dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Algieria – Perła Afryki Północnej i dwa wieczory pieśni mauretańskich północnej Sahary,
 • kanion Guoufi – jeden z cudów świata, od czasów kolonialnych dziedzictwem narodowym Algierii
 • meczet Sidi Okba – dziedzictwo kultury Maghrebu, zbudowany w 686 roku
 • shott Melghir, drugie największe na świecie słone jezioro i krystalizująca sól
 • El Oued – miasto tysiąca kopuł
 • królowa Teksi, matka północnych Tuaregów
 • safari wśród wydm Wielkiego Ergu Wschodniego
 • zamki Tamarine i Temeltat i grobowce króli dynastii Beni Djellab z okresu pomiędzy 1414 a 1854 r.
 • Ghardaia królowa El Ksour i klejnot Sahary
 • malowidła naścienne okolic Djelfy
 • pyszności arabskiej kuchni i historyczna Kasbah w Algierze dziedzictwo kulturowe UNESCO

Wybierz termin

1500 PLN + 900€

1500 PLN + 900€

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – ALGIER
Zbiórka na dwie godziny przed odlotem na lotnisku F. Chopina w Warszawie. Popołudniowy lot z „przesiadką” w Paryżu. Krótki postój tranzytowy na lotnisku CDG. Harmonogram przelotów w tej wycieczce uwzględnia wylot popołudniowy z Warszawy (chwilowy brak połączeń porannych z Paryżem). Następnie lot do Algieru. Lądowanie przed północą. Odprawa paszportowo-celna. Tranzyt do hotelu. Zameldowanie ok. 2-giej nad ranem. Nocleg. hotel 4* / basen wewnętrzny (wyżywienie na pokładach samolotów)

2. DZIEŃ: Algier – BOU SAADA (260 km)
Śniadanie ok. 9.00. Wyjazd z hotelu ok. 10 rano do Bou Saada, miejscowości położonej ponad 200 kilometrów na południe od Algieru. Przejazd przez pasma górskie gór Ores wchodzących w skład Wielkiego Atlasu, porośnięte roślinnością śródziemnomorską. Po drodze przejazd przez Wyżynę Szottów. Bou Saada znana jest ze swoich gajów palmowych, leży na granicy Atlasu Saharyjskiego i początku Sahary („łysych gór pasma Ores). To najbardziej wysunięta na północ oaza, nazywana tu Wrotami Sahary – początek naszej przygody. Około 14-tej dojazd do hotelu. Zameldowanie, przerwa na obiad. Następnie odwiedziny/zwiedzanie młynu Ferrero, który powstał dzięki istniejącemu tu „wodospadowi” (wysokość – kilka metrów). Później odwiedziny w muzeum Itienne Dinet (jest to dom, w którym mieszkał malarz orientalista. Dom został przekształcony w muzeum i gromadzi piękną kolekcję akwarel i malarstwa europejskich i arabskich artystów czasów kolonialnych)  .Wizyta w tradycyjnej wiosce El Allig i pierwsze wrażenia z Algierii. Sesje fotograficzne. Pod koniec dnia powrót do hotelu, Czas wolny, kolacja, nocleg. hotel 3/4* basen zewnętrzny (wyżywienie: B/D)

3. DZIEŃ: Bou Saada – BISKRA (200 km)
Rano śniadanie. Przejazd do Biskry trwać będzie około 3 godzin  . Po drodze ewentualne przystanki na sesje zdjęciowe. Dojazd do hotelu, zakwaterowanie. W Biskrze, mięście załozonym jeszcze w czasach rzymskich (miasto Vescera), położonej ówcześnie na skrzyżowaniu szlaków karawan, spędzimy dwie noce. W ciągu dwóch dni program zwiedzania będzie bardzo bogaty. Przerwa na obiad, następnie zwiedzanie, na początek wycieczka w góry Ores i z wizyta w rozciągającym się na wielu hektarach gaju palmowym i w Mchounech (Tolga)  . Pod wieczór powrót do hotelu, czas wolny, kolacja. Nocleg. hotel 3* (wyżywienie: B/D)

