dodaj do schowka 0 szybki kontakt

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ORGANIZACJI WYPRAWY JUŻ OD 3 OSÓB

(W CENIE 10 900 PLN/os.)

 • dzika przyroda
 • lodowcowe laguny, wodospady, kaniony, kratery, jaskinie, pola geotermalne i łuki skalne
 • widziany z kosmosu krater Hverfjall
 • słynne gejzery
 • kąpiele w basenach termalnych
 • obserwacja wielorybów

Wybierz termin

8900 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1 

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Wylot z Warszawy lotem bezpośrednim o godzinie 18:00. Przylot do Keflavíku o 20:10 czasu lokalnego. Przejazd przez byłą bazę wojskową w Keflavíku. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Przejazd do miejsca noclegu w Reykjavíku. Nocleg w stolicy Islandii.

Dzień 2 

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: kościół luterański Hallgrímskirkja, ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, sala koncertowa Harpa. Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Nocleg w Reykjavíku.

Dzień 3 

Po śniadaniu wyjazd ze stolicy w kierunku półwyspu Snæfellsnes, po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Podziwianie Wielorybiego Fiordu (Hvalfjörður). Możliwość wejścia do wnętrza lodowca (atrakcja fakultatywna). Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Przejazd na nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Podziwianie panoramy Bifröst. Kanion Kolugljúfur. Kolumna Hvítserkur. Formacja Borgarvirki. Możliwość kąpieli w basenach termalnych. Miasteczko Blönduós. Przejazd na nocleg.

Dzień 5 

Śniadanie. Biskupstwo w Hólar. Formacje bazaltowe w Kálfshamarsvík. Miasteczko Siglufjörður. Możliwość kąpieli w basenach termalnych. Relaks w Akureyri. Nocleg.

czytaj więcej

Dzień 6 

Śniadanie. Rejs w poszukiwaniu wielorybów (atrakcja fakultatywna). Wodospad Goðafoss. Mývatn – jezioro muszek, które zwabiają tu tysiące ptaków. Za sprawą glonów jezioro ma piękny zielono – błękitny kolor, otacza je sceneria pól lawowych i wulkanów. Miejscowość Reykjahlíð. Jaskinia Grjótagjá. Krater Hverfjall. Pole geotermalne Namaskar przywodzące na myśl pozaziemskie krajobrazy, pełne gorących sadzawek i kominów wulkanicznych. Obszar geotermalny Hverarond. Możliwość kąpieli w naturalnym kąpielisku termalnym. Przejazd na nocleg.

Dzień 7 

Śniadanie. Wodospad Dettifoss. Przejazd w kierunku Fiordów Wschodnich. Miasteczko Egilsstaðir. Okolice jeziora Lagarfljót. Przejazd na nocleg.

Dzień 8

Bardzo wczesny wyjazd i intensywny dzień. Po śniadaniu wyruszamy z samego rana obwodnicą wyspy na południowy-zachód, przejeżdżamy przez miasteczko Höfn. Laguna lodowcowa Jökulsárlón (fakultatywnie rejs amfibią) położona u podnóża Vatnajokull. Wielkie bloki lodu, odrywając się od lodowca wpadają do jeziora o głębokości 200 metrów, po czym dryfują w kierunku oceanu. To tu kręcono niektóre sceny do filmów „James Bond” i „Tomb raider”. Spacer pod lodowiec Vatnajökull. Vík i czarna plaża, Reynisfjara – najpopularniejsza plaża wyspy, pokryta czarnym, wulkanicznym piaskiem oraz jaskinią, bazaltowymi kolumnami i ciekawymi skalnymi formacjami w pobliżu wybrzeża. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Zwiedzanie skarbów południowego wybrzeża: 60 – metrowego wodospadu Seljalandsfoss, pod którym można przejść dookoła oraz równie wysokiego, lecz potężniejszego Skógafoss. Powrót na nocleg.

Dzień 9 

Śniadanie. Wyjazd na tzw. Złoty Krąg. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu – Althingu, jezioro Þingvallavatn – drugie największe jezioro kraju, z wyspami będącymi wierzchołkami wulkanów. Gullfoss – czyli „złoty wodospad”, spadający kaskadowo do głębokiego wąwozu. Dolina Haukadalur – pełna gorących sadzawek, gdzie znajduje się obecnie nieaktywny słynny Geysir, ale tuż obok, jego mniejszy brat „Strokkur” wyrzuca w powietrze słup wody na wysokość 30 metrów co około 5 minut. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Kerið – jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Przejazd na nocleg.

Dzień 10 

Śniadanie. Przejazd do Hveragerði – miasta-ogrodu pełnego szklarni. Objazd półwyspu Reykjanes. Obszar geotermalny Krysuvík, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandią. Przejazd na lotnisko w Keflavíku. O 18:55 wylot do Warszawy.

Dzień 11 

Planowy przylot do Warszawy o 02:55.

 

 

CENA OBEJMUJE:

 • przelot bezpośredni na trasie Warszawa – Keflavík – Warszawa wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
 • zakwaterowanie w apartamentach / pensjonatach / hostelach / domach wakacyjnych (przewodnik najczęściej nocuje z grupą w obiekcie)
 • śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
 • przejazdy samochodem po Islandii
 • koszt zakupu paliwa
 • opiekę polskiego pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE OBEJMUJE:

 • pozostałych posiłków na Islandii
 • biletów wstępów i kosztów atrakcji fakultatywnych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, rejs po Jökulsárlón)

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.