dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Johannesburg – Durban – St Lucia – Swaziland – Park Krugera – Trasa Panoramiczna – Johannesburg – Soweto – Pretoria

Wybierz termin

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

5200 PLN + 895 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Wylot z Polski

2. DZIEŃ: Johannesburg – Durban
Przylot do Johannesburga i przesiadka na wewnętrzny lot do Durbanu. Tu w 1497 roku, w przeddzień Bożego Narodzenia wylądował Vasco Da Gamma. Dlatego też nadał tej okolicy nazwę Natal (narodzenie) używaną do dzisiaj. W Durbanie na lotnisku będzie na nas czekał polskojęzyczny pilot. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Nocleg i kolacja w hotelu w Durbanie.

3. DZIEŃ: Durban – U’Shaka Marine World – St. Lucia (280 km)
Po śniadaniu przejazd przez centrum Durbanu z historycznymi budynkami ratusza, poczty, sądu, teatru i olbrzymiego centrum kongresowego (bez wchodzenia do obiektów). Przejeżdżamy przez główną promenadę zwane „złotą milą”, będącą kiedyś najpopularniejszą destynacją wypoczynkową dla turystów. Między rzędem wielopiętrowych hoteli a oceanem powstał kompleks basenów, place zabaw dla dzieci, kolejka linowa, restauracje i dyskoteki. Dojeżdżamy do nowoczesnego parku wodnego U’Shaka. Zwiedzamy ciekawe akwarium (bez delfinarium) stworzone wokół wraku statku, z którego przez okna ogląda się bajecznie kolorowy świat raf koralowych oceanu indyjskiego. Z kompleksu U’Shaka objeżdżamy baseny portowe największego portu przeładunkowego RPA z imponującym klubem jachtowym. Około południa wyjeżdżamy z Durbanu wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego do rezerwatu St. Lucia, gdzie odbywamy rejs statkiem po wodach St. Lucii zamieszkałych przez hipopotamy, krokodyle i wiele gatunków ptaków. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w pobliżu miejscowości St. Lucia.

4. DZIEŃ:  St. Lucia – Swaziland (Eswatini) – Park Krugera (ok. 600 km)
Wcześnie rano rozpoczynamy przejazd przez Królestwo Swazilandu (Eswatini). Około 7-godzinny przejazd przez Swaziland jest najkrótszą drogą do Park Krugera, który jest naszą główną destynacją. Nie zwiedzamy więc Swazilandu, ale z okien autokaru podziwiamy przepiękne widoki. Główną atrakcją jest urokliwa dolina Ezulwini Valley. Położona jest w niej stolica Eswatini: Mbabane. Zatrzymujemy się w wiosce plemienia Suazi, aby zapoznać się z lokalną kulturą oraz obejrzeć tradycyjne tańce. Następnie powrót do RPA. Obiadokolacja i nocleg w hotelu przy Parku Krugera.

5. DZIEŃ: Safari w Kruger Parku (250 km)
Około godz. 06:30 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera. Śniadanie jemy w jednym z miejsc piknikowych w rezerwacie około godz. 9 (suchy prowiant) Rezerwat ten jest największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. km2. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu, a zatem również „Wielka Piątka”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Kolacja i nocleg w hotelu koło Parku Krugera.

6. DZIEŃ: Panorama Route – Kanion rzeki Blyde – Johannesburg (490 km)
Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: Trasę Panoramiczną. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo położone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków, przemysłu papierniczego i turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota. Zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy, m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes, spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to słynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Po południu ruszamy do Johannesburga. Kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

7. DZIEŃ: Johannesburg – Soweto – Pretoria
Po śniadaniu kierujemy się do Lion Parku, małego prywatnego rezerwatu lwów na przedmieściach Johannesburga. Z pojazdów terenowych obejrzymy tu z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, likaony oraz gepardy. Jako dodatkowa atrakcja: zabawa i zdjęcia z małymi lwami oraz karmienie żyrafy. Następnie przejazd do Soweto. Po minięciu jednego z największych szpitali na południowej półkuli, Baragwanah i wielu nowych dzielnic mieszkaniowych odwiedzamy unikalną ulicę w Orlando West, gdzie obok siebie znajdują się domy aż dwóch laureatów nagrody Nobla, Nelsona Mandeli i biskupa Desmonda Tutu (bez wchodzenia do obiektów). Stad wracamy do centrum Johannesburga gdzie oglądamy historyczne oraz najnowsze budynki jak ratusz, siedzibę sądu, dworzec i kolejne giełdy, budynek diamentowy oraz siedziby głównych banków. Z historycznego centrum miasta kontynuujemy trasę na północ do nowoczesnej dzielnicy businessowej i mieszkaniowej Sandton. W drodze do Pretorii zatrzymujemy się na krótko w hurtowni sztuki afrykańskiej (zamknięta w niedzielę), żeby uzupełnić brakujące pamiątki i prezenty, następnie dojeżdżamy do Pretorii, gdzie zwiedzamy (bez wchodzenia do obiektów) plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej, Paula Krugera i podziwiamy panoramę miasta przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej, gdzie znajduje się obecnie siedziba Rządu. Po wizycie w Pretorii transfer na lotnisko. Wieczorem wylot do Polski

8. DZIEŃ: Przylot do Polski

CENA OBEJMUJE:

  • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Johannesburg – Warszawa
  • opłaty lotniskowe
  • transfery lotnisko-hotel-lotnisko i przejazdy klimatyzowanym minibusem
  • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych typu standard w hotelach 3* i 4*
  • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  • opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wycieczki
  • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: