dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Program standardowy (16 dni): 20 października – 4 listopada

+ program rozszerzony (20 dni): 20 października – 8 listopada

Wybierz termin

7860 PLN + 1650 EUR (termin potwierdzony)

9660 PLN + 2120 EUR (termin potwierdzony)

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1  Wylot z Warszawy do Japonii

Wylot z Warszawy do Tōkiō.

Dzień 2  Podróż do Japonii

Przylot do Tōkiō, przejazd do hotelu. Nocleg w aglomeracji Tōkiō.

Dzień 3  Ukryte pośród gór i lasów świątynie Nikkō

Śniadanie. Przejazd do Nikkō – miasta, o którym mówi się, że „jest Japonią”. Miejsce to jest związane z siogunami rodu Tokugawa. Przespacerujemy się pośród malowniczego parku, odwiedzimy wpisane na listę UNESCO wspaniale zdobione świątynie i Tōshō-gū – mauzoleum sioguna Tokugawy Ieyasu. Zobaczymy słynny święty most Shinkyō – jeden z symboli Japonii. Powrót do Tōkiō. Po zmroku zawitamy do Elektronicznego miasta Akihabara (słynącego z elektroniki, gier i anime), pełnego kolorowych neonów i szalonego życia nocnego. Nocleg w aglomeracji Tōkiō.

Dzień 4  Odkrywamy Tōkiō

Śniadanie. Przejazd do centrum Tōkiō. W metropolii japońskiej stolicy mieszka 40 milionów osób. Udamy się do Meiji-jingū – kompleksu świątynno-parkowego wzniesionego ku czci cesarza Mutsuhito i jego małżonki. Przejście do „szalonej” dzielnicy Harajuku –  kultowego centrum japońskiej mody, spacer po modnym deptaku Omotesando, możliwość zakupu japońskiego rękodzieła. Przejazd do budynku ratusza miejskiego (243 metry, podziwianie panoramy miasta z jednego z najwyższych pięter wieżowca). Wizyta w Shinjuku – najsłynniejszej tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni. Na chwilę wstąpimy do Pachinko – japońskiego salonu gier. Nocleg w Tokio (tego dnia do wyboru: nocleg w hotelu lub w kapsule – typowo japońska atrakcja – W PRZYPADKU WYBORU NOCLEGU W KAPSULE PROSIMY O DEKLARACJĘ W MOMENCIE ZGŁOSZENIA – opcja bezpłatna). Nocleg w aglomeracji Tōkiō.

czytaj więcej

Dzień 5  Port w Jokohamie i magiczna Kamakura

Śniadanie. Rano przejazd do słynnego miasta portowego Jokohama. Spacer po nadbrzeżu oraz wizyta w kolorowej dzielnicy Chinatown. Wycieczka do wpisanej na listę UNESCO Kamakury – dawnej stolicy siogunatu. Zobaczymy tu mający 11 metrów posąg Buddy (Daibutsu) oraz wspaniałą, ulokowaną przy brzegu oceanu świątynię Hasedera. Powrót do Tokio. Odwiedzimy magiczną świątynię Asakusa – jedną w najstarszych w Tokio oraz przespacerujemy się kolorowym pasażem handlowym Nakamise. Spacer po sztucznej wyspie Odaiba, na której zobaczymy replikę Statui Wolności oraz imponującą panoramę miasta z widokiem Mostu Tęczowego oraz budynków Tokyo Tower i Skytree. Fakultatywnie rejs po rzece Sumidzie i podziwianie nowoczesnej zabudowy Tokio. Nocleg w aglomeracji Tōkiō.

Dzień 6  Zabytkowa Narita i święta góra Fudżi

Śniadanie. Wycieczka do urokliwej, założonej w X wieku świątyni Narita-san, w której odbywają się tajemnicze rytuały ku czci ognia. Zwiedzanie świątyń i ogrodu. Przejazd do Shin Fuji, skąd przy dobrej widoczności podziwiać można panoramę wysokiej na ponad 3700 m n.p.m. góry Fudźi, która jest najwyższym i najświętszym szczytem Japonii. Wciąż czynny wulkan otaczają czcią wyznawcy religii shintō, od wieków stanowił on źródło inspiracji dla japońskich artystów w scenerii zmieniających się pór roku (najpiękniejszy widok Fuji jest wiosną i jesienią). Przejazd do położonej w górach Takayamy. Wieczorem chętni będą mieć możliwość spróbowania słynnej wołowiny Hida – przysmaku tego regionu. Nocleg w tradycyjnym ryokanie – japońskim typie gospody.

Dzień 7  Urokliwe uliczki Takayamy, ogród Kenroku-en i dzielnica samurajów w Kanazawie

Śniadanie. Rano wędrówki po starej Takayamie, znajdują się tu tradycyjne, założone między XVII a XIX wiekiem warsztaty artystyczne. Spacer zabytkową uliczką Kamisanomachi, przy której znajdują się przepięknie odnowione zabytkowe domostwa i sklepy. Miejsce to doskonale oddaje klimat „dawnej Japonii”. Przejazd pociągiem do Kanazawy. Zwiedzimy tu Kenroku-en (lista UNESCO), uważany za najpiękniejszy ogród Japonii. Zbudowany w XVII wieku do 1871 roku był niedostępny dla zwiedzających. Znany jest on ze stawów, strumieni, wodospadów, mostów, herbaciarni, drzew, kamieni oraz kwiatów, które składają się na idealny japoński ogród. Przespacerujemy się również po Nagamachi – niezwykle klimatycznym dawnym dystrykcie rezydencyjnym samurajów. Nocleg w Kanazawie.

Dzień 8  Kioto – perła kultury japońskiej

Śniadanie. Przejazd do Kioto (lista UNESCO) – dawnej stolicy Japonii, pełnej wielowiekowych zabytków oraz wciąż żywej i promieniującej na cały kraj tradycji kulturowej i artystycznej. Tuż po przyjeździe do miasta zobaczymy niezwykle ciekawy budynek dworca kolejowego, wzniesiony z okazji 1100 rocznicy przeniesienia stolicy do Kioto. Poznawanie dawnej kultury Kioto rozpoczniemy od zwiedzania Kinkaku-ji, czyli Złotego Pawilonu, do dekoracji którego użyto 200 tysięcy arkuszy złota. Odwiedzimy Nijō-jō – jeden z najpiękniejszych przykładów architektury rezydencji pałacowych z czasów siogunów. Znajdują się tu między innymi uguisubari, czyli słynne „skrzypiące podłogi”. Przespacerujemy się po urokliwej dzielnicy Higashiyama, a następnie odkryjemy wyjątkowy klimat kompleksu Kiyomizu-dera, który jest jednym z najważniejszych obiektów dziedzictwa kulturowego w Azji. Wieczorem udamy się do Gion – dystryktu gejsz. Poznamy tu podstawy etykiety japońskich gejsz oraz kolejne etapy ich edukacji. W godzinach wieczornych fakultatywnie będzie możliwość wzięcia udziału w pokazie artystycznym z elementami m.in. tradycyjnego japońskiego teatru, tańca gejsz, ikebany i ceremonii parzenia herbaty.

Dzień 9  Bramy torii w Fushimi Inari i dawna stolica Nara

Śniadanie. Wycieczka do zabytkowego kompleksu świątynnego Fushimi Inari (lista UNESCO), w którym znajdują się tysiące bram torii. Spacer po parku a następnie przejazd do Nary (lista UNESCO) – dawnej stolicy i jednego z najpiękniejszych miast w Japonii. Po parkach i ogrodach Nary przechadzają się liczne daniele. Odwiedzimy tu las pierwotny Kasugayama, założony w VIII wieku kompleks Kasuga-taisha z około 2 tysiącami latarni, Tōdai-ji – największy drewniany budynek świata (wysokość 48 m, długość 57 m, szerokość 50 m, w jego wnętrzu podziwiać można mający 16 m posąg Buddy) oraz Kofukuji z 5-piętrową pagodą – symbolem miasta. Przejazd na nocleg do Himeji.

Dzień 10  Zamek Białej Czapli w Himeji, Zamek Wron i ogród Kōraku-en w Okayamie

Śniadanie. Zwiedzimy Zamek Białej Czapli (lista UNESCO) – najwspanialszy przykład architektury zamkowej w Japonii. Nie został on nigdy zdobyty, ani zniszczony, zachował więc całkowicie swój oryginalny kształt. Przejazd do Okayamy, gdzie zwiedzimy Kōraku-en, ogród, który posiada piękny staw, strumienie, ścieżki spacerowe oraz wzgórza, które stanowią idealne punkty widokowe. Przestronne trawniki są urozmaicone gajami śliwki, wiśni, klonu, herbaty oraz polami ryżowymi, a także wolierami z żurawiami. Przy ogrodzie wznosi się Zamek Wron, który jako jeden z dwóch w Japonii posiada czarną fasadę (pozostałe są białe). Przejazd do Hiroszimy. Wieczorem możliwość spróbowania lokalnego przysmaku: okonomiyaki. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 11 park Pokoju w Hiroszimie, wycieczka na Miyajimę

Śniadanie. Zwiedzanie Hiroszimy, przejazd do Parku Pokoju (lista UNESCO), upamiętniającego ofiary zrzuconej w 1945 roku bomby atomowej. Przeprawa promem do Parku Narodowego Setonaikai, na wyspę Miyajima, na której znajduje się zatopiona w wodzie brama torii – jeden z symboli Japonii i przepiękny shintoistyczny kompleks świątynny Itsukushima (lista UNESCO). Miyajima uważana jest za jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Japonii.  Spacer po kameralnych uliczkach, gdzie można spróbować tradycyjnej żywności i zakupić aromatyczne herbaty. Zobaczymy tu również zabytkowe fabryki niezwykle smacznych ciastek. Będzie ponadto możliwość spróbowania lokalnego przysmaku – ostryg w sake. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 12  „Piekła” Beppu

Śniadanie. Przejazd na Kyushu, trzecią co do wielkości wyspę Japonii. Kyushu to wyspa wybitnie górzysta, obfitująca w aktywne wulkany i gorące źródła. Przejazd do Beppu – kameralnego miasteczka położonego między morzem, a górami. W Beppu znajduje się dziewięć plam gorąca, nazywanych „piekłami” (jap. jigoku). Nad mającymi temperaturę niemal 100 stopni Celsjusza źródłami unosi się niesamowita ilość pary. Każde z piekieł jest całkowicie inne! Otoczone tropikalną roślinnością źródła wyglądają jak z pocztówki. Odwiedzający Beppu mogą spróbować pieczonych na skałach placków i ciastek, gotowanych w gorących wodach jajek, czy odwiedzić hodowlę krokodyli. Na terenie uzdrowiska Beppu znajdziemy wciąż gotujące się jezioro błotne oraz kolejne „piekła”: Umi-jigoku („Piekło morskie”, z wodą turkusowego koloru), Oniiishibozu-jigoku („Piekło Ogolonej Głowy Oniishi”, staw, z którego wydobywają się błotne bańki, wyglądające jak ogolone głowy mnichów), Yama-jigoku („Piekło Górskie”, w którym para wydobywa się ze zbocza góry), Kagado-jigoku („Gotujące Się Piekło”, w którym zobaczymy figurę demona, przygotowuje się tu posiłki), Oniyama-jigoku („Piekło Góry Demona”, w pobliżu którego hodowane są krokodyle), Shiraike-jigoku („Piekło Białego Stawu” z kremowo białą wodą), Chinoike-jigoku („Piekło Krwawego Stawu”, staw z intensywnie czerwoną wodą), Tatsumaki-jigoku („Piekło Gejzer”, gejzer, który co kilkadziesiąt minut wybucha fontanną wody i pary). Wieczorem fakultatywnie kąpiele termalne w odpowiednio przestudzonych wodach lokalnego onsenu. Nocleg w Beppu.

Dzień 13   Wulkan Aso, przejazd do Osaki

Śniadanie. Przejazd w rejon Aso, położonego w prefekturze Kumamoto największego aktywnego wulkanu Japonii. Jest to równocześnie jeden z największych i najprzystępniejszych do oglądania wulkanów na świecie. Aso ma wysokość 1592 m n.p.m i posiada kalderę o obwodzie ponad 100 kilometrów (jest to jedna z największych kalder wulkanicznych na świecie). Aktywny wulkan stale wydziela dym i od czasu do czasu wybucha. Wjazd autobusem, a następnie krótka wycieczka piesza w okolicy kaldery. UWAGA: w przypadku wzmożonej aktywności wulkanu dostęp do tego miejsca może być ograniczony. W takim przypadku stosujemy się do zaleceń bezpieczeństwa wydanych przez lokalne władze. W godzinach wieczornych powrót Shinkansenem na Honshū. Nocleg w Osace.

Dzień 14  Przejazd do Kōya

Śniadanie. Przejazd do otoczonej górami miejscowości Kōya (lista UNESCO), na terenie Parku Narodowego Kōya-Ryūjin, chroniącego naturalny krajobraz oraz zespół świątyń buddyjskich, siedzibę założonej w IX wieku, sekty Shingon (Sekty Prawdziwego Słowa). Wycieczka piesza na terenie parku narodowego, zwiedzanie zabytkowego cmentarza Okuno-in. Nocleg w tradycyjnym shukubō – jednym z pomniejszych zajazdów przyklasztornych w Kōya.

Dzień 15  Przejazd do Osaki

Śniadanie. Po przyjeździe do Osaki czas wolny na zakupy oraz spacer wzdłuż brzegu Pacyfiku (jeżeli czas pozwoli). Dla osób kończących wyjazd (Wersja C), przejazd na lotnisko w Osace i wylot do Polski (w przypadku wylotu następnego dnia, w godzinach porannych, zapewniony będzie dodatkowy nocleg w Osace). Dla osób kontynuujących wyjazd na Okinawie (Wersja D), nocleg w Osace.

Dzień 16  Powrót do Polski (Wersja C) lub wylot na Okinawę (Wersja D)

Przylot do Warszawy (Wersja C)

Istnieje możliwość rozszerzenia wyjazdu o pobyt na Okinawie. Symbol poszerzonego programu to Wersja D. Wtedy program 21 dnia wygląda następująco.

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Osace, wylot na Ishigaki, główną wyspę archipelagu Yaeyama (zachodnie wyspy Okinawy). Mieszkańcy koralowych wysp Yaeyama (łącznie około 50 tysięcy osób) mówią we własnym języku, ich kultura bardzo różni się od tej z innych wysp Japonii. Nocleg w hotelu na Ishigaki.

Dzień 17-18  Wypoczynek na Ishigaki

Śniadania. Dwudniowy wypoczynek na pięknych plażach Ishigaki. Dla miłośników aktywnego wypoczynku fakultatywnie możliwość uprawiania sportów wodnych (diving i snorkeling z podziwianiem okazów koralowca) oraz wycieczka krajoznawcza po wyspach: Taketomi – wyspa długowieczności oraz pokryta pierwotnym lasem deszczowym dziewicza wyspa Iriomote. Nocleg na Ishigaki.

Dzień 19  Przelot do Nahy na Okinawie

Śniadanie. Przelot do miasta Naha na największej wyspie archipelagu – Okinawie. Wizyta we wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO zamku Shurijō – historycznej rezydencji władców Królestwa Ryūkyū. Zakupy okinawskich pamiątek na bazarze przy ulicy Heiwa Dōri: suszone lub zatopione w alkoholu węże morskie, brązowy cukier z rosnącej na Okinawie trzciny, przyprawy, alkohol awamori, miniaturowe banany z wyspy Shima, odzież w stylu Kariyushi (tropikalnym), tradycyjne instrumenty muzyczne, jak np. trzystrunowy sanshin, wyroby ze szkła, rękodzieło. Fakultatywnie wyjazd do trzeciego, co do wielkości na świecie oceanarium Okinawa Churaumi (w miejscowości Nago). Wieczorem możliwość spróbowania lokalnych specjałów, m.in. słynnej ryby fugu. Nocleg w hotelu w mieście Naha.

Dzień 20  Powrót do Polski

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Naha, wylot samolotem do Europy. Przylot do Warszawy.

 

Cena obejmuje:

  • transport: przeloty Warszawa-Tokio, Osaka-Warszawa (wersja); przeloty Warszawa-Tokio, Osaka-Ishigaki, Ishigaki-Naha, Naha-Warszawa (wersja), przejazdy superszybkimi pociągami shinkansen
  • zakwaterowanie: hotele 3* i 4* (pokoje 2-osobowe z łazienką), 1 nocleg w tradycyjnym japońskim ryokanie (pokoje 3-osobowe), 1 nocleg w świątyni (pokoje 3 i 4-osobowe)
  • wyżywienie: 13 śniadań (wersja ) lub 18 śniadań (wersja) w hotelach lub bento box
  • opiekę polskiego pilota-przewodnika
  • ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż

Cena nie obejmuje:

  • kosztów uczestnictwa w programie (biletów wstępu, transportu lokalnego, opłat za wysyłkę bagażu między hotelami): 40000 JPY (wersja); 53000 JPY (wersja)
  • zwyczajowych napiwków: ok. 500 JPY/dzień
  • atrakcji fakultatywnych
  • wyżywienia poza śniadaniami