dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wybierz termin

26400 PLN

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Wylot z Warszawy
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. 17.40  Wylot samolotem QR260.

2. DZIEŃ: Przelot z Doha do Auckland
00.10  Przylot do Doha, zmiana samolotu. 3.05  Wylot z Doha samolotem QR920.

3. DZIEŃ: Przylot do Auckland
5.00  Przylot do Auckland. Spotkanie na lotnisku z polskojęzycznym przewodnikiem i rozpoczęcie wycieczki. Zwiedzane miasta: podejście do krateru na wzgórzu wulkanicznym Mt Eden, jednym z 50 wzgórz wulkanicznych, ze szczytu którego widać centrum miasta, pasmo górskie Waitakere, Hauraki Gulf oraz Manukau Harbour. Spacer po ogrodach zimowych w Auckland Domain i plaży Mission Bay. Zakwaterowanie w hotelu od godziny 14.00. Wieczorem możliwość wjazdu na Skytower. Z tej  328-metrowej wieży telewizyjnej roztacza się piękna panorama miasta i okolic.

4. DZIEŃ: Hobbiton i Rotorua
Przejazd przez bogate rolnicze tereny rejonu Waikato, wzdłuż rzeki o tej samej nazwie. W drodze do Rotorua wizyta w sławnej filmowej wiosce Hobbitów. Po południu przyjazd do Rotorua. Zwiedzanie rezerwatu Te Puia z gorącymi jeziorami i aktywnymi gejzerami. Można tam obejrzeć ptaka nielota — kiwi. Wieczorem tradycyjna kolacja hangi oraz koncert maoryski. Nocleg w Rotorua.

5. DZIEŃ: Przejazd przez Taupo do Napier
Przejazd nad malownicze jeziora Zielone, Niebieskie i Tarawera, położone wśród gęstego buszu nowozelandzkiego. Spacer przez las czerwonych sekwoi. Podziwianie wodospadu Huka i elektrowni geotermalnej Wairakei. Przejazd do Taupo, uroczego miasteczka na brzegach największego jeziora w Nowej Zelandii, które w rzeczywistości jest olbrzymim kraterem wulkanicznym wypełnionym wodą.

6. DZIEŃ: Przejazd z Napier do Wellington
Zwiedzanie Napier, miasta odbudowanego w stylu Art Deco po trzęsieniu ziemi w 1931 r. Przejazd drogą SH2, przez Pahiatua gdzie znajduje się monument dedykowany „Polskim dzieciom z Pahiatua”. Przyjazd do Wellington, stolicy Nowej Zelandii.

7. DZIEŃ: Rejs na Wyspę Południową
Trwający 3 godziny rejs dostarcza niezapomnianych wrażeń. Na horyzoncie widać pasma górskie Wyspy Południowej, a zbliżając się do Picton prom płynie przepięknymi fiordami. Płynąc w stronę Kaikoura mamy okazję oglądać po prawej stronie wysokie pasmo górskie Kaikoura Ranges z wierzchołkami przekraczającymi 2500 m i wybrzeże Pacyfiku po lewej. Oprócz wielorybów obserwować można tu liczne delfiny i foki. Zwiedzane centrum Christchurch, zniszczonego przez trzęsienia ziemi w latach 2010 i 2011. Spacer po Ogrodach Botanicznych, wjazd na punkt widokowy, z którego roztacza się widok na równinę Canterbury, Alpy Południowe i Ocean Spokojny.

8. DZIEŃ: Lake Tekapo i Pukaki
Przejazd do Jeziora Tekapo. Oglądanie słynnego kamiennego kościółka postawionego w 1935 r. dla uczczenia pionierów zasiedlających tę krainę. Podejście do najsłynniejszego pomnika Nowej Zelandii – psa pasterskiego, upamiętniający zarówno psy, które uratowały życie swoim panom, jak również wszystkie pozostałe, bez których codziennej pracy wypasanie owiec w górach byłoby niemożliwe. W jeziorach i kanałach tej okolicy panują znakomite warunki do hodowli ryb i, jeżeli czas pozwoli, odwiedzimy farmę łososi. Przejazd nad Jezioro Pukaki z widokiem na najwyższy szczyt w Alpach Południowych — Aoraki/Mt Cook.

