dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyjazd realizowany w grupie 8 osobowej.

 • połączenie nowoczesności z nietkniętą od wieków przyrodą
 • zwiedzanie kopalni diamentów
 • oko w oko z nosorożcami
 • przelot samolotami rejsowymi

Wybierz termin

1790 EUR

1790 EUR

1790 EUR

1790 EUR

1790 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Johannesburg
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. Fryderyka Chopina w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku Opal Travel. Wylot do Johannesburga.

2. DZIEŃ: Kapsztad (100 km)
Przylot do Kapsztadu. Wjazd na Górę Stołowa, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki (dzień wjazdu na górę uzależniony jest od pogody). Przejazd przez historyczną część Kapsztadu, jednego z najpiękniejszych miast świata. Po drodze zatrzymujemy się m.in przy: Zamku Dobrej Nadziei, Ratuszu Miejskim, Placu Grande Parade, następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej, Bo-Kaap. Po południu rejs o zachodzie słońca z szampanem po zatoce Granger Bay. W przypadku pogody nie pozwalającej na odbycie rejsu wizyta w akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

3. DZIEŃ: Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei (250 km)
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy słoneczne plaże w Clifton i Camps Bay, dojeżdżając do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtąd płyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie przejeżdżamy wykutą w skale, widokową trasą Chapmans Peak w kierunku Przylądka. Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejką na szczyt przylądka skąd zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykają się dwa prądy: ciepły z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego. Powrót do Kapsztadu wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinów, Boulders. Kolacja i nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

4. DZIEŃ: Kapsztad – Stellenbosch (250 km) – przelot do Durbanu
Po śniadaniu wyjazd do uniwersyteckiego miasteczka Stellenbosch, przejazd przez doliny Paarl i Stellenbosh – wspaniałych kapsztadzkich winnic. Zwiedzanie jednej ze sławniejszych farm winnych Neetlingshof – degustacja produkowanych tam win oraz możliwość ich zakupu z wysłaniem do Polski. Po południu kontynuujemy zwiedzanie farm winnych w okolicach miasteczka Franschhoek, następnie wracamy na lotnisko skąd odlatujemy do Durbanu. Przejazd do hotelu i późna kolacja w hotelu.

5. DZIEŃ: Durban – U’Shaka Marine World – St. Lucia (280 km)
Po śniadaniu zwiedzamy historyczne centrum ze słynnym ratuszem tego trzeciego co do wielkości miasta RPA, a szczególnie słynną kiedyś z hoteli wypoczynkowych “złotą milę” i wodny park “uShaka”. Po południu dojeżdżamy do miejscowości wypoczynkowej St. Lucia położonej na terenie rezerwatu o tej samej nazwie. Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko St Luci.

6. DZIEŃ: St Lucia – safari w Hluhluwe – rejs po rozlewiskach laguny(220 km)
Wcześnie rano wyruszamy na safari w rezerwacie Hluhluwe. Rezerwat uważany jest za największe skupisko nosorożców na świecie. Połączone rezerwaty Hluhluwe i Umfolozi są w odróżnieniu od Parku Krugera niezwykle zielonym i górzystym terenem położonym pomiędzy rzekami dającymi nazwę rezerwatom. Po południu wracamy do miejscowości St. Lucia położonej w centrum rozlewisk zaliczanych przez UNESCO do światowego dziedzictwa przyrody. Rejs statkiem o zachodzie słońca po wodach St. Lucii zamieszkałych przez niemal tysiąc hipopotamów, około 2000 krokodyli i kilkaset gatunków ptaków. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko St Lucii.

7. DZIEŃ: St. Lucia – Swaziland (Eswatini) – Park Krugera (ok. 550 km)
Wcześnie rano przekraczamy granicę ostatniego na świecie absolutystycznego królestwa Swaziland. W południowej części kraju przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje trzciny cukrowej z ostatnimi, autentycznymi domostwami Swazi z trzciny i błota budowanymi według odwiecznych tradycji regionu. Główną atrakcją tego maleńkiego, liczącego ok. 700 tys. mieszkańców państwa jest urokliwa dolina Ezulwini Valley, w której położona jest stolica Mbabane i kilka ośrodków wypoczynkowych z najciekawszym kolonialnym hotelem Royal Swazi, otoczonym rozległymi polami golfowymi. Późnym popołudniem wracamy do Afryki Południowej i kończymy długi przejazd w hotelu w pobliżu Parku Krugera. Kolacja i nocleg w hotelu.

8. DZIEŃ: Safari w Kruger Parku (250 km)
Wcześnie rano rozpoczynamy safari w Parku Krugera, największym naturalnym rezerwacie zwierząt na południu Afryki, którego powierzchnia przekracza 2 mln ha. Śniadanie – suchy prowiant. Żyje tu prawie 150 gatunków ssaków i ponad 500 gatunków ptaków. Park Krugera został założony w 1898 roku i otwarty dla zwiedzających od roku 1927 Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu jak również „Big Five”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

9. DZIEŃ: Panorama Route – Kanion rzeki Blyde – Johannesburg (490 km).
Całodzienny przejazd wzdłuż krawędzi Płaskowyżu Środkowo Afrykańskiego nazywanego Trasa Panoramiczna. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, strome zbocza górskie i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo położone w górach, miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w kraju tartaków, przemysłu papierniczego oraz turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota i rozpoczęła się gorączka złota w Afryce Południowej. Zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes, spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie, cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu Rzeki Blyde to słynne Trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w hotelu koło Parku Krugera.

10. DZIEŃ: Johannesburg – Soweto – Pretoria
Wracamy autostrada do Pretorii gdzie oglądamy (bez wchodzenia do obiektów): dom i muzeum Krugera, historyczne centrum miasta, budynki opery i teatru, Plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta, Paula Krugera, Pałac Sprawiedliwości, pierwsze banki i imponujący ratusz. Potem sesja zdjęciowa i podziwianie panoramy miasta ze wzgórza przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej będącymi siedziba rządu RPA. Z Pretorii przejeżdżamy do prywatnego rezerwatu lwów, gdzie ze specjalnie zbudowanych samochodów obejrzymy kilka rodzin lwów, gepardy i likaony. Po tym krótkim safari sesja zdjęciowa z małymi lewkami i żyrafami. Późnym popołudniem odwiedzamy wioskę folklorystyczną Lesedi, gdzie poznajemy kulturę i zwyczaje 4 głównych plemion RPA. Kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

11. DZIEŃ: Soweto – Johannesburg – Sandton – wylot do Polski (200 km)
Wcześnie rano wjeżdżamy do słynnego Soweto, wielomilionowego miasta zamieszkałego wyłącznie przez ludność murzyńską. Mijamy jeden z największych na południowej półkuli – szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, w którym obecnie znajduje się małe muzeum pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA, wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Z Soweto przenosimy się do Johannesburga, do historycznego centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Po południu lunch (nie wliczony w cenę) w nowoczesnej, północnej dzielnicy Johannesburga Sandton i w drodze na lotnisko wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterię, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski. Wieczorem wylot do Polski

12. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Polski

 

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie w pokojach 2 os. w hotelach 3-4*
 • śniadania i obiadokolacje
 • zwiedzanie zgodnie z programem
 • transfery lotnisko-hotel-lotnisko
 • przejazdy klimatyzowanym mini busem
 • obsługę polskiego pilota w RPA
 • ubezpieczenie
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • opłaty dewizowej oraz biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów wymienionych w programie, obligatoryjnych opłat lokalnych oraz napiwków dla bagażowych i kierowców tylko na lotniskach i w hotelach – płatne obowiązkowo pilotowi w dniu przylotu: Euro 230
 • przelotów międzynarodowych – cena od 4000 PLN
 • przelotu na trasie Kapsztad -Durban, ok. Euro 120 (może ulec zmianie)
 • napoi chłodzących i alkoholowych, (za wyjątkiem wymienionych w programie)
 • lunchów
 • napiwków prywatnych

  Dopłata do pokoju jednoosobowego 350 EUR