dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa do RPA – od Johannesburga po Kapsztad

14 dni

Cena:

Od 4 – 5 osób – 2750 EUR za osobę
Od 6 – 7 osób – 2400 EUR za osobę
Od 8 – 10 osób – 1990 EUR za osobę
Od 11 – 16 osób 0 1720 EUR za osobę

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Wylot z Polski

2. DZIEŃ: Johannesburg – Soweto (ok. 150 km)

Przylot do Johannesburga, spotkanie z lokalnym polskojęzycznym pilotem na lotnisku. Przejazd do centrum Johannesburga, gdzie oglądamy historyczne oraz najnowsze budynki jak ratusz, siedzibę sądu, dworzec i kolejne giełdy, budynek diamentowy oraz siedziby głównych banków.
Z historycznego centrum miasta przejeżdżamy do Soweto. Po minięciu jednego z największych szpitali na południowej półkuli, Baragwanah i wielu nowych dzielnic mieszkaniowych odwiedzamy unikalną ulicę w Orlando West, gdzie obok siebie znajdują się domy aż dwóch laureatów nagrody Nobla, Nelsona Mandeli i biskupa Desmonda Tutu. Następnie wizyta w wiosce folklorystycznej Lesedi, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami plemion Zulu, Xhosa, Pedi, Basotho and Ndebele. Oglądamy tradycyjne domostwa oraz pokaz tańców. Na zakończenie dnia kolacja w restauracji Carnivore, gdzie poznamy prawdziwy smak dzikiej Afryki. Na ogromnym palenisku, na mieczach masajskich, piecze się afrykańską dziczyznę. Między innymi do wyboru mięso antylop gnu, kudu, impali, strusia, krokodyla, w zależności od sezonu mięso żyrafy i zebry. Nocleg w hotelu w Johannesburgu.
Posiłki: obiadokolacja

3. DZIEŃ: Lion Park – Pretoria – Park Krugera (ok. 450 km)

Po śniadaniu kierujemy się do Lion Parku, małego prywatnego rezerwatu lwów na przedmieściach Johannesburga. Z pojazdów terenowych obejrzymy tu z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, likaony oraz gepardy. Jako dodatkowa atrakcja: zabawa i zdjęcia z małymi lwami oraz karmienie żyrafy. Z Parku Lwów jedziemy do Pretorii, gdzie zwiedzamy (bez wchodzenia do obiektów) plac Kościelny z pomnikiem wieloletniego prezydenta Republiki Południowoafrykańskiej, Paula Krugera i podziwiamy panoramę miasta przed budynkami Unii Południowoafrykańskiej, gdzie znajduje się obecnie siedziba Rządu. Następnie przejazd w kierunku Parku Krugera. Oglądamy typową sawannę płaskowyżu środkowo afrykańskiego. Gdy jednak zjeżdżamy poniżej 1600 metrów nad poziomem morza zaczynają się skaliste góry z przełęczami i dolinami opadających w kierunku Parku Krugera i Mozambiku. Kolacja i nocleg w hotelu przy Parku Krugera.
Posiłki: śniadanie i obiadokolacja

4 . DZIEŃ: Narodowy Park Krugera (ok. 200 km)

Około godz. 6:30 rozpoczynamy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera. Śniadanie jemy w jednym z miejsc piknikowych w rezerwacie około godz. 9 (suchy prowiant) Rezerwat ten jest największym parkiem narodowym Afryki Południowej. Rozciąga się na przestrzeni 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Rzeki Krokodylej na południu i pokrywa powierzchnie 20 tys. km2. Zidentyfikowano tutaj ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu, a zatem również „Wielka Piątka”, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Kolacja i nocleg w hotelu koło Parku Krugera.
Posiłki: śniadanie i obiadokolacja

5. DZIEŃ: Trasa Panoramiczna – Prywatny Rezerwat (ok. 350 km)

Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: „Panorama Route” w Górach Smoczych. Obejrzymy wspaniałe krajobrazy górskie tej krawędzi plaskowyżu afrykńskiego, ktory opada tu gwałtownie tworząc ciekawe formacje skał jak „Blyde River Canyon” – jeden z najgłębszych kanionów na świecie, słynne – „Three Rondavels” – trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych chat plemienia Xhosa, jak również „Bourke’s Luck Pot Holes” – spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde. Zobaczymy też Okno Boga – „God’s Window” – które zawdzięcza swoją nazwę bezkresnym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Potem krótka sesja fotograficzna przy którymś z licznych wodospadów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu koło Parku Krugera
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

6. DZIEŃ: Swaziland – St Lucia (ok. 600 km)

Po śniadaniu przejazd przez Królestwo Swazilandu (Eswatini). Około 7-godzinny przejazd przez Swaziland jest najkrótszą drogą do miejscowości St Lucia, która jest naszą następną destynacją. Przepiękne widoki Swazilandu podziwiamy z okien samochodu. Główną atrakcją jest urokliwa dolina Ezulwini Valley. Położona jest w niej stolica Eswatini: Mbabane. Zatrzymujemy się w wiosce plemienia Suazi, aby zapoznać się z lokalną kulturą. Następnie przejeżdżamy przez olbrzymie plantacje trzciny cukrowej i wracamy do RPA żeby przed wieczorem dotrzeć do miejscowości St Lucia. Jest ona polozona w centrum rozlewisk zaliczanych przez UNESCO do światowego dziedzictwa przyrody. Nocleg w hotelu w St Lucia.
Posiłki: śniadanie i obiadokolacja

7. DZIEŃ: St. Lucia – Durban (ok. 350 km)

Po śniadaniu odbywamy rejs statkiem po wodach St. Lucii zamieszkałych przez hipopotamy, krokodyle i wiele gatunków ptaków. Następnie opuszczamy St Lucię i przejeżdżamy przez zawsze zielone plantacje lasów i trzciny cukrowej Zululandu do Durbanu. Tu w 1497 roku, w przeddzień Bożego Narodzenia wylądował Vasco Da Gamma. Dlatego też nadał tej okolicy nazwę Natal (narodzenie) używaną do dzisiaj. Przejazd przez centrum Durbanu z historycznymi budynkami ratusza, poczty, sądu, teatru i olbrzymiego centrum kongresowego (bez wchodzenia do obiektów). Przejeżdżamy przez główną promenadę zwane „złotą milą”, będącą kiedyś najpopularniejszą destynacją wypoczynkową dla turystów. Między rzędem wielopiętrowych hoteli a oceanem powstał kompleks basenów, place zabaw dla dzieci, kolejka linowa, restauracje i dyskoteki. Nocleg w hotelu w Durbanie.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

8. DZIEŃ: Durban – Kapsztad (ok. 200 km)

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Kapsztadu. Wjazd na Górę Stołowa, skąd rozciągają się wspaniałe widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki (dzień wjazdu na górę uzależniony jest od pogody). Przejazd przez historyczną część Kapsztadu, jednego z najpiękniejszych miast świata. Po drodze zatrzymujemy się m.in przy: Zamku Dobrej Nadziei, Ratuszu Miejskim, Placu Grande Parade, następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej, Bo-Kaap. Po południu rejs o zachodzie słońca z szampanem po zatoce Granger Bay. Nocleg w hotelu przy plaży w Kapsztadzie.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

9. DZIEŃ: Kapsztad – Stellenbosch (250 km) – winnice

Po śniadaniu wyjazd do miasteczka uniwersyteckiego Stellenbosch, znanego z unikalnej holendersko – przylądkowej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum produkcji win Afryki Południowej. Miasto otoczone jest malowniczymi dolinami wśród niezwykłych pasm górskich, gdzie znajdują się najlepsze farmy winne na kontynencie afrykańskim. Wizyta w jednej ze znanych winnic, połączona z degustacją produkowanych tam win. Po południu powrót do Kapsztadu. Nocleg w hotelu przy plaży w Kapsztadzie.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

10. DZIEŃ: Kapsztad – Przylądek Dobrej Nadziei (250 km)

Zaczynamy dzień od wycieczki wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do portu w Hout Bay, skąd płyniemy statkiem na wyspę fok: Duiker Island. Dalszy ciąg naszej trasy prowadzi wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych – Chapman’s Peak (10 km drogi wykute w stromych zboczach góry). Następnie przejazd do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z najciekawszych odcinków wybrzeża gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły igielny i zimny prąd Benguella, co sprawia że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wody jakby dwóch różnych oceanów. Tuż przed wiktoriańskim miasteczkiem Simonstown odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Nocleg w hotelu przy plaży w Kapsztadzie.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

11-12. DZIEŃ: Kapsztad

Dni przeznaczone na odpoczynek lub zajęcia fakultatywne, m.in.:
• Wycieczka na nurkowanie z rekinami w klatce – 150 EUR / osoba
• Wycieczka łodzią na oglądanie migrujących wielorybów – 90 EUR / osoba
• Wizyta na Farmie Strusi – 50 EUR / osoba
• Wycieczka na wyspę Robben Island
Nocleg w hotelu przy plaży w Kapsztadzie.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

13. DZIEŃ: Kapsztad – wylot do Polski

Po śniadaniu czas wolny. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.
Posiłki: śniadanie

14. DZIEŃ: Przylot do Polski

Cena zawiera:

•11 noclegów w pokojach 2 os. w hotelach 3-4* Zakwaterowanie po godz 14.00
•wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
•program turystyczny,
•transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
•przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach mini busem,
•opiekę polskiego pilota podczas trwania całej wycieczki,

Cena nie zawiera:

•opłaty dewizowej oraz biletów wstępu do parków i zwiedzanych obiektów wymienionych w programie, obligatoryjnych opłat lokalnych oraz napiwków dla bagażowych i kierowców tylko na lotniskach i w hotelach – płatne obowiązkowo pilotowi w dniu przylotu: Euro 250
•przelotów międzynarodowych
•przelotu na trasie Cape Town – Durban: Euro 120 (może ulec zmianie)
•zajęć fakultatywnych
•napoi chłodzących i alkoholowych,
•lunchów,
•napiwków prywatnych
•ubezpieczeń zdrowotnych
•ubezpieczeń od zniszczenia bagażu