dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Wybierz termin

2500 EUR (termin potwierdzony)

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1: Wylot do Tokyo.

Dzień 2: Tokio
Przylot na lotnisko Narita. Przejazd do hotelu. Zwiedzanie miasta Narita ze świątynią Narita-san. Kolacja. Zwiedzanie miasta Narita ze świątynią Narita-san, której początki sięgają X wieku – miejsce to związane jest z kultem ognia. Będzie możliwość zakupów w tradycyjnych sklepach i uczestnictwa w ceremonii poświęcenia ognia w świątyni. Powrót do hotelu w Narita.

Dzień 3: Narita – Tokio

Śniadanie. Przejazd do Tokio, zwiedzanie miasta. Wizyta w kompleksie Meiji-jingu, który poświęcony jest cesarzowi Matsuhito, dzięki któremu w drugiej połowie XIX wieku Japonia otwarła się na świat. Wizyta w dzielnicy szalonej mody Harajuku oraz spacer bulwarem Omotesando. Odwiedzimy Oriental Bazaar – będzie tu możliwość zakupu japońskiego rękodzieła. Spacer po Shinjuku – najsłynniejszej tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni. Wjazd na jedno z najwyższych pięter tokijskiego Ratusza, skąd podziwiać można imponującą panoramę miasta.

Dzień 4: Tokio – Nikko – Tokio
Śniadanie. Przejazd koleją do Nikko – dawnej siedziby samurajów z rodu Tokugawa. Zwiedzanie dwóch najważniejszych, pięknie zachowanych świątyń. Zobaczymy tutaj również słynną alegorię „Trzech mądrych małp”. Powrót do hotelu na nocleg w Tokio.

Dzień 5: Tokio – Shin-Fuji – Takayama
Śniadanie. Poranna wizyta w tzw. stajni, gdzie odbywają się treningi sumo. W przypadku walk za opłatą wejście na trybuy. Przejazd koleją do Shin-Fuji, do miejsca, skąd przy dobrej widoczności roztacza się imponujący widok świętej góry Fudżi (lista UNESCO). Przejazd do miasteczka Takayama, gdzie znajduje się ryokan – tradycyjny japoński hotel, a w nim onsen – ciepłe źródła. Zakwaterowanie w ryokanie.

Dzień 6: Takayama – Kanazawa
Po śniadaniu zwiedzanie Takayamy, miasta, słynącego z tradycyjnej japońskiej zabudowy. Spacer uliczką Kamisanomachi, która przywołuje klimat dawnej Japonii. Znajdują się tu kilkusetletnie tradycyjne domostwa i warsztaty, można tu kupić znakomitą sake, smaczne przetwory i pikle oraz lokalny przysmak – wołowinę z regionu Hida. Przejazd pociągiem przez góry do Kanazawy.

Dzień 7: Kanazawa – Kioto. Po śniadaniu spacer po Kanazawie: zobaczymy tu Nagamachi – tradycyjną dzielnicę samurajów, w której zachowało się wiele domów z epoki oraz Kenroku-en (lista UNESCO) – klasyczny japoński ogród, który uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju. Przejazd do Kioto – wizyta w Fushimi Inari – zwiedzanie świątyni, słynącej ze wspaniałego kompleksu tysięcy bram tori (lista UNESCO). Nocleg.

Dzień 8: Kanazawa – Kioto
Po śniadaniu przejazd do Kioto. Zwiedzanie miasta – dawnej stolicy Japonii (historyczna część miasta jest wpisana na listę UNESCO). Wizyta w zamku Nijo, w którym znajdują się słynne „Skrzypiące podłogi”. Zobaczymy również Złoty Pawilon – budynek będący symbolem Japonii, pięknie zachowaną buddyjską świątynię Kiyomizu do której prowadzi malownicza uliczka (można tu zakupić różne tradycyjne produkty) oraz Gion – legendarny dystrykt gejsz. Fakultatywnie (dla chętnych, koszt ok 30 EUR) będzie możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu z pokazem tradycyjnej sztuki układania kwiatów (ikebana) oraz tańca gejsz przy klasycznej muzyce japońskiej. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 9: Kioto – Hiroszima – Miyajima – Hiroszima
Po śniadaniu przejazd Shinkansenem do Hiroszimy. Przejazd lokalnym pociągiem a następnie promem na wyspę Miyajima. Zwiedzanie wyspy, m.in. świątyni Itsukushima (lista UNESCO), która słynie z zatopionej w wodzie bramy tori – jest to jeden z symboli Japonii.Powrót na nocleg do Hiroszimy.
Dzień 10: Hiroszima – Himeji – Osaka

Śniadanie. Zwiedzanie Parku Pokoju (lista UNESCO), poświęconego ofiarom bomby atomowej, która w 1945 roku została zrzucona na miasto. Przejazd Shinkansenem do Himeji, gdzie zwiedzimy słynny Zamek Białej Czapli (lista UNESCO) – uważany za najpiękniejszy w Japonii. Przejazd na nocleg do Osaki.

Dzień 11: Osaka – Nara – Osaka
Po śniadaniu przejazd do Nary (lista UNESCO) – dawnej stolicy Japonii. W rozległych parkach i ogrodach Nary żyją liczne daniele. Podczas spaceru po mieście zobaczymy świątynie Todaiji – największą drewnianą strukturę świata oraz Kofukuji, gdzie znajduje się słynna stupa – symbol miasta. Wieczorem powrót do Osaki na nocleg.

Dzień 12: Osaka – Rinku Town – Narita*
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy w Rinku Town (aglomeracja Osaki) lub spacery po brzegu Pacyfiku. Przejazd na lotnisku w Osace i przelot do Narity na nocleg.

 

Dzień 13: Narita – Warszawa

Śniadanie. Transfer na lotnisko Narita. Wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie tego samego dnia.

* W przypadku bezpośredniego lotu z Warszawy do Tokio. W przypadku powrotu z Osaka, nocleg w Osaka i wylot 13 dnia do Warszawy.

 

 

 

 

 

Cena obejmuje:

 • opiekę polskojęzycznego, profesjonalnego, mieszkającego w Japonii przewodnika na całości trasy
 • zakwaterowanie w hotelach 3 i 4 * w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • nocleg w ryokanie, tradycyjnym japońskim hotelu
 • śniadania każdego dnia
 • przejazdy na całości trasy zgodnie z programem
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem

Cena nie obejmuje:

 • przelotu na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa, ok. 3500 zł 
 • przelotu Osaka – Tokio ok. 600 zł
 • dodatkowych posiłków poza śniadaniami (15 000 jenów płatne na miejscu pilotowi)
 • ewentualnego biletu wstępu na turniej sumo ok. 30 EUR
 • przesyłania bagażu kurierem ok. 6000 jenów
 • zwyczajowych napiwków