dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Algieria – starożytne grobowce władców Królestwa Numidii, ruiny rzymskich metropolii, średniowieczne zabytki arabskiej architektury,
 • Cap Carbon w Bejaia – naturalna, najwyższa na świecie latarnia morska – 235 m.npm,
 • Panoramiczne widoki ze szczytu Gourayi – 660 m npm – skalnej ściany “wyrastającej” z Morza Śródziemnego,
 • Djemila – starożytne miasto na płaskowyżu Atlasu zaliczane do dziedzictwa UNESCO,
 • Konstantyna, jedno z najstarszych miast świata, stolica królestwa Numidii (założona w IV wieku p.n.e), sławna dzięki wiszącym mostom łączącym rozpadlinę powstałą dzięki tektonicznym uskokom (ponad 300 metrów głębokości),
 • Tiddis -założona w czasach królestwa Numidów – zapomniana rzymska warownia,
 • Hippo Regius i Bazylika Św. Augustyna – rzymski nadmorski kurort i “perełka” architektury kolonialnej w Annabie,
 • kanion Guoufi w górach Aures – jeden z cudów świata, od czasów kolonialnych dziedzictwem narodowym Algierii,
 • Timgad – rzymska metropolia, zaliczana do dziedzictwa UNESCO,
 • Medghassen, miejsce spoczynku władcy Królestwa Numidii,
 • Tipaza – kurort Fenicjan, Rzymian, francuskich Kolonów i Algierczyków, zaliczna do dziedzictwa kulturowego UNESCO,
 • Cherchell i Tenes – starożytne porty i Meczet z 885 roku, w którym do dziś odprawiane są modły,
 • Oran – założony przez Andaluzyjczyków w X wieku n.e. – perła architektury kolonialnej,
 • morska wyprawa na Archipelag wysp Habibas,
 • Tlemcen skrzyżowanie kultur arabsko-andaluzyjskich, Wielki Meczet z XII wieku
 • przejazd blisko 3000 kilometrów, w tym ponad połowa drogami Atlasu Wschodniego i Atlasu Zachodniego
 • pyszności arabskiej kuchni i historyczna Kasbah w Algierze – dziedzictwo kulturowe UNESCO

Wybierz termin

2500 pln + 900€

2500 pln + 900€

2500 pln + 900€

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – ALGIER
Zbiórka na dwie godziny przed odlotem na lotnisku F. Chopina w Warszawie. Popołudniowy lot z “przesiadką” w Paryżu. Krótki postój tranzytowy na lotnisku CDG. Harmonogram przelotów w tej wycieczce uwzględnia wylot popołudniowy z Warszawy (chwilowy brak połączeń porannych z Paryżem). Następnie lot do Algieru. Lądowanie przed północą. Odprawa paszportowo-celna. Tranzyt do hotelu. Zameldowanie ok. 2-giej nad ranem. Nocleg. hotel 4* / basen wewnętrzny (wyżywienie: na pokładach samolotów)

2. DZIEŃ: Algier – BEJAIA (250 km)
Po śniadaniu, wyjazd z Algieru do Béjaïa. Béjaïa, to miasto położone na skraju Morza Śródziemnego, ok. 250 km na wschód od Algieru. Jest to stolica wilaji Béjaïa i daira Béjaïa w Kabylii. Znana w czasach rzymskich pod nazwą Saldae, awansowała na stolicę królestwa Wandali, zanim została zislamizowana w VIII wieku. Po przebyciu bardzo ” widokowej” drogi przez pasmo Wschodniego Atlasu – zwane tu Kabylią ( w ostatnim swoim odcinku, jeszcze za czasów francuskich kolonizatorów, droga wydrążona została w masywie skalnym) , przyjazd do hotelu w godzinach wczesno popołudniowych. Zameldowanie w hotelu. Przerwa na obiad. Następnie zwiedzanie “rozłożone” na dwu dniowy pobyt w tym mieście (i jego okolicach): Casbah/stare miasto, Muzeum Bordj Moussa, spektakularny Cap Carbon , tzw. Szczyt Małp oraz sesja fotograficzna przy Bramie Bab El Bahr . Pod wieczór powrót do hotelu, odpoczynek, kolacja. Nocleg. hotel 3*/ basen, plaża (wyżywienie: B/D)

