dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Spotkania z plemionami Kamczatki
 • Trekkingi wśród kamczackich wulkanów
 • Piękno surowego krajobrazu tajgi

Ze względu na specyfikę trasy wymagany jest dobry stan zdrowia uczestników wycieczki.

Wybierz termin

6950 PLN + 1890 USD

6950 PLN + 1890 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1 dzień: Warszawa – Pietropawłowsk Kamczacki
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala, odlotów przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Pietropawłowska Kamczackiego.

2 dzień: Pietropawłowsk Kamczacki – Paratunka – Pietropawłowsk Kamczacki
Przylot do Pietropawłowska Kamczackiego, położonego nad Zatoką Awaczyńską w otoczeniu stromych, skalistych i wiecznie ośnieżonych wulkanów. Transfer do hotelu. Odpoczynek po podróży. Po południu przejazd do Paratunki. Jest to obszar uzdrowiskowy z szeregiem basenów termalnych. Gorąca woda, unosząca się z basenów para i zalegający gdzieniegdzie letnią porą śnieg, to właśnie cała specyfika i niezwykłość tego miejsca. Tutejsze wody termalne kojąco wpływają na system nerwowy. W drodze powrotnej postój na obiad. Powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień: Pietropawłowsk Kamczacki
Przejazd w stronę wulkanów Gorely (UNESCO), na którego szczycie znajdowało się jezioro kraterowe. Założenie obozu, a następnie wycieczka do Mutanowskiej Stacji Geotermalnej. Spektakularne pokazy naturalnych fontann. Możliwość kąpieli w basenie termalnym położonym na zboczu góry. Relaks w otoczeniu pięknych gór. Powrót do obozu. Nocleg w namiotach.

czytaj więcej

4 dzień: Pietropawłowsk Kamczacki
Wyjazd na trekking do Wulkanu Mutnowskiego (UNESCO) (2322 m n.p.m.), jednego z najbardziej niezwykłych i najbardziej urokliwych na Kamczatce. Kratery prawie w całości wypełnione lodem są obecnie pod wpływem silnej aktywności wulkanicznej. Można tu zobaczyć otwory w ziemi, z których wydostają się strumienie gazów z parą. Rzeka Wulkannaja, przecinająca dno i zachodnie ściany północnego krateru, przy wyjściu tworzy wielki 80-metrowy wodospad, a niżej formuje głęboki kanion – Owrag Opasnyj. Powrót przez kanion i podziwianie wspaniałego wodospadu. Powrót do obozu. Nocleg w namiotach.

5 dzień: Pietropawłowsk Kamczacki
Dla chętnych całodzienny trekking na Wulkan Gorełyj (UNESCO) (1829 m n.p.m.) wzdłuż jęzora lawy, pola żużlu i trzech kraterów wypełnionych wodą, w których utworzyły się lazurowe jeziora. Ze szczytu podziwiamy niezapomniane widoki szczytów górskich, kanionów oraz oceanu. Dochodząc zatrzymamy się przy wodospadzie Kosy Veroniki. Nocleg w pensjonacie w Elizowie.

6 dzień: Pietropawłowsk Kamczacki
Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na odpoczynek i indywidualne wędrówki oraz wycieczki fakultatywne.

7 dzień: Pietropawłowsk Kamczacki – Kozyriewsk
Wyjazd do Kozyriewska (500 km, czas przejazdu ok. 10h). Trasa prowadzi szutrową drogą pośród tajgi, raz gęstszej, nie do przebycia, to znów świetlistej, porośniętej starymi drzewami, poprzecinanej dziesiątkami rzek i strumieni. W trakcie jazdy czeka nas przeprawa promowa przez największą rzekę Półwyspu. Naszym celem jest Kluczewska Grupa Wulkanów w centralnej części Półwyspu. Obejmuje 14 wulkanów. Postój w Miłkowie. Założone w XVIII wieku jako osada farmerska, było centrum traperów i myśliwych zbierających futra zwierząt na potrzeby carów. Obecnie jest to centrum kultury narodu Kamczadał będącego etniczną mieszanką Rosjan i paleoazjatyckiego ludu Itelmenów. Nocleg w drewnianych domkach, możliwość skorzystania z tradycyjnej rosyjskiej bani.

8 dzień: Kozyriewsk – Tołbaczik
Po śniadaniu przejazd w stronę Płaskiego Tołbaczka (90 km 4–5 go- dzin). Ten wulkan tarczowy, powstały około 6500 lat temu jest wciąż aktywny. Po drodze widoki na najwyższe wulkany Kamczatki – Kluczewską Sopkę (4650 m n.p.m.), Kamień (UNESCO) (4579 m n.p.m.), Krestowski (UNESCO) (4057 m n.p.m.) oraz Uszkowski (3903 m n.p.m.). Po wjeździe do krainy Tołbaczików krajobraz staje się coraz bardziej bagnisty. Przyjazd do jednej z najpiękniejszych wulkanicznych formacji – aktywnego do dziś Płaskiego Tołbaczika którego historia erupcji sięga 4 tys. lat wstecz. Rozbicie obozu. Nocleg w namiotach.

9 dzień: Tołbaczik
Całodzienny trekking (ok. 10 h) na niesamowity wulkan. Ponieważ jest nadal aktywny, podczas tysięcy małych erupcji stale z jego wnętrza wypływają potoki lawy. Szczyt wieńczy ogromny krater o średnicy ok. 2 km i głębokości 500 metrów. Nocleg w namiotach.

10 dzień: Tołbaczik
Spacer do pola lawowego powstałego na przełomie 1975 i 1976 roku, kiedy w wyniku jednej z najsilniejszych w historii pomiarów erupcji nastąpiło oberwanie się zbocza krateru Płaskiego Tołbaczika i wylew magmy. Wejście na dwa nowopowstałe stożki. Następnie spacer w „Martwym Lesie”, który swoją wyjątkowość zawdzięcza pokryciu lawowemu z pamiętnej erupcji w roku 1975. Na koniec zajrzymy do tzw. „krateru gwiezdnego” z grotami wy- rzeźbionymi przez lawę.

11 dzień: Tołbaczik – Esso
Przejazd do wioski Esso, którą ochrzczono mianem „kamczackiej Szwajcarii”. Wioska zamieszkała przez ok. 3 tys. osób znana jest z tego, iż wszystko w niej zasilane jest wodami geotermalnymi. Z mieszkańców na szczególną uwagę zasługuje tu lud Ewenów przybyły w to miejsce z terenów dzisiejszej Jakucji ok. 150 lat temu. Eweni, czciciele niedźwiedzia, są krewnymi Mongołów. Zajmują się jak dawniej wypasem kóz i reniferów. Wieczorem relaks w basenie zasilanym gorącą wodą pochodzącą ze źródeł geotermalnych. Nocleg w pensjonacie.

12 dzień: Esso – Anawgai
Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Esso, gdzie spotykamy się z plemionami Ewenów, Koriaków i Lamutów. Potem przejazd do osiedla Ewenów – Anawgai, położonego w przepięknej okolicy poza miastem, gdzie obejrzymy program kulturalny przygotowany przez miejscowych. Cała kultura i gospodarka ludu Ewenów bazowała na wypasaniu reniferów. Dowiemy się nieco więcej o tej rdzennej ludności poprzez ich piosenki, taniec i pokaz tradycyjnych wyrobów i stylu życia.

13 dzień: Anawgai – Elizewa
Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotna do Elizewa. Nocleg w pensjonacie.

14 dzień: Elizewa
Wczesne śniadanie. Przejazd, a następnie trekking na Wulkan Awaczyński (2.749 m n.p.m.). Trasa początkowo wiedzie wyschniętym korytem rzeczki Sucha. Ostatni etap wspinaczki wiedzie przez pumeks i jest miejscami stromy. Trudy wspinaczki wynagrodzone są wspaniałymi widokami – ze szczytu roztacza się widok na Pietropawłowsk Kamczacki, Elizowo, Zatokę Awaczyńską, wielki stożek Wulkanu Koriackiego na zachodzie oraz wulkany: Wiliuczyński, Mutnowski i Goriełyj na południu, wulkany Żupanowski i Dzenzur na północy. Zejście z krateru potrwa do 3 godzin. Powrót do Elizewa.

15 dzień: Elizewa – Pietropawłowsk Kamczacki
Po śniadaniu udajemy się w kierunku Pietropawłowska Kamczackiego. Postój na plaży Khalaktyrsky. Spacer brzegiem morza, rozpościerają się stąd piękne widoki na wulkany: Koriacki, Awaczyński, Kozielski i Zupanowski. Po południu zwiedzanie miasta. Czas na zakup pamiątek. Nocleg w hotelu.

16 dzień: Pietropawłowsk Kamczacki – Warszawa
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Pietropawłowsk Kamczacki – Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, pensjonatach, drewnianych domkach w pokojach 2-osobowych
 • śniadania i obiady lub kolacje (część posiłków przygotowywana przez kucharza w obozowiskach i spożywana w specjalnie do tego przeznaczonych namiotach)
 • opiekę doświadczonego pilota B. P. Opal Travel na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wycieczek fakultatywnych
 • posiłków nie ujętych programie
 • wizy ok. 350 PLN
 • zwyczajowych napiwków