dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Czar starej Hawany: Cienfuegos i Trinidad
 • Urokliwy, górzysty region Topes de Collantes
 • All Inclusive w Cayo Santa Maria i Veradero
 • Możliwość przedłużenia wypoczynku w Varadero
 • Możliwość organizacji wycieczki w dowolnym terminie

Wybierz termin

5550 PLN + 1670 USD

5550 PLN + 1670 USD

5550 PLN + 1470 USD

5550 PLN + 1470 USD

5550 PLN + 1470 USD

5550 PLN + 1470 USD

5550 PLN + 1670 USD

5550 PLN + 1670 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Hawana
Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot z Warszawy do stolicy Kuby – Hawany. Po przylocie powitanie i transfer na kolację i nocleg.

2 dzień: Hawana – Vinales – Hawana
Po śniadaniu wyjeżdżamy z Hawany do prowincji Pinar del Río, gdzie przejdziemy uliczkami tego starego, pełnego uroku miasta i podejrzymy proces produkcji dumy narodowej Kuby – słynnych kubańskich cygar. Następnie przejedziemy do doliny Vinales, gdzie obejrzymy z bliska naskalne malowidła przy Murze Prehistorii. Po południu czeka nas przejażdżka łodzią z prądem podziemnej rzeki w indiańskiej jaskini – Cueva del Indio, w której ukrywali się zbiegli niewolnicy. Kolacja i nocleg w Hawanie.

3 dzień: Hawana
Po śniadaniu, wyjazd na zwiedzanie Miasta Hawany. Odwiedzimy min Stary Plac (Plaza Vieja), Plac Bronii (Plaza de Armas), Plac świętego Franciszka z Asyżu i Plac Katedralny. Dalej Muzeum Miejskie, dawny Pałac Gubernatorów, a następnie Muzeum Rumu gdzie czeka nas powitalny koktajl. Przejazd pod pomnik „Chrystusa z Hawany” oraz przez nowoczesne dzielnice miasta. Przerwa na zdjęcia przy Placu Rewolucji. Czas wolny na spacer. Kolacja. Wieczorem możliwość spróbowania swych sił w tańcu salsa, w jednym z licznych klubów Hawany.

czytaj więcej

4 dzień: Hawana – Cienfuegos – Trynidad
Śniadanie. Malowniczy przejazd do Guama, skąd przepłyniemy szybkimi łodziami przez Lagunę Skarbów na wyspę. Spacer po zrekonstruowanej wiosce Indian Taino. Dla chętnych smakowanie Saoco – kokosa z rumem. Powrót naturalnymi kanałami do Guama oraz zwiedzanie farmy krokodyli. Przejazd do Cienfuegos, miasta zwanego „Perłą Południa”. Spacer po mieście – odwiedzimy Teatro Terry, bulwar Prado i pałac Valle. Zakwaterowanie w pensjonacie w historycznym centrum miasta.

5 dzień: Trinidad
Po śniadaniu spacer po pełnych historii brukowanych uliczkach. Odwiedzimy plac „Plaza Mayor”, muzeum „Romántico” oraz bar „La  Canchánchara”. Czas wolny na zdjęcia i spacer. Możliwość zakupu pamiątek na targu rękodzieła. Kolacja. Opcjonalnie: wieczorny wyjazd do klubu Casa de la Musica na tańce.

6 dzień: Trinidad – Cayo Santa María
Po śniadaniu przejazd wysokogórską trasą do Topes de Collantes. Postój w punkcie widokowym z którego rozciąga się panorama na morze i góry. Wizyta w Domu Kawy i zapoznanie się z historią i produkcją kawy na Kubie. Przejazd do Cayo Santa María. Zakwaterowanie w hotelu z All Inclusive.

7 dzień: Cayo Santa María
Wolny czas na odpoczynek na pięknych, piaszczystych plażach. Możliwość uprawiania sportów wodnych (formuła AllInclusive).

8 dzień: Cayo Santa María – Santa Clara – Varadero
Po śniadaniu, przejazd do miasta Santa Clara. Odwiedzimy Mauzoleum i Muzeum imienia Ernesto „Che” Guevary oraz nietypowy pomnik – „Pociąg Pancerny”. Wizyta pod „Monumento al. Papa”, pomnikiem poświęconym Św. Janowi Pawłowi II. Przejazd do kurortu Varadero. Zakwaterowanie w hotelu 4* przy plaży, z All Inclusive. Wypoczynek na słynnych plażach Varadero.

9 dzień: Varadero
Wypoczynek na najpiękniejszych plażach Antyli, możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych min.: Varadero  Beach Tour, Varasub, Jaskinie Bellamar, Jungle tour, Rejs żaglowym katamaranem na wyspę Cayo Blanco (snorkelling,  pływanie z delfinami). Wieczorem możliwość posłuchania kubańskiej muzyki na żywo w licznych barach, kafejkach, restauracjach lub wybrania się do którejś ze słynnych dyskotek, gdzie niejednokrotnie przy muzyce na żywo można tańczyć do białego ranna. Hotele w Varadero organizują swoim gościom stojące na wysokim poziomie programy animacyjne, najczęściej kończące się wspólnie improwizowaną zabawą, goście ulegają szybko magicznej muzyce i rytmom afro kubańskim – cóż, Kuba Wyspa jak wulkan gorąca…

10 dzień: Varadero – Matanzas – Havana
Śniadanie. Czas wolny, wyjazd w kierunku lotniska w Hawanie, z postojem w miejscowości Matanzas „Kubańskiej Wenecji”. Wylot do Europy.

11 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelotu na trasie Warszawa – Hawana – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienkami w hotelach 3* i pensjonatach w czasie
 • objazdu oraz hotel 4* w czasie wypoczynku w Cayo Satna Maria i Varadero
 • śniadania i kolacje w czasie objazdu, All inclusive w czasie wypoczynku
 • wszystkie transfery oraz transport klimatyzowanym minibusem według programu
 • wszystkie bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji według programu
 • opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika na Kubie
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • kartę turystyczną – wizę na Kubę

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • pozostałych posiłków, napojów do posiłków
 • wycieczek fakultatywnych
 • podatku wylotowego z Kuby (30 USD)
 • dopłata do pokoju 1-osobowego: 390 USD