Wybierz termin
7950 PLN + 990 USD
7950 PLN + 990 USD
* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.
OFERTA WYMAGA REKALKULACJI
dokonamy aktualizacji ceny po kontakcie - po wskazaniu dat
Kiedy najlepiej wyjechać:
Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze
Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru
1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku w Warszawie – hala odlotów. Przelot do Pekinu.
2. DZIEŃ: Pekin
Przylot do Pekinu. Zakwaterowanie (w przypadku przylotu w godzinach rannych – najpierw realizowany jest program zwiedzania, a zakwaterowanie po czasie rozpoczęcia doby hotelowej). Zwiedzanie fascynującej stolicy Chin – Letniego Pałacu Cesarskiego (UNESCO), który jest jednym z najwspanialszych zabytków Pekinu. W trakcie zwiedzania – obiad. Transfer do hotelu, czas na odpoczynek, nocleg.
3. DZIEŃ: Pekin – Wielki Mur Chiński – Grobowce Mingów – Pekin
Śniadanie. Dzień zaczniemy od zwiedzania słynnej nekropolii Cesarzy z Dynastii Ming (UNESCO) i spaceru rytualną „Drogą Duchów” do cesarskich grobowców. Następnie przejedziemy do BADALING, gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty Wielkiego Muru Chińskiego (UNESCO) – najbardziej rozpoznawalnej wizytówki Chin i świata. Wizyta w Centrum Hodowli Pereł wraz z krótką prezentacją i możliwością zakupów. Powrót do Pekinu, z przystankiem po drodze na terenie obiektów olimpijskich (m.in. stadion „Ptasie Gniazdo”). Na kolację oczywiście słynna Kaczka po Pekińsku, nocleg w Pekinie. Dla chętnych: przedstawienie teatr Kung Fu Story lub spektakl Opery Pekińskiej (atrakcja fakultatywna).
4. DZIEŃ: Pekin
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: zobaczymy Tiananmen – Plac Bramy Niebiańskiego Spokoju, który jest bramą do Zakazanego Miasta i największym placem publicznym na świecie. Następnie przejdziemy do Zimowego Pałacu Cesarskiego czyli słynnego Zakazanego Miasta, które przez wieki było niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Odwiedzimy też Świątynię Nieba wraz z Pawilonem Modłów o Pomyślne Zbiory – symbole Pekinu. Kolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Pingyao (miejsca sypialne, przedziały 4 osobowe, klimatyzacja).
5. DZIEŃ: Pingyao
Przyjazd do Pingyao, miasteczka które przywołuje nam w pamięci dawne Chiny. To wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miejsce jest kwintesencją cesarskich, przepełnionych dalekowschodnią kulturą i atmosferą Chin. Po przyjeździe udamy się na śniadanie do hotelu, a następnie zatopimy się w historycznych ulicach tego magicznego miasteczka. Spacerując ulicami tego miasta, możemy wyobrazić sobie jak wyglądały dawne Chiny, wczuć można się w klimat miasta sprzed wieków, zaobserwować obyczaje i zachowania Chińczyków, spróbować tutejszych przysmaków czy zajrzeć do któregoś z muzeów, prezentującego codzienne życie dawnych mieszkańców. Na starą dzielnicę miasta, która do dziś zachowuje wygląd z czasów dynastii Ming i Qing, składają się świetnie utrzymane mury miejskie i budynki, z których część liczy sobie setki lat. Kolacja i noceg w tradycyjnym guesthouse.
6. DZIEŃ: Pingyao – Xi’an
Po śniadaniu przejazd szybkim pociągiem do Xi’an (ok. 3 godz.). Zwiedzanie XIAN – dawnej stolicy Chin, będącej głównym miastem na Szlaku Jedwabnym i Wielkiego Meczetu położonego w XIV wiecznym centrum dzielnicy islamskiej. Spacer uliczkami pełnymi małych sklepików z wyrobami chińskiego rzemiosła ludowego. Czas wolny na lokalnym targu przy Wieży Bębnów. Spacer po średniowiecznych murach miejskich otaczających miasto. Następnie spacer po parku i zwiedzania Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – świątyni buddyjskiej w centrum miasta. Wieczorem kolacja- bankiet pierożkowy – degustacja kilkunastu rodzajów pierogów chińskich oraz udział w przedstawieniu „Muzyka i taniec z czasów dynastii Tang” – unikalne w skali Chin przedstawienie z udziałem śpiewaków i tancerzy. Nocleg w Xi’an.
7. DZIEŃ: Xi’an – Armia Terakotowa – Luoyang
Śniadanie. Zwiedzanie najsłynniejszego muzeum na terenie Chin – ARMII TERAKOTOWEJ (UNESCO). Armia to ponad 6000 glinianych figur żołnierzy, koni i wozów, które miały towarzyszyć cesarzowi Qin Shihuang w życiu pozagrobowym. Wizyta w lokalnej fabryce glinianych figurek produkowanych tak jak przed ponad 2 tysiącami lat. Transfer na dworzec. Przejazd szybkim pociągiem do Luoyang (ok. 2 godz.). Kolacja. Nocleg w Luoyang.
8. DZIEŃ: Luoyang – Groty Longmen – klasztor Szaolin
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie grot Longmen, które są jednymi z najwspanialszych świątyń poświęconych Buddzie. Jego liczne wizerunki wykute zostały dbałością o każdy szczegół w miękkiej wapiennej skale. Między V a XIII w. w ponad 2 tys. jaskiń i nisz wykuto tysiące posągów Buddy. Przejazd do klasztoru Szaolin – słynącego ze znanych i ćwiczonych na całym świecie sztuk walki. Możliwość uczestnictwa w pokazie lub odbycia lekcji w tradycyjnym stroju. Kolacja. Wyjazd nocnym pociągiem do Suzhou (miejsca sypialne).
9. DZIEŃ: Suzhou
Przyjazd do Suzhou. Transfer na śniadanie. Zwiedzanie przepięknego Ogrodu Pokornego Zarządcy – znakomitego przykładu perfekcji w chińskiej sztuce projektowania ogrodów. Rejs po Wielkim Kanale, który jest najlepszym sposobem na zobaczenie życia mieszkańców z perspektywy kanału. Po południu odwiedzimy Fabrykę Jedwabiu, gdzie obejrzymy od początku do końca procesu produkcji tego wspaniałego materiału i będziemy mogli dokonać zakupów w przyfabrycznym sklepie. Kolacja. Nocleg w Suzhou.
10. DZIEŃ: Hangzhou
Przejazd autokarem do Hangzhou, stolicy południowej dynastii Song (XII – XIII w.), którym zachwycał się już Marco Polo. Zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka statkiem po jeziorze Zachodnim, otoczonym parkami, mostkami i groblami. Zwiedzanie Wieży Sześciu Harmonii. Wizyta na plantacji herbaty Longjing (Smoczej Studni) – jednej z najbardziej znanych i najlepszych zielonych herbat świata. Degustacja i smakowanie herbat, i możliwość jej zakupu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Hangzhou.
11. DZIEŃ: Hangzhou – Wuzhen
Śniadanie. Przejazd do Wuzhen – urokliwej, zabytkowej „wodnej wioski” (shuixiang), gdzie można poczuć atmosferę „starych” Chin. Spacer wybrukowanymi kamiennymi płytami ulicami, oglądanie domów położonych nad kanałami. Obiad. Nocleg w pensjonacie, gdzie oprócz typowego zakwaterowania w chińskim domu, będziemy mieli okazje poznać jego mieszkańców. Nocleg.
12. DZIEŃ: Wuzhen – Szanghaj
Śniadanie. Przejazd do Szanghaju. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie można zobaczyć bogatą kolekcje naczyń, biżuterii i broni, jaka powstała na przestrzeni wielowiecznej historii kraju. Następnie czas na zakupy….Chiny to raj dla miłośników zakupów. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
13. DZIEŃ: Szanghaj
Śniadanie. Śniadanie. Zwiedzanie tego najbardziej „europejskiego” miasta nazywanego niegdyś „Paryżem Orientu”. Ogrody Yu Yuan i Stare Miasto. Ulica Nanjing Road. Obiad. Spacer majestatycznym bulwarem Bund. Przejazd podwodnym tunelem do nowoczesnej dzielnicy Pudong. Możliwość wjazdu (atrakcja fakultatywna) na taras widokowy wieży telewizyjnej zwanej Perłą Orientu. Kolacja. Nocleg.
14. DZIEŃ: Szanghaj . DZIEŃ Warszawa
Transfer na lotnisko. Przejazd najszybszym pociągiem świata – Maglev. Wylot do Europy. Przylot do Warszawy.
CENA OBEJMUJE:
- przelot na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj –Warszawa (przez jeden z europejskich portów lotniczych)
- przejazdy pociągami; Pekin – Pingyao, Luoyang – Suzhou (sleeping, przedziały 4-osobowe) oraz Pingyao-Xi’an – Luoyang (pociąg z miejscami do siedzenia), przejazdy autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 os. z łazienkami i klimatyzacją
- śniadania w większości w formie bufetu, obiady lub kolacje zgodnie z programem z wliczoną w cenę jedną szklanką napoju
- wizę do Chin
- opiekę pilota B.P. Opal Travel na całej trasie oraz przewodników lokalnych
- ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)
CENA NIE OBEJMUJE:
- biletów wstępu – 190 USD
- atrakcji fakultatywnych – ok 180 USD
- dodatkowych napojów do wliczonego posiłku
- zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych 60 USD od osoby