4. DZIEŃ: BISKRA
Po śniadaniu, dalsze zwiedzanie. Na ten dzień przewidziane są odwiedziny w meczecie i mauzoleum Sidi Okba, które znajduje się niecałe 20 km na południowy wschód od Biskry. Zbudowany w 686 r., jest jednym z najstarszych meczetów w Maghrebie  . W tej architektonicznej perełce znajduje się mauzoleum. gdzie pochowany jest Okba Ibn Nafaâ, stąd nazwa tego meczetu. Po przerwie obiadowej wybierzemy się na Balkony Guoufi  , spektakularne miejsce oddalone od Biskry o około 60 kilometrów  . W 1928 roku, miejsce to zostało sklasyfikowane w Algierii, (jeszcze za czasów francuskiej kolonizacji) jako zabytek Narodowy. Pod koniec popołudnia powrót do hotelu na odpoczynek i kolację. Nocleg. hotel 3* (wyżywienie: B/D)

5. DZIEŃ: Biskra – EL OUED (250 km)
Po wczesnym śniadaniu, wizyta na lokalnym targowisku (Suk el Fellach). Później droga do oazy El Oued, zwanej również Al Wadi. Kierunek „południe”, coraz głebiej w bezkres Sahary. Po drodze przejżdżać będziemy przez rejon shottów, w tym słynnego shottu Melghir , równin – słynnych z krystalizującej sie soli  . Dalsza droga do El Ouedu. Po dotarciu na miejsce, zameldowanie w hotelu, przerwa na obiad i zwiedzanie miasta. Wizyta w muzeum saharyjskim. El Oued znany jako miasto tysiąca kopuł  w przeszłości służyła jako siedziba królowej Teksi uważanej za matkę Tuaregów, która niestrudzenie pracowała na rzecz zjednoczenia plemion w południa i synów Zennaty na północy. Pod wieczór spektakularne zdjęcia zachodu słońca na tle kopuł i otaczających oazę wydm piasku. Powrót do hotelu kolacja i odpoczynek. hotel 3* /basen zewnętrzny (wyżywienie: B/D) hotel 3* /basen zewnętrzny

6. DZIEŃ: EL OUED
Po śniadaniu, dalsze zwiedzanie miasta  i wyprawa na safari wśród wydm Wielkiego Ergu Wschodniego. W zależności od upodobań Grupy: 4×4, quady, wielbłądy albo inne proponowane atrakcje. Tego dnia obiad oferowany w ramach programu wycieczki, pośrodku pustyni w namiotach Tuaregów. Same lokalne delicje. Powrót do El Ouedu, chwila odpoczynku i wieczorek przy występie lokalnego zespołu muzycznego. Występ połaczony jest z tańcami. Wieczorem kolacja, odpoczynek. Nocleg. hotel 3*/basen zewnętrzny (wyżywienie: B/L/D)

7. DZIEŃ: El Oued – TOUGGOURT (100 km)
Po śniadaniu i „tradycyjnych” odwiedzinach na lokalnym wielkim targu – Suk el Felach, wyjazd do kolejnej oazy Touggourt  . Tym razem na jeden nocleg. Po dotarciu na miejsce chwila odpoczynku. Zameldowamie w hotelu, przerwa na obiad. Po obiedzie objazd oazy i wizyta w fortach/zamkach Tamarine i Temeltat oraz gobowców króli dynastii Beni Djellab rządzących regionem Touggourtu pomiędzy 1414 a 1854 r. Powrót do hotelu. Czas wolny, kolacja, nocleg. hotel 3* (wyżywienie: B/D)

8. DZIEŃ: Touggourt – OUARGLA (160 km)
Po śniadaniu i wizycie na targu, w tym targu pamiątek i rękodzieł, będziemy kontynuować naszą podróż w kierunku Ouargli która, jeszcze nie tak dawno była obowiązkowym przejściem dla podróżnych/karawan udających się do Sudanu. Przyjazd do Ouargli około południa. Zameldowanie w hotelu.  , chwila relaksu przy obiedzie. Następnie wizyta w El Ksour (starożytne zamki) i spacer po piaskowej skale, zwiedzanie wydm Sidi Khuilled, następnie wyjazd nad jezioro pośrodku pustyni, gdzie częstymi gośćmi są migrujące ptaki  .Sesje fotograficzne . Wizyta na targu rękodzieł i różnych pamiątek oraz dalsze zwiedzanie zakamarków miasta. Powrót do hotelu na koniec dnia, odpoczynek, kolacja i nocleg. hotel 3* /basen zewnętrzny (wyżywienie: B/D)

9. DZIEŃ: Ouargla – GHARDAIA (200 km)
Po śniadaniu, droga do „królowej Oaz – Ghardaï, stolicy doliny M’zab. Ghardaia jest klejnotem Sahary, perłą kultury i cywilizacji Maghrebu i północnej Sahary, miejscem inspiracji dla wielu artystów i architektów, w tym sławnego Le Corbusier. Od 1982 roku na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Położona 600 km na południe od Algieru „czarodziejka” Ghardaïa  składa się, a zarazem jest jedną z pięciu miast/Ksarów: Beni-Isguen, El Atteuf, Bounoura, Melika i Ghardaïa. Pełna palmowych gajów, meczetów, targów, domów w kolorze ochry. Być w Algierii i nie być w Ghardai  , to jak być w Polsce i nie widzieć Krakowa. Po dotarciu do Ghardai „stolicy” doliny M’zab, zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek przy obiedzie i zwiedzanie. Meczety, targ aukcyjny Beni-Isguen, uliczki, różnokolorowy tłum handlarzy, sesje fotograficzne, aż do wieczora plan napięty „na wczoraj „. Wieczorem odpoczynek w hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg. Hotel 3* basen zewnętrzny (wyżywienie: B/D)

10. DZIEŃ: GHARDAIA
Po śniadaniu, odwiedziny lokalnego suku/targu, ewentualne zakupy pamiątek i dalsze zwiedzanie. Wyjazd do El Atteuf, najstarszego z Ksarów, założonego w 1012 roku (starych zamków)  . Poza El Atteuf i Ghardaią  , pozostałe są zamknięte dla turystów. Przed południe pełne wrażeń. Powrót do Ghardai na obiad. Po południu wyjazd w kierunku wydm Sebseb, możliwe fakultatywne safari (samochody 4 x4, wielbłądy, quady lub narty piaskowe). Powrót do hotelu pod koniec dnia. Czas wolny, kolacja, nocleg. hotel 3* basen zewnętrzny (wyżywienie: B/D)

11. DZIEŃ: GHARDAIA
Po śniadaniu, dzień relaksu i czasu spędzanego wg. upodabań. czyli fakultatywnie. Jedni wybiorą się na lokalny suk/targ w celu zakupu pamiątek inni będą poświęcą swój czas na dalsze zwiedzanie, część z Uczestników być może będzie chciała wypocząć w hotelowym ogrodzie. W ciągu dnia obiad. Wieczorem po kolacji występ lokalnego zespołu folklorystycznego. Nocleg hotel 3* basen zewnętrzny (wyżywienie: B/D)

12. DZIEŃ: Ghardaia – ALGIER (620 km)
Rano, po wczesnym śniadaniu kierunek na północ, do Algieru. Po drodze miasto Djelfa, krótki objazd, przerwa na obiad. Zjazd z głównej drogi na spotkanie z kulturą neolityczną. Słynne w tej części Algierii malowidła naskalne  . Ewentualnie jak starczy czasu odwiedziny gór zbudowanych w dużej części z soli  Następnie dalsza droga do stolicy Algierii.  Przyjazd do hotelu przed godziną 20.00. Zameldowanie, kolacja, czas wolny. Nocleg. Hotel 4* /basen wewnętrzny (wyżywienie: B/D)

13. DZIEŃ: ALGIER
Po śniadaniu, dzień na zwiedzanie stolicy Algierii. Algier  założony jeszcze w czasach rzymskich, w starożytności nosił nazwę Icosium. Jako Algier powstał, po zdobyciu go w VII wieku, przez Arabów. Na początku XVI w dostał się w ręce tureckich korsarzy i odtąd przez długi czas było głównym ośrodkiem korsarstwa i rabunku. W roku 1518 miasto stało się częścią Imperium osmańskiego. Później stał się „perłą” wśród stolic państw tworzących wielkie kolonialne Imperium Francji. Ten dzień będzie bardzo wyczepujący. Zwiedzać będziemy historyczną część Algieru – Kasbah (na Zanzibarze zwaną Medyną). Wśród labiryntów uliczek, wiekowych zabudowań, zabytkowych meczetów, zgiełku handlarzy, kolorowego tłumu, algierska Kasbah  z całym swoim architektektonicznym dobytkiem i niezwykła historią została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Dzielnica nadal jest zamieszkiwana przez tysiące Algierczyków, którzy prowadzą tutaj swoje sklepiki  czy pracownie rzemieślnicze. Często mieszkańcami są „szlachetnie” urodzeni, rody z wielowiekowymi korzeniami. Wąskie uliczki Kasby, specyficzna atmosfera, będą okazją do zrobienia niezwykłych zdjęć. Po południu objazd centrum miasta, styl francuski-kolonialny, małe i większe „perełki”. Wzdłuż ulic platany, no i ta atmosfera. W ciągu dnia obiad w lokalnej restauracyjce. Zobaczymy budynek Wielkiej Poczty, odwiedzimy Bazylikę Matki Boskiej Afrykańskiej  , zobaczymy Pomnik Chwały i Męczeństwa – który został zrealizowany według projektu polskiego rzeźbiarza Mariana Koniecznego. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. hotel 4*/basen wewnętrzny (wyżywienie: B/D)

14. DZIEŃ: Algier – WARSZAWA
O świcie, z box-śniadaniem, transfer na lotnisko. Odlot wczesnym rankiem przez Paryż. Lądowanie w Warszawie po południu. Pożegnanie się grupy. Powrót do domu. (wyżywienie: Breakfast box + posiłki na pokładach samolotów)

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie w hotelu 4* w Algierze w dniach 1, 12 i 13 wyprawy – razem 3 noce (ostatnia noc dość krótka, ze względu na poranny lot powrotny)
 • śniadania i kolacje w trakcie całego pobytu (bez kolacji w dniu 1 wyprawy, w dniu 14 śniadanie w formie breakfast boxu.
 • zwiedzanie Algieru w dniu 13 wyprawy
 • obecność przedstawiciela algierskiego biura podróży
 • obecność polskiego pilota
 • ubezpieczenie AXA/UNIQUA (KL, NNW, bagaż)
 • dwa wieczorki pieśni folklorystycznych organizowanych w hotelach
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • kosztu biletu lotniczego na trasie Warszawa – Algier – Warszawa (średnio 1500-1900 pln) – płatne agentowi lotniczemu
 • kosztu usług zapewnionych przez Tour-Operatora w Algierii (950€)UCZESTNIK WYPRAWY BIERZE ZE SOBA DO ALGIERII i płaci lokalnemu Tour-operatorowi osobiscie po przyjeździe do Algierii – PAKIET 950€ za:

  zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem (poza Algierem) – razem 11 noclegów hotelowych, część hoteli z basenami i klimatyzacją

  przejazd autobusem, zapewniającym odpowiedni komfort Podróżującym na całej trasie

  safari + lunch (piknik) w El Oued w 6 dniu wyprawy, zgodnie z programem

  nadzór logistyczny lokalnego, w pełni profesjonalnego Operatora

  inne wymienione w programie

   

  PONADTO do ceny wyprawy należy doliczyć:

  cenę wizy do Algierii 350 złotych. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz zawierać conajmniej 2 strony wolne. W paszporcie nie powinno być śladów pobytu w Izraelu.

  zwyczajowych napiwków dla przewodników, bagażowych, kelnerów etc w wysokości 5€/dziennie/os. – razem 60 euro płatnych pilotowi na miejscu oraz zwyczajowego napiwku dla kierowcy – ok. 100€ od Grupy

  ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 480€

  opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie (dotyczy ludności pozującej do zdjęć) oraz wydatków własnych

  kolacji w dniu 1 wyprawy oraz napojów do posiłków w trakcie całego pobytu i podczas podrózy

UWAGI

Algierię pod koniec XX wieku i na początku XXI rozdzierały wewnętrzne konflikty. W latach 1990-2013 na terytorium kraju panowała wojna domowa. Władzę chciały objąć grupy skrajnie prawicowych odłamów islamskich tzw. „Braci” muzułmańskich, którym ideowo blisko było do Talibów. W wyniku aktów terroryzmu i walk wewnętrznych zginęło blisko 250 tysięcy mieszkańców Algierii. Dziś Algieria jest państwem bezpiecznym, można uznać, że bezpieczniejszym niż niektóre państwa Europy Zachodniej (akty terroryzmu). Kraj zaliczany do autokratycznych, rządzony jest przez prezydenta (na wzór Francji). Siły porządku (policyjne), są widoczne na całym terytorium i kontrolują państwo. „Bracia Muzułmańscy”, w dużej części, zostali fizycznie „wyeliminowani” przez siły porządkowe (armię i policję). Ci którzy przeżyli, wyemigrowali z kraju lub odsiadują długie wyroki w algierskich więzieniach. Od blisko 10 lat sytuacja polityczna się ustabilizowała i Algieria ponownie staje się celem turystów z całego świata. W latach 70 i 80 tych XX wieku, algierska turystyka kwitła. Wspomniany kryzys, skutecznie wyhamował ten sektor gospodarki. Dziś turyści wracają, ale nadal są nieliczni. Dzięki temu, Algieria nie jest jeszcze skomercjalizowana, mieszkańcy nie ukrywają swojej ciekawości w stosunku do „przyjezdnych”. Dzisiaj Algieria, najwieksze terytorialnie państwo Afryki (prawie 2, 4 mln km2), pokryta jest w około 90% pustynią. Algieria jest krajem pełnym kontrastów (od pejzaży śródziemnomorskich, przez góry Atlasu, krainę oaz, śladów Imperium Rzymskiego, Casbh docenionych przez UNESCO, az po niesamowite formacje skalne płaskowyżu Tadrart i „księżycowe” góry Ahhogar południowej Sahary) i nie jest przesadą nazywać ją „perłą” Afryki Północnej. Trasa tej wyprawy skoncentrowana jest na zwiedzaniu Algierii Północnej: niesamowitych krajobrazów algierskiego wybrzeża, „porozrzucanych” byłych metropolii rzymskich, fantastycznych widoków wysokich gór Atlasu, starych Medin (Kasbah), Konstantyny – królowej spektakularnych mostów, wiszących nad skalnym wąwozem i wielu innych miejsc znanych z historii czy literatury (Oran – Dżuma Alberta Camus). Ze względu na klimat na panujący klimat, Organizator proponuje wyjazdy od końca maja do początku października, starając się zapewnić Uczestnikom najkorzystniejsze warunki pogodowe i satysfakcję ze zwiedzania tego kraju. Cenowo Algieria jest państwem zbliżonym poziomem do Polski, oczywiście pewne artykuły są droższe niż w Polsce, ale wiele jest tańszych. Dla Uczestników którym spodoba się ta wyprawa i „posmakują” Oni w Algierii, dopełnieniem do pełnego poznanie tego niesamowitego, kraju będą proponowane przez nasze biuro wyprawy: na dalekie południe oraz objazd oaz w dwóch wersjach – do wyboru. Standard proponowanych hoteli mieści się w przedziale 3*-4*, wiele obiektów posiada mniejsze lub większe ogrody, często z basenami. Klasyfikacja hoteli wg. standaryzacji algierskiej, często pokrywa się z oceną obiektów na booking.com, Tripadvisora i oceną Organizatora. Może się zdarzyć, że klimatyzacja działa zbyt głośno, czy cieknie kran, ale tego rodzaju „niedoróbki” należy traktować jako urok i specyfikę kraju który dopiero otwiera się na turystykę. Relatywnie skomplikowane formalności załatwiania wizy, istnienie „czarnego” rynku wymiany dewiz i innych ciekawostek, wielu z Nas, może trochę przypominać „prawidła” realiów PRL. Witamy w Algierii.


BEZPIECZEŃSTWO W ALGIERII

https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/conseils-aux-voyageurs/conseils-par-pays-destination/algerie/#securite


UWAGI DODATKOWE

Drogi w Algierii są bardzo dobre. Hotele klasyfikowane w standardzie lokalnym potwierdzają opinię booking.com jak i Tripadvisora. Ludzie życzliwi, ale należy szanować lokalną, muzułmańską tradycję. Jest bezpiecznie. Pieniądze wymieniamy na miejscu u „konika” ze względu na spore różnice kursu pomiędzy oficjalnym a rynkowym. Wynajety autobus spełnia spełnia „normy”. Jest klimatyzowany (czasem może być ewentualnie awaria klimatyzacji). W terminach dla tej wyprawy pogoda, jest słoneczna a w „szczycie” sezonu jest gorąco – na płaskowyżach temperatura może przekraczać 40C. W trakcie zakupów pamiątek obowiązkowo należy się targować, dzieciom dawać cukierki a ewentualne grzeczności „płynące” z serca Algierczyków uszanować ewentualną pamiątką – nigdy pieniędzmi.


CENY w Algierii

coca-cola w restauracji 0,5 – 1 €

piwo 2-3 €

obiad w lokalnej restauracji 1 – 5 €

INFORMACJE ORGANIZACYJNE WYJAZDU

Przy zgłaszaniu chęci uczestnictwa w imprezie należy uwzględnić, że czas potrzebny do uzyskania wizy algierskiej wynosi ok. 6 tygodni (uwzględnia niezbędny czas formalności w Algierii – uzyskania zaproszenia + czas na wyrobienie wizy w ambasadzie Algierii w Warszawie)

GRUPA: 8-18 osób + Pilot