dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Angola – jedno z najdroższych państw świata
 • Luanda – nowoczesna metropolia z perełkami architektury portugalskiej
 • spektakularne wodospady Kalandula (105 metrów wysokości, 411 metrów szerokości) w samym sercu tropikalnej roślinności
 • Pedras Negras – fenomenalne skalne formacje, symbol Angoli
 • Kwanza River – przygoda dla ornitologów
 • PN Kissama – safari pośród słoni, zebr i żyraf
 • Cabo Ledo – wypoczynek na piaszczystej plaży w cieniu wszechobecnych klifów
 • „Leniuchowanie” wśród angolskiej elity
 • Miradouro da Lua – księżycowy krajobraz z oceanem na horyzoncie
 • Homary i inne delicje na obszernych pólmiskach angolskich restauracji
 • lotnisko w Luandzie i najdroższe souveniry

Wybierz termin

2700 PLN + 1600 USD

2700 PLN + 1600 USD

2700 PLN + 1600 USD

2700 PLN + 1600 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – ALGIER
Warszawa – odlot do LUANDA (przez Adis Ababa lub Stambuł ewentualnie Berlin lub inne lotnisko europejskie)
Popołudniowy odlot z lotniska F. Chopina z międzylądowaniem na jednym z lotnisk europejskich do Adis Ababa (można zacząć wyprawę z Wiednia czy Sztokholmu lub innych lotnisk obsługiwanych przez Ethopian Airlines – dla osób nie mieszkających w Warszawie, może to być korzystniejsze logistycznie jak i cenowo) lub Stambułu. Postój tranzytowy na lotnisku. Ewentualnie poranny lot przez jedno z lotnisk tranzytowych w Europie (w takim przypadku lądowanie w Luandzie tego samego dnia w godzinach późno wieczornych). Harmonogram przelotów w tej wycieczce uwzględnia wylot wieczorny z Warszawy i lądowanie następnego dnia w godzinach południowych w Luandzie. (wyżywienie na pokładach samolotów)

2. DZIEŃ: LUANDA
Po przylocie do Luandy i odprawie paszportowo-celnej, przywitanie lokalnego operatora. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Następnie zwiedzanie miasta . Luanda – stolica i największe miasto Angoli w 2008 roku była uznana za najdroższe miasto świata i ciągle jest w ścisłej czołówce. Założona przez portugalskiego żeglarza Paulo Diasa de Novais w 1573 pod nazwą São Paulo de Loanda. Na przełomie XVII i XVIII wieku Luanda była ważnym ośrodkiem handlu niewolnikami w tej części Afryki. Od 1975 roku, po uzyskaniu niepodległości przez Angolę Luanda stała się stolicą tego państwa. Zabudowa miasta charakteryzuje się budynkami o kilkukondygnacyjnej strukturze, jednak w centrum miasta dominuje nowoczesna zabudowa. W mieście znajduje się zabytkowa XVII-wieczna portugalska forteca Fortaleza de São Miguel i inne portugalskie zabytki, między innymi XVI wieczny kościół dos Remedios, „interesujący” Żelazny Pałac „Eiffels” czy wspaniały bydynek banku centralnego. Jeżeli zdążymy odwiedzimy lokalny targ. Wycieczka po tej jednej z najbardziej dynamicznej z afrykańskich stolic potrwa około 3 godzin (od opuszczenia hotelu do zapadnięcia zmroku ok. godziny 18.30). Wieczorem „Welcome Dinner” w najlepszej restauracji na Ilha of Luanda (dostępne dania morskie). Nocleg: hotel 4* (wyżywienie na pokładzie samoltu, D w Luandzie)

3. DZIEŃ: Luanda – WODOSPADY KALANDULA – MALANGE
Po śniadaniu, wcześnie rano, opuszczając Luandę, pojedziemy główną drogą na wschód w kierunku Malangi przez przez miejscowości Catete i Zenza. Po drodze przerwa na „kawę” w uroczej małej wiosce i możliwość niegraniczonej sesji zdjęć i poznania lokalnego kolorytu. Następnie dojazd do N´dalatando, „miasta-ogrodu” i stolicy prowincji Kwanza Norte . W N dalatando odwiedziny wspaniałego ogrodu botanicznego, oraz starej szkoły rolniczej w Kilombo. Ze względu na ograniczenia czasowe postój na piknik i lunch „po drodze”. Przejazd przez miejscowości Lucala i Cacuso, gdzie skręcimy na północny wschód w kierunku największej atrakcji tego zaplanowanej na ten dzień – majestatycznych wodospadów Kalandula na rzece Lucala (na wysokość 105m, szerokość 411 metrów) Wodospady Kalandula niektórzy uważają za rywalkę Wodospadu Wiktorii. Na miejsce powinniśmy dojechać około godziny 16-tej. Po zwiedzeniu wodospadów, pamiątkowych zdjęć i wielu wrażeń, nocleg w hotelu w okolicach wodospadów (w zależności od dostępności) lub przejazd do Malange City, gdzie zjemy kolację i zatrzymamy się w małym, dość skromnym hoteul w Malange (brak innej opcji). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, czas wolny, odpoczynek. hotel 1/2* (wyżywienie: B/L/D)

4. DZIEŃ: Malange – Pedras Negras – CABUTA COFEE FARM (Calulo)
Po wczesnym śniadaniu, pod warunkiem, że spędzimy noc w okolicach wodospadów Kalandula i że tego dnia odbywać się będzie msza śpiewana w lokalnym dialekcie, złożymy wizytę w wiejskim kościółku. Jeżeli natomiast spędzimy noc w Malange, możemy odwiedzić sierociniec Casa da Gaiato, który ma ładny, mały kościółek i gdzie będziemy mogli zapoznać się z warunkami życia sierot (mile widziane będą drobne prezenty). Następnie wyruszymy do Pedras Negras , wycieczka zajmie około 1½ godziny. Będziemy jechali drogą na południe aż dotrzemy do tej fascynującej formacji skalnej znajdującej się w Pungo Andongo . Formacje te, powszechnie znane są jako „Pedras Negras” ,to czarne skały pochodzenia wulkanicznego znajdujące się ponad 100 km od stolicy prowincji Malanje w Angoli. Są to serie tajemniczych formacji skalnych, z których wiele jest niesamowicie i spektakularnie ukształtowanych, niektóre w formie zwierząt, stojących wysoko nad płaską afrykańską sawanną. Na miejscu będziemy mogli wspiąć się na jedną z głównych skał i podziwiać wspaniały widok na okolicę w tym na Capanda Dam. Będziemy mogli również zobaczyć słynny „ślad skalny” wg. lokalnych legend pozostawiony w skale przez wojowniczą królową Rainhy Gingi. Po opuszczeniu Pedras Negras, kierunek na zachód, gdzie (po drugiej stronie doliny Kwanza) będziemy podziwiali krajobrazy Kwanza Sul. Opuszczając ten rejon, przejedziemy przez historyczny most („rozpostarty” na nad wartkim nurtem rzeki Kwaz), wybudowany przez Portugalczyków w 1934 roku nazywany „Filomeno de Camara”. Po lunchu w formie pikniku i związanej z tym przerwie przejazd malowniczym traktem zwanym „Magicznym Lasem”. Pod koniec dnia dotrzemy do Cabuta Coffee Farm znajdującej sie w w pobliżu miejscowości Calulo. Nocleg w wygodnych klimatyzowanych bungalowach w „Kompleksie Sanzala”. Wieczorem czas wolny, kolacja. Zakwaterowanie: Farma Cabuta/bungalowy 2/3* lub hotel 3* w Calulo – w zależności od dostępności miejsc (wyżywienie:B/L/D)

5. DZIEŃ: Cabuta Cofee Farm / Calulo – KWANZA RIVER – PN KISSAMA
Po śniadaniu (w zależności czy noc spędzimy Na Cabuta Cofee Farm czy w miejscowości Calulo) proponowana kolejność zwiedzania: odwiedzimy kilku specjalnych miejsc na farmie. Spacer z przewodnikiem po Cabuta Cofee Farm, który wyjaśni sposób uprawy i przetwarzania kawy. No i oczywiście degustacja…….. Następnie zwiedzanie miasta Calulo (kolejność zwiedzania w zależności gdzie spędzimy noc). Później powrót do Luandy drogą wijącą się przez bujne doliny i gdzieniegdzie spektakularne krajobrazy. Ten dzień będzie długi, trochę męczący, ale pełen wrażeń. Nasz lokalny Operator postara się uzyskać pozwolenie lokalnej administracji na wizytę na zaporze Cambambe (ale, że jest to obiekt o znaczeniu „strategicznym” – nie zawsze sie to udaje). W okolicy zapory postój na lunch w formie pikniku albo w lokalnej restauracyjce w miejscowości Dondo. Pod wieczór dojazd w okolice Parku Narodowego Kissama. Zakwaterowanie, czas wolny, kolacja nocleg. hotel River Lodge 2/3* basen (wyżywienie:B/L/D)

6. DZIEŃ: PN Kissama – CABO LEDO
Po przyjemnym śniadaniu, odbędziemy poranną wycieczkę po rzece Kwanza. Przewidziane są dwie godziny. W trakcie tej wycieczki, przy odrobinie szczęścia zobaczymy endemiczne dla Angoli małpy Cercopithecus mitis miti . Dla miłośników ornitologii możliwość zrobienia zdjęć różnych ptaków; w tym pięknych zimorodków, majestatycznych afrykańskich orłów „rybich”, sępów palmowo-orzechowych, a nawet masywnej Czapli Goliata, która jest tu stałym bywalcem. W rzece można spotkać krokodyle, czasem wylegujące się na łachach piasku – ale to raczej rzadkie, w każdym bądź razie kąpiej nie jest polecana. Po lunch w formie bufetu, pojedziemy na południe przez most na rzece Kwanzie i dotrzemy do „samego serca” Parku Narodowego Kissama. Po przejechaniu około 40 kilometrów dotrzemy do głównego obozu. Na miejscu zabierzemy „naszego” Park Rangera (strażnika) i rozpoczniemy safari fotograficzne (około 3 godzin w terenie). Park Narodowy Kissama jest najbliższym położonym od Luandy parkiem narodowym i zarazem najbardziej rozwiniętym i bogatym w zwierzynę. Tutaj, w nieskazitelnie czystym buszu, będziemy „polowali” na „grubego” zwierza. Niektóre ze zwierząt, które powinniśmy zobaczyć, to słonie, żyrafy, różne antylopy (m.in. Eland / Kudu), antylopy gnu, zebry, strusie i wiele ptaków. Po odbytym safari transfer do hotelu nad brzegiem oceanu i początek części „wakacyjnej” w Angoli. Zakwaterowanie, czas wolny kolacja. hotel Carpe Diem 2/3* basen/plaża lub Eco Surf Resort bungalowy 2*/plaża – w zależności od dostępności (wyżywienie:B/L)

7. DZIEŃ: CABO LEDO
Po śniadaniu, korzystanie przez dwa dni z odpoczynku po przebytej podróży. Cabo Ledo słynie z klifowego wybrzeża i pięknych, szerokich, piaszczystych plaż, jednych z najpiękniejszych w Angoli. W ciągu dnia możliwość korzystania z bogatej lokalnej kuchni, głównie opartej na owocach morza ( we własnym zakresie). Możliwość surfingu, lokalnej pieszej turystyki, wędkowania i wielu innych oferowanych na miejscu przez lokalnych operatorów turystycznych. Oczywiście możliwość wylegiwania się na słońcu i korzystania z morskich kąpieli. Czas wolny. Wieczorem we własnym zakresie – kolacja – wg. upodobań i własnej fantazji. hotel Carpe Diem 2/3* basen/plaża lub Eco Surf Resort bungalowy 2*/plaża – w zależności od dostępności (wyżywienie:B)

8. DZIEŃ: CABO LEDO
Po śniadaniu, czas wolny. W ciągu dnia możliwość korzystania z bogatej lokalnej kuchni, głównie opartej na owocach morza ( we własnym zakresie). Możliwość surfingu , lokalnej pieszej turystyki, wędkowania i wielu innych atrakcji oferowanych na miejscu przez lokalnych operatorów turystycznych. Oczywiście możliwość wylegiwania się na słońcu i korzystania z morskich kąpieli. Wieczorem we własnym zakresie – kolacja – wg. upodobań i własnej fantazji. hotel Carpe Diem 2/3* basen/plaża lub Eco Surf Resort bungalowy 2*/plaża – w zależności od dostępności (wyżywienie:B)

9. DZIEŃ: Cabo Ledo – odlot do EUROPY
Wszystkie dobre rzeczy się kończą… Po śniadaniu przejazd do Luandy. Po drodze mijając rzekę Kwanza krótki postój na ostatnią sesję fotograficzną i podziwianie bardzo popularnego miejsca widokowego w Angoli „Miradouro da Lua” (punkt widokowy Księżyca) . Następnie droga na lotnisko. Luanda – odprawa paszportowo-celna i odlot, zgodnie z harmonogramem wyprawy z tranzytem w Adis Ababa, następnie około północy połączenie z jednym z lotnisk tranzytowych w Europie. (wyżywienie:B/ pozostałe na pokładzie samolotu)

10. DZIEŃ: WARSZAWA/POLSKA
Lądowanie w Warszawie w godzinach południowych. Pożegnanie sie grupy. Powrót do domu. (wyżywienie: na pokładach samolotów)

CENA OBEJMUJE:

CENA NIE OBEJMUJE:

 • kosztu biletu lotniczego na trasie Warszawa – Louanda – Warszawa (średnio 3500-4200 pln) – płatne agentowi lotniczemu
 • kosztu usług zapewnionych przez Tour-Operatora w Angoli (1950$)UCZESTNIK WYPRAWY BIERZE ZE SOBĄ i płaci lokalnemu Tour-operatorowi osobiscie po przyjeździe do Angoli -PAKIET 1950 $ za:zakwaterowanie w hotelach 1/2*-3* w części klimatyzowanych wg. programu lub odpowiednikach – razem 6 noclegów hotelowych, część hoteli z basenami

  obiady i kolacje (dzień 2 – kolacja, dzień 3,4,5 – obiad – w formie pikniku/ K, dzień 6 obiad/piknik)

  przejazd samochodem Landcruiser Toyota 8 miejsc lub odpowiednikiem, zapewniającym odpowiedni komfort Podróżującym na całej trasie

  nadzór logistyczny lokalnego (Europejczyka) w pełni profesjonalnego Operatora i obecność lokalnego anglojęzycznego przewodnika/kierowcy

  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (wodospady Kalandula, Pedras Negras i inne), opłat za wstęp do parku narodowego, ogrodu botanicznego, prawo filmowania i fotografowania, przewodników po parkach narodowych itd.

  safari w parku narodowym KISSAMA, zgodnie z programem

  rejs po rzece Kwanza

  inne wymienione w programie

   

  PONADTO do ceny wyprawy należy doliczyć:

  cenę wizy do Angoli ok. 200 USD + koszt pośrednictwa. Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz zawierać conajmniej 2 strony wolne.

  ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 850 USD

  opłat za ewentualne imprezy fakultatywne oraz ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie (dotyczy ludności pozującej do zdjęć) oraz wydatków własnych

  obiadów i kolacji w dniach: 7 i 8 wyprawy (w czasie wypoczynku w Cabo Ledo) oraz napojów w trakcie całego pobytu
  zwyczajowych napiwków dla przewodników, bagażowych, kelnerów etc w wysokości 10 USD/dziennie/os. – razem 70 USD płatnych pilotowi na miejscu oraz zwyczajowego napiwku dla kierowcy – 100 USD od Grupy, płatnych bezpośrednio kierowcy (w zależności od poziomu satysfakcji)

OBOWIĄZUJE SZCZEPIENIE PRZECIWKO ŻÓŁTEJ FEBRZE

UWAGI

Angola jest jednym z najdroższych państw świata. Koszty utrzymania są prawie 2 razy wyższe niż w Polsce, a koszty wynajmu- między innymi samochodów 7 razy wyższe (źródło: numbeo.com), dlatego też cena tej krótkiej, ale pięknej wyprawy jest aż tak wysoka. W Angoli nie ma jako takiego sezonu na wyjazdy. Wysoki sezon zaczyna się w czerwcu i kończy we wrześniu, ale podyktowane jest to okresem wakacji w Europie, a nie lokalną pogodą. W ciągu dnia zwykle jest słońce, zawsze ciepło a deszcze, zwykle padają pod koniec dnia. Należy jednak uwzględnić anomalie klimatyczne i może się zdarzyć, że w czasie pobytu w Angoli padać będzie więcej niż przeciętnie.

Standaryzacja hoteli zgodnie z ocenami booking.com, tripadvisor, lokalnej klasyfikacji i doświadczeń własnych Operatora.

W niektórych obiektach może zdarzyć się, że natraficie na cieknący kran, głośną wentylację czy inną niedogodność.

Wszelkie ewentualne zmiany w programie dnia, nie wpłyną na program wycieczki jako całości. Pewne zdarzenia jak gwałtowny deszcz, ewentualna awaria samochodu, czy inne zdarzenie losowe, jak awaria prądu, czy agregatu prądotwórczego, pęknięcie opony etc., które mogą spowodować pewne zakłócenie w planie dnia należy uwzględnić i traktować jako nieodłączną część przygody

Wynajęty transport Landcruiser Toyota 8 osobowa. Samochody są w dobrym stanie technicznym, ale czasem zdarzają się awarie (najczęściej złapanie gumy). Przeciętna wieku ok. 10-15 lat. Kierowcy niechętnie (bo im zimno) włączają klimatyzację, jeżeli klimatyzacja ulegnie awarii należy potraktować to jako lokalny urok miejsca. Pomimo takiego stanu rzeczy infrastruktura turystyczna jest rozwinięta (szczególnie w pobliżu Luandy). Ludzie są przyjaźni a kuchnia przyzwoita. 

UWAGI DODATKOWE

Ze względu na pojemność bagażnika Land Rovera, który będzie nas przewoził, w czasie wyprawy/safari ( dzień 3-6) Uczestnicy wyprawy proszeni są o wzięcie ze sobą tylko najpotrzebniejszych dla nich rzeczy – na 4 dni – bagaż musi być mały, nie więcej niż 10 kg na osobę, umieszczony w miękkiej torbie/plecaku. Niedopuszczalne są walizki (zdjęcie załadowanego bagażnika w sliderze ze zdjęciami). Cały dodatkowy bagaż będzie przechowany przez Operatora i dostarczony do hotelu w Cabo Ledo.

Pomimo wielu możliwych, oferowanych przez Nosybe-Travel terminów wycieczek do Angoli, należy uwzględnić brak wystarczającej infrastruktury w Cabo Ledo. Wyprawy w proponowanej przez Biuro cenie, mogą być zrealizowane tylko dla 6 Uczestników lub wielokrotności sześciu Uczestników (ilość miejsc w Land Rover – dzienny koszt wynajmu tylko samochodu ok. 800$). Dlatego idealnym jest, ze względu na komfort wypoczynku w Cabo Ledo, wcześniejsza rezerwacja miejsca, tak żebyśmy mogli wypoczywać w hotel Carpe Diem 2/3* basen/plaża a nie w Eco Surf Resort bungalowy 2*/plaża (też dobry, ale gorszy – bez basenu, który częśto się przydaje). W Luandzie, oddalonej o około 100 kilometrów, poza obywatelami Angoli, żyje bardzo duża społeczność Portugalczyków (głównie inżynierów i kadry zarządzającej). Przy „mizernej” infrastrukturze hotelowej w Cabo Ledo, miejsca rezerwowane są z dużym wyprzedzeniem i nasz lokalny Operator nie może dać nam gwarancji, że spędzimy ten czas w lepszym obiekcie, chyba, że damy mu odpowiedni margines czasowy.

CENY w Angoli

coca-cola w restauracji ok.3$

piwo od 2-6$

kolacja ok. 50$

GRUPA: 6 osób + polski Pilot

CENA : 2700 pln + 1600$

TERMIN PŁATNOŚCI

zaliczka  2700 pln (przy zawarciu umowy)

1600$ płatne do 40 dni przed wyjazdem