dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Wycieczka gwarantowana realizowana od 2 osób z polskojęzyczną opieką na miejscu
 • Wyjazdy realizowane w dowolnych terminach
 • Możliwość przedłużenia wypoczynku lub zmiany na wypoczynek na Malediwach

Wybierz termin

5550 PLN + 1095 USD

5550 PLN + 1095 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Colombo.

2 dzień: Colombo
Przylot do Colombo. Przejazd na zwiedzanie Colombo min.: Dzielnicy starych, kolonialnych rezydencji, dzielnicy handlowej. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 dzień: Colombo – Anuradhapura – Aukana – Girtale
Śniadanie. Wyjazd do Anuradhapura (lista UNESCO) – stolicy królestwa Syngalezów IV w p.n.e – X w n.e. W historii świata starożytnego była największym monastycznym miastem i przez ponad 100 lat stanowiła najważniejszy ośrodek kultury. Dokonania architektoniczne starożytnych Lankijczyków zachwycają do dnia dzisiejszego. Dalej przejazd do Aukana, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych obiektów turystycznych kraju, posąg stojącego Buddy (wys. ponad 13 m), wykuty w skale w V w. n.e., w okresie panowania króla Dhatu- sena (455–473 r.) Przejazd do hotelu w Girtale. Czas na relaks przy basenie. Kolacja i nocleg.

4 dzień: Girtale – Sigiriya – Polannaruwa – Girtale
Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwa, dawnej stolicy państwa Syngalezów (XII w.). Zobaczymy pozostałości Pałacu Królewskiego, Świątynię Siwy, okrągłą Świątynię Vatadage i olbrzymie posągi Buddy, wykute w granitowej skale. Po południu wejdziemy na skałę Sigiriya, na której znajdują się ruiny fortecy zwanej „Fortecą w Niebie” lub „ Skałą Lwa”. Zobaczymy Pałac Króla Kassyapy. W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci pięknych kobiet. Kolacja i nocleg w Girtale.

czytaj więcej

5 dzień: Girtale – Dambulla – Matale – Kandy
Śniadanie. Wyjazd do Kandy. Po drodze wizyta w Dambulla (lista UNESCO) – kompleksie skalnych jaskiń- świątyń buddyjskich z I w p.n.e. z wykutym w skale Śpiącym Buddą oraz w ogrodzie przypraw takich jak cynamonowce, drzewa kakaowe, pieprzowe i w fabryce batiku. Po południu zwiedzanie KANDY (lista UNESCO) ostatniej stolicy państwa Syngaleskiego. Wizyta w świątyni Zęba – najsłynniejszej świątyni na Sri Lance, w której przechowywany jest najświętszy relikt kraju – ząb Buddy. Pokaz tańców folklorystycznych. Kolacja i nocleg w Kandy.

6 dzień: Kandy – Pinnawella – Peradeniya – Kandy
Śniadanie. Wyjazd do Pinnawela, sierocińca dla opuszczonych i rannych słoni, który powstał w 1975 roku. Najlepszy czas na wizytę to oczywiście czas karmienia i kąpieli. Dalej przejazd do ogrodu botanicznego PERADENIYA, największego parku na wyspie (60 ha), z kolekcją ponad 200 gatunków orchidei oraz kilku tysięcy gatunków roślin, z których wiele występuje tylko na Sri Lance. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

7 dzień: Kandy – Nuwara Eliya
Śniadanie. Przejazd do Peradeniya, gdzie wsiądziemy do pociągu, który malowniczą trasą zawiezie nas do NUWARA ELIYA. Zwiedzanie plantacji herbaty, gdzie można przyjrzeć się pracującym kobietom, a w pobliskiej miejscowości napić się doskonałej, aromatycznej herbaty. Dalszy przejazd do NUWARA ELIYA. Zwiedzanie malowniczej miejscowości położonej w górach na wysokości 1890 m, gdzie temperatura spada nawet do 10st. C, zbudowanej na wzór angielskiej wioski z początków XIX w Zakwaterowanie w hotelu w Nuwara Eliya. Kolacja, nocleg.

8 dzień: Nuwara Eliya – Yala
Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego YALA. Po drodze odwiedzimy Wodospad Rawana. Safari jeepami do Parku YALA (oficjalna nazwa brzmi Park Narodowy Ruhunu). Jest to obszar z najbogatszą fauna i florą. Spotkamy tu słonie, rożne gatunki małp, wspaniałe ptactwo i sporo lampartów. Kolacja i nocleg w Yala.

9 dzień: Yala – Galle – Hikkaduwa/Beruwela
Śniadanie. Wyjazd do miejscowości wypoczynkowej. Pod drodze zwiedzanie fortu GALLE z XVII/XVIII w. (lista UNESCO), przykładu kolonialnej architektury holenderskiej, znanego również z ręcznie wykonywanych koronek, biżuterii i rzeźb z kości słoniowej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg w hotelu położonym przy plaży. Wypoczynek.

10-12 dzień: Hikkaduwa/Beruwela
Wypoczynek nad ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego, w miejscowości wypoczynkowej na zachodnim wybrzeżu wyspy. Hotel oferuje programy rozrywkowe, a restauracje serwują, poza narodową kuchnią Sri Lanki i owocami morza, specjalności zachodniej, chińskiej i orientalnej kuchni. Miłośnicy barów znajdą tu szeroki wybór trunków i koktajli. Śniadania i kolacje w formie bufetu.

13 dzień: Hikkaduwa/Beruwela – Colombo – Warszawa
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Colombo. Nocny lot do Europy.

14 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Colombo – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przejazdy autokarem lub mikrobusem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2-osobowych (typu standard) z łazienkami
 • śniadania i kolacje w większości w formie bufetu
 • opiekę polskojęzycznego pilota na Sri Lance
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 200 USD
 • wizy 35 USD
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych ok. 3 USD dziennie
 • dopłata do pokoju 1 osobowego 680 USD.
 • dopłata do wysokiego sezonu 550 PLN