dodaj do schowka 0 szybki kontakt
 • Nocleg pod najwyższym wodospadem świata
 • Wypoczynek na rajskim archipelagu Los Roques
 • Rozległe równiny Los Ilanos i Andy Wenezuelskie
 • Wyjazd realizowany od 4 osób polskojęzyczną opieką na miejscu

Wybierz termin

6590 PLN + 2095 USD

6590 PLN + 2095 USD

6590 PLN + 2095 USD

6590 PLN + 2095 USD

6590 PLN + 2095 USD

6590 PLN + 2095 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1 dzień: Warszawa – Caracas
Zbiórka na lotnisku i przelot do CARACAS. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień: Los LLanos
Wcześnie rano transfer na lotnisko i przelot do Barinas. Transfer na tradycyjne ranczo Hato Cristero w LOS LLANOS regionie który stanowi serce Wenezueli. Los Llanos to rozległe, dziewicze równiny, ciągnące się przez Wenezuelę i Kolumbię będące domem m.in. dla: kajmanów, kapibarów, tapirów, ocelotów, mrówkojadów i anakond – najdłuższych dusicieli. Obiad i kolacja na ranczo.

3 dzień: Los LLanos
Całodniowe safari po wielohektarowym ranczo „Hato El Cristero”, na którym oprócz stad bydła i koni żyją również kapibary, kajmany, iguany, anakondy i cale bogactwo ptaków. Obiad i kolacja na ranczo. Nocleg.

4 dzień: Los Llanos – Paramo – Merida
Po śniadaniu przejazd w kierunku MERIDY drogą w sercu Andów. W najwyższym punkcie droga prowadzi na szczyt Aguila (4050 m n.p.m). Po drodze wizyta w typowych wioskach andyjskich i zwiedzanie Apartaderos: zabytkowej kamiennej kaplicy w San Rafael. Na terenie Parku Narodowego SIERRA NEVADA godzinna opcjonalna wyprawa mułami. Zwiedzanie wodospadu El Chorrito i kilku punktów widokowych. Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.

czytaj więcej

5 dzień: Merida – Jaji
Po śniadaniu wyjazd do JAJI – tradycyjnego andyjskiego miasteczka położonego w górskiej dolinie. Po południu wizyta na położonej nieopodal Jají kawowej plantacji Hacienda El Carmen, gdzie poznamy tajniki uprawy, zbioru i palenia kawy. Degustacja kawy. Powrót do hotelu w Meridzie. Kolacja.

6 dzień: Merida – Caracas
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Caracas, a następnie przejazd w kierunku San Mateo, zwiedzanie Hacienda Santa Teresa. Na tych terenach, od czasów kolonialnych, uprawiana jest trzcina cukrowa do produkcji najlepszego rumu na świecie. Degustacja rumu. Powrót do hotelu w Caracas. Nocleg.

7 dzień: Caracas – Puerto Ordaz
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot do PUERTO ORDAZ. W Puerto Ordaz opcjonalnie zwiedzanie Parku Krajobrazowego La Llovizna z wieloma wodospadami. Wizyta w porcie rzecznym, obserwacja zjawiska spotykania się chłodnej i „czarnej” rzeki Caroni z ciepłym „białym” Orinoko. Transfer do Ciudad Bolivar. Zakwaterowanie w hotelu w sercu kolonialnej starówki z zabytkowej posadzie. Spacer po starówce. Zachód słońca nad Orinoko. Kolacja i nocleg.

8 dzień: Ciudad Bolivar – Canaima
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do PARKU NARODOWEGO CANAIMA. Transfer na kemping, zakwaterowanie. Wyprawa łodziami wzdłuż laguny Canaima, oglądanie wodospadów: Hacha, Golondrinas, Ucaima i Guadaima. Dopłynięcie do portu Ucaima, dalsza podróż w stronę Wodospadów Sapo. Obiad. Spacer ścieżką wiodącą za zasłoną spadającej wody. Przepłynięcie do Wodospadów Sapito. Powrót na kemping curiarą – wydrążoną łodzią canoe. Kolacja i nocleg.

9 dzień: Canaima – Salto Angel
Po śniadaniu kilkugodzinna przeprawa łodzią w górę rzeki pod wodospad. Godzinny trekking na punk widokowy i kąpiel u stóp najwyższego wodospadu świata SALTO ANGEL (979 m). Obiad w formie suchego prowiantu. Kolacja w obozowisku i nocleg w hamaku z widokiem na wodospad.

10 dzień: Caniama – Caracas
Śniadanie. Czas na wypoczynek. Opcjonalnie: przelot nad wodospadem SALTO ANGEL. Transfer na lotnisko. Przed odlotem czas wolny. Przelot do Puerto Ordaz i dalej do Caracas. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorem czeka nas „Caracas by Night” czyli poznawanie stolica nocą, w rytmach salsy w lokalnych barach. Nocleg w hotelu w Caracas.

11 dzień: Caracas – Los Roques
Po śniadaniu transfer i przelot do PARKU NARODOWEGO LOS ROQUES: archipelagu składającego się z ok. 50 małych wysp, wysepek i skał otoczonych rafą tworzącą atol koralowy. Odpoczynek na plażach Los Roques. Obiad.  Rejs katamaranem na jedną z pobliskich wysp. Kolacja i nocleg w lodge.

12 dzień: Los Roques
Po śniadaniu czas na wypoczynek na Archipelagu Los Roques. Wycieczka łódką na inną wyspę. Czas wolny. Możliwość nurkowania na rafie koralowej. Nocleg w lodge. W czasie pobytu obiad i kolacja.

13 dzień: Los Roques – Caracas
Przelot z Los Roques do Caracas. Transfer do hotelu. Nocleg.

14 dzień: Los Roques – Caracas
Śniadanie. Czas wolny na ostanie zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

15 dzień: Warszawa
Przelot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot Warszawa – Caracas – Warszawa przez jeden z portów europejskich
 • przeloty wewnętrzne i przejazdy zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach/lodgach i typowych haciendach,
  nocleg w hamaku w pobliżu wodospadu
 • wyżywienie zgodnie z programem
 • transfery i wycieczki zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika w Wenezueli
 • ubezpieczenie KL, NW, bagaż
 • VAT

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • napojów do posiłków
 • lokalnych opłat lotniskowych (ok. 45 USD)
 • opłat za wstęp do Parku Narodowego Canaima (ok. 35 USD/os.)
  i Parku Narodowego Los Roques (ok. 35 USD/os.)
 • wycieczek i atrakcji fakultatywnych; wyprawa mułami (20 USD),
  wstęp do Parku Krajobrazowego la Llovizna (35 USD)
 • zwyczajowych napiwków i wydatków osobistych 5 USD/dzień
 • dopłata do pokoju jednoosobowego 490 USD
 • dopłata do wysokiego sezonu 1000 PLN