dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

Wyprawa realizowana od 2 osób, cena na zapytanie.

Wiedeń – Salzburg – Innsbruck

Wyprawa już od 4 osób!

Zobacz też ofertę 8-dniową

AUSTRIA (8 dni)

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Wiedeń
Przyjazd do Wiednia do jednej z najpiękniejszych i najzasobniejszych w zabytki stolic europejskich, umieszczonej na światowej liście kulturowego dziedzictwa UNESCO. Miasto muzyki Straussa, Mozarta, Haydna i Beethovena. Zakwaterowanie w hotelu Lenas Donau 3*, położonym w spokojnej okolicy nad samym brzegiem Starego Dunaju. Czas wolny.

2. DZIEŃ: Wiedeń
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem polskojęzycznym i rozpoczęcie pieszego zwiedzania – historycznego centrum Wiednia wraz z wejściem do Pałacu Schönbrunn – zbudowanego w XVII–XVIII w. na zlecenie cesarza Leopolda I. Letnia rezydencja Habsburgów, zwana wiedeńskim Wersalem – jeden z najpiękniejszych barokowych pałaców Europy. W 1996 roku pałac został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem – tradycyjna wiedeńska trzy daniowa kolacja Grinzinger Heurigenplatte z ¼ lit. wina / osoba. Powrót do hotelu. Czas wolny.

3. DZIEŃ: Wiedeń – Salzburg
Po śniadaniu w hotelu, przejazd do Salzburga. Zakwaterowanie w hotelu Best Western Plus Amedia Art 4*. Hotel jest położony 20 minut spacerem od Pałacu Mirabell oraz wpisanej na Listę światowego dziedzictwa UNESCO starówki w Salzburgu. Czas wolny.

4. DZIEŃ: Salzburg
Śniadanie w hotelu. Spotkanie z przewodnikiem polskojęzycznym i rozpoczęcie pieszego zwiedzania Salzburga, rodzinnego miasta Wolfganga Amadeusza Mozarta. Na trasie turystycznej jest dom, w którym urodził się Mozart przy Getreidegasse, jednej z najbardziej malowniczych ulic starówki z szyldami dawnych cechów. Przy Marktplatz stoi późniejszy dom rodziny Mozartów, gdzie artysta komponował młodzieńcze utwory. Nad Salzburgiem góruje potężny zamek warowny Hochenzalzburg – jego początki sięgają XI w. W architekturze miasta dominuje barok. W tym stylu zbudowano katedrę, rezydencję salzburskich książąt arcybiskupów, gdzie Mozart jako cudowne dziecko wystąpił po raz pierwszy i letni pałac Mirabell z pięknym ogrodem. Podczas zwiedzania wstęp do Muzeum Mozarta. Powrót do hotelu. Czas wolny.

5. DZIEŃ: Salzburg – Innsbruck
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do Innsbrucka, stolicy Tyrolu. Po przyjeździe do Innsbrucka, spotkanie z przewodnikiem polskojęzycznym i rozpoczęcie pieszego zwiedzania Innsbrucka, miasta otoczonego wysokimi górami z przepiękną starówkę (Altstadt) i oszałamiającą architekturą. Wejście do zamku cesarskiego  Hofburg. Przerwa kawowa w Cafe Central (1x kawa/herbata + 1x ciasto/osoba). Po zakończeniu zwiedzania zakwaterowanie w hotelu Tautermann Innsbruck 3*, położonym w spokojnej okolicy i z przepięknym widokiem na pobliskie góry. Czas wolny.

6. DZIEŃ: Innsbruck
Śniadanie w hotelu. Zakończenie programu.

CENA OBEJMUJE:

 • 2 noclegi w Wiedniu
 • 2 noclegi w Salzburgu
 • 1 nocleg w Innsbrucku
 • śniadania
 • tradycyjną wiedeńską kolację 3 daniową z ¼ litra wina na osobę
 • przewodnika polskojęzycznego
 • 3,5-godzinne piesze zwiedzanie Wiednia ze wstępem do Schonbrunn
 • 2-godzinne piesze zwiedzanie Salzburga
 • wstęp do Muzeum Mozarta w Salzburgu
 • 3-godzinne zwiedzanie Innsbrucka ze wstępem do Hofkirche lub Hofburg
 • przerwę kawowa w Cafe Central w Innsbrucku (1x kawa/herbata + 1x ciasto)
 • ubezpieczenie turystyczne (KL, NNW, bagaż)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

CENA NIE OBEJMUJE:

 • dojazdu do Austrii
 • transferów pomiędzy miastami
 • posiłków nie wymienionych w programieIstnieje możliwość wykupienia przelotu Warszawa – Wiedeń – Innsbruck z przesiadką w Wiedniu – Warszawa oraz transferów lotniskowych i pomiędzy miastami.