9. DZIEŃ: Przejazd do Te Anau
Przejazd przez przełęcz Lindi’s, na której rośnie endemiczna trawa tussock. Postój w miasteczku Arrowtown z zabudową w stylu dzikiego zachodu. Drewniane budynki poczty, parterowe domki poszukiwaczy złota składają się na klimat tego miejsca. Postój przy moście Kawarau, na którym światową popularność zdobył sport bungy jumping. Przejazd do Te Anau.

10. DZIEŃ: Milford Sound
Przejazd wzdłuż brzegów jeziora Te Anau, przez malownicze doliny widokowe. Po drodze – Park Narodowy Fiordland. Rejs statkiem wycieczkowym po najpiękniejszym fiordzie Nowej Zelandii – Milford Sound. Dopłynięcie do Morza Tasmana. Na całej długości 16-kilometrowego fiordu można z pokładu widokowego podziwiać szczyty pobliskich gór i malownicze wodospady.

11. DZIEŃ: Czas wolny w Queenstown
Dzień wolny na korzystanie z atrakcji Queenstown. Proponujemy fakultatywne atrakcje jak rejs po jeziorze Wakatipu na starym parowcu „Earnslaw”. Statek został zwodowany w 1912 r. i pływa do dzisiaj. Wycieczkowicze mogą dopłynąć statkiem na farmę pod Walter Peak, gdzie w górskim zaciszu odbędzie się poczęstujenek mięsem z grilla i  białym lub czerwonym winem. Dla bardziej odważnych polecamy skok bungy jumping, emocjonującą przejażdżkę szybką łodzią jetboat lub white water rafting na pontonach po górskiej rzece Shotover. Można również zorganizować wizytę w winnicach Gibbston Valley i Chard Farm (najdalej na południe wysuniętych winnicach świata), lub kolacje w restauracji dostępnej tylko kolejką linową-widok na rozświetlone miasto i na góry, które w promieniach zachodzącego słońca mienią się niezwykłymi kolorami, pobudza apetyt.

12. DZIEŃ: Przejazd na Zachodnie Wybrzeże
Przejazd do Wanaka, uroczego miasteczka, usytuowanego nad jeziorem o tej samej nazwie. Niezapomniane widoki na ośnieżony Mt Aspiring i lodowce alpejskie przeglądające się w niebieskiej wodzie jeziora. Na przełęczy Haast przekraczamy Alpy Południowe. Droga prowadzi przez Westland National Park, którego największą atrakcją są dwa lodowce — Lodowiec Franza Josefa i Lodowiec Foxa. Lodowce zsuwają się dostojnie z gór i kończą swoją długą wędrówkę parę kilometrów od brzegu morza, na wysokości zaledwie 250 m nad jego poziomem. Postój na plaży. Spacer do podnóża Lodowca Foxa, i jeżeli czas pozwoli, do jeziora Matheson, aby oglądać w jego tafli odbicie najwyższego szczytu Alp Południowych — Mt Cook (3754 m) — i niewiele niższego Mt Tasman. Dla chętnych fakultatywna możliwość przelotu helikopterem, wraz z lądowaniem na lodowcu. Spacer do podnóża Lodowca Franza Josefa.

13. DZIEŃ: Punakaiki i okolice Nelson
Przejazd do Hokitika, miasteczka, które leżało w centrum rejonu, bogatego w złoto i greenstone. W kilku sklepach można kupić pamiątki wyrabiane z tych szlachetnych surowców. Postój w niewielkiej osadzie Punakaiki przy osobliwych skałach, przypominających naleśniki, stąd ich nazwa — Pancake Rocks. W Punakaiki rozpoczyna się Paparoa National Park. Jest to najbardziej na południe wysunięty obszar na świecie, na którym rosną palmy. Zwiedzanie rezerwatu fok w okolicach Westport, następnie przejazd wzdłuż rzeki Buller, z hukiem przebijającą się przez wąwozy alpejskie. Przejazd do okolic Nelson które przyciągają pięknem piaszczystych plaż, czystością wód, pięknymi lasami i górami, które są rajem dla trampów i badaczy jaskiń.

14. DZIEŃ: Powrót na Wyspę Północną
Przejazd malowniczą trasą przez Havelock i most na rzece Pelarus do Picton. Następnie rejs promem przez Cieśninę Cooka oddzielającą Wyspę Północną od Wyspy Południowej do Wellington.

15. DZIEŃ: Zwiedzanie stolicy i przejazd na północ
Zwiedzanie Wellington — wizyta w Muzeum Narodowym Te Papa Tongarewa ze zbiorami sztuki maoryskiej i polskimi akcentami. Wjazd na wzgórze Mt Victoria, z którego roztacza się wspaniały widok na Wellington i zatokę. Przejazd w okolice Rangitikei, trasą biegnącą u podnóża malowniczych pasm górskich, przez małe, pełne uroku, farmerskie miasteczka i osady. Strome zbocza doliny rzeki Rangitikei zachęcają do zatrzymania się w jednym z punktów widokowych i podziwiania niezwykłych krajobrazów.

16. DZIEŃ: Park Narodowy Tongariro i Mt Taranaki
W okolicach parku Narodowego Egmont będziemy podziwiać wulkan Mt Taranaki który wznosi się niemal wprost z morza na wysokość 2518 m. Swoim kształtem przypomina japoński wulkan Fuji i dlatego w tym miejscu kręcone były sceny do filmu „Ostatni Samuraj”.

17. DZIEŃ: Jaskinie Waitomo
Przejazd przez bogate rolnicze tereny rejonu Waikato, wzdłuż rzeki o tej samej nazwie. Postój w Waitomo i zwiedzanie wapiennej jaskini: rejs łodzią podziemną rzeką i oglądanie setek świetlików przyczepionych do skalnego sklepienia. Wieczorem przyjazd do Auckland.

18. DZIEŃ: Wylot z Nowej Zelandii
Wyjazd z Auckland nad Morze Tasmana, do Muriwai, gdzie znajduje się plaża z czarnym powulkanicznym piaskiem. Spacer po buszu, oglądanie kolonii unikalnych ptaków. W drodze powrotnej postój w winiarni. Okazja do degustacji lokalnego wina.
16.00  Wylot z Auckland samolotem QR921.
23.20  Przylot do Doha, zmiana samolotu.

19. DZIEŃ: Powrót do Warszawy
8.15  Wylot z Doha samolotem QR259
12.05  Przylot do Warszawy

CENA OBEJMUJE:

 • Przeloty na trasie Warszawa — Auckland — Warszawa
 • Noclegi w sprawdzonych hotelach/motelach/apartamentach 3, 3.5, 4 gwiazdkowych
 • Śniadania
 • Doświadczony i licencjonowany polskojęzyczny kierowca/przewodnik w Nowej Zelandii
 • Mikrobus na całej trasie
 • Przeprawy promowe między wyspami
 • Koncesje za usługi przewodnika i wjazdy do Parków Narodowych
 • Atrakcje turystyczne wliczone:
  • Hobbiton
  • Te Puia
  • Koncert maoryski z kolacja
  • Rejs statkiem po Milford Sound
  • Jaskinie Waitomo
  • Degustacja win

CENA NIE OBEJMUJE:

 • innych posiłków (lunche około 15 NZD, kolacje około 40 NZD)
 • atrakcji wymienionych jako fakultatywne (przybliżone ceny płatne na miejscu)
 • ubezpieczenia
 • opieki w trakcie przelotów