3. DZIEŃ: BEJAIA
Po śniadaniu, dalsze zwiedzanie miasta i okolic. W ciągu dnia przerwa na obiad. Możliwy krótki odpoczynek na plaży i morska kąpiel. wieczorem powrót do hotelu, odpoczynek, kolacja. Nocleg. hotel 3* /basen, plaża (wyżywienie: B/D)

4. DZIEŃ: Bejaia – SETIF (110 km)
Po śniadaniu wyjazd do miasta Setif. Po drodze odwiedziny w Djemili, gdzie wśród “łysych” wzniesień płaskowyżu rozciągają się pozostałości po mieście założonym przez Rzymian. W czasach swojej świetności miasto liczyło ponad 20 tysięcy mieszkańców. Od 1982 Djemila wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO . W godzinach wczesno popołudniowych dotarcie do Sétif. Zakwaterowanie w hotelu, przerwa na obiad, następnie zwiedzanie miasta. Setif , to miasto w północno-wschodniej Algierii i stolica wilayi Sétif. Jest to jedno z najważniejszych miast Algierii; często uważany jest za handlową stolicę kraju. Odwiedzimy muzeum archeologiczne oraz muzeum El Moudhahida, lokalne centrum handlowe , słynną fontannę El Fouara itd. Po objeździe miasta, powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg. hotel 3* (superior) (wyżywienie: B/D)

5. DZIEŃ: Setif – CONSTANTINE (130 km)
Po śniadaniu, przejazd do położonej ponad 100 kilometrów na wschód Konstantyny (Constantine). Konstantyna, jest miastem w północno-wschodniej Algierii i stolicą wilaji Konstantyna. Licząca ponad 450 tysięcy mieszkańców, jest trzecim najbardziej zaludnionym miastem w kraju. Sławna jako: „miasto wiszących mostów”, jest jednym z najstarszych miast na świecie. Konstantynę zbudowano na terenie charakteryzującym się bardzo nierówną topografią, częściowo zbudowane na płaskowyżach częściowo na wszechobecnych wzgórzach, obejmuje liczne obniżenia jak i nagłych tektonicznych pęknięć zboczy, tworząc tym samym niejednorodne pod względem morfologicznym miejsce, dzięki czemu, przez niektórych zaliczane jest do jednych z najpiękniejszych miast świata. Pierwotnie znana pod nazwą Cyrta, od ok. 300 roku p.n.e była stolicą Królewstwa Numidii, następnie przeszła pod rzymskie panowanie. Swoją dzisiejszą nazwę zawdzięcza Cesarzowi Konstantynowi I -szemu . Symbol kultury arabsko-andaluzyjskiej, Konstantyna jest również ważnym ośrodkiem kulturalnym, architektonicznym, przemysłowym i naukowym z dwoma uniwersytetami, w tym z Uniwersytetem Nauk Islamskich . Po dotarciu do hotelu, zakwaterowanie, przerwa na obiad, następnie zwiedzanie miasta w tym sławnych wiszących mostów: Sidi M’cid, Sidi Rached, Pałacu Deya, rzymskiego akweduktu, starej Medyny (Casbah) – jednej z najciekawszych w Afryce Północnej i innych. Po dniu pełnym wrażeń, powrót do hotelu, czas wolny, kolacja. Nocleg. hotel 4* /basen (wyżywienie: B/D)

6. DZIEŃ: Constantine – ANNABA (ok.200 km)
Po śniadaniu przejazd do Annaby, jednakże przed opuszczeniem rejonu Konstantyny odwiedzimy ruiny założonej jeszcze za królestwa Numidów (IV wiek p.n.e) a następnie rzymskiej warowni Tiddis oddalonej od Konstantyny niecałe 30 kilometrów Po sesjach fotograficznych i chwilach refleksji, że oto znajdujemy się w miejscu, gdzie pierwsi mieszkańcy tego miejsca, prawie 2500 lat temu, przeżywali swoje codzienne radości i kłopoty, wyruszymy wreszcie do Annaby. Annaba, to miasto portowe w północno-wschodniej Algierii. Główna ulica znana jest z rozległej, centralnej promenady, bardzo widoczna jest architektura francuskiej kolonialnej przeszłości miasta . Na wzgórzu od południa dominuje Bazylika św. Augustyna, ukończona w 1900 r.. Niżej rozciągają się ruiny miasta Hippo (Hippo Regius), w tym pozostałości willi i łaźni rzymskich. Muzeum wypełnione jest mozaikami i przeróżnymi przedmiotami z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Wczesnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu na dwie doby. Po południu początek zwiedzania . W ciągu dwóch dni poza “rutynowym” zwiedzaniem odwiedzimy m.in. Bazyliką Augustyna, muzeum ruin Ipponii, szczyt Seraidi, będziemy na plażach Ain Achir Beach i Jnen Elbey. Pod wieczór powrót do hotelu, czas wolny, kolacja. Nocleg. hotel 3*/ basen (wyżywienie: B/D)

7. DZIEŃ: ANNABA
Po śniadaniu, dalsze zwiedzanie Annaby i jej okolic. W ciągu dnia przerwa na obiad i pływanie w krystalicznych, w tych okolicach wodach Morza Śródziemnego . Pod wieczór powrót do hotelu , odpoczynek, kolacja w hotelu lub na mieście. Nocleg. hotel 3*/basen (wyżywienie: B/D)

8. DZIEŃ: Annaba – BATNA ( 300 km)
Po śniadaniu, wyjazd w kierunku południowym, skierujemy się do Batny. Po drodze przystanki w co ciekawszych miejscach. Zatrzymamy się w miejscowości Kalima (Guelma) – słynnej z rzymskiego amfiteatru i innych pozostałości rzymskich czasów. Miasto znane jest także z utworów powstałych w wyniku procesów hydrotermalnych . Żródła geotermalne osiągają tu, nawet temperaturę 96C i są jednymi z najgorętszych źródeł geotermalnych na świecie. Powstałe w wyniku ich działalności formy skalne , są niezwykłe – ze względu na wielkość jak i na kształty . Po zwiedzeniu Kalimy, dalsza droga malowniczą trasą w kierunku Batny. Po drodze krótka przerwa na obiad. Batna położona w północno-wschodniej Algierii w regionie Aurès, jest administracyjną stolicą regionu. W bliskim sąsiedztwie Batny znajduje się jedno z najbardziej znanych na świecie stanowisk archeologicznych, jest to starożytne (rzymskie), bardzo dobrze zachowane miasto Timgad, zwane Pompejami Afryki Północnej i sklasyfikowane jako światowe dziedzictwo UNESCO. Najprawdopodobniej, jeżeli czas pozwoli, zwiedzanie okolic Batny, rozpoczniemy właśnie od wizyty w Timgadzie . Poźnym popołudniem zakwaterowanie na dwie doby w hotelu, czas wolny, kolacja. Nocleg. hotel 3*/basen (wyżywienie: B/D)

9. DZIEŃ: BATNA (objazd stanowisk archeologicznych i Kanion Ghoufi) około 300 km
Po śniadaniu, czeka nas dzień pełen zwiedzania. Do obejrzenia będziemy mieli: Batnę, historyczną część tego miasta oraz przebogate w zabytki okolice Batny, jak i spektakularne naturalne krajobrazy oddalone do 100 kilometrów od miasta . Odwiedzimy ruiny rzymskiego fortu Lambaesis, zbudowanego przez III Legion Numidyjski . Na ternie Lambaesis znajduje się muzeum, w zbiorach którego zgromadzone są jedne z najwspanialszych rzymskich mozaik dekoracyjnych, które nie tak dawno, bo w 2015 roku wystawiane były w muzeum mediolańskim , jeżeli nie zrobiliśmy tego poprzedniego dnia to oczywiście odwiedzimy sławny Timgad, następnie wybierzemy sie na odległe o około 20 kilometrów od Batny ruiny Diana Veteranorum Tego dnia odwiedzimy również grobowiec/mauzoleum jednego z władców Wschodniego Królestwa Numidii z III/II wieku p.n.e. w Medghassen W międzyczasie, przerwa na obiad, następnie przejazd do Kanionu około 100 kilometrów w jedna stronę (zwanego również Balkonami) Ghoufi . To miejsce w górach Aures zapewnia spektakularne widoki i niesamowite sesje zdjęciowe . Po wyczerpującym dniu powrót do hotelu na zasłużony wypoczynek. Czas wolny, kolacja, nocleg. hotel 3*/basen (wyżywienie: B/D)

10. DZIEŃ: Batna – TIPAZA (500 km)
Po wczesnym śniadaniu, wyjazd do Tipazy. Tego dnia przejeżdżać będziemy przez góry Atlas, teren płaskowyży, słonych wyschniętych jezior, wzniesień, dolin itd. Krajobrazy będą bardzo zróżnicowane i liczne będą okazje na postoje i sesje zdjęciowe . Po drodze postój na obiad. Pod wieczór dojazd do Tipazy, niedużej miejscowości położonej nad Morzem Śródziemnym, której malownicze położenie docenili już starożytni Rzymianie . Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg. hotel 3* (wyżywienie: B/D)

11. DZIEŃ: Tipaza – ORAN (450 km)
Po wczesnym śniadaniu, zwiedzanie Tipazy. Odwiedzimy Królewskie Mauzoleum Mauretanii , ruiny rzymskiego kurortu z bardzo dobrze zachowanym amfiteatrem oraz muzeum Tipazy. Oczywiście odwiedzimy lokalny port, a na koniec chwila wytchnienia na turystycznym “deptaku” w centrum miasteczka. Następnie, jeszcze przed południem – drogą – może nie najlepszą, za to bardzo widokową, wyruszymy do Oranu. Przejeżdżać będziemy przez takie miejscowości jak Cherchell czy Tenes – portu założonego prawie 3000 lat temu przez Fenicjan. W Tenes zbudowany został w 885 roku, do dzis wciąż czynny meczet . Droga wije się wśród wzniesień, często z widokiem na rozpościerające się w dole Morze Śródziemne, miejscami z bujną, charakterystyczną śródziemnomorską roślinnością, miejscami praktycznie jej pozbawioną. Po drodze krótkie postoje w co ciekawszych miejscach, odkrywanie kolejnych miejscowości bogatych w rzymskie i arabskie zabytki. Krótki postój na plaży dla “odświeżenia się”. Pod wieczór dojazd do Oranu . Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, kolacja w hotelu lub w restauracji na mieście. Nocleg. Hotel 4*/ basen (wyżywienie: B/D)

12. DZIEŃ: ORAN
Po śniadaniu cały dzień zwiedzania Oranu. Oran to milionowa aglomeracja położona w północno-zachodniej części Algierii, na skraju Zatoki Orańskiej. Pod względem wielkości drugie miasto Algierii po Algierze. Miasto, zostało założone w X wieku przez Andaluzyjczyków, doświadczyło następstwa dynastii arabsko-berberyjskich, następnie hiszpańskiej okupacji, francuskiej kolonizacji, by ostatecznie stać się miastem niepodległej Algierii.. Oran to przede wszystkim uderzający kontrast: miejska i modna metropolia z imponującą listą zabytków, miejsc kultury i dziedzictwa, które będą bardzo przyjemne do kontemplacji. Tego dnia zwiedzimy (jeżeli zabraknie czasu, to co zostanie z “naszej listy”, zostanie przełożone na dzień następny: 1. Fort Santa-Cruz. Aïdour to wzgórze “górujące” nad zatoką, o wysokości 430 metrów z widokiem na miasto Oran. Na przestrzeni wieków nabrało ono wielkiego znaczenia strategicznego, dlatego właśnie na tym wzniesieniu zbudowano fort Santa Cruz. 2. Meczet Hassana Paszy Zbudowany pod koniec XVIII wieku przez Bey Mohamed El-Kébir – meczet jest klejnotem islamskiej architektury i można go zobaczyć z daleka dzięki minaretowi w kształcie stożka, pokrytego ceramiką typową dla sztuki Otomana. Położone na prawym brzegu Wadi Rhi, w dzielnicy Sidi El-Houari. Wizyty odbywają się tam rano, z wyjątkiem piątku, i pozwalają odkryć zadziwiający wewnętrzny dziedziniec w kształcie półksiężyca i zdobione orientalnymi wzorami geometrycznymi ściany. 3. Śródziemnomorski ogród miejski (Jardin Citadin Méditerranéen( – z uroczymi alejkami, gdzie licznie spotykaja się Orańczycy. 4. Muzeum Narodowe Zabana , oferujące różnorodne kolekcje zbiorów. Znajdują się tu eksponaty dokumentujące ślady pierwszych prehistorycznych ludzi obecnych na terytorium Algierii, jak i liczne eksponaty sztuki muzułmańskiej, 5. Pałac Beya Oczywiście zwiedzimy centrum Oranu, w tym odbędziemy spacer po Place du 1er Novembre , prawdziwym sercu historycznego centrum miasta, z obeliskiem zbudowanym w hołdzie Emirowi Abdelkaderowi. Podziwiać będziemy budynki zbudowane w najczystszym stylu architektury kolonialnej. Jeżeli starczy czasu, tego dnia wybierzemy się jeszcze na Wyspy Habibas, jeżeli nie, wycieczka będzie miała miejsce następnego dnia. Wyspy Habibas to położony, około trzydzieści kilometrów na północny zachód od miasta Oran, jedyny archipelag należący do Algierii. Wyspy Habibas są domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, z których niektóre są endemiczne. Ciekawostką jest obecność sokołów migrujących pomiędzy tymi wysepkami a Madagaskarem. W okresie letnim, od końca kwiertnia do października przebywają na Wyspach Habibas, by najpóźniej z początkiem listopada migrować na Madagaskar. Jest to miejsce dla koneserów. Mało kto o tym miejscu wie i trudno tam dotrzeć. Na największej z wysp Habibas, zbudowana jest latarnia morska (83 metry n.p.m) i obsługujący ja pracownik jest jedynym mieszkańcem archipelagu. Archipelag, sklasyfikowany jako morski rezerwat przyrody, pozwoli nam na wyjątkową wycieczkę i nacieszenie się dziką i nieskażoną przyrodą u wybrzeży Afryki Północnej. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, odpoczynek. hotel 4*/ basen (wyżywienie: B/D)

13. DZIEŃ: Oran – AIN TIMOUCHENT (120 km)
Po śniadaniu, jeżeli poprzedniego dnia nie zdążyliśmy popłynąć na archipelag Habibas, poranny rejs na wyspy wynajętą łodzią. Jeżeli poprzedniego dnia wyprawa miała miejsce, to bezposrednio udamy się do Aïn Témouchent, by po krótkim zwiedzaniu wyjechać z miasta i zakwaterować się w hotelu nad brzegiem morza . Okolica jest fantastyczna W hotelu tym spędzimy 3 noce. Dzień pierwszy po przyjeździe, będzie dniem odpoczynku przy basenie lub na plaży. W dniu drugim pobytu pojedziemy do Tlemcenu i spędzimy bardzo aktywnie czas na zwiedzaniu. Ostatni dzień, będzie dniem typowego leniuchowania, odpoczynku na plaży, kapieli czy innych form wypoczynku, w zależności od indywidualnych upodobań . Pierwszego dnia pobytu, wieczorem, przewidziany jest “wieczorek” muzyczny. Wystąpi lokalny zespół folklorystyczny. Kolacja, czas wolny, nocleg. hotel 3* (wyżywienie: B/D)

14. DZIEŃ: Ain Timouchent – TLEMCEN – AIN TIMOUCHENT (200 km)
Po śniadaniu wyjazd do Tlemcenu . Tego dnia czeka nas “maraton” zwiedzania. Czas przejazdu niecałe dwie godziny. Tlemcen słynie z budowli mauretańskich, takich jak Wielki Meczet z XII wieku , z wysokim minaretem i wyszukanym mihrabem (niszą wskazującą kierunek Mekki). Znajduje się tu Mauzoleum Sidi Boumediene, sufickiego mistrza z XII wieku, które jest miejscem pielgrzymek . Sąsiadujący z mauzoleum meczet jest przykładem architektury Almoravid, z rzeźbionymi panelami sztukatorskimi . W centrum miasta znajduje się pałac El Mechouar z XII wieku El Mechouar , chroniony przez wysokie mury. Poza tym Tlemcen, jest uroczym miastem, przykładem architektury kojarzącą się z Andaluzją, architektoniczną “mieszanką” stylu arabskiego i andaluzyjskiego, miejscem, gdzie wyrabia się wspaniałe dywany i kwitnie rękodzieło. Przepiękne jest stare miasto i wąskie uliczki godne do upamiętnienia na niejednej fotografii . Tego dnia odwiedzimy grób Rabb El Enkawa. W ciągu dnia przerwa na obiad i delektowanie się jedyną w swoim rodzaju kuchnią, charakterystyczną dla Tlemcenu a sławną w całej Algierii. Odwiedzimy również wodospady El-Ourit oraz jaskinię Beni Add , będziemy przejeżdżali przez płaskowyż Lalla Setti oraz robili zdjęcia w Bab El Karmadine Wieczorem powrót do hotelu, kolacja, czas wolny, odpoczynek. hotel 3* (wyżywienie: B/D)

15. DZIEŃ: AIN TIMOUCHENT
Po śniadaniu czas wolny. Odpoczynek na plaży lub przy basenie, ewentualne fakultatywne zwiedzanie. Wieczorem kolacja, czas wolny, odpoczynek przed czekającą nas następnego dnia drogą powrotną do Algieru. Nocleg. hotel 3* (wyżywienie: B/D)

16. DZIEŃ: Ain Timouchent – ALGIER (600 km)
Wcześnie rano sniadanie i odjazd. Czeka nas cały dzień podróży. Część trasy przebiegać będzie przez rejon Atlasu Centralnego. Widoki czasem będą spektakularne i zapewne niejednokrotnie zatrzymywać się będziemy na krótkie sesje fotograficzne. W ciągu dnia przerwa na obiad. Późnym popołudniem dojazd do Algieru. Zakwaterowanie w znanym nam hotelu. Czas wolny, kolacja, odpoczynek. Nocleg. hotel 4* / basen wewnętrzny (wyżywienie: B/D)

17. DZIEŃ: ALGIER
Po śniadaniu, dzień na zwiedzanie stolicy Algierii. Algier założony jeszcze w czasach rzymskich, w starożytności nosił nazwę Icosium. Jako Algier powstał, po zdobyciu go w VII wieku, przez Arabów. Na początku XVI w dostał się w ręce tureckich korsarzy i odtąd przez długi czas było głównym ośrodkiem korsarstwa i rabunku. W roku 1518 miasto stało się częścią Imperium osmańskiego. Później stał się “perłą” wśród stolic państw tworzących wielkie kolonialne Imperium Francji. Ten dzień będzie bardzo wyczepujący. Zwiedzać będziemy historyczną część Algieru – Kasbah (na Zanzibarze zwaną Medyną). Wśród labiryntów uliczek, wiekowych zabudowań, zabytkowych meczetów, zgiełku handlarzy, kolorowego tłumu, algierska Kasbah z całym swoim architektektonicznym dobytkiem i niezwykła historią została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. Dzielnica nadal jest zamieszkiwana przez tysiące Algierczyków, którzy prowadzą tutaj swoje sklepiki czy pracownie rzemieślnicze. Często mieszkańcami są “szlachetnie” urodzeni, rody z wielowiekowymi korzeniami. Wąskie uliczki Kasby, specyficzna atmosfera, będą okazją do zrobienia niezwykłych zdjęć. Po południu objazd centrum miasta, styl francuski-kolonialny, małe i większe “perełki”. Wzdłuż ulic platany, no i ta atmosfera. W ciągu dnia obiad w lokalnej restauracyjce. Zobaczymy budynek Wielkiej Poczty, odwiedzimy Bazylikę Matki Boskiej Afrykańskiej , zobaczymy Pomnik Chwały i Męczeństwa – który został zrealizowany według projektu polskiego rzeźbiarza Mariana Koniecznego. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. hotel 4*/basen wewnętrzny (wyżywienie: B/D)

18. DZIEŃ: Algier – WARSZAWA
O świcie, z box-śniadaniem, transfer na lotnisko. Odlot wczesnym rankiem przez Paryż. Lądowanie w Warszawie po południu. Pożegnanie się grupy. Powrót do domu. (wyżywienie: breakfast box + posiłki na pokładach samolotów)

CENA OBEJMUJE:

 • zakwaterowanie w hotelach 4* w Algierze w dniach 1, 16 i 17, w Konstantynie dz. 5 i Oranie dz. 11 i 12 wyprawy – razem 6 nocy (ostatnia noc dość krótka, ze względu na poranny lot powrotny)
 • śniadania i kolacje w trakcie całego pobytu (bez kolacji w dniu 1 wyprawy, w dniu 18 śniadanie w formie breakfast boxu.

 • zwiedzanie Algieru w dniu 17 wyprawy

 • obecność przedstawiciela algierskiego biura podróży

 • obecność polskiego pilota 

 • ubezpieczenie AXA/UNIQUA (KL, NNW, bagaż)

 •  jeden wieczór pieśni folklorystycznych dz. 13

 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • kosztu biletu lotniczego na trasie Warszawa Algier Warszawa (średnio 1500-1900 pln) – płatne agentowi lotniczemu
 • kosztu usług zapewnionych przez Tour-Operatora w Algierii (900€)

UCZESTNIK WYPRAWY BIERZE ZE SOBĄ i płaci lokalnemu Tour-operatorowi osobiscie po przyjeździe do Algierii –

PAKIET  900€ za:

ransfer z lotniska do hotelu w dniu 1 wyprawy i transfer z hotelu na lotnisko w dniu 17 wyprawy

zakwaterowanie w hotelach 3*, zgodnie z programem – razem 11 noclegów hotelowych, część hoteli z basenami i klimatyzacją

przejazd autobusem, zapewniającym odpowiedni komfort Podróżującym na całej trasie wg. programu

bilety wstępu do muzeów, stanowisk archeologicznych i innych wymagających odpłatności wraz z ewentualnymi (jeżeli są wymagani), lokalnymi przewodnikami

nadzór logistyczny lokalnego, w pełni profesjonalnego Operatora

 

PONADTO do ceny wyprawy należy doliczyć:

cenę wizy do Algierii 350 złotych. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz zawierać conajmniej 2 strony wolne. W paszporcie nie powinno być śladów pobytu w Izraelu.

ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 780€

opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie (dotyczy ludności pozującej do zdjęć) oraz wydatków własnych

kolacji w dniu 1 wyprawy oraz napojów do posiłków w trakcie całego pobytu

zwyczajowych napiwków dla przewodników, bagażowych, kelnerów etc w wysokości 5€/dziennie/os. – razem 80€ płatnych pilotowi na miejscu oraz zwyczajowego napiwku dla kierowcy – 10€ od Grupy/dzień (ok. 150€)

UWAGI

Algierię pod koniec XX wieku i na początku XXI rozdzierały wewnętrzne konflikty. W latach 1990-2013 na terytorium kraju panowała wojna domowa. Władzę chciały objąć grupy skrajnie prawicowych odłamów islamskich tzw. “Braci” muzułmańskich, którym ideowo blisko było do Talibów. W wyniku aktów terroryzmu i walk wewnętrznych zginęło blisko 250 tysięcy mieszkańców Algierii. Dziś Algieria jest państwem bezpiecznym, można uznać, że bezpieczniejszym niż niektóre państwa Europy Zachodniej (akty terroryzmu). Kraj zaliczany do autokratycznych, rządzony jest przez prezydenta (na wzór Francji). Siły porządku (policyjne), są widoczne na całym terytorium i kontrolują państwo. “Bracia Muzułmańscy”, w dużej części, zostali fizycznie “wyeliminowani” przez siły porządkowe (armię i policję). Ci którzy przeżyli, wyemigrowali z kraju lub odsiadują długie wyroki w algierskich więzieniach. Od blisko 10 lat sytuacja polityczna się ustabilizowała i Algieria ponownie staje się celem turystów z całego świata. W latach 70 i 80 tych XX wieku, algierska turystyka kwitła. Wspomniany kryzys, skutecznie wyhamował ten sektor gospodarki. Dziś turyści wracają, ale nadal są nieliczni. Dzięki temu, Algieria nie jest jeszcze skomercjalizowana, mieszkańcy nie ukrywają swojej ciekawości w stosunku do “przyjezdnych”. Dzisiaj Algieria, najwieksze terytorialnie państwo Afryki (prawie 2, 4 mln km2), pokryta jest w około 90% pustynią. Algieria jest krajem pełnym kontrastów (od pejzaży śródziemnomorskich, przez góry Atlasu, krainę oaz, śladów Imperium Rzymskiego, Casbh docenionych przez UNESCO, az po niesamowite formacje skalne płaskowyżu Tadrart i “księżycowe” góry Ahhogar południowej Sahary) i nie jest przesadą nazywać ją “perłą” Afryki Północnej. Trasa tej wyprawy skoncentrowana jest na zwiedzaniu Algierii Północnej: niesamowitych krajobrazów algierskiego wybrzeża, “porozrzucanych” byłych metropolii rzymskich, fantastycznych widoków wysokich gór Atlasu, starych Medin (Kasbah), Konstantyny – królowej spektakularnych mostów, wiszących nad skalnym wąwozem i wielu innych miejsc znanych z historii czy literatury (Oran – Dżuma Alberta Camus). Ze względu na klimat na panujący klimat, Organizator proponuje wyjazdy od końca maja do początku października, starając się zapewnić Uczestnikom najkorzystniejsze warunki pogodowe i satysfakcję ze zwiedzania tego kraju. Cenowo Algieria jest państwem zbliżonym poziomem do Polski, oczywiście pewne artykuły są droższe niż w Polsce, ale wiele jest tańszych. Dla Uczestników którym spodoba się ta wyprawa i “posmakują” Oni w Algierii, dopełnieniem do pełnego poznanie tego niesamowitego, kraju będą proponowane przez nasze biuro wyprawy: na dalekie południe oraz objazd oaz w dwóch wersjach – do wyboru. Standard proponowanych hoteli mieści się w przedziale 3*-4*, wiele obiektów posiada mniejsze lub większe ogrody, często z basenami. Klasyfikacja hoteli wg. standaryzacji algierskiej, często pokrywa się z oceną obiektów na booking.com, Tripadvisora i oceną Organizatora. Może się zdarzyć, że klimatyzacja działa zbyt głośno, czy cieknie kran, ale tego rodzaju “niedoróbki” należy traktować jako urok i specyfikę kraju który dopiero otwiera się na turystykę. Relatywnie skomplikowane formalności załatwiania wizy, istnienie “czarnego” rynku wymiany dewiz i innych ciekawostek, wielu z Nas, może trochę przypominać “prawidła” realiów PRL. Witamy w Algierii.


BEZPIECZEŃSTWO W ALGIERII

https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/conseils-aux-voyageurs/conseils-par-pays-destination/algerie/#securite


UWAGI DODATKOWE

Drogi w Algierii są bardzo dobre. Hotele klasyfikowane w standardzie lokalnym potwierdzają opinię booking.com jak i Tripadvisora. Ludzie życzliwi, ale należy szanować lokalną, muzułmańską tradycję. Jest bezpiecznie. Pieniądze wymieniamy na miejscu u “konika” ze względu na spore różnice kursu pomiędzy oficjalnym a rynkowym. Wynajety autobus spełnia spełnia “normy”. Jest klimatyzowany (czasem może być ewentualnie awaria klimatyzacji). W terminach dla tej wyprawy pogoda, jest słoneczna a w “szczycie” sezonu jest gorąco – na płaskowyżach temperatura może przekraczać 40C. W trakcie zakupów pamiątek obowiązkowo należy się targować, dzieciom dawać cukierki a ewentualne grzeczności “płynące” z serca Algierczyków uszanować ewentualną pamiątką – nigdy pieniędzmi.


CENY w Algierii

coca-cola w restauracji 0,5 – 1 €

piwo 2-3 €

obiad w lokalnej restauracji 1 – 5 €

INFORMACJE ORGANIZACYJNE WYJAZDU

Przy zgłaszaniu chęci uczestnictwa w imprezie należy uwzględnić, że czas potrzebny do uzyskania wizy algierskiej wynosi ok. 6 tygodni (uwzględnia niezbędny czas formalności w Algierii – uzyskania zaproszenia + czas na wyrobienie wizy w ambasadzie Algierii w Warszawie)

GRUPA: 7-19 osób + Pilot