dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • zwiedzanie „wodnej wioski” Wuzhen
 • rejs po Jeziorze Zachodnim
 • przejazd najszybszym pociągiem świata

Dopłata do opcji Kanton, Hongkong, Makau: 1050 USD/os.

Wybierz termin

6500 PLN + 700 USD + 1050 USD opcja

6500 PLN + 700 USD + 1050 USD opcja

6500 PLN + 700 USD + 1050 USD opcja

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa
Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Przelot do Pekinu.

2. DZIEŃ: Pekin
Przylot do Pekinu. Zakwaterowanie (w przypadku przylotu w godzinach rannych – najpierw realizowany jest program zwiedzania, a zakwaterowanie po czasie rozpoczęcia doby hotelowej). Zwiedzanie fascynującej stolicy Chin – Letniego Pałacu Cesarskiego (UNESCO), który jest jednym z najwspanialszych zabytków Pekinu. W trakcie zwiedzania – obiad. Transfer do hotelu, czas na odpoczynek, nocleg.

3. DZIEŃ: Pekin – Wielki Mur Chiński – Grobowce Mingów – Pekin
Śniadanie. Dzień zaczniemy od zwiedzania słynnej nekropolii Cesarzy z Dynastii Ming (UNESCO) i spaceru rytualną „Drogą Duchów” do cesarskich grobowców. Następnie przejedziemy do BADALING, gdzie znajdują się najlepiej zachowane fragmenty Wielkiego Muru Chińskiego (UNESCO) – najbardziej rozpoznawalnej wizytówki Chin i świata. Wizyta w Centrum Hodowli Pereł wraz z krótką prezentacją i możliwością zakupów. Powrót do Pekinu, z przystankiem po drodze na terenie obiektów olimpijskich (m.in. stadion „Ptasie Gniazdo”). Na kolację oczywiście słynna Kaczka po Pekińsku, nocleg w Pekinie.

Dla chętnych: przedstawienie teatr Kung Fu Story lub spektakl Opery Pekińskiej (atrakcja fakultatywna).

4. DZIEŃ: Pekin – Xian
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta: zobaczymy Tiananmen – Plac Bramy Niebiańskiego Spokoju, który jest bramą do Zakazanego Miasta i największym placem publicznym na świecie. Następnie przejdziemy do Zimowego Pałacu Cesarskiego czyli słynnego Zakazanego Miasta, które przez wieki było niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Odwiedzimy też Świątynię Nieba wraz z Pawilonem Modłów o Pomyślne Zbiory – symbole Pekinu. Kolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Xian (miejsca sypialne, przedziały 4 osobowe, klimatyzacja).

5. DZIEŃ: Xian
Przyjazd do Xi’an. Transfer do hotelu i śniadanie. Zwiedzanie najsłynniejszego muzeum na terenie Chin – ARMII TERAKOTOWEJ (UNESCO). Armia to ponad 6000 glinianych figur żołnierzy, koni i wozów, które miały towarzyszyć cesarzowi Qin Shihuang w życiu pozagrobowym. Wizyta w lokalnej fabryce glinianych figurek produkowanych tak jak przed ponad 2 tysiącami lat. Kolacja – słynny bankiet pierożkowy. Nocleg. Fakultatywnie: spektakl z czasów dynastii Tang.

6. DZIEŃ: Xian – Suzhou
Śniadanie. Zwiedzanie XIAN – dawnej stolicy Chin, będącej głównym miastem na Szlaku Jedwabnym i Wielkiego Meczetu położonego w XIV wiecznym centrum dzielnicy islamskiej. Spacer uliczkami pełnymi małych sklepików z wyrobami chińskiego rzemiosła ludowego. Czas wolny na lokalnym targu przy Wieży Bębnów. Spacer po średniowiecznych murach miejskich otaczających miasto. Zwiedzanie Lasu Steli – kamiennych tablic pełniących funkcję obwieszczeń i memoriałów m.in. stela Nestorian – pierwszych chrześcijan przybyłych do Chin już w I w. n. e. Następnie spacer po parku i zwiedzanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – świątyni buddyjskiej w centrum miasta. Kolacja. Transfer na stację i przejazd nocnym pociągiem do Suzhou (miejsca sypialne, przedziały 4 osobowe).

7. DZIEŃ: Suzhou – Hangzhou
Przyjazd do Suzhou. Transfer na śniadanie. Zwiedzanie przepięknego Ogródu Pokornego Zarządcy – znakomitego przykładu perfekcji w chińskiej sztuce projektowania ogrodów. Po południu odwiedzimy Fabrykę Jedwabiu, gdzie obejrzymy od początku do końca procesu produkcji tego wspaniałego materiału i będziemy mogli dokonać zakupów w przyfabrycznym sklepie. Obiad. Przejazd autokarem do Hangzhou. Spacer po zabytkowej uliczce Lilly Street. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem (fakultatywnie): udział w barwnym, muzycznym spektaklu, w scenerii nocnego jeziora Zachodniego.

8. DZIEŃ: Hangzhou
Śniadanie. Zwiedzanie tarasów Lonjing wraz z plantacją herbaty i Wieży Sześciu Harmonii. Rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim, stanowiącym główną atrakcję miasta. Krótki spacer wzdłuż brzegów jeziora. Kolacja. Nocleg.

9. DZIEŃ: Hangzhou – Wuzhen – Szanghaj
Śniadanie. Przejazd do Wuzhen – urokliwej, zabytkowej „wodnej wioski” (shuixiang), gdzie można poczuć atmosferę „starych” Chin. Spacer wybrukowanymi kamiennymi płytami ulicami, oglądanie domów położonych nad kanałami. Obiad. Przejazd do Szanghaju. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

10. DZIEŃ: Szanghaj
Śniadanie. Zwiedzanie tego najbardziej „europejskiego” miasta nazywanego niegdyś „Paryżem Orientu”. Ogrody Yu Yuan i Stare Miasto. Ulica Nanjing Road. Obiad. Przejazd podwodnym tunelem do nowoczesnej dzielnicy Pudong. Możliwość wjazdu (atrakcja fakultatywna) na taras widokowy wieży Jin Mao – obecnie najwyższego hotelu świata (sieci Hyatt) lub wieży telewizyjnej zwanej Perłą Orientu. Wieczorem fakultatywny rejs widokowy po rzece Huang Pu.

11. DZIEŃ: Szanghaj – Warszawa
Śniadanie. Przejazd na lotnisko pojazdem lewitującym na poduszce magnetycznej MAGLEV (obecnie najszybszy pociąg świata). Wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy.

 

OPCJA z HONKONGIEM:

11. DZIEŃ: Szanghaj Guilin
Dla tych co maja jeszcze niedosyt Chin, przelot do Guilin – miasta które, z uwagi na swoje wspaniałe położenie wśród krasowych gór o niesamowitych kształtach, uważane jest za jedną z największych atrakcji turystycznych Chin. Rejs statkiem wycieczkowym po rzece Li wśród przepięknych krasowych wzgórz. Obiad w czasie rejsu. Spacer po Yangshuo, jednym z najpopularniejszych wśród turystów miast w Chinach. Piękne krajobrazy nad rzeką Yulong. Powrót na nocleg do Guilin. W miarę możliwości oglądanie połowu ryb z kormoranami.

12. DZIEŃ: Guilin – Longji Titian – Guilin
Śniadanie. Wycieczka na Wzgórze Fubo („Wzgórze Ujarzmiające Fale”), miejsce, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę – rzekę Li i krasowe wzgórza. Przejazd do Longji Titian – podziwianie niezliczonych tarasów ryżowych wspinających się na wysokość 800 m n.p.m., stanowiących szczyt osiągnięć inżynierskich i uważanych za najpiękniejsze tarasy ryżowe w Chinach. Wizyta w tradycyjnej wiosce. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

13. DZIEŃ: Guilin – Kanton – Hongokong
Śniadanie. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd pociągiem do Kantonu. Zwiedzanie Kantonu: Akademia Rodziny Chen – rozległy kompleks budynków z niezwykłymi, bogato rzeźbionymi dachami charakterystycznymi dla południa Chin. Obiad – tradycyjne kantońskie przekąski Dimsum. Spacer po wyspie Shamian, wizyta w Świątyni Sześciu Banianowych Drzew. Przejazd  do Hongkongu. Przekroczenie granicy. Zakwaterowanie, nocleg.

14. DZIEŃ: Hongkong – Makau Hongkong
Śniadanie. Przepłyniecie promem do Makau.  Zwiedzanie Makau – do 20 grudnia 1999 roku kolonii portugalskiej, zdecydowanie różniącego się wyglądem i atmosferą od pobliskiego Hongkongu: Świątyni Kun Lam (w której znajduje się 18 figur mądrych mężów, uważa się, że jedna z nich przedstawia Marco Polo), dawnego kościoła św. Pawła, cytadeli (lista UNESCO), Muzeum Makau, w którym można obejrzeć wystawy poświęcone największym osiągnięciom cywilizacji chińskiej oraz historii Makau, wyspy Taipa. Obiad. Powrót do Hongkongu. Nocleg.

15. DZIEŃ: Hongkong
Śniadanie. Zwiedzanie Hongkongu. Wizyta w Ocean Park z największym na świecie akwarium. W trakcie zwiedzania rzut oka na Morze Południowochińskie i Zatokę Repulse. Dalsze zwiedzanie: Port Wiktorii – wjazd na Wzgórze Wiktorii skąd roztacza się piękny widok na miasto i zatokę. Wizyta w Aberdeen, porcie Jamesa Bonda. Dla osób chętnych, fakultatywnie, możliwość przejażdżki sampanem. Obiad. Nocleg.

16. DZIEŃ: Hongkong
Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

17. DZIEŃ: Warszawa
Przylot do Warszawy.

 

Cena za opcję dodatkowych dni: 1590 USD od osoby + 150 USD bilety wstępu

CENA OBEJMUJE:

 • przelot na trasie Warszawa – Pekin, Szanghaj – Warszawa (bezpośredni lub z przesiadką)
 • przejazdy pociągami; Pekin – Xi’an – Suzhou/sleeping, przedziały 4-osobowe/przejazdy autokarem z klimatyzacją zgodnie z programem
 • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 os. z łazienkami i klimatyzacją
 • śniadania w większości w formie bufetu, obiady lub kolacje zgodnie z programem z wliczoną w cenę jedną szklanką napoju w tym specjalne kolacje w:
  – Pekin – słynna Kaczka po Pekińsku
  – Xian – bufet pierożkowy
 • wizę do Chin
 • opiekę pilota B.P. Opal Travel na całej trasie oraz pilotów lokalnych
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: