dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Wybierz termin

5600 PLN + 1890 EUR

5600 PLN + 1890 EUR

5600 PLN + 1890 EUR

5600 PLN + 1890 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Ułan Bator
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot do Ułan Bator.

2 dzień: Ułan Bator
Przylot do Ułan Bator, po przylocie przejazd do centrum miasta: Gandan – najważniejszy klasztor buddyjski stolicy Mongolii, zwiedzanie Placu Czyngisa z budynkiem Parlamentu oraz pomnikami Suche Batora i mongolskich chanów Czyngisa, Ugedeja i Kubiłaja. Wizyta w Narodowym Muzeum Historii Mongolii oraz w Pałacu zimowym VIII Bogd-gegeena, ostatniego chana Mongolii. Krótki występ folklorystyczny z pokazem m.in. śpiewu gardłowego i pieśni długich. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu 3* w Ułan Bator.

3 dzień: Ułan Bator – Rezerwat Baga Gadzryn Czuluu
Śniadanie. Wyjazd z Ułan Bator na południe, przejazd na obszar półpustyni do Rezerwatu Baga Gadzryn Czuluu, w którym żyją m.in. dzikie owce argal (największe owce świata). Spacer po rezerwacie, cudowne źródełko koczowników, ruiny buddyjskiej świątyni ufundowanej przez “szalonego świętego” – Dandzana Rawdżę, przywódcę religijnego i twórcę teatru w Mongolii, przejazd do miejsca gdzie wypasał konie Czyngis-chan. Nocleg w tradycyjnych mongolskich jurtach w Baga Gadzryn Czuluu.

czytaj więcej

4 dzień: Baga Gadzryn Czuluu – Płonące Klify – Bajandzag (oaza drzewek saksaułowych)
Śniadanie. Przejazd na południe na teren właściwej pustyni Gobi. W godzinach wieczornych dotrzemy do słynnych Płonących Klifów, które są miejscem jednych z najbardziej spektakularnych znalezisk paleontologicznych. Przejazd do Bajandzag, największej na Gobi oazy drzewek saksaułowych. W jej cieniu w dawnych latach wypoczywali pielgrzymi, którzy przemierzali szlak łączący Tybet i Mongolię. Nocleg w jurtach.

5 dzień: Bajandzag – Gurwan Sajchan (Trzy Piękności Gobi) – Chongoryn Els (Wydmy Ukochanego)
Śniadanie. Przejazd przez wąwóz w łańcuchu górskim Gurwan Sajchan – Trzech Piękności Gobi (odcinek Ałtaju Gobijskiego). Dla chętnych krótka wycieczka piesza. Przejazd do Chongoryn Els – największej ruchomej wydmy Mongolii, której długość to ponad 100 kilometrów a wysokość 300 metrów. Wieczorem wybierzemy się w przejażdżkę na wielbłądach. W czasie wolnym będzie również można wspiąć się na wydmę. Nocleg w jurtach.

6 dzień: Chongoryn Els – klasztor Ongijn
Śniadanie. Przejazd na północ przez malowniczy teren pustynny aż do położonego na terenie gobijskiej oazy klasztoru Ongijn, który był niegdyś jednym z największych na Gobi. Zatrzymywali się tu podróżujący z Tybetu do Mongolii dalajlamowie oraz liczni pielgrzymi. Klasztor był wielkim ośrodkiem uniwersyteckim (posiadał cztery wydziały). Ruiny kilkudziesięciu świątyń znakomicie obrazują dawną wielkość klasztoru. Wizyta w małym muzeum oraz odbudowanej kilkanaście lat temu świątyni. Czas wolny na spacery po malowniczej oazie. Nocleg w jurtach.

7 dzień: Klasztor Ongijn – wodospad okresowy na rzece Orchon
Śniadanie. Zjazd z pustyni Gobi, w godzinach popołudniowych dotrzemy do malowniczych stepów środkowej Mongolii. Przejazd nad rzekę Orchon. Jest to teren parku narodowego, równocześnie wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Poznawanie dziewiczej przyrody w okolicach wodospadu okresowego, możliwość wycieczek pieszych. Nocleg w jurtach przy autentycznej rodzinie koczowników (w tym miejscu nie będzie kabin prysznicowych).

8 dzień: Karakorum – Cencher
Śniadanie. Przejazd na północ do Karakorum, dawnej stolicy średniowiecznego Imperium Mongolskiego, największego państwa w dziejach świata. Spacer po ruinach Karakorum (m.in. przejście do słynnego kamiennego żółwia, który strzegł niegdyś bram pałacu chanów Mongolii). Wizyta w Erdene Dzuu – najstarszym klasztorze buddyjskim w Mongolii. Przejazd przez zielone mongolskie stepy do pięknie położonej miejscowości uzdrowiskowej Cencher,  nocleg w jurtach w Cencher.

