dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Wybierz termin

6650 PLN + 430 EUR termin potwierdzony

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1: Warszawa – Kuala Lumpur.

Wylot z Warszawy do Kuala Lumpur.

Dzień 2:  Kuala Lumpur

Przylot do Kuala Lumpur, przejazd do hotelu, nocleg.

Dzień 3:  Kuala Lumpur

Zwiedzenie dzielnicy Chinatown: w programie znajdą się: Sri Mahamariamman (najstarsza świątynia hinduska w mieście), świątynia chińska Sze Ya (najstarszy obiekt kultu w Kuala Lumpur), Plac Merdeka (Plac Niepodległości – najważniejszy plac kraju), zbudowany w stylu mogolskim budynek Sultana Abdula Samada, Medan Pasar (Old Market Square), gdzie znajdują się liczne budynki w stylu kolonialnym (architektura wiktoriańska i Art Deco), Masjid Jamek – najstarszy meczet w Kuala Lumpur zaprojektowany przez angielskiego architekta Benisona Hubbocka (w stylu architektury mogolskiej), taoistyczna świątynia Guan Di dedykowana bóstwu wojny, pasaż handlowy Petaling, założony w 1888 roku Central Market z najbogatszym w Malezji wyborem rękodzieła, ewentualnie wizyta w Muzeum Tkanin które posiada kolekcję z różnych okresów z całej Malezji.

Będzie również możliwość podziwiania wież Petronas Twin Towers zarówno w trakcie dnia jak i po zmierzchu. A dla chętnych za opłatą 20 EUR wjazd na wieże (poprosimy o wcześniejszą deklarację do dnia 1 czerwca b.r.).

Dzień 4: Kuala Lumpur – jaskinie Batu

Wycieczka przyrodnicza do jaskiń Batu, które są równocześnie miejscem kultu wyznawców hinduizmu. Nocleg w hotelu w Kuala Lumpur.

czytaj więcej

Dzień 5: Kuala Lumpur – Bandar Seri Begawan

Przejazd na lotnisko w Kuala Lumpur a następnie przelot na wyspę Borneo, do Bandar Seri Begawan, stolicy Brunei Darussalam – najstarszego w regionie sułtanatu.  Spacer po stolicy Brunei, które jest jednym z najbogatszych krajów świata, ale równocześnie miejscem zaskakujących kontrastów. Zobaczymy wspaniały, śnieżnobiały meczet sułtana Omara Alego Saifuddiena, wyjście do parku Tasek Lama oraz na wystawę kolekcji regaliów sułtana. Nocleg w hotelu w Bandar Seri Begawan.

Dzień 6: Bandar Seri Begawan – Wzgórza Lambir

Wycieczka przyrodnicza łodzią – wyjazd do ukrytego w dżungli miejsca, gdzie, przy odrobinie szczęścia, można obserwować m.in. nosacze, rejs do nazywanej „Wenecją Wschodu” dzielnicy starych domów zbudowanych na palach, Kampung Ayer, wizyta w domu prostych Brunejczyków. Przejazd do Malezji do Parku Narodowego Wzgórz Lambir, który na niemal 7 tysiącach hektarów chroni niezwykle różnorodny ekosystem pierwotnego lasu Borneo. Nocleg w bungalowach na terenie parku narodowego.

Dzień 7: Wzgórza Lambir – Niah

Do południa dalsze wędrówki piesze po Parku Narodowym Wzgórz Lambir. Możliwość kąpieli pod wodospadem w środku lasu deszczowego. Przejazd do Parku Narodowego Niah. Nocleg w bungalowach na terenie parku narodowego.

Dzień 8: Jaskinie Niah

Pobyt i wycieczki piesze na terenie Parku Narodowego Niah ma obszarze którego odnaleziono datowane na około 40 tysięcy lat p.n.e. ślady aktywności człowieka, m.in. rysunki naskalne. Park ten chroni interesujący skrawek pierwotnego borneańskiego lasu deszczowego. Wycieczka piesza w dżungli, podziwianie ogromnych jaskiń. Nocleg w bungalowach na terenie parku narodowego.

Dzień 9: Niah – Gunung Mulu

Przejazd na lotnisko i przelot do ukrytego pośród dżungli Mulu. Jest to jedno z najbardziej niedostępnych miejsc na Borneo. Nocleg w bungalowach na terenie parku narodowego.

Dzień 10: Gunung Mulu

Pobyt na terenie wpisanego na Listę Przyrodniczego Dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Gunung Mulu. Park położony jest w odizolowanej części Borneo, badanie tej części wyspy rozpoczęto dopiero w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia. Całodniowa wycieczka przyrodnicza: zwiedzanie najważniejszych jaskiń, w których żyje podobno ponad 3 miliony nietoperzy. Poznamy Jaskinię Jeleni oraz Jaskinię Langa. Wyprawa łodzią do Jaskini Wiatru i Jaskini Czystej Wody, w której znajdują się wspaniałe stalaktyty i stalagmity. Nocleg w bungalowach na terenie parku narodowego.

Dzień 11: Gunung Mulu – Canopy Walk – Kota Kinabalu

Dla chętnych fakultatywnie (20 EUR) Canopy Walk w koronach drzew borneańskiej dżungli. Przejazd na lotnisko i wylot samolotem do Kota Kinabalu, stolicy prowincji Sabah. Nocleg w hotelu w Kota Kinabalu.

Dzień 12: Kota Kinabalu – Park Narodowy Tunku Abdula Rahmana – Kuching

Kilkugodzinna wycieczka do morskiego Parku Narodowego Tunku Abdula Rahmana, który chroni przyrodę pięciu niewielkich wysepek położonych na Morzu Południowochińskim: Sapi, Manukan i Mamutik. Rejs łodzią po malowniczych archipelagach, możliwość krótkich spacerów po dżungli na wysepkach, odpoczynku na plaży lub pływania w wodach turkusowej laguny. Wieczorem przejazd na lotnisko, przelot do Kuching, stolicy prowincji Sarawak. Nocleg w hotelu w Kuching.

Dzień 13: Kuching – Ośrodek Rehabilitacji Orangutanów Semenggoh – Bako

Wcześnie rano wyjazd do Ośrodka Rehabilitacji Orangutanów Semenggoh. Popołudniu zwiedzanie Kuching, założonego przez sułtana miasta otoczonego bujną dżunglą lasów deszczowych. Spacer po malowniczym, zabytkowym centrum miasta. Przejazd (autobusami a następnie łodziami) do Parku Narodowego Bako, który jest jednym z najciekawszych w całej Malezji. Żyją w nim m.in. zagrożone wyginięciem nosacze (występujące tylko na Borneo), makaki, grezy, olbrzymie warany, dzikie świnie brodate i wydry. Nocleg w bungalowach na terenie parku narodowego.

Dzień 14: Bako

Dla chętnych wycieczki piesze w dżungli, podczas którego będzie można odkryć przyrodniczą różnorodność lasów Borneo. Możliwość odpoczynku na plaży. Nocleg w bungalowach na terenie parku narodowego.

Dzień 15: Wioska Kulturowa Prowincji Sarawak

Przejazd do cudownie położonej nadmorskiej miejscowości Damai, która rozlokowana jest u stóp świętej góry Santubong. Wizyta w Wiosce Kulturowej Prowincji Sarawak – zapoznanie z bogactwem kultury zamieszkujących prowincję plemion, wizyta w tradycyjnych długich domach. Nocleg w bungalowach zbudowanych pośród drzew.

Dzień 16: Wypoczynek w Damai lub sporty wodne

Wypoczynek na pięknych plażach północno-zachodniego Borneo w miejscowości Damai. Relaks na rajskim wybrzeżu, możliwość sportów wodnych lub wycieczek po okolicznej dżungli. Nocleg w bungalowach zbudowanych pośród drzew.

Dzień 17: Kuching – Singapur

Przejazd na lotnisko w Kuching, przelot do Singapuru, ultranowoczesnego państwa-miasta położonego na 63 tropikalnych wyspach. Wycieczka do dzielnicy Chinatown, miejsca osiedlania się pierwszych chińskich osadników (możliwość zakupu chińskiej herbaty i aromatycznych przypraw). Wizyta w meczecie, świątyni buddyjskiej oraz hinduskiej, położonych w bliskim sąsiedztwie. Spacer po dzielnicy Little India z wizytą w świątyni hinduskiej. Przejazd do dzielnicy biznesowej oraz spacer po starym brytyjskim dystrykcie z pomnikiem Rafflesa i statuą Merliona. W godzinach wieczornych wylot samolotem do Europy.

Dzień 18: Warszawa

Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • przeloty na trasie: Warszawa-Kuala Lumpur, Kuala Lumpur-Bandar Seri Begawan, Miri-Mulu, Mulu-Kota Kinabalu, Kota Kinabalu-Kuching, Kuching-Singapur, Singapur-Warszawa
  • zakwaterowanie: hotele klasy turystycznej (pokoje 2-osobowe z łazienkami) wraz ze śniadaniami, bungalowy w parkach narodowych (pokoje wieloosobowe, łazienki wspólne)
  • opiekę polskiego przewodnika
  • ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu i transportu lokalnego: autobusami, łodziami i taksówkami – 290 EUR
  • wyżywienia poza wymienionym w programie
  • zwyczajowych napiwków: ok. 50 EUR