osobowego: 700 PLN/os., dopłata do pokoju 1-osobowego: 1400 PLN/os.)
  • śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
  • przejazdy samochodem po Islandii
  • koszt zakupu paliwa
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika
  • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE: 

  • pozostałych posiłków na Islandii
  • biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, rejs po Jökulsárlón, wstęp do jaskini Vatnshellir) – w sumie około 200 Euro (nieobowiązkowe)

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.