dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • Wyprawa potwierdzana już od 6 osób!
 • Niesamowity trekking do ostoi goryli górskich
 • Spotkania z rdzenną kulturą Czarnej Afryki

Wybierz termin

7540 PLN + 2920 USD

7540 PLN + 2920 USD

7540 PLN + 2920 USD

7540 PLN + 2920 USD

7540 PLN + 2920 USD

7540 PLN + 2920 USD

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Entebbe
Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina, przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Entebbe przez jeden z europejskich portów lotniczych.

2. DZIEŃ: Entebbe – Kampala – Park Narodowy Kibale Forest
Przylot do Entebbe, śniadanie i transfer do hotelu na krótki odpoczynek po długim przelocie. Przejazd do Kampali – stolicy kraju, a następnie wyjazd do Parku Narodowego Kibale Forest. To prawdziwy raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą – żyje tu ponad 1400 szympansów oraz kilkanaście innych gatunków naczelnych. Po safari obiad i nocleg w miejscowej lodge’y.

3. DZIEŃ: Park Narodowy Kibale Forest – Bagna Bigodi
Śniadanie. Wczesnym rankiem wyjazd w poszukiwaniu szympansów – podczas krótkiego trekkingu przez gęste lasy Kibale są duże szanse na spotkanie z nimi niemal twarzą w twarz. Po południu czas na kolejny spacer w głąb dżungli przez bagna Bigodi – prawdziwe sanktuarium miejscowej fauny i flory. Powrót do lodge’y, obiad, nocleg.

4. DZIEŃ: Park Narodowy Kibale Forest – Park Narodowy Królowej Elżbiety
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Królowej Elżbiety. Po drodze postój nad brzegami uroczego jeziora w powulkanicznych kraterach – Kasendra Crater Lakes. Po przyjeździe do Parku i zakwaterowaniu w lodge’y wyjazd na popołudniowe safari. Powrót do lodge’y, obiad, nocleg.

5. DZIEŃ: Park Narodowy Królowej Elżbiety – Kanał Kazinga
Śniadanie. Poranne safari w północnej części parku, a następnie relaksujący rejs wzdłuż kanału Kazinga, łączącego Jezioro Edwarda i Jezioro Jerzego. Wody „Kazingi” zamieszkują królowie afrykańskiej dżungli – potężne hipopotamy oraz liczne krokodyle nilowe. Powrót do lodge’y, obiad, nocleg.

6. DZIEŃ: Park Narodowy Królowej Elżbiety – Nieprzenikniony Las Bwindi
Śniadanie. Poranne safari w okolicy Ishasa, miejscowości położonej na zewnątrz parku, a następnie przejazd do miejscowości Ruhija nad malowniczym jeziorem Bunyonyi. Jesteśmy u wrót słynnego nieprzeniknionego Lasu Bwindi (UNESCO), skąd w głąb dżungli wiodą szlaki do miejsc zamieszkiwanych przez goryle górskie. Zakwaterowanie, obiad, nocleg.

7. DZIEŃ: Nieprzenikniony Las Bwindi – Jezioro Bunyonyi
Śniadanie. Dla chętnych trekking do miejsc, gdzie można spotkać goryle (fakultatywny). Po południu przejazd afrykańskimi drogami do nad Jezioro Bunyonyi, obiad i nocleg w lodge’y nad brzegiem jeziora.

8. DZIEŃ: Jezioro Bunyonyi – Park Narodowy Wulkanów
Po śniadaniu przejażdżka łódką po Jeziorze Bunyonyi – to wyjątkowa szansa, by „podejrzeć” życie małych wiosek nad brzegami jeziora. Po południu przejazd do Parku Narodowego Wulkanów w Rwandzie – to jedna z ostatnich ostoi goryli górskich, gatunku tak potężnego, a jednocześnie – tak zagrożonego wymarciem. Obiad i nocleg.

9. DZIEŃ: Park Narodowy Wulkanów
Z samego rana ruszamy na spotkanie z przygodą – długo wyczekiwany trekking śladami goryli. Na miejscu „w towarzystwie” tych niesamowitych zwierząt spędzić możemy tylko godzinę, jednak jest to przeżycie niezapomniane i niepowtarzalne. W drodze powrotnej odwiedzimy wioskę Iby’ Iwacu, gdzie możemy spotkać się z unikalną kulturą miejscowych plemion. Powrót do lodge’y, obiad i nocleg.

10. DZIEŃ: Park Narodowy Wulkanów – Gisenyi
Po śniadaniu przejazd nad malownicze jezioro Kivu, gdzie poznamy siłę tutejszej tradycji – taniec intore. Intore, elitarne siły wojskowe Rwandy to nie tylko pozostałość dawnych tradycji, ale także część żyjącej tradycji tego kraju. Taniec łączy niemal baletowe tańce kobiet, „taniec bohaterów” wykonywany przez mężczyzn i dźwięki bębnów, tak charakterystyczne dla tej części kontynentu. Wieczorem będziemy mogli zapoznać się z dziedzictwem kulturowym Rwandy podczas pokazu tańców i muzyki. Nocleg w hotelu.

11. DZIEŃ: Gisenyi – Gitega
Po śniadaniu dość długi (ok. 6 godz.), za to pełen niesamowitych krajobrazów przejazd do Gitega w Burundi, drugiego co do wielkości miasta tego kraju. Gitega słynie z niezwykłych tradycji sanktuariów bębnów. Te instrumenty, ściśle kojarzone z Czarną Afryką, noszą nazwę karyenda i są symbolem Burundi. Mwami – władcy Burundi – „przekładali” rytm bicia bębnów na zasady rządzenia królestwem. Odwiedzimy sanktuarium bębnów w Gishora, by wysłuchać tradycyjnego koncertu pełnego hipnotyzujących dźwięków. Powrót do hotelu, obiad, nocleg.

12. DZIEŃ: Gitega – Bujumbura
Śniadanie. Krótki przejazd do Bujumbura, stolicy Burundi. Ze szczytów wzgórz otaczających miasto rozpościera się wspaniały widok na jezioro Tanganika. Spacer po najbardziej interesujących miejscach miasta, w tym, w miarę możliwości, odwiedziny w polskiej misji. Odpoczynek po trudach podróży. Nocleg w hotelu.

13. DZIEŃ: Bujumbura – Kigali
Po śniadaniu wyjazd do Kigali w Rwandzie. Przebijamy się przez pokryte zieloną dżunglą wzgórza, małe wioski – każdorazowo obserwując z bliska toczące się w nich życie. Region ten nosi nazwę „krainy tysiąca wzgórz” i jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków w tej części Afryki. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie, obiad i nocleg w hotelu.

14. DZIEŃ: Kigali – Warszawa
Śniadanie. Zwiedzanie Kigali: centrum miasta, poruszające Muzeum Ludobójstwa, gdzie możemy poznać trudną i niekiedy bardzo bolesną historię tego kraju. Przedstawione na licznych zdjęciach i filmach historie to szansa, by zbliżyć się do prawdziwego życia kontynentu. W zależności od godziny przelotu czas wolny na zakupy i buszowanie po lokalnych targach rękodzieła. Transfer na lotnisko, wylot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

15. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa – Entebbe i Kigali – Warszawa
 • pozwolenia na trekkingi
 • wstępy do parków narodowych
 • przejazdy lokalnymi samochodami 4×4
 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelach 3*/4*
 • wyżywienie: śniadania i obiady, 2 butelki wody mineralnej dziennie
 • opiekę polskiego pilota oraz lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: