dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

RPA, Zimbabwe, Botswana – od Kapsztadu do Wodospadów Wiktorii

15 dni

Cena za osobę w dwuosobowym pokoju:

4 – 5 osób 2,650 Euro
6 – 7 osób 2,290 Euro
8 – 12 osób 2,030 Euro
13 i więcej osób 1,870 Euro

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

Dzień 1. Wylot z Polski

Dzień 2. Kapsztad (ok 100 km).

Przylot do Kapsztadu. Wjazd na Górę Stołowa, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki (dzień wjazdu na górę uzależniony jest od pogody). Przejazd przez historyczną część Kapsztadu, jednego z najpiękniejszych miast świata. Po drodze zatrzymujemy się m.in przy: Zamku Dobrej Nadziei, Ratuszu Miejskim, Placu Grande Parade, następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej, Bo-Kaap. Po południu rejs o zachodzie słońca z szampanem po zatoce Granger Bay. W przypadku pogody nie pozwalającej na odbycie rejsu wizyta w akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront. Kolacja w restauracji. Nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

Dzień 3. Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei (250 km).

Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei. Po drodze mijamy słoneczne plaże w Clifton i Camps Bay, dojeżdżając do rybackiej wioski Hout Bay. Stamtąd płyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie przejeżdżamy wykutą w skale, widokową trasą Chapmans Peak w kierunku Przylądka. Zwiedzanie rezerwatu oraz wjazd kolejką na szczyt przylądka skąd zobaczymy symboliczne miejsce, gdzie spotykają się dwa prądy: ciepły z Oceanu Indyjskiego i zimny z Atlantyckiego. Powrót do Kapsztadu wzdłuż wschodniego wybrzeża przez nadmorskie kurorty Simonstown i Muizenberg oraz wizyta w rezerwacie pingwinów, Boulders. Kolacja i nocleg w hotelu w Kapsztadzie.

Dzień 4. Kapsztad – Stellenbosch (250 km) – przelot do Durbanu

Po śniadaniu wyjazd do uniwersyteckiego miasteczka Stellenbosch, przejazd przez doliny Paarl i Stellenbosh – wspaniałych kapsztadzkich winnic. Zwiedzanie jednej ze sławniejszych farm winnych Neetlingshof – degustacja produkowanych tam win oraz możliwość ich zakupu z wysłaniem do Polski. Po południu kontynuujemy zwiedzanie farm winnych w okolicach miasteczka Franschhoek, następnie wracamy na lotnisko skad odlatujemy do Durbanu. Przejazd do hotelu i pozna kolacja w hotelu.

Dzień 5. Durban – U’Shaka Marine World – St. Lucia (280 km)

Po śniadaniu zwiedzamy historyczne centrum ze słynnym ratuszem tego trzeciego co do wielkości miasta RPA, a szczególnie słynną kiedyś z hoteli wypoczynkowych “złotą milę” i wodny park “uShaka”. Po południu dojeżdżamy do miejscowości wypoczynkowej St. Lucia położonej na terenie rezerwatu o tej samej nazwie. Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko St Lucii.

Dzień 6. St Lucia – safari w Hluhluwe – rejs po rozlewiskach laguny(220 km)

Wcześnie rano wyruszamy na safari w rezerwacie Hluhluwe. Rezerwat uważany jest za największe skupisko nosorożców na świecie. Połączone rezerwaty Hluhluwe i Umfolozi są w odróżnieniu od Parku Krugera niezwykle zielonym i górzystym terenem położonym pomiędzy rzekami dającymi nazwę rezerwatom. Po południu wracamy do miejscowości St. Lucia położonej w centrum rozlewisk zaliczanych przez UNESCO do światowego dziedzictwa przyrody. Rejs statkiem o zachodzie słońca po wodach St. Lucii zamieszkałych przez niemal tysiąc hipopotamów, około 2000 krokodyli i kilkaset gatunków ptaków. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Kolacja i nocleg w lodgu niedaleko St Lucii.

Dzień 7. St. Lucia – Swaziland (Eswatini) – Park Krugera (ok. 550 km)

Wcześnie rano przekraczamy granicę ostatniego na świecie absolutystycznego królestwa Swaziland. . W południowej części kraju przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje trzciny cukrowej z ostatnimi , autentycznymi domostwami Swazi z trzciny i błota budowanymi według odwiecznych tradycji regionu. Główną atrakcją tego maleńkiego, liczącego ok. 700 tys. mieszkańców państwa jest urokliwa dolina Ezulwini Valley, w której położona jest stolica Mbabane i kilka ośrodków wypoczynkowych z najciekawszym kolonialnym hotelem Royal Swazi, otoczonym rozległymi polami golfowymi. Późnym popołudniem wracamy do Afryki Południowej i kończymy długi przejazd w hotelu w pobliżu Parku Krugera. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8. Safari w Kruger Parku (250 km).

Około godz. 06:30 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera. Śniadanie jemy w jednym z miejsc piknikowych w rezerwacie około godz. 9 (suchy prowiant) Rezerwat ten jest największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. km2. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu, a zatem również „Wielka Piątka”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół.
Kolacja i nocleg w hotelu koło Parku Krugera.

Dzień 9. Panorama Route – Kanion rzeki Blyde – Johannesburg (490 km).

Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: Trasę Panoramiczną. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje lasów i malowniczo położone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków, przemysłu papierniczego i turystyki. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w roku 1873 odkryto pierwsze złoża złota. Zwiedzanie najpiękniejszych punktów widokowych trasy, m.in. Okno Pana Boga, Burke’s Luck Potholes, spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę i przenoszone kamienie cylindrycznych formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde to słynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Kolacja i nocleg w hotelu koło Parku Krugera.

Dzień 10. Johannesburg – Soweto – Pretoria

Wracamy autostrada do Pretorii gdzie oglądamy (bez wchodzenia do obiektów): dom i muzeum Krugera, historyczne centrum miasta, budynki opery i teatru, Plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta, Paula Krugera, Pałac Sprawiedliwości, pierwsze banki i imponujący ratusz. Potem sesja zdjęciowa i podziwianie panoramy miasta ze wzgórza przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej będącymi siedziba rządu RPA. Z Pretorii przejeżdżamy do prywatnego rezerwatu lwów, gdzie ze specjalnie zbudowanych samochodów obejrzymy kilka rodzin lwów, gepardy i likaony. Po tym krótkim safari sesja zdjęciowa z małymi lewkami i żyrafami. Późnym popołudniem odwiedzamy wioskę folklorystyczną Lesedi, gdzie poznajemy kulturę i zwyczaje 4 głównych plemion RPA. Kolacja i nocleg w hotelu w Johannesburgu.

Dzień 11. Soweto – Johannesburg – Sandton – wylot do Polski (200 km)

Wcześnie rano wjeżdżamy do słynnego Soweto, wielomilionowego miasta zamieszkałego wyłącznie przez ludność murzyńską. Mijamy jeden z największych na południowej półkuli – szpital Baragwanah, uniwersytet, osiedla domów mieszkalnych, aż dojeżdżamy do domu należącego do Nelsona Mandeli, w którym obecnie znajduje się małe muzeum pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA, wybranego w wolnych wyborach w 1994 roku. Z Soweto przenosimy się do Johannesburga, do historycznego centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada Miejska, Rand Lords Club, budynki giełdy i spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Po południu lunch (nie wliczony w cenę) w nowoczesnej, północnej dzielnicy Johannesburga Sandton i w drodze na lotnisko wizyta w hurtowni afrykańskiej sztuki ludowej gdzie w bardzo atrakcyjnych cenach można zakupić dobrej jakości rzeźby, maski, biżuterię, diamenty, skóry dzikich zwierząt z certyfikatami i możliwością wysyłki do Polski. Kolacja i nocleg w hotelu przy lotnisku

Dzień 12. Przelot Johannesburg – Wodospady Wiktorii w Zimbabwe.

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe. Wizyta w rezerwacie Wodospadów Wiktorii. Wieczorem rejs o zachodzie słońca przy drinkach alkoholowych (wliczone w cenę) po rozlewiskach rzeki Zambezi. Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 13. Wodospady Wiktorii – Zimbabwe (opcjonalny wyjazd do Botswany)

Dzień przeznaczony na skorzystanie z imprez fakultatywnych (dodatkowo płatne):

– całodniowy wyjazd do Botswany do rezerwatu Chobe (safari łodzią i po południu w samochodach 4×4 wraz z lunchem) ($180/os + $20 park fee)
– spotkanie ze słoniami ($110/os)
– przelot helikopterem ($150/os + $25/os park fee)
– spływ pontonami po rzece Zambezi ($120/os+$10/os park fee).
– skok na bungee ($170/os)
Kolacja i nocleg w hotelu w Wodospadach Wiktorii.

Dzień 14. Wodospady Wiktorii – Johannesburg.

Rano ostania wizyta w centrum miasta na lokalnym rynku ze sztuką ludową (opcjonalnie). W południe transfer na lotnisko i powrót do Johannesburga. Wieczorem wylot do Polski

Dzień 15. Przylot do Polski.

Cena zawiera:

•12 noclegów w pokojach 2 os. w hotelach 3-4*
•wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
•program turystyczny,
•transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
•przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem,
•obsługę polskiego pilota podczas trwania całej wycieczki w grupach od 6 pax. Przy mniejszych grupach 4-5 pax obsługa polskiego pilota w dniach 2-9 oraz obsługa angielskiego przedstawiciela/kierowcy w dniach 10-12 podczas transferów lotniskowych i zajęć fakultatywnych

Cena nie zawiera:

•opłaty dewizowej oraz biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów wymienionych w programie, obligatoryjnych opłat lokalnych oraz napiwków dla bagażowych i kierowców tylko na lotniskach i w hotelach – płatne obowiązkowo pilotowi w dniu przylotu: Euro 330 (opłata przyjmowana tylko w dolarach)
•przelotów międzynarodowych
•przelotu na trasie Kapsztad -Durban, ok. Euro 120 (może ulec zmianie)
•przelotów do Wodospadów Wiktorii, Euro 450 (może ulec zmianie)
•zajęć fakultatywnych w Victoria Falls,
•napoi chłodzących i alkoholowych, (za wyjątkiem wymienionych w programie)
•lunchów
•napiwków prywatnych
•ubezpieczeń zdrowotnych
•ubezpieczeń od zniszczenia bagażu
•opłat wizowych (mogą ulec zmianie): Zimbabwe US $ 30 – wiza jednokrotna, $ 45 wielokrotna