dodaj do schowka 0 szybki kontakt
  • Bezkresne stepy, pierwotna, dzika przyroda, buddyjskie i szamanistyczne tradycje
  • Szczątki dinozaurów na pustyni Gobi, osady nomadów
  • Święte Jezioro Bajkał, Wyspa Olchon, Park Narodowy Gobi

Wybierz termin

5900 PLN + 2190 EUR

5900 PLN + 2190 EUR

6600 PLN + 2190 EUR

6600 PLN + 2190 EUR

5900 PLN + 2190 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Irkuck
Spotkanie na lotnisku w Warszawie, wylot samolotem z Warszawy do Irkucka.

2 dzień: Irkuck
Nad ranem przylot do Irkucka. Przejazd do hotelu (zakwaterowanie po rozpoczęciu doby hotelowej). Dzień poświęcony na odpoczynek po podróży i spacery po mieście wraz z jego zwiedzaniem. Na trasie spaceru znajdą się najważniejsze klasztory i cerkwie miasta oraz ciekawe przykłady drewnianej architektury syberyjskiej. Odkrywać będziemy również polskie ślady w mieście. Nocleg w Irkucku (hotel 3*).

3 dzień: Irkuck – Wierszyna – wyspa Olchon
Śniadanie. Wycieczka do wsi Wierszyna, zamieszkałej w większości przez potomków osadników z Polski. Spotkanie z mieszkańcami wsi. Przejazd na wyspę Olchon, fakultatywnie wieczorny odpoczynek w tradycyjnej syberyjskiej bani (25 EUR/os. za godzinę). Spacery nad brzegiem Bajkału. Nocleg na Olchonie (kwatera agroturystyczna).

4 dzień: Wyspa Olchon
Śniadanie. Objazd wyspy Olchon – zwiedzanie najważniejszych miejsc kultu oraz najpiękniejszych punktów widokowych. Fakultatywnie odpoczynek w bani (25 EUR/os. za godzinę). Nocleg na Olchonie (kwatera agroturystyczna).

5 dzień: Wyspa Olchon – Irkuck – Kolej Transsyberyjska
Śniadanie. Przejazd do Irkucka, wyjazd Koleją Transsyberyjską w stronę Mongolii (nocleg w pociągu – miejsca sypialne).

czytaj więcej

6 dzień: Kolej Transsyberyjska
Przejazd Koleją Transsyberyjską, przekroczenie granicy rosyjsko – mongolskiej w Nauszkach / Suche Bator, przejazd w stronę Ułan Bator (nocleg w pociągu – miejsca sypialne).

7 dzień: Kolej Transsyberyjska – Ułan Bator
Przyjazd do Ułan Bator. Spacer po mieście, zwiedzanie najważniejszej współcześnie świątyni buddyjskiej w kraju (Gandan). Wizyta na Placu Czyngis-chana (do niedawna Plac Suche Batora), gdzie znajdują się pomniki Suche Batora i mongolskich chanów: Czyngisa, Ugedeja i Kubiłaja. Zwiedzanie pałacu zimowego Bogd-chana, zmarłego w 1924 roku ostatniego chana Mongolii. Nocleg w Ułan Bator (hotel 3*).

8 dzień: Ułan Bator – Baga Gadzryn Czuluu
Śniadanie, przejazd przez stepy środkowej Mongolii do rezerwatu Baga Gadzryn Czuluu. Spacer po rezerwacie, oglądanie ciekawych formacji skalnych, cudownego źródełka koczowników oraz ruin buddyjskiej świątyni. Nocleg w jurcie w Baga Gadzryn Czuluu lub w hotelu klasy turystycznej w pobliskim miasteczku Mandalgow’.

9 dzień: Baga Gadzryn Czuluu – Bajandzag
Śniadanie, przejazd przez obszary półpustynne i pustynne do Bajandzag (dosłownie „bogactwo drzew saksaułowych”). W sąsiedztwie Bajandzag w latach dwudziestych XX wieku amerykańska ekipa paleontologów, którą kierował Andrews dokonała licznych odkryć skamieniałych szkieletów i jaj dinozaurów. Spacer po oazie drzew saksaułowych oraz po Płonących Klifach – ciekawych formacjach skalnych. Nocleg w jurcie w Bajandzag.

10 dzień: Bajandzag – Chongoryn Els
Śniadanie, przejazd na północ do Parku Narodowego Trzech Piękności Gobi, który chroni przyrodę Ałtaju Gobijskiego. Dojedziemy do Chongoryn Els – największej ruchomej wydmy Mongolii (ok. 120 km długości, 18 km szerokości). Wejście na wydmę lub fakultatywnie przejażdżka na wielbłądach (25 EUR/os. za godzinę). Nocleg w jurcie w okolicy Chongoryn Els.

11 dzień: Chongoryn Els – klasztor Ongi
Śniadanie. Przejazd do ruin klasztoru Ongi (XVII-XVIII w), zbudowanego w oazie, po dwóch stronach okresowej rzeki. Zwiedzanie małego muzeum. Nocleg w jurtach w okolicy ruin klasztoru.

12 dzień: klasztor Ongi – dolina Orchonu – Karakorum (współczesne Charchorin)
Śniadanie. Przejazd w rejon doliny Orchonu (lista UNESCO). Dojedziemy do Karakorum (współczesne Charchorin)  – dawnej stolicy Imperium Mongolskiego. Nocleg w jurtach w Karakorum.

13 dzień: Karakorum – Biczigt Chad – Ułan Bator
Śniadanie. Zwiedzanie Karakorum – zobaczymy tu najstarszy w Mongolii klasztor buddyjski Erdene Dzuu (do jego budowy użyto kamieni pochodzących z ruin dawnej stolicy) oraz kamiennego żółwia, który stał niegdyś przy bramie wjazdowej do miasta. Fakultatywnie przejażdżka przekonna (25 EUR/os. za godzinę). Przejazd na zachód. W trakcie przejazdu postój przy malowniczej skale Biczigt Chad. Powrót do Ułan Bator. Nocleg w Ułan Bator (hotel 3*).

14 dzień: Ułan Bator
Śniadanie. Zwiedzanie Ułan Bator. Odwiedzimy Muzeum Sztuki imienia Dzanabadzara oraz Narodowe Muzeum Historii Mongolii. Czas wolny na zakupy w sklepie z produktami z mongolskiego kaszmiru. W godzinach popołudniowych fakultatywnie udział w koncercie tradycyjnej muzyki mongolskiej (20 EUR/os.)

15 dzień: Ułan Bator – Warszawa
Śniadanie (box). Przejazd na lotnisko. Wylot samolotem do Europy. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

  • noclegi w hotelach o standardzie 3* w pokojach 2-os. z łazienkami, na wyspie Olchon: kwatera agroturystyczna, pokoje 2 osobowe, sanitariaty wspólne, na prowincji Mongolii: noclegi w jurtach, jurty 2-os., sanitariaty w oddzielnych budynkach
  • opieka przewodnika od przylotu do Irkucka do wylotu z Ułan Bator
  • transport na całości trasy od przylotu do Irkucka do wylotu z Ułan Bator, w Kolei Transsyberyjskiej miejsca sypialne (4 osoby w przedziale, zapewniona jest pościel)
  • śniadania na całej trasie, przewodnik służy pomocą przy wyborze restauracji i dań na obiady i kolacje.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

  • kwoty 300 EUR na bilety wstępu oraz napiwki (obowiązkowa część pakietu wpłacana na miejscu lokalnemu kontrahentowi)
  • kosztów uzyskania wiz rosyjskiej i mongolskiej
  • atrakcji fakultatywnych