9 dzień: gorące źródła w Cencher
Śniadanie i przejażdżka konna. Całodniowy relaks w miejscowości Cencher.  Kąpiele w ciepłych źródłach, fakultatywnie tradycyjny mongolski masaż. Podczas pobytu w Cencher będzie możliwość spróbowania kumysu i wyrabianych na bazie jaczego mleka serów oraz jogurtów. Nocleg w jurtach w Cencher.

10 dzień: Cencher – Cecerleg – wulkan Chorgo
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Cecerleg, uważanego za najpiękniej położoną miejscowość w Mongolii. Zwiedzanie miejscowego Muzeum Krajoznawczego, następnie przejazd przez malowniczy rejon przełomu rzeki Czuluut do wygasłego wulkanu Chorgo. Około półgodzinne wejście na wulkan, ze szczytu którego rozpościera się piękna panorama okolicy. Nocleg w jurtach w okolicy wulkanu.

11 dzień: jezioro Terchijn Cagaan Nuur – przejazd „Trasą Fotografów” do Dżargalant
Śniadanie. Czas wolny, fakultatywnie możliwość dodatkowych przejażdżek konnych. Przejazd na zachód, nad wysokogórskie jezioro Terchijn Cagaan Nuur . Przejazd niezwykle piękną tak zwaną „Trasą Fotografów” do słynącej z gorących wód miejscowości Dżargalant. Fakultatywnie możliwość przejażdżki na zaprzęgu z jaków oraz sesji fotograficznej w tradycyjnym mongolskim stroju. Zakwaterowanie w ośrodku zbudowanym przy ciepłych źródłach, nocleg w jurtach.

12 dzień: Dżargalant – Moron – jezioro Chubsuguł
Śniadanie. Przejazd na północ do Moron, wizyta w Uuszigijn Uuwer – pradawnym miejscu kultowym, gdzie zachowało się kilkanaście powstałych kilka tysięcy lat temu kamiennych steli z płaskorzeźbami przedstawiającymi podobizny jeleni oraz słońca i księżyca – prastare totemy ludów Azji Centralnej. Przejazd na północ nad Chubsuguł, drugie co do wielkości, ale za to najgłębsze jezioro Mongolii. Nocleg w jurtach na zachodnim brzegu Chubsugułu.

13 dzień: Jezioro Chubsuguł
Śniadanie. Całodniowa penetracja okolic Chubsugułu. Wycieczka statkiem lub łodzią po jeziorze, przejazd do koczownicz4go obozowiska Caatanów – liczącego zaledwie około 200 osób ludu pochodzenia tureckiego, który od wieków trudni się wypasem reniferów. Spotkanie z Caatanami w tradycyjnym urcu – domostwie przypominającym tipi (UWAGA! Atrakcja ta może być niedostępna, jeśli Caatani będą przebywać na zbyt odległych koczowiskach). Wycieczka po zachodnim brzegu jeziora Chubsuguł. Nocleg w jurtach nad Chubsugułem.

14 dzień: Jezioro Chubsuguł
Tego dnia wcześnie rano nadamy większą część bagażu do Ułan Bator (odbiór bagażu nastąpi następnego dnia). Prosimy o pozostawienie ze sobą tylko rzeczy potrzebnych na 1 noc – w osobnej torbie. Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek nad Chubsugułem, możliwość spacerów po tajdze, kąpieli w jeziorze lub fakultatywnie przejażdżek konnych i spotkania z szamanem. Wieczorem krótki występ folklorystyczny z pokazem śpiewu gardłowego. Nocleg w jurtach nad jeziorem.

15 dzień: Moron – Ułan Bator
Śniadanie. Powrót znad Chubsugułu do Moron. Przelot do Ułan Bator. Możliwość zakupów produktów wykonanych z mongolskiego kaszmiru. Nocleg w hotelu 3* w Ułan Bator.

16 dzień: Ułan Bator – Warszawa
Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot z Ułan Bator do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty na trasie Warszawa – Ułan Bator – Warszawa (z przesiadką)
 • przelot wewnętrzny: Moron – Ułan Bator
 • zakwaterowanie: hotel 3* w Ułan Bator, ośrodki jurt turystycznych na trasie w Mongolii – jurty 2-os., sanitariaty w oddzielnych budynkach, jeden nocleg w jurtach przy obozowisku koczowników
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje
 • przejazdy mikrobusami lub UAZami, rejs statkiem po jeziorze Chubsuguł, wszystkie transfery
 • opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wizy mongolskiej (ok. 260 PLN)
 • kwoty ok. 250 EUR na bilety wstępu oraz napiwki (wpłacane na miejscu lokalnemu kontrahentowi)
 • posiłków poza śniadaniami
 • imprez fakultatywnych
 • wydatków własnych