dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Wybierz termin

4450 USD (termin potwierdzony)

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1 (Sobota 9/23): Wylot z Warszawy do Tokio

Wylot z Warszawy do Tokio.

Dzień 2 (Niedziela 9/24): Przelot do Narity

Przylot do Narity. Odprawa wizowo-bagażowa. Odebranie przez lokalnego przewodnika i przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Odwiedziny w zabytkowym Starym Mieście Narita – jednym z najpiękniejszych w całej Japonii. Spacer zabytkową uliczką, przy której znajdują się liczne tradycyjne warsztaty, sklepiki i restauracje. Zwiedzimy piękną świątynię Narita-san, położoną w urokliwym parku. Świątynia ta poświęcona jest kultowi ognia. Kolacja powitalna. Powrót do hotelu i nocleg w Naricie. (D)

Dzień 3 (Poniedziałek 9/25):   Tokio

Śniadanie w hotelu, przejazd do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu oraz wizyta na wyspie Odaiba, z której oglądać można widok Mostu Tęczowego, Sky Tree (634 metry wysokości) – najwyższej budowli miasta i Tokyo Tower (333 metry wysokości)– prawdziwego symbolu japońskiej stolicy. Odwiedzimy następnie mauzoleum cesarza Meiji, ulicę mody Harajuku i modny deptak handlowy Omotesando. Wizyta w Shinjuku – najsłynniejszej tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni. Wejdziemy na moment do słynnego salonu gier Pachinko. Spacer po słynących z kolorowych neonów uliczkach. Wieczorem wjedziemy na jedno z najwyższych pięter ratusza miejskiego (243 metry wysokości), skąd podziwiać można imponującą panoramę japońskiej stolicy. Nocleg w Tokyo. (B)

Dzień 4 (Wtorek 9/26): Tokio

Śniadanie w hotelu. Dalsze zwiedzanie Tokio. Przejazd do świątyni Asakusa – jednej z najstarszych i najpiękniejszych w mieście. Zwiedzanie. Spacer po uliczce, przy której zakupić można interesujące rękodzieło sztuki japońskiej. Odwiedziny w elektronicznym mieście Akihabara, które słynie z handlu elektroniką, grami i anime. Wejdziemy do jednego ze sklepów Akihabary a następnie do kawiarni Maid Cafe, w której kelnerki są przebrane za służące z… epoki wiktoriańskiej, a ich zachowanie odbiega od powszechnie przyjętych „norm”. Wizyta w Maid Cafe to dla współczesnych Japończyków jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Nocleg w Tokyo. (B)

czytaj więcej

Dzień 5 (Środa 9/27): Tokio – Kamakura – Yokohama – Tokio

Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Kamakury, dawnej stolicy siogunatu. Spacer po mieście. Wizyta przy Daibutsu – 11-metrowym posągu Buddy, spacer po uliczkach Kamakury do świątyni Hase Kannon, w której zobaczymy 9-metrowy posąg Bogini Miłosierdzia, podziemną jaskinię oraz niezliczone kamienne figurki nazywane Jizo. Świątynia znajduje się w przepięknym ogrodzie japońskim. Przejazd do Jokohamy – słynnego japońskiego portu, spacer po mieście a następnie powrót do Tokio. Nocleg w Tokio. (B)

Dzień 6 (Czwartek 9/28): Tokio – Nikko – Tokio

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Nikko – dawnej siedziby siogunów, które często określane jest „Prawdziwą Japonią”. Spacer po malowniczym parku, wizyta w zabytkowym kompleksie poświęconym rodowi Tokugawy – najważniejszych japońskich siogunów. Zobaczymy tu zabytkowe świątynie oraz słynne przedstawienie Trzech Mądrych Małp. Powrót pociągiem do Tokio na nocleg. (B)

Dzień 7 (Piątek 9/29): Tokio – rejon Hakone – Mt. Fuji

Śniadanie w hotelu. Przejazd superszybkim Shinkansenem w rejon Hakone, zakwaterowanie w ryokanie – tradycyjnym japońskim hotelu. Tego dnia udamy się do punktów widokowych skąd przy dobrej pogodzie podziwiać można widok góry Fudżi, symbolu Japonii i źródła wielowiekowych inspiracji artystycznych. Nocleg w ryokanie w rejonie Hakone. (B)

Dzień 8 (Sobota 9/30): Rejon Hakone – Kioto

Śniadanie w hotelu. Przejazd Shinkansenem do Kioto – dawnej japońskiej stolicy. Odwiedzimy świątynię Kiyomizu-dera, która położona jest na wyniosłym wzgórzu. Spacer malowniczymi uliczkami do Gion – zabytkowego dystryktu gejsz. Spacer po dzielnicy, ewentualnie fakultatywnie przedstawienie z elementami tradycyjnej japońskiej kultury. Nocleg w Kyoto. (B)

Dzień 9 (Niedziela 10/01): Kioto – Himeji

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Złotego Pawilonu – imponującego kompleksu pałacowo-parkowego, jednego z symboli Japonii a następnie do Fushimi Inari, kompleksu świątyń, gdzie znajdują się ukryte pośród parku tysiące bram tori. Spacer po kompleksie. Przejazd Shinkansenem do Himeji. Nocleg w Himeji. (B)

Dzień 10 (Poniedziałek 10/02): Himeji – Hiroshima – Miyajima – Himeji

Śniadanie w hotelu. Przejazd Shinkansenem, a następnie pociągiem podmiejskim i promem na Miyajimę, przejście do słynnej świątyni Itsukushima, przy której znajduje się zatopiona w wodzie brama tori – jeden z symboli Japonii. Przejazd do Hiroszimy, przejażdżka tramwajem do Parku Pokoju, gdzie znajduje się Muzeum Pokoju dedykowane ofiarom bomby atomowej zrzuconej na miasto w 1945 roku. Powrót Shinkansenem do Himeji na nocleg. (B)

Dzień 11 (Wtorek 10/03): Himeji – Nara – Osaka

Śniadanie w hotelu. Wizyta w Zamku Białej Czapli w Himeji, który jest najsłynniejszą budowlą obronną w Japonii. Przejazd do Nary, która była stolicą Japonii wcześniej niż Kyoto (lista UNESCO). Odwiedzimy zabytkową świątynię Todaiji – największą drewnianą świątynię świata, zobaczymy też kompleks Kofukuji ze słynną drewnianą pagodą, będącą symbolem miasta. Spacer po urokliwych parkach i ogrodach Nary. Można tu zobaczyć liczne, swobodnie pasące się daniele. Przejazd na nocleg do Osaki. (B)

Dzień 12 (Środa 10/04): Osaka – Tajpej

Przejazd na lotnisko w Osace i wylot samolotem na Tajwan. Po przylocie do Tajpej transfer do hotelu, wieczorny spacer po mieście, zobaczymy tu Halę Pamięci Czang Kaj-szeka, prezydenta Republiki Chińskiej, który ewakuował swój rząd na Tajwan. Nocleg. (B)

Dzień 13 (Czwartek 10/05): Tajpej

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Tajwanu rozpoczniemy od wizyty w Muzeum Pałacowym w którym znajduje się największa na świecie kolekcja sztuki chińskiej, ewakuowanej z Chin na Tajwan w połowie XX wieku. Przejazd do wieżowca Taipei 101, który w latach 2004 – 2010 był najwyższą budowlą świata. Podziwianie panoramy miasta z punktu widokowego na wieżowcu. W godzinach wieczornych wycieczka na nocny targ w Keelung, gdzie można spróbować znakomitych owoców morza. Kolacja pożegnalna. Powrót na nocleg do Tajpeju. (B,D)

Dzień 14 (Piątek 10/06): Tajpej – wylot do Warszawy

Śniadanie w hotelu. Wycieczka do buddyjskiej świątyni Longshan – jednej z najstarszych i najpiękniejszych w mieście. Czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Warszawy. (B)

Cena zawiera:

 • przeloty Warszawa – Narita / Osaka – Tajpej / Tajpej – Warszawa(3 przeloty)
 • noclegi w hotelach 3*
 • przejazdy Shinkansenami, autobusami, komunikacją miejską, metrem oraz taksówkami
 • polski pilot/przewodnik
 • wszystkie śniadania, kolacje powitalne oraz pożegnalne
 • wstępy na atrakcje wymienione w programie

Cena nie zawiera:

 • usług niewymienionych w programie
 • kosztów wycieczek opcjonalnych
 • napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców
 • ubezpieczenia
 • usług bagażowych w hotelach