dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Birma – najbardziej odizolowany i najbogatszy kulturowo kraj Azji
 • Bagan – miasto tysięcy świątyń i pagód
 • spotkania z lokalnymi plemionami – „Kobiety Żyrafy” ludu Kayan oraz tatuujące twarze plemiona Chin
 • pływające ogrody na Jeziorze Inle oraz wiosłujący nogami rybacy z plemienia Intha
 • możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek w Ngapali – jednej z najbardziej dziewiczych i najpiękniejszych plaż na świecie

WYJAZD INDYWIDUALNY realizowany od 2 osób w dowolnym terminie: 2570 USD

Wybierz termin

5750 PLN + 2295 USD

5750 PLN + 2295 USD

5750 PLN + 2295 USD

5750 PLN + 2295 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie grupy na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, przy stanowisku Opal Travel. Przelot   do   Yangonu,   największego   miasta   i   dawnej  stolicy   Birmy   –   najbardziej tajemniczego państwa Azji Południowo-Wschodniej.

2. DZIEŃ: Yangon
Przylot do Yangon wczesnym popołudniem. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od spaceru po słynnych ogrodach Mahabandoola położonych w samym centrum miasta, otoczonych kolonialnymi budynkami w stylu wiktoriańskim. Następnie przejedziemy do świątyni Chaukhtatgyi z posągiem 70- metrowego leżącego Buddy, którego stopy są pokryte rzeźbionymi symbolami. Udamy się nad malownicze jezioro Kandawgyi oraz pozłacaną królewską barkę Karaweik. Na zakończenie dnia przejedziemy do liczącej 2500 lat pagody Shwedagon, najważniejszej i najbardziej majestatycznej świątyni w Birmie, pokrytej kilkudziesięcioma tonami złota oraz tysiącami diamentów, gdzie będziemy mogli podziwiać buddyjskich mnichów w tradycyjnych, szkarłatnych szatach oraz miejscowych pielgrzymów recytujących modlitwy przed licznymi posągami Buddy w promieniach zachodzącego słońca.

3. DZIEŃ: Bagan
Wcześnie  rano  przelot  do  Baganu.  Zwiedzanie  starożytnego  miasta  rozpoczniemy  od wizyty na gwarnym rynku, dającej wgląd w lokalną atmosferę i życie mieszkańców Baganu. Dzień spędzimy na zwiedzeniu najważniejszych z ponad 2200 pagód i świątyń wybudowanych od XI do XIII wieku przez ówczesnych władców Baganu. Na początek odwiedzimy imponującą pagodę Shwezigon, wybudowaną ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahta jako sanktuarium religijne oraz świątynię Wetkyi-In Gubyaukgyi pokrytą licznymi freskami z dżataką, opowieścią o poprzednich wcieleniach Buddy. Następnie zwiedzimy sławną świątynię Ananda, najbardziej okazałą budowlę w Bagnie, jak również pagodę Htilominlo, słynącą z dobrze zachowanych imponujących dekoracji z piaskowca. Po południu odwiedzimy miejscowy warsztat laki, żywicy używanej w tutejszej sztuce zdobniczej, gdzie dowiemy się więcej o tradycyjnych metodach tworzenia przedmiotów artystycznych, praktykowanych w Birmie od stuleci. Na zakończenie dnia przejedziemy do jednej z najwyższych pagód w Baganie, skąd podziwiać będziemy malowniczy zachód słońca ponad setkami starożytnych świątyń.

4. DZIEŃ: Bagan
Rankiem fakultatywnie proponujemy lot balonem podczas wschodu słońca nad tysiącami pogód antycznego miasta Bagan. Przelot rozpoczyna się nad ranem od wypełnienia gigantycznych balonów gorącym powietrzem. Trwający niecałą godzinę lot jest niezapomnianym przeżyciem, podczas którego można podziwiać rozległą, wypełnioną niezliczonymi świątyniami równinę Baganu, rzekę Irawadi aż po łańcuch Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie. Dzisiaj wyruszymy do wiosek wokół Baganu, gdzie będziemy mogli zaobserwować codzienny, tradycyjny tryb życia większości mieszkańców Birmy. Spacer przez lokalne osady wypełnione skromnymi gospodarstwami rolnymi oraz zakładami rzemieślniczymi daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a serdeczni i otwarci Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów oraz z przyjemnością wdają się w rozmowę, chcąc podzielić  się  swoimi  tradycjami  oraz  sposobem  życia. Następnie odwiedzimy słynne pagody Dhammayazika z imponującą złotą kopułą oraz Dhammayangyi,  największą pogodę w Baganie. Po południu przejedziemy bryczką konną po polnych drogach pomiędzy licznymi słynnymi pagodami do przystani na rzece Irawadi. Będziemy podziwiać majestatyczny zachód słońca z pokładu tradycyjnej, drewnianej łodzi podczas rejsu wzdłuż rzeki Irawadi obfitego w przepiękne krajobrazy pagód w promieniach zachodzącego słońca. Wieczorem kolacja połączona z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym.

5. DZIEŃ: Bagan – Kanpetlet
Po śniadaniu rozpoczniemy czterodniową wyprawę samochodem terenowym krętymi oraz często nieutwardzonymi drogami do stanu Chin, jednego z najbardziej odizolowanych i nieodkrytych miejsc Birmy. Po około godzinie jazdy dotrzemy do miejscowości Chauk, gdzie po postoju na lokalnym targu przekroczymy rzekę Irawadi i udamy się w kierunku gór Arakańskich. Po lunchu w leżącej u podnóża gór wiosce Kazunma przejedziemy przez malownicze, wyżej położone tereny oferujące doskonałą okazję do zrobienia zdjęć okolicy. Kolejnym przystankiem jest miejscowość Saw gdzie zatrzymamy się na popołudniową herbatę pochodzącą z lokalnych wzgórz. Ostatnim punktem dzisiejszego dnia jest miejscowość Kanpetlet, w której po raz pierwszy spotkamy się z kobietami z ludu Chin, które  od  stuleci  tatuują  swoje  twarze  oraz  przekuwają  uszy  lokalnymi  ozdobami.  Ze względu na swoje położenie, w Kanpetlet panuje chłodniejszy, górski klimat.

6. DZIEŃ: Kanpetlet – Góra Wiktorii – Wioska Aye
Po śniadaniu w Kanpetlet przejedziemy około 15 kilometrów do położonego na wysokości 2000 metrów miejsca rozpoczęcia wspinaczki na trzeci najwyższy szczyt Birmy, Górę Wiktorii, pokrytą bujnym lasem tropikalnym i znajdującą się w samym sercu rozległego i dziewiczego parku narodowego. Wejście na górę zajmie nam około dwóch godzin i nie wymaga wcześniejszego doświadczenia lub też technicznego przygotowania do wspinaczki. Trasa na liczący 3094 metrów szczyt obfituje w przepiękne widoki i możliwość zobaczenia rzadkich gatunków ptactwa. Po wejściu na szczyt będziemy mogli podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę gór Arakańskich. Lunch na szczycie góry. Po południu zwiedzanie wioski Aye, zamieszkałej przez plemiona Chin i Muun, znanych z lokalnego zwyczaju tatuowania twarzy, noszących na co dzień tradycyjne stroje Chin.

7. DZIEŃ: Wioska Aye – Mindat
Poranny przejazd do Mindat, uroczego, górskiego miasteczka, które jest bazą dla malowniczych wędrówek do okolicznych wiosek oraz poznawania lokalnej kultury i zwyczajów.  Mindat  otoczony  jest  osadami,  w  których  mieszają  się  różnorakie  religie, tradycje i zwyczaje. Pobliskie wioski zamieszkane są zarówno przez birmańskich chrześcijan, nawróconych przez francuskich misjonarzy w XIX wieku, buddystów, jak i animistów wierzących w tradycyjne duchy. Zwiedzanie miasteczka oraz okolicznych osad, w których będziemy mieli kolejną okazję poznania bliżej kultury ludów Chin z wytatuowanymi twarzami. Obserwowanie lokalnego sposobu życia tutejszych plemion trudniących się polowaniami i uprawą roli, żyjących w pełnej symbiozie z otaczającymi je górami.

8. DZIEŃ: Mindat – Bagan
Wizyta na porannym targu wypełnionym ręcznie wykonanymi towarami oraz świeżymi produktami  spożywczymi. Tutejszy targ jest centrum życia miasteczka, na którym będziemy mogli zaobserwować interakcje pomiędzy lokalnymi plemionami, które ściągają na zakupy z pobliskich wiosek i wzgórz. Następnie udamy się w malowniczą podróż powrotną do Baganu. Po drodze, liczne postoje w lokalnych wioskach i podziwianie pięknych widoków. Postój w części pasma górskiego Ponetaung Ponenyar z widokiem na stupy oraz świątynie kultu lokalnych duchów. Lunch w jednej z lokalnych wiosek. Ostatni postój  w  Pakokku  oraz  zwiedzanie  świątyni  Hsihoshin.  Po  przybyciu  do  Baganu odpoczynek w hotelu.

9. DZIEŃ: Bagan Mandalay – Amarapura
Poranny  przelot  do  Mandalay,  dawnej  królewskiej  stolicy  kraju  oraz  kulturowego i religijnego centrum Birmy. W Mandalay i jego okolicach żyje ponad połowa wszystkich mnichów w kraju. Zwiedzanie rozpoczniemy od świątyni Mahamuni, w której znajduje się najbardziej wielbiony wizerunek Buddy w Birmie pokrywany codziennie przez wiernych dziesiątkami warstw listków złota. Następnie przejedziemy do klasztoru Mahagandayo, gdzie mieszka ponad  tysiąc młodych mnichów. Obserwuj jak zbierają jałmużnę i spożywają swój ostatni posiłek w ciągu dnia o godzinie 11 rano. Birmańskich mnichów obowiązuje codzienny post od południa do poranka następnego dnia. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej ocalałej części XIX-wiecznego Pałacu Królewskiego oraz pagody Kuthodaw, która z powodu znajdujących się w niej 729 marmurowych płyt z wygrawerowanymi pismami buddyjskimi, znana jest jako największa książka na świecie. Następnie przejedziemy do Amarapura, dawnej stolicy kraju, gdzie znajduje się ponad 200-letni, najdłuższy most tekowy na świecie, wsparty na ponad tysiącu drewnianych pali. Będziemy podziwiać malowniczy zachód słońca na tle mostu U Bein z pokładu tradycyjnej drewnianej łódki, delektując się lokalnymi przekąskami.

10. DZIEŃ: Mandalay – Mingun – Ava – Sagaing
Poranny rejs łódką wzdłuż rzeki Irawadi do Mingun, gdzie znajduje się największa na świecie, choć nigdy niedokończona pagoda, która po ukończeniu byłaby wyższa niż egipskie piramidy w Gizie. Zwiedzanie pagody Hsinbyume, białej świątyni wybudowanej na wzór mistycznej góry Meru oraz ogromnego 90-tonowego dzwonu z brązu. Następnie przejedziemy do Ava, stolicy królestwa od XIV do XVIII wieku. Po przeprawie łódką przez rzekę przejazd tradycyjną bryczką konną do imponującego, wykonanego w całości z drewna tekowego klasztoru Bagaya oraz zwiedzanie ruin fortu i pałacu królewskiego. Przejazd do Sagaing, kolejnej dawnej stolicy, wypełnionej setkami białych pagód i klasztorów, w których mieszka ponad 3000 mnichów. Zwiedzanie pagody Kaunghmudaw z ogromną złotą kopułą. Przejazd na Sagaing Hill skąd można podziwiać majestatyczny zachód słońca nad otaczającymi wzgórze białymi pagodami.

11. DZIEŃ: Mandalay – Pyin Oo Lwin
Po śniadaniu przejedziemy do leżącej dwie godziny drogi od Mandalay górskiej miejscowości Pyin Oo Lwin. Podróż obfita jest w piękną górzystą scenerię i malownicze widoki. Położone wysoko w górach miasteczko zostało założone w czasach kolonialnych przez Brytyjczyków jako miejscowość letniskowa i schronienie przed panującymi na niżej położonych równinach upałami. Zwiedzanie rozpoczniemy od kolorowego, miejscowego targu wypełnionego lokalnymi towarami oraz ogromną ilością różnorodnych gatunków kwiatów. Następnie przejedziemy tradycyjną, brytyjską konną dorożką przez miasto wypełnione kolonialnymi budynkami do rozległych, przepięknych ogrodów botanicznych. Post-kolonialna, drewniano-ceglana architektura oraz liczne konne bryczki przemierzające miasto tworzą wrażenie jakby Pyin Oo Lwin nadal był pod rządami Brytyjczyków. Powrót do Mandalay późnym popołudniem.

12. DZIEŃ: Jezioro Inle
Poranny przelot do Inle Lake. Przejazd do Nyaung Shwe, tętniącego życiem miasteczka usytuowanego na brzegu Jeziora Inle. Dzień spędzimy zwiedzając łódką długie na 22 km i szerokie na 11 km malownicze jezioro. Inle Lake zamieszkałe jest przez lud Intha, który wykształcił jedyną w swoim rodzaju technikę wiosłowania nogami. Podziwiaj zbudowane na jeziorze osady na palach oraz pływające ogrody i farmy, przytwierdzone do dna za pomocą bambusowych pali. Następnie odwiedzimy świątynię Phaung Daw Oo, najświętsze miejsce kultu religijnego w stanie Shan, w której znajduje się pięć pokrytych złotem wizerunków Buddy, corocznie obwożonych podczas procesji wokół jeziora, w pozłacanej barce. Po południu odwiedzimy lokalne wioski trudniące się lokalnym rzemiosłem, gdzie dowiemy się o tradycyjnych metodach tkactwa jedwabiu, żłobieniu łodzi, produkcji tutejszych cygar oraz spotkasz lokalnych kowali i złotników. Następnie zwiedzimy położony na jeziorze klasztor Nga Phe Kyaung, znanego ze skaczących przez obręcze kotów, oraz antycznych rzeźb Buddy. Podziwiaj malowniczy zachód słońca na środku jeziora w drodze powrotnej do hotelu.

13. DZIEŃ: Jezioro Inle – Indein
Po śniadaniu udamy się na rotujący targ, odbywający się każdego dnia w innej z wiosek wokół jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców jeziora, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest świetną okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza.  Następnie przepłyniemy łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się imponujący kompleks Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie   wzgórza i otoczonych przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejedziemy do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, gdzie dowiemy się więcej o lokalnych metodach wytwarzania wina oraz skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca na tle Jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina.

14. DZIEŃ: Yangon
Poranny przelot do Yangon, miasta w którym mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Wizyta w Katedrze Św. Maryi wybudowanej w 1899, następnie w buddyjskiej świątyni Sule Paya, gdzie wierni wypuszczają na wolność uwięzione wcześniej ptaki oraz w ponad 100-letniej synagodze. W synagodze porozmawiamy z powiernikiem synagogi, który opowie historię birmańskich Żydów. Przejazd na sławny, blisko stuletni rynek Bogyoke, gdzie można znaleźć szeroką gamę lokalnych pamiątek z Birmy, od wyrobów z laki po kamienie szlachetne i biżuterię. Następnie zwiedzimy chińską i indyjską dzielnicę miasta wypełnioną zatłoczonymi uliczkami oraz straganami, aby z bliska poczuć lokalną atmosferę tego niezwykle bogatego kulturowo miasta. Wieczorem transfer na lotnisko i wylot z Yangon.

15. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Yangon – Warszawa (z przesiadką)
 • przeloty lokalne: Yangon – Bagan, Mandalay – Heho, Heho – Yangon
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w hotelach 3*/ 4*
 • śniadania
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz angielskojęzycznych lokalnych przewodników w Birmie
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • rejsy łodzią w Mandalay oraz po jeziorze Inle, bryczki konne w Baganie oraz Ava, dorożka konna w Pyin Oo Lwin, łódka w Amarapura (most U Bein) wraz z napojami oraz przekąskami, przedstawienie kukiełkowe w Baganie
 • codzienną wodę mineralną oraz jednorazowe ręczniki odświeżające
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: