dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wyprawa w głąb Ameryki Południowej

 • Niezapomniane wrażenia z obserwacji Wodospadów Iguazu od strony argentyńskiej i brazylijskiej
 • Manaus: najbardziej niedostępne miasto kontynentu
 • Eksploracja dżungli amazońskiej i łowienie piranii
 • Paraty – kolonialna perła Brazylii
 • Słynne plaże Rio de Janeiro

Wybierz termin

10 900 PLN + 2650 USD

12 500 PLN + 2650 USD

10 900 PLN + 2650 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Buenos Aires
Spotkanie grupy na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Wylot do Buenos Aires z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

2. DZIEŃ: Buenos Aires
Przylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Zwiedzanie Buenos Aires, pełnej życia i dźwięków tanga stolicy Argentyny: Katedra, Pałac Prezydencki, budynek Kongresu, najpiękniejsze place i ulice, słynna dzielnica portowa La Boca, założona przez pierwszych emigrantów włoskich, teatr im. Krzysztofa Kolumba, dzielnica parkowa Palermo oraz jeden z najciekawszych na świecie XIX-wieczny cmentarz Recoleta, na którym spoczywa m.in. Evita Peron. Powrót do hotelu.

3. DZIEŃ: Buenos Aires – Colonia
Śniadanie. Przepłynięcie promem do Colonii – zwiedzanie najstarszego miasta Urugwaju, zabytku architektury kolonialnej. Spacer wzdłuż murów obronnych, bazylika, oryginalne ulice budowane przez portugalskich osadników. Powrót do Buenos Aires. Wieczorem fakultatywna atrakcja „Tango Show” z wyśmienitą kolacją i winem. Powrót do hotelu i nocleg.

4. DZIEŃ: Pampa
Śniadanie. Wycieczka w głąb Pampy ok. 70 km od Buenos Aires. Podziwianie akrobatycznej jazdy konnej gauchos oraz możliwość jazdy konnej (atrakcja fakultatywna). Obiad z winem w kuchni typowej dla tego regionu przy charakterystycznej muzyce folkloru gauchos („gaucho” to w języku hiszpańskim odpowiednik kowboja). Powrót do Buenos Aires, powrót do hotelu i nocleg.

5. DZIEŃ: Buenos Aires – Wodospady Iguazu
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Puerto Iguazu. Podziwianie najpiękniejszych i jednych z największych wodospadów na świecie – Iguazu po stronie argentyńskiej. Przejdziemy m.in. do Garganta del Diablo („Diabelskiej Gardzieli”) – zapierającego dech w piersi punktu widokowego. Pod naszymi stopami widać potężne kaskady, a huk opadających tysięcy hektolitrów wody jest ogłuszający. Przy słonecznej pogodzie wspaniałe widoki dopełniają tworzące się tu tęcze. Fakultatywny rejs stateczkiem pod samą gardziel wodospadu. Fakultatywnie wycieczka do Ciudad del Este w Paragwaju. Transfer do hotelu i nocleg.

6. DZIEŃ: Foz Do Iguazu
Śniadanie. Przejazd do tamy Itaipu – jednego z największych projektów hydroelektrycznych na świecie. Podziwianie potęgi wodospadów po stronie brazylijskiej. Dla chętnych fakultatywny przelot helikopterem nad wodospadami. Przejazd do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ: Foz Do Iguazu – Salvador De Bahia
Śniadanie. Przelot do Salvadoru, transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek, nocleg.

8. DZIEŃ: Salvador De Bahia
Śniadanie. Zwiedzanie Salvadoru, uroczego kolonialnego miasta portowego, zbudowanego przez Portugalczyków w XVI i XVII wieku na wzór Lizbony. Zwiedzanie Starego Miasta, najciekawszych kościołów, w tym katedry i kościoła św. Franciszka, zakupy na targu rękodzieła. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ: Salvador De Bahia
Śniadanie. Czas wolny lub wycieczka na Wyspy Itaparica (atrakcja fakultatywna). Powrót do hotelu i nocleg.

10. DZIEŃ: Salvador De Bahia – Manaus – Rio Negro
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Manaus – najbardziej niedostępnego miasta Ameryki Południowej, do którego można dostać się tylko drogą powietrzną lub wodną. Rejs do resortu położonego w sercu dżungli amazońskiej. Wycieczka statkiem po Rio Negro. Podziwianie miejsca, gdzie spotykają się wody dwóch rzek: Rio Negro oraz Rio Solimoes, tworząc „królową rzek” – Amazonkę. Podziwianie niepowtarzalnej flory i fauny, łowienie piranii. Obiad, kolacja i nocleg w resorcie w dżungli.

11. DZIEŃ: Manaus
O świcie obserwacja budzącego się życia w dżungli, z jego niezwykłymi odgłosami i kolorami. Po śniadaniu udamy się na trekking w głąb amazońskiej dżungli. Powrót na obiad. Po krótkim odpoczynku po raz kolejny zanurzymy się w świat dżungli, tym razem eksplorując go podczas rejsu tradycyjnym canoe. Powrót do resortu, kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ: Manaus
Śniadanie. Czas wolny. Rejs do Manaus – zwiedzanie stolicy regionu Amazonii. Miasto powstało dzięki niewyobrażalnym fortunom, zbudowanym na handlu bezcennym kiedyś kauczukiem. Mimo swojej izolacji od reszty świata, Manaus było zawsze niezwykłą metropolią, której bogactwo znane było po obu stronach Atlantyku. Zwiedzanie miasta: wspaniałego gmachu Opery, tętniącego lokalnym życiem targu miejskiego, brytyjskiego urzędu celnego, katedry. Przejazd do hotelu i nocleg.

13. DZIEŃ: Manaus – Sao Paulo – Paraty
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Sao Paulo. Przejazd do perły kolonialnej Brazylii architektury – Paraty. Spacer urokliwy uliczkami zabytkowego Starego Miasta, wśród białych domów o przepięknie zdobionych fasadach. Transfer do hotelu – dziś noc spędzimy w tradycyjnej, kameralnej pousada. To najlepszy sposób by poczuć klimat tego wyjątkowego zakątka Brazylii.

14. DZIEŃ: Paraty – Sao Paulo
Śniadanie, a następnie przejazd do „miasta radości” – Rio de Janeiro. Czas wolny. Powrót do hotelu i nocleg.

15. DZIEŃ: Rio De Janeiro
Zwiedzanie Rio De Janeiro. Zobaczymy m.in. słynną górę Pao de Acucar -„Głowę Cukru” oraz udamy się na odkrywanie samego miasta, które słynie z przepięknej Katedry i gdzie znajduje się sambodrom – miejsce gdzie rozpoczyna się karnawał. Udamy się pod kultowy stadion „Maracana”. Po zwiedzaniu ułożymy się plackiem, by oddać się lenistwu na słynnych plażach Rio de Janeiro. Powrót do hotelu i nocleg.

16. DZIEŃ: Rio De Janeiro
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro: przejazd na jeden z najsłynniejszych punktów widokowych świata – wzgórze Corcovado, gdzie znajduje się statua Chrystusa Odkupiciela. Spacer po cienistych alejkach Ogrodu Botanicznego oraz wzdłuż słynnej Avenida Rio Branco. Czas wolny. Powrót do hotelu i nocleg.

17. DZIEŃ: Rio De Janeiro
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywna wycieczka do faveli – dzielnic biedy oraz fakultatywnie możliwość przelotu helikopterem nad Rio de Janerio. Wylot do Warszawy.

18. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Buenos Aires, Rio de Janeiro – Warszawa (z przesiadką)
 • przeloty, przejazdy autokarem lub mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie pokojach 2-osobowych z łazienką (typu standard) w hotelach 3/4*
 • śniadania, a w czasie pobytu w dżungli 3 posiłki dziennie zgodnie z programem
 • opiekę polskiego pilota oraz przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: