dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • zwiedzanie Limy
 • Wyspy Ballestas
 • Lot nad lniami Nazca
 • Zwiedzanie Biełego Mista Arequipa

Istnieje możliwość przedłużenia programu o – opcję “dżungla”.

Wybierz termin

6600 PLN + 2095 USD

6600 PLN + 2095 USD

7600 PLN + 2095 USD

7600 PLN + 2095 USD

6600 PLN + 2095 USD

6600 PLN + 2095 USD

6600 PLN + 2095 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

POBIERZ PROGRAM W PDF

1. DZIEŃ: Warszawa – Lima
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie – hala odlotów, przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, powitalny drink i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

2. DZIEŃ: Lima
Śniadanie. Zwiedzanie LIMY kolonialnej (lista UNESCO) założonej przez Franciszka Pizarro: Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Obiad. Wizyta w Muzeum Złota posiadającym zbiory unikalnej ceramiki, biżuterii oraz tkanin pochodzących z kultur preinkaskich. Nocleg.

3. DZIEŃ: Lima – Paracas – Nazca
Śniadanie. Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na WYSPY BALLESTAS nazywane peruwiańskim Galapagos (safari fotograficzne, jeśli dopisze nam szczęście zobaczymy kormorany, sępy, pingwiny i lwy morskie). Przejazd do Ica. Przejazd do Nazca. Postój przy wieży widokowej – pierwszy kontakt z liniami Nazca: figura ręki i drzewa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Nazca. Kolacja.

4. DZIEŃ: Nazca – Arequipa
Śniadanie. Dla chętnych fakultatywnie przelot awionetką nad liniami na PŁASKOWYŻU NAZCA (lista UNESCO; koszt: 115 EUR). Przejazd autobusem kursowym autostradą Panamaricana – najważniejszą drogą w Peru biegnącą wzdłuż wybrzeża do Arequipy. Obiad w autobusie. Podziwianie wspaniałych krajobrazów. Zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ: Arequipa
Śniadanie. Zwiedzanie AREQUIPY (lista UNESCO) w tym m.in.: Klasztoru św. Katarzyny, Plaza de Armas, katedry. Obiad. Po południu czas wolny (polecamy spacer po mieście lub zakupy wyrobów z alpaki). Nocleg w Arequipie.

6. DZIEŃ: Arequipa – Kanion Colca – Chivay
Śniadanie. Przejazd widokową trasą do słynnego odkrytego przez Polaków KANIONU COLCA. Trasa wiedzie przez przełęcz na wysokości około 4.830 m n.p.m., podziwianie ośnieżonych szczytów wulkanów otaczających Arequipę, tarasów i stad pasących się lam i wikun. Dojazd do hotelu w Chivay, zakwaterowanie. Dojazd do Kanionu Colca, obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów, z miejsca nazwanego Krzyżem Kondorów, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Kolacja.  Dla chętnych fakultatywnie kąpiel w gorących źródłach La Calera. Nocleg w Chivay.

7. DZIEŃ: Chivay – Puno – Uros
Śniadanie. Przejazd do Puno malowniczo położonego nad jeziorem Tititaca. Rejs łodzią na pływające WYSPY UROS na JEZIORZE TITICACA – spotkanie z mieszkańcami. Powrót do Puno, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

8. DZIEŃ: Puno – Copacabana – La Paz
Tego dnia pozostawią Państwo część bagażu w hotelu w Puno (odbiór po 2 dniach). Prosimy zabrać ze sobą rzeczy potrzebne na 2 dni w oddzielnej torbie. Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą prowadzącą wzdłuż Jeziora Titicaca do Boliwii. Po drodze zwiedzanie tradycyjnych wiosek Chucuito (świątynie płodności), Juli i Pomato. Postój w COPACABANA i wizyta w Sanktuarium Maryjnym. Obiad. Przyjazd do największego miasta Boliwii – La Paz. Miasto położone na wysokości niemalże 4000 m n.p.m., malowniczo usytuowane jest na zboczach potężnego kanionu, którego krawędzie oddalone są od siebie o około 5 km. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

9. DZIEŃ: La Paz
Śniadanie. Zwiedzanie LA PAZ: kościół św. Franciszka, spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta, wizyta na Targu Czarownic oraz zwiedzanie DOLINY KSIĘŻYCOWEJ. Przejażdżka kolejką linową, która w La Paz służy za transport miejski. Obiad. Po południu czas wolny. Nocleg.

10. DZIEŃ: La Paz – Puno
Śniadanie. Przejazd do Puno przez Desaguadero. Zwiedzanie TIAHUANACO (lista UNESCO): muzeum oraz ruin miasta uważanego za najstarsze miasto świata, w którym znajduje się słynna Brama Słońca. Tiahuanaco było stolicą religijną i administracyjną najstarszej andyjskiej kultury o tej samej nazwie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

11. DZIEŃ: Puno – Cuzco
Śniadanie. Przejazd do Cuzco. Obiad. Po drodze zwiedzanie ŚWIĄTYNI BOGA WIRACOCHA i Andahuaylillas – przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Zakwaterowanie i nocleg w Cuzco.

12. DZIEŃ: Cuzco – Święta Dolina Inków – Aguas Calientes
Tego dnia pozostawią Państwo część bagażu w hotelu w Cuzco (odbiór następnego dnia). Prosimy zabrać ze sobą rzeczy potrzebne na 1 dzień w oddzielnej torbie. Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy OLLANTAYTAMBO. Wycieczka do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba, oglądanie tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Wizyta na indiańskim rynku w PISAC. Obiad. Przejazd pociągiem do Aguas Calientes, nocleg.

13. DZIEŃ: Machu Picchu – Cusco 
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do MACHU PICCHU (lista UNESCO; od 2008 wpisane na listę Siedmiu Cudów Świata) – zwiedzanie ruin legendarnego miasta Inków malowniczo położonego na porośniętym tropikalną roślinnością stoku. Machu Picchu zostało odkryte w 1911 roku przez Hirama Binghama. Obiad. Powrót do Cusco, nocleg.

Fakultatywnie: wspinaczka na bratni szczyt Huayna Picchu (Młoda Góra), skąd rozpościera się wspaniały widok na Machu Picchu (wstep ok. 20 USD, należy zarezerwować  w momencie potwierdzenia udziału w wycieczce, limit dzienny 400 osób).


Huayna Picchu
, 10:00 am

Wysokość 2,693 m npm

Odległość do pokonania ok. 2 km

Czas wspinaczki i zejścia: ok. 2 h 30 min

Stopień trudności: wysoki, trasa bardzo stroma, nie zalecana osobom z lękiem wysokości

Flora i fauna:krajobraz brwi dżungli, bujna roślinność która stanowi siedlisko ptaków, motyli i owadów

Zalety: niektóre z najpiękniejszych widoków na miasto i niesamowite otoczenie gór

Wady: strome zbocza, bardzo wąskie ścieżki

Góra Machu Picchu, 09:00 am

Wysokość 3,082 m npm

Odległość do pokonania ok. 2 km

Czas wspinaczki i zejścia: ok. 3 h 30 min

Stopień trudności: średni

Flora i fauna:na trasie można obserwować storczyki, motyle, ptaki

Zalety: mniej strome szlaki, panoramiczne widoki na miasto Inków i Huayna Picchu

Wady: brak pozostałości archeologicznych

 

14. DZIEŃ: Góra Tęczowa
Góra Siedmiu Kolorów lub – jak to woli – Góra Tęczowa (La Montaña Arco Iris) jest jednym z najpiękniejszych zakątków Peru. Miejsce jest aktywne na mapie turystycznej stosunkowo od niedawna. Góra tęczowa wygląda jakby olbrzymia paleta farb malarskich rozlała się swobodnie po jej powierzchni bez udziału pędzla malarza. Widok zapierający dech w piersiach! Wspaniała gama odcieni, która tworzy materialną, fizycznie namacalną wersję tęczy. Wcześnie rano (05:30) wyjazd z hotelu, przejazd przez zieloną dolinę z imponująca górą Ausangate wznosząca się w oddali, po dotarciu do początku szlaku wzmocnimy się pożywnym śniadaniem i gorącą herbatą. Wspinaczka na górę tęczową zajmie nam ok. 1h. 30 w zależności od poziomu sprawności. Zatrzymamy się na szczycie aby rozkoszować się widokiem, po około godzinie zejście, lunch i powrót do Cusco ok. 18:00. Nocleg.

15. DZIEŃ: Cuzco – Lima – Warszawa
Śniadanie, czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy.Obiad.  Odlot do Warszawy.

16. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie: Warszawa – Lima – Warszawa (z przesiadką)
 • przelot wewnętrzny Cusco-Lima, przejazdy autokarem lub mikrobusem (w tym jeden przejazd autobusem kursowym Nazca-Arequipa), przejazdy pociągiem wg programu
 • zakwaterowanie w hotelach 4/3* w pokojach 2-os. z łazienkami
 • śniadania każdego dnia zgodnie z programem (poza dn. 1)
 • opiekę polskojęzycznego pilota w Peru i Boliwii
 • ubezpieczenie

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu – ok. 180 USD, osobno Huayna Picchu ok. 20 USD
 • zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych – ok. 5-10 USD dziennie
 • opłat za ew. wycieczki fakultatywne
 • opłat za filmowanie i fotografowanie
 • posiłków poza śniadaniami
 • dopłata do SGL wynosi 595 USD

UWAGA!

 • Program może ulec zmianom z powodu siły wyższej lub w wyniku obustronnego uzgodnienia. W takim przypadku będziemy proponować alternatywne (równomierne finansowo) rozwiązania zastępcze. Nierównoważne finansowo rozwiązania wymagają dopłaty nadwyżki w stosunku do obliczonego kosztorysu.