dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Lasy deszczowe
 • Aleja Baobabów
 • Najmniejszy i największy gatunek kameleona
 • Spotkania z lemurami, w tym największym na świecie gatunkiem Indri Indri
 • Obserwacja licznych, endemicznych gatunków ptaków

Wybierz termin

4900 PLN + 1000 EUR

5900 PLN + 1000 EUR

5900 PLN + 1000 EUR

4900 PLN + 1000 EUR

4900 PLN + 1000 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Antananarivo
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Wylot do Antananarivo, stolicy Madagaskaru (potocznie zwanej Tana).Zakwaterowanie oraz nocleg w hotelu.

2 dzień:  Antananarivo – Andasibe (145 km)
Śniadanie. Wyjazd do Andasibe, przejazd przez typowy krajobraz wyżynny oraz wschodni las deszczowy. Zatrzymamy się na wizytę w Peyreras – farmie, gdzie żyją różne gatunki endemicznych gadów i płazów, łącznie z najmniejszym i największym gatunkiem kameleona na świecie, ciekawe gatunki żab, insektów, węży i krokodyli. Po wizycie w parku kontynuacja trasy do Andasibe. Lunch w hotelu. Wieczorem wizyta w Mitsinjo Forest – możliwość zaobserwowania nocnego życia lemurów, kameleonów i żab. Park Narodowy Mantadia jest obszarem chronionym, składającym się głównie z lasów podstawowych i wtórnych wschodniej części Madagaskaru, 145 km od stolicy. Szeroka różnorodność gatunków znajduje tutaj schronienie w gęstym lesie, bardzo wiele gatunków endemicznych i zagrożonych wyginięciem  z Indri Indri czyli największym żyjącym na świecie lemurem. Ten rejon jest również najlepszym do obserwacji endemicznych ptaków. Lodge usytuowana jest nad brzegiem rzeki, która wpływa do jeziora. Spokojna i cicha okolica z dużą ilością ptaków, nawiedzana jest przez Indri, jest to ideale miejsce relaksu wśród lasów deszczowych Madagaskaru. Lodge ma własny rezerwat, gdzie jest Wyspa Lemurów, na której można zbliżyć się do oswojonych lemurów. Kolacja i nocleg w Vakona Forest Lodge.

3 dzień: Andasibe
Po śniadaniu spacer w rezerwacie Analamazaotra, gdzie zobaczymy występujące tylko tutaj na świecie największe lemury Indri Indri. Po południu powrót do Antananarivo. Zakwaterowanie w hotelu.

czytaj więcej

4 dzień: Antananarivo – Antsirabe – Miandrivazo (395 km)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Antsirabe przez typowy krajobraz wyżynny, dominują tutaj tradycyjne domy i grobowce Merina, pola ryżowe i skaliste wzgórza. Przejazd przez Ansirabe i kontynuacja podróży do Miandrivazo. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

5 dzień: Miandrivazo – Morondava (210 km)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Morondava – ekonomicznej i administracyjnej stolicy obszaru Menabe, miasta portowego położonego nad morzem. Wokół miasta znajdują się plantacje ryżu, kukurydzy, manioku, bawełny oraz hodowle malgaskiego bydła – Zebu. Po lunchu, wycieczka drewnianą łodzią przez lasy mangrowe (namorzyny) do miejscowych wiosek rybackich. Kolacja i nocleg w hotelu.

6 dzień: Morondava – Belo Sur Tsiribihna – Bekopaka
Po śniadaniu wyjazd samochodem 4×4 do Bekopaka. Lunch po przekroczeniu rzeki Tsiribihina w Belo Sur Tsiribihina – niewielkiej miejscowości usytuowanej 90 km na północ od miasta Morondava. Wczesnym wieczorem zakwaterowanie w Bekopaka. Nocleg i kolacja w Jardin Des Tsingy.

7 dzień: Bekopaka
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Tsingy Bemaraha – fenomenalnego górskiego Parku Narodowego wpisanego przez UNESCO na  Światową Listę Dziedzictwa Przyrody, gdzie spacerując przez skalne labirynty wędrujemy na punkt widokowy z panoramicznym widokiem na szpiczaste iglice. Wapienne szczyty tsingy tworzą niesamowity, księżycowy krajobraz. W dolnej części masywów Tsingy znajdują się liczne jaskinie. Leśny kanion zamieszkały jest przez lemury i ptaki. Endemiczna roślinność jest wyjątkowa ma niespotykane właściwości lecznicze. Trasa wycieczki, zataczając koło, zakończy się na przełomie rzeki Manabolo. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych, kolacja i nocleg w w Jardin Des Tsingy.

8 dzień: Bekopaka
Powrót do Morondava. Po drodze wizyta w słynnej Alei Baobabów – najczęściej fotografowanego miejsca na Madagaskarze. Na wyspie występuje siedem gatunków baobabów – ogromnych drzew, które rosną „do góry korzeniami”. Na całym kontynencie występuje tylko jeden gatunek, dlatego pozostałe sześć występujących tylko na Madagaskarze znajduje się pod ścisłą ochroną. Przed powrotem do hotelu możliwość podziwiania zachodu słońca w Aleji Baobabów. Kolacja i nocleg w hotelu.

9 dzień: Morondava – Antananarivo
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i przelot do Antananarivo, transfer do hotelu. Zwiedzanie stolicy Madagaskaru: Pagórkowata okolica, gdzie lezy Tana, jest pełna kontrastów. Czerwone gliniane domy, kościoły z wieżami odizolowane na szczytach wzgórz, mozaika brązowych i zielonych pól ryżowych, kręte uliczki, liczne i gwarne stragany stojące naprzeciw nowoczesnych budynków i sklepów.  Antananarivo jest jedną z najatrakcyjniejszych stolic Afryki. Następnie wizyta na rynku sztuki ludowej La Digue. Kolacja i odpoczynek w hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

10 dzień:  Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Antanarivo – Warszawa (z przesiadką)
 • zakwaterowanie: 8 noclegów + pokój do użytku dziennego przed wylotem do Europy
 • śniadania i kolacje z wyjątkiem dnia pierwszego
 • lunch w dniu 7 (piknik)
 • transfery z/na lotnisko i transport klimatyzowanym pojazdem
 • opieka polskojęzycznego pilota podczas pobytu na Madagaskarze
 • ubezpieczenie KL, NW, bagaż

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu i usługi lokalnych przewodników we wszystkich parkach i rezerwatach wymienionych w programie oraz opłat lokalnych – płatne pilotowi obowiązkowo po przylocie:  400 EUR
 • napojów
 • kolacji w Antananarivo dzień 1
 • lunchów (oprócz jednego w czasie wycieczki w dniu 7)
 • biletów lotniczych na przelot wewnętrzny: Morondava – Antananarivo ok. 300 EUR
 • napiwków: ok. 5 EUR/dzień
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego: 290 Euro