dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Birma – najbardziej odizolowany i najbogatszy kulturowo kraj Azji
 • Bagan – miasto tysięcy świątyń i pagód
 • Pływające ogrody na Jeziorze Inle oraz wiosłujący nogami rybacy z plemienia Intha
 • Wypoczynek na plaży w Ngapali – jednej z najbardziej dziewiczych i najpiękniejszych plaż na świecie

 

Wybierz termin

5400 PLN + 2300 USD

5400 PLN + 2300 USD

5400 PLN + 2300 USD

5400 PLN + 2300 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: WARSZAWA
Wylot z Lotniska im. F. Chopina w Warszawie. Przelot do Yangonu, największego miasta i dawnej stolicy Birmy – najbardziej tajemniczego państwa Azji Południowo-Wschodniej.

2. DZIEŃ: YANGON
Przylot do Yangon o godzinie 11.10. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Rozpoczęcie zwiedzania największego miasta Birmy wraz z jego kolonialną architekturą i wpływami wielu kultur. Yangon uznawany jest za miasto z największym nagromadzeniem budynków w stylu wiktoriańskim w całym regionie Azji Południowo-Wschodniej. Spacer po ogrodach Mahabandoola oraz wizyta w świątyni Chaukhtatgyi z 70-metrowym posągiem leżącego Buddy, jednym z największych nie tylko w Birmie, ale także w całej Azji. Przejazd nad królewskie Jezioro Kandawgyi znajdujące się w samym centrum miasta, będące popularnym miejscem spotkań i spacerów wśród mieszkańców miasta. Na jeziorze znajduje się barka Karaweik używana w przeszłości do spływów wzdłuż rzeki Irawadi. Na koniec dnia, wizyta w pagodzie Shwedagon, najważniejszej i najbardziej majestatycznej świątyni w Birmie. Zachód słońca to najlepszy czas na odwiedziny tego miejsca, spotkać wtedy można zarówno przybywających z całego kraju pielgrzymów, jak i mieszkańców Yangon, przychodzących pomodlić się po pracy. Atmosfery mistyczności tej blisko 2500-letniej świątyni dopełniają zastępy buddyjskich mnichów w karmazynowych szatach. W kompleksie świątynnym znajduje się także 8 ołtarzyków odpowiadających 8 dniom tygodnia w kalendarzu birmańskim.

3. DZIEŃ: BAGAN
Poranny przelot do Baganu, starożytnej stolicy Birmy. Po wizycie na tętniącym życiem lokalnym targu, zwiedzanie najciekawszych i najokazalszych spośród 2000 świątyń. Mieniąca się na złoto pagoda Shwezigon to liczące ponad 1000 lat sanktuarium zbudowane przez króla Anawratha. Przejazd do świątyni Ananda, imponującej swoją okazałością, przez wielu uznawanej za najpiękniejszą świątynię Baganu. Po południu ciąg dalszy zwiedzania, wizyta w świątyni Manuha, jednej z najstarszych w Baganie, zawierającej trzy posągi siedzącego Buddy oraz jeden przedstawiający Buddę osiągającego Nirwanę. Przejazd do warsztatu laki, czyli żywicy wykorzystywanej do zdobienia lokalnych produktów rękodzielniczych. Ciąg dalszy zwiedzania najważniejszych oraz tych mniej odwiedzanych świątyń. Na koniec dnia wejście na pagodę Shwesandaw, z której rozpościera się widok na równinę Baganu z mieniącymi się w promieniach zachodzącego słońca świątyniami. Kolacja połączona z tradycyjnym birmańskim przedstawieniem kukiełkowym.

4. DZIEŃ: BAGAN
AKTYWNOŚĆ FAKULTATYWNA: Przelot balonem podczas wschodu słońca nad tysiącami pogód antycznego miasta Bagan. Przelot rozpoczyna się nad ranem od wypełnienia gigantycznych balonów gorącym powietrzem. Trwający niecałą godzinę lot jest niezapomnianym przeżyciem, podczas którego można podziwiać rozległą, wypełnioną niezliczonymi świątyniami równinę Baganu, rzekę Irawadi aż po łańcuch Gór Arakańskich.

Powrót do hotelu na śniadanie. Dzisiaj wyruszymy do wiosek wokół Baganu, gdzie będziemy mogli zaobserwować codzienny, tradycyjny tryb życia większości mieszkańców Birmy. Spacer przez lokalne osady wypełnione skromnymi gospodarstwami rolnymi oraz zakładami rzemieślniczymi daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a serdeczni i otwarci Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów oraz z przyjemnością wdają się w rozmowę, chcąc podzielić się swoimi tradycjami oraz sposobem życia. Następnie powrót do Baganu i zwiedzanie słynnych pagód: Dhammayazika z imponującą złotą kopułą oraz Dhammayangyi, największą pogodę w Baganie. Po południu przejedziemy bryczką konną po polnych drogach pomiędzy licznymi słynnymi pagodami do przystani na rzece Irawadi. Będziemy podziwiać majestatyczny zachód słońca z pokładu tradycyjnej, drewnianej łodzi podczas rejsu wzdłuż rzeki Irawadi obfitego w przepiękne krajobrazy pagód w promieniach zachodzącego słońca.

5. DZIEŃ: BAGAN – JEZIORO INLE
Poranny przelot do Heho. Przejazd nad Jezioro Inle do Nyaung Shwe, tętniącego życiem miasteczka, z którego wyruszają rejsy na jezioro. Całodzienny rejs po malowniczo położonym jeziorze to doskonała okazja na spotkanie z rybakami ludu Intha, którzy doskonale opanowali sztukę wiosłowania nogami, jednocześnie balansując oraz zarzucając sieci na bardzo małej i wywrotnej łódce. Odwiedziny w zbudowanych na jeziorze wioskach na palach oraz znajdujących się w nich warsztatach rzemieślniczych produkujących lokalną biżuterię, tkaniny oraz cygara. Podziwianie pływających ogrodów i farm unoszących się na wodzie i przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, w której znajduje się pięć pokrytych złotem wizerunków Buddy, obwożonych corocznie podczas procesji po wszystkich wioskach wokół jeziora. Na zakończenie rejsu po jeziorze, wizyta w klasztorze Nga Phe Kyaung, znanym ze skaczących przez obręcze kotów oraz antycznych rzeźb Buddy. Transfer łodzią do znajdującego się na brzegu jeziora hotelu.

6. DZIEŃ: JEZIORO INLE
Poranna wizyta na rotującym targu, odbywającym się każdego dnia w innej z wiosek na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców jeziora, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Przepłyniecie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza i otoczonych przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca na tle Jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina.

7. DZIEŃ: INLE LAKE – KALAW/PINDAYA
AKTYWNOŚĆ FAKULTATYWNA: Poranny transfer do schroniska dla słoni Green Hill Valley w Kalaw. Położona wśród zielonych wzgórz dolina jest sanktuarium założonym dla starych i spracowanych słoni, dającym schronienie i opiekę zwierzętom, które przez większość swojego życia zmuszone były pracować w przemyśle wycinki drzew. W birmańskiej kulturze słonie odgrywają szczególną rolę i są uważane za oznakę szczęścia i pomyślności. Odwiedzając schronisko będzie można spędzić cały dzień ze słoniami w ich naturalnym środowisku, będzie możliwość nakarmienia słoni, wykąpania się wraz z nimi w rzece oraz dobycia wiedzy o życiu i zwyczajach tych pięknych zwierząt. Na miejscu istnieje również możliwość skorzystania z innych aktywności, ukierunkowanych na poprawę życia słoni. Słonie w schronisku mają doskonałe warunki, bardzo zbliżone do ich naturalnego środowiska, liczba odwiedzających jest ograniczona tylko do 30 osób dziennie, a wpływy z wejściówek przeznaczane są na utrzymanie schroniska.

Poranny przejazd do Pindaya, spokojnego miasteczka położonego wokół malowniczego jeziora, z tętniącym życiem rynkiem i wspaniałymi widokami na otaczającą̨ okolicę. Pindaya słynie z rozległej sieci jaskiń́, które mieszczą̨ dziesiątki tysięcy błyszczących posągów Buddy. Miasteczko jest również̇ znane z ręcznie wykonywanych ozdób. Zwiedzanie warsztatu produkującego tradycyjne papierowe parasole, gdzie można zaobserwować́ ręczny proces produkcji, od papieru, aż do ręcznego zdobienia parasoli. Pindaya jest zamieszkana przez plemiona Danu i Pa-O, wyróżniających się tradycyjnymi kolorowymi nakryciami głowy. W drodze powrotne do hotelu zwiedzanie klasztoru Shwe Yan Pyay, jednego z najczęściej utrwalanych na pocztówkach drewnianego klasztoru – zachowanego w oryginale.

8. DZIEŃ: JEZIORO INLE – PLAŻA NGAPALI
Poranny przelot z Heho do Thandwe. Zakwaterowanie i wypoczynek na plaży. Ngapali jest doskonałym miejscem do kilkudniowego odpoczynku po zakończeniu objazdu głównych atrakcji Birmy. Dziewicze, usiane palmami wybrzeże i turkusowe wody Oceanu Indyjskiego powodują, że Ngapali określana jest zarówno przez ekspertów, jak i turystów jako jedna z najbardziej dziewiczych i najlepszych plaż na świecie. Ngapali ukryte jest w odległej zachodniej części kraju odizolowanej od reszty lądu górami. Ngapali oferuje odwiedzającym kameralną atmosferę niewielkiej osady, której bliżej jest do rybackiej wioski niż kurortu.

9-13. DZIEŃ: PLAŻA NGAPALI
Wypoczynek na plaży. Ngapali to miejsce z jednym z najbardziej spektakularnych zachodów słońca na świecie. Przed zmrokiem, zarówno turyści jak i lokalni mieszkańcy ciągną na plażę, aby doświadczyć tego malowniczego spektaklu, a następnie przenieść się do jednej z restauracji serwujących owoce morza lub zrelaksować się przy masażu. Możliwość wykupienia na miejscu wycieczki łódką po okolicznych wysepkach oraz nurkowania z rurką (snorkeling) w krystalicznie czystej wodzie.

14. DZIEŃ: PLAŻA NGAPALI YANGON
Przelot do Yangon około południa. Wylot z Yangon do Warszawy o godzinie 18.55.

15. DZIEŃ: WARSZAWA
Przylot do Warszawy o 12.25.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Yangon – Warszawa (z przesiadkami)
 • 12 noclegów w hotelach 4*, w pokojach dwuosobowych
 • 4 przeloty wewnętrzne (Yangon – Bagan, Bagan – Heho, Heho – Thandwe, Thandwe – Yangon)
 • transfery i transport klimatyzowanym samochodem
 • śniadania w hotelach
 • codzienną wodę mineralną oraz jednorazowe ręczniki odświeżające
 • opiekę polskojęzycznego pilota podczas części objazdowej
 • bilety wstępu oraz opłaty miejscowe
 • bryczki konne w Baganie
 • łodzie w Baganie, Inle Lake, Indein
 • przedstawienie kukiełkowe w Baganie
 • ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż

 

CENA NIE OBEJMUJE: