dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • dzika przyroda
 • lodowcowe laguny
 • obserwacja wielorybów i największej na wyspie kolonii fok
 • obserwacja gniazdujących maskonurów
 • widziany z kosmosu krater Hverfjall
 • słynne gejzery

Wybierz termin

11 000

11 900

11 900

11 900

11 900

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1: Warszawa – Keflavik

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przylot na krajowe lotnisko w Keflaviku. Przejazd do stolicy, zwiedzanie miasta: wizyta na Starym Mieście, spacer główną ulicą handlową, podziwianie katedry Hallgrimskirkja, budynku Perlan, latarni morskiej w Seltjarnarnes, wizyta w porcie. Następnie czas wolny na zakupy.

Dzień 2: Kefalvik – Thingvellir

Przejazd trasą tzw. „Złotego Kręgu” – zwiedzanie najpopularniejszych z racji swojego położenia atrakcji turystycznych: Park Narodowy Thingvellir, na którego terenie znajduje się ryft tektoniczny – międzykontynentalna szczelina rozdzielająca Islandię na dwie części: po jego wschodniej stronie rozciąga się płyta tektoniczna euroazjatycka, po zachodniej północnoamerykańska. Historyczne miejsce spotkań pierwszego na Islandii parlamentu, wodospad Oxararfoss, Thingvallavatn – drugie największe jezioro kraju, z wyspami będącymi wierzchołkami wulkanów. Liczne mniejsze szczeliny tektoniczne, niektóre wypełnione krystalicznie czystą wodą. Dolina Haukadalur – pełna gorących sadzawek, gdzie znajduje się obecnie nieaktywny słynny Geysir, ale tuż obok, jego mniejszy brat „Strokkur” wyrzuca w powietrze słup wody na wysokość 30 metrów co około 5 minut. Gullfoss – czyli „złoty wodospad”, spadający kaskadowo do głębokiego wąwozu. Przejazd na południe wyspy. Po drodze zwiedzanie skarbów południowego wybrzeża: 60 – metrowego wodospadu Seljalandsfoss, pod którym można przejść dookoła oraz równie wysokiego, lecz potężniejszego Skogafoss.

czytaj więcej

Dzień 3: Skaftafell – Hofn

Dziś w programie: Dyrholaey – ogromny łuk skalny wyrastający z oceanu i latarnia morska na szczycie urwiska – w pogodny dzień widać stąd doskonale archipelag wulkanicznych wysp Vestmanna. Obserwacja gniazdujących w pobliżu maskonurów – ptaków będących jednym z symboli Islandii. Reynisfjara – najpopularniejsza plaża wyspy, pokryta czarnym, wulkanicznym piaskiem, oraz jaskinią, bazaltowymi kolumnami i ciekawymi skalnymi formacjami w pobliżu wybrzeża. Fjadrargljufur uznawany za najpiękniejszy kanion kraju, Park Narodowy Skaftafell – spacer do czoła lodowca Svinafelljokull oraz do wodospadu Svartifoss, otoczonego amfiteatralnie przez bazaltowe kolumny. Jokulsarlon – czyli prawdziwa Arktyka. Laguna lodowcowa położona u podnóża Vatnajokull. Wielkie bloki lodu, odrywając się od lodowca wpadają do jeziora o głębokości 200 metrów, po czym dryfują w kierunku oceanu.  To tu kręcono niektóre sceny do filmów „James Bond” i „Tomb raider”. Fjallsarlon – kolejna laguna lodowcowa. Nocleg w portowym mieście Höfn, położonym  w malowniczej zatoce z widokiem na góry i lodowce.

Dzień 4: Myyatn

Przejazd przez fiordy wschodnie w kierunku północnym. Myvatn – jeziora muszek, które zwabiają tu tysiące ptaków. Za sprawą glonów jezioro ma piękny zielono – błękitny kolor, otacza je sceneria pól lawowych i wulkanów. Zwiedzanie okolic jeziora m.in. pseudokraterów; Dimmuborgir – „Czarnych Zamków” – pola lawowego pokrytego labiryntem przedziwnych formacji skalnych.

Dzień 5: Hverfjall

Wejście na widziany z kosmosu krater Hverfjall; pole geotermalne Namaskar przywodzące na myśl pozaziemskie krajobrazy, pełne gorących sadzawek i kominów wulkanicznych; Grjotagja – jaskinia wewnątrz wulkanicznej szczeliny wypełniona gorącą wodą – możliwość kąpieli; wciąż ciepłe pola lawy pod wulkanem Krafla, oraz krater Viti wypełniony wodą o kolorze szmaragdowym.

Dzień 6: Park Narodowy Jokulsagljufur

Do głębokiego kanionu spada Detifoss – wodospad z największym przepływem wody w Europie, obok wodospad Selfoss spadający z obu stron kanionu.  Asbyrgi – kanion w kształcie podkowy, głęboki na 100 metrów i szeroki miejscami na 2,5 km, powstał podczas katastroficznych powodzi lodowcowych. Zerodowane tereny wulkanu Hljóðaklettar. Husavik – malownicze miasteczko rybackie położonym nad Oceanem Arktycznym.

Dzień 7: Akureyri – Vatnsness

Dla chętnych 3 godzinny rejs po zatoce Skjalfandi  połączony z obserwacją wielorybów. Przejazd wzdłuż północnego wybrzeża w kierunku stolicy północy Akureyri, krótki spacer po mieście, zakupy. Dojazd do półwyspu Vatnsness.

Dzień 8: Reykjavik – Warszawa

Obserwacja największej na wyspie kolonii fok. Przejazd w kierunku Reykjaviku. Przejazd na lotnisko przelot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Kefalvik, Reykjavik – Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach 3*/Gesthousach (typu standard) w pokojach 2-osobowych
 • transfery mikrobusem lub samochodem terenowym
 • bilety wstępów
 • opiekę polskojęzycznego pilota/kierowcy na Islandii
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • rejsu statkiem na obserwację wielorybów koszt ok 10 000 ISK
 • obiadów i kolacji koszt ok 3000 ISK/ posiłek