dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Gwarancja realizacji programu już od 2 osób z anglojęzyczną opieką, także w terminach pozakatalogowych

 • Stare fortece Omanu
 • Malownicze oazy
 • Nocleg na pustyni
 • Przejażdżka jeepami po wydmach
 • Rezerwat żółwi w Ras Al Jinz

Wybierz termin

5100 PLN + 1490 USD

5100 PLN + 1490 USD

5100 PLN + 1490 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Muscat
Spotkanie grupy na MDL Okęcie. Przelot z Warszawy do Omanu przez jeden z portów lotniczych.

2 dzień:  Muscat
Przylot do Muscat. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku, transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie Muscat, stolicy Omanu: otoczony 5-ma minaretami Wielki Meczet – arcydzieło architektury, przejazd drogą przy której znajdują się reprezentacyjne budynki ambasad do starej części miasta Muscat: Muttrah souk – tradycyjny omański bazar, gdzie można zakupić przeróżne suweniry i wypróbować swoje umiejętności targowania się, Muzeum Bait Al Zubair, Pałac Sułtana otoczony dwom fortami zbudowanymi przez Portugalczyków. Powrót do hotelu i nocleg.

3 dzień: Muscat – Rustaq – Nakhal – Al Thowara – Muscat
Śniadanie. Wyjazd do Barka, gdzie zobaczą Państwo lokalny targ rybny, a następnie do fortu Al. Hazm w Rustaq słynącego z gorących źródeł Ain Al. Kisfa mających ponoć właściwości lecznicze. Przystanek na zrobienie zdjęć przy forcie, a następnie lunch. Dalszy przejazd do Nakhal, gdzie znajduje się położony na wzgórzu najwyższy w Omanie, ponad 300-letni fort. Wizyta w forcie, później przejazd do oazy Al. Thowara. W ciągu dnia lunch. Powrót do Muscat, nocleg.

4 dzień: Muscat – Amouage – Bahla – Jabreen – Nizwa
Śniadanie. Wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Nizwa. Po drodze wizyta w fabryce Amouage, luksusowym ośrodku perfumeryjnym. Przejazd do Nizwa, jednego z najstarszych miast Omanu, niegdyś centrum handlowego, religijnego i kulturowego. Tam wizyta na kolorowym, ruchliwym targu i w największym na Półwyspie Arabskim forcie położonym strategicznie na szczycie pobliskiego wzgórza, zbudowanym w 1668 r. Czas na przyjrzenie się życiu miasta, a później wyjazd w kierunku zamku Jabreen. Po drodze lunch w formie pikniku lub w lokalnej restauracji. Zamek Jabrin to jeden z najwspanialszych zamków Omanu, z imponującymi freskami i rzeźbieniami. W drodze powrotnej do Nizwa przystanek przy Bahla – pierwszym forcie Omanu zbudowanym w stylu islamskim. Nocleg w Nizwa.

czytaj więcej

5 dzień:  Nizwa – Wadi Bani Auf – Bilad Sayt – Grand Canyon – Nizwa
Po śniadaniu wyjazd w stronę Wadi Bani Auf, której główną atrakcją są usytuowane na zboczu góry Hajar stare domostwa. Kolejny punkt to wioska Bilad Sayt, której mieszkańcy żyją w glinianych domach i okoliczna oaza. Następnie lunch w Jebel Shams Resort na szczycie Jebel Sham, najwyższym punkcie Omanu, którego nazwa oznacza „Góra Słońca”. Z piku rozciąga się zapierający dech widok na Wielki Kanion. Powrót do Nizwa na nocleg.

6 dzień: Nizwa – Birkat Al Mauz – Jabel Akhdar – Wahiba
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Droga prowadzi do Birkat Al Mauz, starożytnej osady zbudowanej z gliny, gdzie niektóre domy są nadal zamieszkane i gdzie można zobaczyć wciąż używany do nawadniania plantacji daktyli wielowiekowy system irygacyjny. Dalszy przejazd do Jabel Akhdar co w języku arabskim to znaczy Zielone Góry. Jest to jeden z najpiękniejszych zakątków Omanu, wzgórza wznoszą się na wysokość ok. 2800 m n.p.m., podczas przejażdżki zobaczą Państwo wspaniałe panoramy górskie, rozległe uprawy i plantacje tarasowe. W ciągu dnia lunch, a potem przejazd w pustynny rejon Wahiba, po drodze mijają Państwo niewielkie osady Sina w i Mudaybi z glinianymi domami. Dojazd do Wahiba, pustyni słynącej z imponujących czerwonych i białych wydm sięgających nawet 200 m wysokości i ciągnących się po horyzont. Zobaczą Państwo niezwykłe krajobrazy podczas wycieczki po pustyni, zajrzą do domostwa Beduinów, gdzie można spróbować jazdy na wielbłądach i spróbują ekscytującej jazdy jeepami po wydmach. Na kolację podany będzie tradycyjny arabski posiłek i kawa po omańsku, a potem już nocleg na kampie i podziwianie nieba nad pustynią.

7 dzień: Wahiba – Wadi Bani Khalid – Sur – Ras Al. Jinz
Śniadanie. Wyjazd z pustyni do Wadi Bani Khalid, rejonu, który zaskakuje kontrastem z ostrą urodą pustyni – czyste wody, palmy i niewielkie osady. Możliwość odpoczynku i orzeźwiającej kąpieli. Po lunchu przejazd do Sur, wizyta w porcie rybackim i w doku, gdzie w dalszym ciągu ręcznie budowane są tradycyjne drewniane łodzie Dhow. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer na plażę Ras Al Jinz, w okolice Rezerwatu Żółwi w towarzystwie strażnika z rezerwatu. Ras Al. Jinz to prawdopodobnie najważniejszy rejon gniazdowania zielonych żółwi morskich w rejonie Oceanu Indyjskiego. Jest to jednocześnie jeden z nielicznych na świecie chronionych obszarów, gdzie turyści mogą obejrzeć gniazdowanie gigantycznych żółwi w naturalnym środowisku. Powrót do hotelu, nocleg.

8 dzień:  Ras Al. Jinz – Qalhat – Wadi Shab – Muscat
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Muscatu piękną nadmorską trasą. Przejazd przez Qalhat (grobowiec Bibi Miriam, jeden z najczęściej fotografowanych w Omanie zabytków) do Wadi Shab, przepięknego kanionu z oazami, błękitnymi naturalnymi basenami wodnymi – jednego z najbardziej urokliwych rejonów Omanu. Po przejażdżce po wadi wyjazd na białe plaże Finns, gdzie zjedzą Państwo lunch (piknik), a stamtąd, mijając jeszcze kilka atrakcji (Bimah Sinkhole, wioska Quriyat), powrót do Muskatu. Transfer na lotnisko i wieczorny wylot do Warszawy przez  jeden z portów lotniczych.

9 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Muscat – Warszawa przez jeden z portów lotniczych
 • przejazdy prywatnym transportem zgodnie z programem
 • wszystkie transfery i wycieczki zgodnie z programem
 • bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 4 i 3*  wymienionych w programie lub podobnych,
  1 nocleg na kampie w Wahiba Sands
 • śniadania, obiady (w formie pikniku) w dniach 3,4,6,7,  kolacja w dniu 6-ym
 • opiekę pilota Opal Travel na całej trasie oraz lokalnego przewodnika
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
 • VAT

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wizy do Omanu – ok. 15 USD, płatna na lotnisku w Muscat
  (do 10 dni pobytu w Omanie)
 • napojów do posiłków i posiłków nie wymienionych w programie
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych
  ok. 4 USD dziennie
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 350 USD