dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • majestat Himalajów
 • jeep safari w Parku Chitwan
 • Bhutan – najbardziej strzeżone himalajskie królestwo
 • Klasztor Tygrysie Gniazdo

Wybierz termin

2950 USD (wyjazd w dowolnym terminie)

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie grupy na międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Kathmandu przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2. DZIEŃ: Kathmandu Nagarkot
Przylot do Kathmandu. Przejazd do Nagarkot, miejscowości położonej w górach wschód od Kathmandu, na wysokości 2099 m n.p.m. Zakwaterowanie. Czas po południu można wykorzystać na spacer do pobliskiej wioski. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ: Nagarkot Bhadgoan Kathmandu
Wcześnie rano, z tarasu hotelu, przy dobrej pogodzie można obejrzeć całe pasmo Himalajów od Dhaulagiri na wschodzie do Kanczendzongi i Mt. Everest na zachodzie. Śniadanie.  Wyjazd w kierunku Kathmandu, po drodze wizyta w Bhadgoan, mieście o średniowiecznym charakterze. Wizyta w Pashupatinath, hinduistycznym sanktuarium i w Bodhnath, gdzie znajduje się największa na świecie stupa buddyjska. Kolacja i nocleg.

4. DZIEŃ: Kathmandu Patan Bhaktapur Kathmandu
Śniadanie. Zwiedzanie Pacu Durbar z zespołem świątyń i pałaców oraz Domu Żywej Bogini Kumari. Wizyta w zabytkowym centrum miasteczka Patan , a następnie przejazd do Bhaktapur, zwiedzanie Złotej Bramy, Pałacu Królewskiego (z zewnątrz), Świątyni Njatapola. Kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ: Kathmandu Park Narodowy Chitwan
Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego CHITWAN (lista UNESCO). Zakwaterowanie w lodge’u. W parku można obserwować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Po obiedzie piesza wycieczka do ośrodka hodowli słoni, safari na słoniach – możliwość spotkania dzikich zwierząt w dżungli. Kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ: Park Narodowy Chitwan
Wcześnie rano piesza wycieczka w dżungli, obserwacja ptaków. Śniadanie. Wycieczka do ośrodka hodowli słoni, a po obiedzie jeep safari, zwiedzanie ośrodka rozmnażania aligatorów i wycieczka łodzią po rzece Rapti. Kolacja i nocleg w lodge’u. W zależności od pogody program w Chitwan może ulegać niewielkim zmianom.

7. DZIEŃ: Chitwan Pokhara
Rano spacer do pobliskiej wioski. Śniadanie. Przejazd przez „Małe Himalaje” do Pokhara miejscowości położonej nad himalajskim jeziorem Phewa, w pobliżu masywu Annapurny. Dzięki położeniu w dolinie i temperaturom wyższym o kilka stopni niż w Kathmandu, okolice porasta subtropikalna roślinność. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ: Pokhara
Przy sprzyjającej pogodzie, wczesnym rankiem przejazd do Sarangkot, na wschód słońca. Śniadanie. Czas wolny. Dla chętnych rejs po jeziorze (dodatkowo płatny). Po południu przejazd do Muzeum Gór poświęconego m.in. historii himalaizmu. Czas wolny. Kolacja i nocleg

9. DZIEŃ: Pokhara Kathmandu
Śniadanie. Przejazd malownicza trasą do stolicy Nepalu – Kathmandu. Zwiedzanie stupy buddyjskiej na szczycie wzgórza Swajambhunath (wejście po 365 schodach). Przyjazd do Kathmandu, kolacja z pokazem tańca i nocleg w hotelu.

10. DZIEŃ: Kathmandu Paro Thimphu
Śniadanie. Przelot do Paro, stolicy Bhutanu. Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą, będzie okazja obejrzeć z samolotu najwyższe szczyty Himalajów. Z Paro przejazd w kierunku Thimphu przez Dolinę Paro, wzdłuż rzeki Pa Chu, mijając po drodze Ta Dzong i Paro Dzong. Wieczorem zwiedzanie Memoriał Chorten – uważanej za jedną z najpiękniejszych w Bhutanie stup. Kolacja i nocleg w Thimphu.

11. DZIEŃ: Thimphu
Śniadanie. Wycieczka po mieście i odwiedziny w Bibliotece Narodowej, przechowującej wiekowe zbiory buddyjskich manuskryptów. Odwiedziny w szkole malarstwa, gdzie wykłada się sztukę tworzenia tradycyjnych bhutańskich malowideł oraz w Muzeum Tekstyliów i Muzeum Folklorystycznym. Oglądanie Taschichhodzong – dawnej fortecy – najokazalszego budynku Bhutanu, dziś siedziby władz rządowych i religijnych. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

12. DZIEŃ: Thimphu Punakha
Śniadanie. Przejazd do Punakha przez himalajską przełęcz Dochu-la (3088 m n.p.m.), skąd widoczne są najwyższe szczyty Bhutanu. Zwiedzanie okolicy, m.in. Punakha Dzong położonego u zbiegu rzek Pho Chhu i Mo Chhu. Do 1955r. Punakha Dzong był siedzibą władz Bhutanu i głównym centrum administracyjnym, dziś mieści m.in. szkołę buddyjską. Zniszczony kilkakrotnie przez ogień i trzęsienie ziemi, dziś odbudowany według oryginalnych planów, zachwyca swoim majestatem. Po południu krótki trekking wśród pól ryżowych do położonej na wzgórzu świątyni Chimi Lhakhang. Kolacja i nocleg

13. DZIEŃ: Punakha Paro
Śniadanie. Powrót do Paro, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Ta Dzong (dziś siedziba Muzeum Narodowego) ze zbiorami sztuki, broni Bhutanu. Kolacja i nocleg.

14. DZIEŃ: Paro
Po śniadaniu wyprawa do jednego z najbardziej spektakularnie położonego klasztoru Azji – klasztoru Taktshang, zwanego „Tygrysim Gniazdem”. Klasztor wzniesiono na skalnym stoku, na wysokości ok. 275 m nad poziomem Doliny Paro. Jest to miejsce wyjątkowe – niedostępne, strzegące tajemnic samego Bhutanu od setek lat. W drodze powrotnej wizyta w Drugyel Dzong, a dalej w Klichu Lakhang – jednej z najstarszych świątyń Bhutanu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg

15. DZIEŃ: Paro – Delhi
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Delhi. Transfer do hotelu. Możliwość zorganizowania zwiedzania. Nocleg.

16. DZIEŃ: Warszawa
Poranny transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty na trasie Kathmandu – Paro – Delhi
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych, w hotelach 3*/4*
 • śniadania i kolacje w Nepalu, śniadania, obiady i kolacje w Bhutanie
 • przejazdy mikrobusem zgodnie z programem
 • opiekę polskojęzycznego pilota oraz lokalnych przewodników
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i atrakcji
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
 • wizę do Bhutanu

 

CENA NIE OBEJMUJE: