dodaj do schowka 0 szybki kontakt

Wybierz termin

1560 USD

1560 USD

1560 USD

1560 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1: WARSZAWA
Wylot z Warszawy.

Dzień 2 : COLOMBO
Przylot do Colombo. Formalności wizowe. Spotkanie z polskojęzycznym przewodnikem: Zwiedzanie Colombo min. dzielnicy starych, kolonialnych rezydencji, dzielnicy handlowej. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3 : COLOMBO – GALLE – YALA
Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego YALA. Po drodze postój w Galle, gdzie znajduje się XVII/XVIII wieczny fort (lista UNESCO) będący przykładem holenderskiej architektury kolonialnej, znany również z ręcznie wykonywanych koronek, biżuterii i rzeźby z kości słoniowej. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4: YALA – NUWARA – ELIYA
Śniadanie. Safari jeepami do Parku YALA. Park YALA – Oficjalna nazwa brzmi Park Narodowy Ruhunu. Jest to obszar z najbogatszą fauna i florą. Spotkamy tu słonie, rożne gatunki małp, wspaniałe ptactwo i sporo lampartów bo z 500-set osobników żyjących na Sri Lance, tutaj jest ich ok. 200- stu. Dalej przejazd do NUWARA ELIYA. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 5: NUWERA ELIYA – PERADENIYA – KANDY
Śniadanie. Zwiedzanie malowniczej miejscowości położonej w górach na wysokości 1890 m, gdzie temperatura spada nawet do 10st. C, zbudowanej na wzór angielskiej wioski z początków XIX w. Przejazd do Kandy. Po drodze postój na plantacji herbaty. Przyjazd do Kandy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

czytaj więcej

Dzień 6: 30 KANDY – PINNAWELA – KANDY
Śniadanie. Wyjazd do Pinnawela, sierocińca dla opuszczonych i rannych słoni , który powstał w 1975 roku . Żyje ich tu ok. 65, wliczając małe słonie urodzone na wolności, oraz 14 urodzonych w sierocińcu. Najlepszy czas na wizytę to oczywiście czas karmienia i kąpieli. Dalej przejedziemy do ogrodu botanicznego PERADENIYA, największego parku na wyspie (60 ha), z kolekcją ponad 200 gatunków orchidei oraz kilku tysięcy gatunków roślin, z których wiele występuje tylko na Sri Lance. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

Dzień 7: KANDY – MATALE – DANBULLA – GIRTALE
Śniadanie. Zwiedzanie KANDY ( lista UNESCO) ostatniej stolicy państwa Syngaleskiego. Świątyni Zęba – najsłynniejszej świątyni na Sri Lance, w której przechowywany jest najświętszy relikt kraju-ząb Buddy. Wyjazd do Matale, gdzie obejrzymy ogród przypraw i zwiedzimy fabrykę batiku. Dalszy przejazd do Dambulla (lista UNESCO), gdzie zobaczymy kompleks skalnych jaskiń- świątyń buddyjskich z I w p.n.e z wykutym w skale Śpiącym Buddą. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8: GIRTALE – ANURADHAPURA – SIGIRIYA – GRITALE
Śniadanie. Wyjazd do Anuradhapura( lista UNESCO) – stolicy królestwa Syngalezów IV w p.n.e – X w n.e . W historii świata starożytnego była największym monastycznym miastem i przez ponad 100 lat stanowiła najważniejszy ośrodek kultury. Dokonania architektoniczne starożytnych Lankijczyków zachwycają do dnia dzisiejszego. Dalej przejazd do Aukana, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych obiektów turystycznych kraju, posąg stojącego Buddy (wys. ponad 13 m), wykutego w skale w V w. n.e., w okresie panowania króla Dhatusena (455-473 r.) Powrót do hotelu w Girtale. Kolacja i nocleg.

Dzień 9: GIRTALE – POLONNARUWA – PASSIKUDAH
Po śniadaniu wejdziemy na skałę Sigiriya, na której znajdują się ruiny fortecy zwanej „Fortecą w Niebie” lub „ Skałą Lwa” . Zobaczymy Pałac Króla Kassyapy . W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci pięknych kobiet. Po południu jedziemy do Polonnaruwa, dawnej stolicy państwa Syngalezów ( XIIw). Zobaczymy pozostałości Pałacu Królewskiego, Świątynię Siwy, okrągłą Świątynię Vatadage i olbrzymie posągi Buddy, wykute w granitowej skale. Przejazd do położonej na zachodnim wybrzeżu miejscowości wypoczynkowej – Passikudah. Na zachodnim wybrzeżu nie będzie deszczów podczas naszych wakacji. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10-12: PASSIKUDAH
Wypoczynek nad ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego, w miejscowości wypoczynkowej na wschodnim wybrzeżu wyspy. Hotel oferuje programy rozrywkowe, a restauracje serwują, poza narodową kuchnią Sri Lanki i owocami morza, specjalności zachodniej, chińskiej i orientalnej kuchni. Miłośnicy barów znajdą tu szeroki wybór trunków i koktajli. W czasie pobytu śniadania.

Dzień 13: PASSIKUDAH – COLOMBO
Śniadanie. Czas wolny. Transfer do Colombo. Wylot do Polski.

Dzień 14: WARSZAWA
Przylot do Polski.

Cena obejmuje:
•przejazdy samochodem z klimatyzacją zgodnie z programem
•zakwaterowanie w hotelach 4* /3* w pokojach 2-osobowych (typu standard) z łazienkami
•śniadania i kolacje w większości w formie bufetu w czasie objazdu, na wypoczynku śniadania
•opiekę polskojęzycznego pilota lokalnego od dnia 2 do 9
•ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)
•VAT

Cena nie obejmuje:
• przelotu na trasie Warszawa – Colombo – Warszawa (z przesiadką) – koszt od 3000 PLN
• wizy na Sri Lankę – załatwiana na lotnisku – koszt 35 USD
• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 180 USD
• zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD dziennie
•ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie (ok. 1–4 USD)