dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Antananarivo
 • Ambositra
 • Ambalavao
 • Anja Park
 • Isalo
 • Zombitse
 • Ranomafana
 • Antsirabe
 • Antananarivo

Wybierz termin

4900 PLN + 750 EUR

4900 PLN + 750 EUR

4900 PLN + 750 EUR

5900 PLN + 750 EUR

5900 PLN + 750 EUR

4900 PLN + 750 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Paryż – Antananarivo
Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Wylot z Warszawy do Paryża, a nastęnie do Antananarivo. Przylot do Antananarivo o. 23:00. Spotkanie z lokalnym przedstawicielem i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu Gassy Country House przy lotnisku.

2 dzień: Antananarivo – Ambositra
Śniadanie w hotelu, następnie przejazd w kierunku wschodnim do Andasibe przez typowy krajobraz gór i wschodnich lasów deszczowych. Po drodze zatrzymamy się w Ambatolampy, a następnie przejeżdżamy przez krajobraz wyżynny, gdzie dominują tradycyjne domy i grobowce Merina, pola ryżowe i skaliste wzgórza. Lunch w Antsirabe – atrakcyjnym mieście będącym dawnym kurortem francuskim, słynnym z ciekawej kolonialnej architektury, obróbki kamieni szlachetnych, barwnych bazarów oraz przejażdżek rykszami (lunch nie wliczony w cenę). Następnie przejazd do Ambositra, gdzie zatrzymamy się na nocleg w hotelu Violette lub podobnym.

3 dzień: Ambositra – Ambalavao
Po śniadaniu wizyta w Ambositra – centrum przemysłu drzewnego. Miasteczko z charakterystycznymi domami wykończonymi drewnem (rzeźbione balustrady, okiennice itp). Możliwość zakupu pamiątek.Następnie przejazd w kierunku Fianarantsoa przez krajobraz pól ryżowych, sosnowych lasów i eukaliptusów. Krótka wizyta w Fianarantsoa – miasteczku uniwersyteckim, o średniowiecznej architekturze, krętych uliczkach i stromych alejach. Następnie przejeżdżamy do Ambalavao, gdzie czeka nas zwiedzanie wytwórni win oraz fabryki, w której ręcznie produkuje się sławny papirus. Nocleg w hotelu Varangue des Betsielo.

4 dzień: Ambalavao – Isalo: Anja Park
Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu Anjah w poszukiwaniu lemurów. Park jest prowadzony przez mieszkańców wioski, a część dochodu z biletów wstępu przeznaczona jest na pensje dla nauczycieli lokalnych szkół. Następnie przejazd do Ihosy – stolicy plemienia Bara – i kontynuacja podróży przez płaskowyż i sawannę Horombe. Nocleg w hotelu Motel Isalo.

czytaj więcej

5 dzień: Park Narodowy Isalo
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Isalo, który jest najczęściej odwiedzanym parkiem na Madagaskarze. Park Narodowy Isalo został utworzony w 1962 r. i obejmuje 81 540 ha masywu piaskowca, którego kształty uworzone przez dziką erozję należą do wyjątkowych na świecie. Trawiaste równiny otoczone są grzbietami piaskowca, a pośród okolicznych skał znajduje się wiele grobów Sakalava. Niezwykły krajobraz  piaskowców wyrzeźbionych przez deszcz, wiatr i słońce zadziwi nas swoim pięknem.Podczas spaceru po parku wypatrujemy lemurów zamieszkujących ten teren, m.in. białego lemura White Sifaka oraz do naturalnych basenów wodnych, gdzie można zobaczyć miniaturowe baobaby, aloesy oraz lemury. Grobowce oraz „święte” miejsca w połączeniu z kompletną ciszą panującą w parku, stwarzają niepowtarzalną aurę tajemniczości. Nocleg w hotelu Motel Isalo.

6 dzień: Park Narodowy Zombitse
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Zombitse, położonego ok. 130 km od Isalo. W Parku występuje 47% endemicznych gatunków ptaków oraz 8 różnych gatunków lemurów. Następnie przejeżdżamy do Andranomaintso podziwiając płaskowyż z baobabami. W drodze powrotnej do Isalo zatrzymujemy się w Ilakaka – mieście znanym z szafirów. Nocleg w hotelu Motel Isalo.

7 dzień: Isalo – Ranomafana
Po śniadaniu wyruszamy na północ, do Ambalavao. Mijamy płaskowyż de Horombe oraz masywy Andringitra. Dojeżdżamy do krainy Betsileo. Przed wejściem do miasta Ambalavao mijamy dwie spektakularne kopuły ogromnego granitu, zwane „Bramą Południa”. Kontynuacja podróży w kierunku Ranomafana. Nocleg w hotelu Ihary.

8 dzień: Park Narodowy Ranomafana
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Ranomafana, położonego ok. 70 km od Fianarantsoa. Park powstał w celu ochrony dwóch gatunków lemurów Bamboo, które zostały odkryte w tym rejonie w latach 80-tych. Rezerwat znajduje się na skraju płaskowyżu Madagaskaru, z bardzo górzystym terenem ze stromymi stokami od 600 m do 1400 m. Nachylenie stoku ochroniło park przed eksloatacją (wycięciem drzew) w 1986 roku. Różnice wysokości powodują różnorodność lasów – od nizinnych lasów deszczowych po wysoki las płaskowyżu. Park jest podzielony na strefę chronioną (41 500 ha) otoczoną strefą obwodową, w której eksploatacje lasu są zabronione. Strefa obwodowa zawiera ponad 100 miejscowości i ok. 25 tys. mieszkańców, z których większość to rolnicy. Park Ranomafana jest znany z lemurów bamboo (można tu spotkać trzy gatunki tych lemurów) – położony w deszczowym lasie, wśród wzgórz i dolin jest jednym z najładniejszych chronionych obszarów. Podglądanie ptaków, zwiedzanie parku, zamieszkałego licznie przez kilkanaście gatunków lemurów (mi.in. Bamboo Lemur, Sifaka, Lemur Czerwonobrzuszny, Lemur Brazowy). Po południu czas wolny. Nocleg w hotelu Ihary.

9 dzień: Ranomafana – Antsirabe
Po śniadaniu wyruszamy w kierunku Antsirabe. MIjamy górzyste krajobrazy czerwonej wyspy kontrastujące z zielenią pól ryżowych. Antsirabe to Atrakcyjne miasto, niegdyś bardzo znany kurort francuski, ze względu na chłodniejszy klimat i gorące źródła. Jest również znane z ciekawej kolonialnej architektury, obróbki kamieni szlachetnych, kolorowych bazarów oraz przejażdżek rykszami. Nocleg w hotelu Chambre du Voyageur.

10 dzień: Antsirabe – Tana
Po śniadaniu kontynuacja podróży. Przejazd przez lokalne wioski i unikalne krajobrazy Madagaskaru, aż do Antananarivo – stolicy Madagaskaru zwanej „Miastem Tysiąca Wojowników”. Miasto, ootczone polami ryżowymi,  zbudowane zostało na wysokim granitowym wzniesieniu w kształcie litery „Y”. Na szczycie najwyższego wzgórza znajduje się „królewski fort”, w którym mieści się muzeum starożytnych malagaskich królów. Dziś miasto jest powszechnie określane jako „Tana”. Zakwaterowanie w hotelu Gassy Country House. Późnym wieczorem transfer na lotnisko.

11 dzień: wylot do Polski
Wylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Antanarivo – Warszawa (z przesiadką)
 • zakwaterowanie w hotelach i lodgach według programu
 • wyżywienie: śniadania
 • transfery z/na lotnisko i transport klimatyzowanym pojazdem
 • usługa lokalnego anglojęzycznego przewodnika podczas podróży
 • ubezpieczenie KL, NW, bagaż

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępów do zwiedzanych parków i obiektów, opłat za lokalnych przewodników w parkach oraz opłat lokalnych: 200 EUR płatne gotówką po przylocie
 • obiadokolacji i lunchów
 • napojów
 • napiwków ok. 5 EUR/dzień
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 330 EUR