dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Bogata kultura, imponująca historia i nieskażona przyroda
 • Pustynia Gobi
 • Płonące klify i skamieniałości dinozaurów
 • Nocleg w jurtach przy autentycznej rodzinie koczowników
 • Kąpiele w gorących źródłach.
 • Słynne na cały świat kaszmiry

Wybierz termin

4900 PLN + 1150 EUR

5500 PLN + 1150 EUR

5500 PLN + 1150 EUR

4900 PLN + 1150 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Ułan Bator
Wylot z Warszawy do Ułan Bator.

2 dzień: Ułan Bator
Przylot do Ułan Bator, po przylocie przejazd do centrum miasta i zwiedzanie: Gandan – najważniejszy klasztor buddyjski stolicy Mongolii, Plac Czyngisa z budynkiem Parlamentu oraz pomnikami Suche Batora i mongolskich chanów Czyngisa, Ugedeja i Kubiłaja. Wizyta w Narodowym Muzeum Historii Mongolii oraz w Pałacu zimowym VIII Bogd-gegeena, ostatniego chana Mongolii. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu.

3 dzień: Ułan Bator – Rezerwat Baga Gadzryn Czuluu
Śniadanie. Wyjazd z Ułan Bator na południe, przejazd na obszar półpustyni do Rezerwatu Baga Gadzryn Czuluu, w którym żyją m.in. dzikie owce argal (największe owce świata). Spacer po rezerwacie, cudowne źródełko koczowników, ruiny buddyjskiej świątyni ufundowanej przez “szalonego świętego” – Dandzana Rawdżę, przywódcę religijnego i twórcę teatru w Mongolii, przejazd do miejsca gdzie wypasał konie Czyngis-chan. Nocleg w tradycyjnych mongolskich jurtach w Baga Gadzryn Czuluu.

4 dzień: Baga Gadzryn Czuluu – Dzuut Dżas – Płonące Klify – Bajandzag (oaza drzewek saksaułowych)
Śniadanie. Przejazd do niewielkiego klasztoru Dzuut Dżas, który powstał w XVIII wieku. Przejazd na południe na teren właściwej pustyni Gobi. W godzinach popołudniowych dotrzemy do słynnych Płonących Klifów, które są miejscem jednych z najbardziej spektakularnych znalezisk paleontologicznych. Przejazd do Bajandzag, największej na Gobi oazy drzewek saksaułowych. Właśnie w jej cieniu w dawnych latach wypoczywali pielgrzymi, którzy przemierzali szlak łączący Tybet i Mongolię. Nocleg w jurtach.

czytaj więcej

5 dzień: Bajandzag – Jolyn Am (Wąwóz Sępów) – Gurwan Sajchan (Trzy Piękności Gobi) – Chongoryn Els (Wydmy Ukochanego)
Śniadanie. Przejazd przez wąwóz w łańcuchu górskim Gurwan Sajchan – Trzech Piękności Gobi (odcinek Ałtaju Gobijskiego). Dla chętnych krótka wycieczka piesza. Przejazd do Chongoryn Els – największej ruchomej wydmy Mongolii, której długość to ponad 100 kilometrów a wysokość 300 metrów. Wieczorem wybierzemy się w przejażdżkę na wielbłądach. W czasie wolnym będzie również można wspiąć się na wydmę. Nocleg w jurtach.

6 dzień: Chongoryn Els – klasztor Ongijn
Śniadanie. Przejazd na północ przez malowniczy teren pustynny aż do położonego na terenie gobijskiej oazy klasztoru Ongijn, który był niegdyś jednym z największych na Gobi. Zatrzymywali się tu podróżujący z Tybetu do Mongolii dalajlamowie oraz liczni pielgrzymi. Klasztor był wielkim ośrodkiem uniwersyteckim (posiadał cztery wydziały). Ruiny kilkudziesięciu świątyń znakomicie obrazują dawną wielkość klasztoru. Wizyta w małym muzeum oraz odbudowanej kilkanaście lat temu świątyni. Spacery po malowniczej oazie. Nocleg w jurtach.

7 dzień: Klasztor Ongijn – wodospad okresowy na rzece Orchon
Śniadanie. Zjazd z pustyni Gobi, w godzinach popołudniowych dotrzemy do malowniczych stepów środkowej Mongolii. Przejazd nad rzekę Orchon. Jest to teren parku narodowego, równocześnie wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Poznawanie dziewiczej przyrody w okolicach wodospadu okresowego, możliwość kąpieli pod wodospadem i wycieczek pieszych. Nocleg w jurtach przy autentycznej rodzinie koczowników (w tym miejscu nie będzie kabin prysznicowych).

8 dzień: Karakorum – Cencher
Śniadanie. Przejazd na północ do Karakorum, legendarnej stolicy średniowiecznego Imperium Mongolskiego, największego państwa w dziejach świata. Spacer po ruinach Karakorum (m.in. przejście do słynnego kamiennego żólwia, który strzegł niegdyś bram pałacu chanów w Mongolii). Wizyta w Erdene Dzuu – najstarszym klasztorze buddyjskim w Mongolii. Przejazd przez zielone mongolskie stepy do pięknie położonej miejscowości uzdrowiskowej Cencher, nocleg w jurtach w Cencher.

9 dzień: gorące źródła w Cencher
Śniadanie i przejażdżka konna. Całodniowy relaks w miejscowości Cencher. Kąpiele w ciepłych źródłach, fakultatywnie tradycyjny mongolski masaż. Podczas pobytu w Cencher będzie możliwość spróbowania kumysu i wyrabiania na bazie jaczego mleka serów oraz jogurtów. Nocleg w jurtach w Cencher.

10 dzień: Cencher – Ułan Bator
Śniadanie. Powrót do Ułan Bator. Możliwość zakupów produktów wykonanych z mongolskiego kaszmiru. Nocleg.

11 dzień: Ułan Bator – Warszawa
Wcześnie rano transfer na lotnisko i wylot z Ułan Bator do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie: hotel 3* w Ułan Bator, ośrodki jurt turystycznych: jurty 2-os., sanitariaty w oddzielnych budynkach
 • śniadania zgodnie z programem (przewodnik służy pomocą w wyborze restauracji i dań na pozostałe posiłki)
 • przejazdy mikrobusami lub UAZ-ami
 • wszystkie transfery
 • opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika w Mongolii

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłat za bilety wstępu i napiwki (wpłacane lokalnemu kontrahentowi po przylocie do Mongolii): 160 EUR
 • dopłata do pokoju/jurty 1-os.: 300 EUR
 • dopłata do wysokiego sezonu: 700 PLN