dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt

 

 • przeloty wewnętrzne, nie ma długich, całodziennych przejazdów
 • w programie same „perełki” i najpiękniejsze miejsca w każdym z krajów
 • „Skywalk” – wędrówka podniebnym szlakiem
 • bilety wstępu i atrakcje w cenie

Wybierz termin

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Panama City
Spotkanie grupy na Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Odlot do Panama City. Przylot, transfer do hotelu i nocleg.

2. DZIEŃ: Panama City
Śniadanie. Udajemy się na zwiedzanie najważniejszych miejsc Ciudad de Panama (UNESCO): katedry, Złotego Ołtarza w klasztorze San Jose i Placu Niepodległości. Przejedziemy nad Kanał Panamski – jeden z najważniejszych kanałów żeglugowych świata, przecinający Przesmyk Panamski i łączący Ocean Atlantycki ze Spokojnym. Nocleg w Panama City.

3. DZIEŃ: Panama City – San Jose – La Paz – San Jose
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do San Jose, stolicy Kostaryki i podziwianie panoramy miasta. Udamy się do wodospadów La Paz, usytułowanych w pięknym ogrodzie. Wodospad i ogrody tworzą wspaniałą kompozycję. W parku zaobserwować można niespotykane bogactwo flory i fauny. Szczególnie wiele jest tu odmian motyli, ptaków i storczyków. Ogrody wodospadu La Paz zajmują powierzchnię 30 hektarów. Następnie zapoznamy się z uprawą i wytwarzaniem kawy na plantacji. Degustacja i możliwość zakupu. Kostaryka to jeden z czołowych producentów najlepszej kawy na świecie. Powrót do hotelu i nocleg.

4. DZIEŃ: San Jose – Tortuguero
Wcześnie rano wyjazd z San Jose. Po drodze śniadanie. Przejazd przez plantacje bananowców do Cano Blanco do Parku Narodowego Tortugero – jednej z największych atrakcji Kostaryki. Udamy się w rejs łodzią po kanałach, by oglądać liczne gatunki zwierząt, w tym słynnych zielonych żółwi morskich (w okresie lipiec – wrzesień możliwość nocnego spaceru wzdłuż plaży i obserwowanie żółwi składających jaja na piasku). Nocleg.

5. DZIEŃ: Tortuguero – La Fortuna
Wcześnie rano dalszy ciąg podziwiania z bliska niesamowitej przyrody Kostaryki. Podczas rejsu łodzią zapewne spotkamy się oko w oko z kajmanami, żółwiami, różnymi gatunkami małp, a także wieloma gatunkami ptaków. Śniadanie. Powrót łodzią do Cano Blanco i przejazd do La Fortuna z postojem na obiad w Guapiles. Po przyjeździe wizyta przy jednym z lokalnych gorących źródeł u stóp wulkanu Arenal. Nocleg.

6. DZIEŃ: Arenal – Monteverde
Śniadanie. Przejazd w pobliże wulkanu Arenal. Arenal jest najmłodszym wulkanem Kostaryki, jego pierwszą erupcję datuje się na 7 tys. lat temu. Jest to zarazem najbardziej aktywny wulkan Kostaryki. Ostatnia większa erupcja miała miejsce w 1968, kiedy wulkan wybuchł gwałtownie po 400 latach uśpienia. Odbędziemy trekking po lesie deszczowym, gdzie jak nigdzie indziej doświadczymy bogactwa natury. W tropikalnym lesie każdy centymetr gruntu, czy to poziomego czy bardziej pionowego, skalne skarpy, pnie drzew, kamienie, gałęzie – porośnięte jest roślinnością, mchem, porostami, naroślami czy grzybami. Zieleń otacza nas dookoła. Przejazd do Monteverde. Nocleg.

7. DZIEŃ: Monteverde – Grenada
Śniadanie, a następnie przejazd do Rezerwatu Biosfery Lasu Chmurowego Monteverde, gdzie zapoznamy się z wyjątkowym ekosystemem  lasów chmurowych i deszczowych. Tutaj czeka nas niezapomniane przeżycie, które jest jedną z wizytówek Kostaryki – wędrówka podniebnym szlakiem (skywalk), który wiedzie przez piętra tropikalnego lasu, położonego na zboczach góry. Część trasy prowadzi pomostami i platformami zawieszonymi wśród koron wysokich drzew. Przejazd do granicy z Nikaraguą. Nocleg w Granadzie. Nocleg.

8. DZIEŃ: Granada – Park Narodowy Wulkanu Masaya – Managua
Śniadanie. Zwiedzanie Granady: przejazd dorożkami po mieście i nad jezioro, skąd odbędziemy rejs łodzią pośród wysepek Isletas Grandas na jeziorze Nikaragua. Jezioro Nikaragua to największe jezioro w Ameryce Środkowej, o powierzchni blisko 8250 km2. Zamieszkuje je wiele gatunków ryb, w tym żarłacz tępogłowy, rekin znany ze swej agresywnej natury, tarpony i ryby piły. Jezioro Nikaragua jest również usiane egzotycznymi wysepkami oraz jest znane z zapierających dech w piersiach zachodów słońca. Następnie udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Wulkanu Masaya. Przejazd do Managua, gdzie czeka nas panoramiczne zwiedzanie historycznego centrum miasta z piękną, nowoczesną katedrą. Nocleg w Managua.

9. DZIEŃ: Managua – Guatemala City – Antigua Gwatemala
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Guatemala City, następnie przejazd do Antigua Guatemala. Zwiedzanie malowniczego miasta Antigua Guatemala (UNESCO) – dawnej stolicy Gwatemali, ze względu na wyjątkowy urok zwanej Florencją Mezoameryki. Nocleg. (Istnieje możliwość zakończenia wycieczki i wylotu tego dnia do Polski)

10. DZIEŃ: Antigua Guatemala – Panajachel – Jezioro Atitlan – Guatemalacity
Śniadanie. Przejazd do Panajachel nad Jezioro Atitlan, uważane za jedno z najpiękniejszych na świecie. Tutaj czeka nas rejs po jeziorze do Santiago Atitlan – znakomita okazja, by podziwiać niepowtarzalne widoki na okoliczne wulkany, z których słynie jezioro i okolice. Przejazd do Guatemala City. Nocleg.

11. DZIEŃ: Antigua Guatemala – Copan
Śniadanie. Przejazd do Copan (UNESCO) w Hondurasie. Zwiedzanie jednego z największych kompleksów budowli Imperium Majów. Nocleg w Rio Hondo.

12. DZIEŃ: Rio Hondo – Quirigua – Jezioro Izabal – Flores
Śniadanie. Przejazd przez plantacje bananowców do strefy archeologicznej Quirigua (UNESCO). Podziwianie ogromnych słupów czasu i tajemniczych, monolitycznych bóstw należących do kultury Majów. Postój nad Jeziorem Izabal. Nocleg we Flores.

13. DZIEŃ: Flores – Tikal – Belize City
Śniadanie. Przejazd do leżącego w sercu tropikalnych lasów Tikal (UNESCO). Zwiedzanie największego kompleksu budowli w Imperium Słońca, słynącego z niebotycznych piramid świątynnych i pałaców. Przejazd w kierunku granicy z Belize. Nocleg w Belize.

14. DZIEŃ: Belize – Chetumal – Tulum – Cancun/Riviera Maya
Po śniadaniu przejazd w stronę granicy z Meksykiem do położonej na wschodnim brzegu Morza Karaibskiego nadmorskiej twierdzy Majów w Tulum. Zwiedzanie niesamowitej twierdzy, która ochraniała w dawnych wiekach morskie szlaki handlowe. Wyjazd w kierunku Riviera Maya, po drodze wizyta na egzotycznym, pełnym kolorów cmentarzu potomków wielkiej cywilizacji Majów. Nocleg w Cancun lub na Riviera Maya.

15. DZIEŃ: Cancun/Riviera Maya
Śniadanie. Czas wolny. Wypoczynek w Cancun/Riviera Maya, w eleganckim hotelu położonym wygodnie nad Morzem Karaibskim. Nocleg.

16. DZIEŃ: Cancun/Riviera Maya
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Europy.

17. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

Uwaga: Istnieje możliwość przedłużenia wypoczynku w CANCUN/RIVIERA MAYA

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Panama City, Cancun – Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
 • przeloty, przejazdy autokarem lub mikrobusem zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach ***/****, w pokojach 2-os. (typu standard) z łazienkami
 • śniadania
 • opiekę pilota B.P. OPAL TRAVEL na całej trasie oraz lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: