dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Wszystko, co trzeba zobaczyć, a ponadto: targ rybny Tsukiji, kąpiel w gorących źródłach, czarny Zamek Wron i piękna Miyajima, jeden z najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych Japonii
 • Koraku-en
 • Przejazd superekspresem shinkansenem
 • Nocleg w tradycyjnym ryokanieii

Wybierz termin

10 950 PLN

10 950 PLN

10 950 PLN

10 950 PLN

10 950 PLN

10 950 PLN

10 950 PLN

10 950 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Tokio
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot z Warszawy do Tokio.

2 dzień: Tokio
Przylot do Tokio. Po drodze do hotelu przystanek na futurystycznej wyspie Odaiba i lunch. Zakwaterowanie w pokojach i odświeżenie po podróży. Nowoczesne oblicze Tokio: zwiedzanie Meiji Jingu, sintoistycznego chramu wzniesionego w 1920 roku na cześć Cesarza Meiji; Harajuku – mekki wielbicieli Cosplay i miejsca spotkań najbarwniejszych młodzieżowych subkultur współczesnej Japonii oraz Omotesando, gdzie znajdują się eleganckie i bardzo drogie butiki. Wizyta na Oriental Bazar, gdzie można zakupić po bardzo przystępnych cenach japońskie rękodzieło. Wieczorem spacer po Shibuya, która jest najmodniejszą dzielnicą dzisiejszego Tokio. Pełna restauracji, barów, nocnych klubów, błyszczącą jaskrawymi neonami, nigdy nie zasypia. Przy północnym wejściu do stacji Shibuya stoi słynny pomnik psa Hachiko i znajduje się największe w Shibuya i najczęściej fotografowane skrzyżowanie Tokio. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień: Tokio
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy wizytą na największym na świecie targu rybnym Tsukiji. Następnie przejazd pod Pałac Cesarski, który stanowi nie tylko faktyczne centrum Tokio, ale przede wszystkim metaforyczne centrum lub raczej serce Japonii. Tutaj, za murami, mieszka najbardziej szanowana i ukochana postać w Japonii – Jego Wysokość Cesarz. Następnie przejedziemy przez dzielnicę Ginza – najmodniejszą dzielnicą handlową do najstarszej dzielnicy Tokio – Asakusy, gdzie znajduje się kompleks świątyń, m.in. świątynia buddyjska Sensoji oraz chram sintoistyczny Asakusa Jinga. Kolejną atrakcją będzie Tokyo Sky Tree – najwyższa wieża telewizyjna na świecie. Wieczorem spacer po dzielnicy Kabuki-cho, które jest centrum nocnych rozrywek Tokio. Kolacja. Nocleg w hotelu.

czytaj więcej

4 dzień: Tokio – Park Narodowy Fudżi Hakone
Po śniadaniu udamy się na wyprawę pod śpiący wulkan Fuji. Przy dobrej widoczności można będzie podziwiać najwyższy (3776 m n.p.m.), wciąż budzący grozę wulkan. Jest to jeden z symboli Japonii, obiekt kultu, zwany świętą górą. Następnie rejs po wodach jeziora Ashi, powstałego w kraterze wzniesienia Hakone oraz wycieczka do Doliny Piekła Owakudani. Dolina Owakudani leży na zboczach aktywnego wulkanu Hakone. Ze szczelin skalnych wydobywają się gazy oraz wypływa gorąca woda, której temperatura sięga 95º C. Jedną z atrakcji turystycznych w Owakudani są tzw. kuro-tamago czyli jajka na twardo gotowane w gorących źródłach. Woda jest bogata w siarkę, toteż jajka po ugotowaniu mają czarną skorupkę. Wierzy się, że spożycie jednego jajka dodaje 7 lat życia! Po południu relaks i kąpiele w kompleksie gorących źródeł. Nocleg w tradycyjnym japońskim ryokanie. Kolacja kaiseki ryori.

5 dzień: Hakone – Kioto
Po śniadaniu przejazd superekspresem shinkansen do Kyoto – kolebki kultury japońskiej, słynącej z licznych zabytków architektury drewnianej, sztuki ogrodowej i warsztatów rękodzieła. Zwiedzanie Fushimi Inari – Świątyni Tysiąca Bram Tori oraz wizyta w tradycyjnej destylarni sake. Po południu spacer romantycznymi uliczkami Higashiyama. Można tutaj podziwiać perły zabytkowej architektury drewnianej Kyoto. Następnie wizyta w dzielnicy Gion, gdzie znajdują się „machiya” – domy spotkań, w których pracują Gejsze. Lunch w ciągu dnia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem spacer po niezwykle malowniczej dzielnicy Kyoto – Pontocho. W Pontocho niegdyś znajdowały się domy Gejsz, dziś pozostało ich niewiele, a większość zabytkowych budynków została przekształcona w galerie i restauracje. Dla chętnych możliwość udziału w spektaklu w Gion Corner, gdzie obejrzą Państwo m.in. ceremonię parzenia herbaty, pokaz ikebany, tańca gejsz i teatru lalek. Nocleg w hotelu w Kyoto.

6 dzień: Kioto – Nara – Kioto
Po śniadaniu przejazd do Nara, dawnej stolicy Japonii, która mieści jedne z najpiękniejszych zabytków kraju. Najsłynniejsza w Narze jest buddyjska świątynia Todaiji – największa na świecie drewniana konstrukcja. Wewnątrz znajduje się ogromny brązowy posąg Buddy. Spacerując po Parku Nara odwiedzimy kilka innych obiektów sakralnych, między innymi chram Kasuga Taisha, do którego prowadzi kręta uliczka z tysiącem kamiennych latarni, a także przepiękny ogród japoński Isuien. Wieczorem powrót do Kyoto. Czas na zakupy na lokalnym targu. Lunch w ciągu dnia. Nocleg w Kyoto.

7 dzień: Kioto – Arashiyama – Kioto
Po śniadaniu zwiedzanie zamku szoguna Nijo-jo oraz Świątyni Złotego Pawilonu. Po południu wizyta w Arashiyama, zabytkowej wiosce znajdującej się na wzgórzach otaczających Kyoto. Wizyta w świątyni Niebiańskiego Smoka oraz słynnym lesie bambusowym. Kolacja. Nocleg w Kyoto.

8 dzień: Kioto – Okayama – Hiroszima
Śniadanie. Przejazd shinkansenem do Okayamy. Wizyta w ogrodzie Koraku (Koraku-en), założonym w 1686 r. Ten dość nietypowy ogród, założony na wyspie na rzece Ashi, jest pokryty połaciami trawy i zbóż – ryżem i pszenicą, uprawia się tutaj również herbatę, a wzdłuż spacerowych ścieżek stoją pawilony do ceremonii picia herbaty. Karoku-en uważany jest za jeden z trzech najpiękniejszych ogrodów krajobrazowych w Japonii, założony został w XVII wieku obok rezydencji jednego z japońskich wielmoży. Wizyta na Zamku Wron, który jako jeden z dwóch w Japonii ma czarną fasadę (pozostałe są białe). Przejazd pociągiem do Kurashiki, malowniczej miejscowości, gdzie zachowała się starówka z czasów Edo. Najpiękniejsza część miasta, położona na rzeką Takahashi, związana jest z wieloletnią tradycją uprawy i eksportu ryżu. Dziś Kurashiki nazywana jest tekstylną (lub dżinsową) stolicą Japonii. Znaleźć tu także można niezwykle ciekawe galerie sztuki japońskich artystów. Powrót do Okayama, przejazd shinkansenem do Hiroshimy. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem wspólne wyjście na specjalność tego regionu – okonomiyaki. Nocleg w Hiroshimie.

9 dzień: Hiroszima – Miyajima – Osaka
Po śniadaniu wizyta w Muzeum Pokoju, miejscu upamiętniającym tragedię z dnia 6-go sierpnia 1945, kiedy na Hiroshimę została zrzucona bomba atomowa. Następnie przejazd promem na Miyajima, świętą wyspę, gdzie znajduje się świątynia Itsukushima z charakterystyczną, potężną cynobrową bramą zanurzoną w wodzie. Miyajima uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii. Następnie wizyta w przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin, gdzie podziwiać można wizerunki najważniejszych japońskich bóstw: Kannon, Jizo, Siedmiu Bogów Szczęścia. Wieczorem transfer do Osaki. Kolacja i nocleg.

10 dzień: Osaka – Warszawa
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot Warszawa – Tokio, Osaka – Warszawa przez jeden z portów lotniczych
 • noclegi w hotelach 3/4*, w pokojach 2-osobowych z łazienkami, nocleg w ryokanie
 • śniadania i obiady lub kolacje wg programu
 • przejazdy zgodnie z programem (pociągi na trasie w dniach 4–9); zwiedzanie Tokio autokarem w dniu 2., komunikacją miejską w dniu 3
 • transport bagażu (1 walizka na osobę)
 • opiekę pilota B.P. Opal Travel na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 12 500 JPY (ok. 400 PLN), płatne pilotowi w Japonii
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 5 USD/os. dziennie
 • atrakcji fakultatywnych
 • dopłata do pokoju 1-osobowego: 305 EUR
 • dopłata do wysokiego sezonu 355 EUR