dodaj do ulubionych 0 szybki kontakt
 • olśniewające zabytki Pekinu: Zakazane Miasto, Świątynia Nieba, Pałac Letni i Wielki Mur Chiński
 • Pustynia Gobi i stepy Mongolii: jurty, wojowniczy jeźdźcy – potomkowie Czyngis-chana, kumys, szamańskie i buddyjskie miejsca kultu
 • Irkuck – stolica Syberii i święte jezioro Bajkał, rosyjska bania i lokalna kuchnia
 • podróż Koleją Transsyberyjską – legendarnym szlakiem podróżniczym łączącym Zachód ze Wschodem
 • przejażdżka na koniach i wielbłądach w Mongolii

Wybierz termin

5450 PLN + 1700 EUR

5450 PLN + 1700 EUR

5450 PLN + 1700 EUR

5450 PLN + 1700 EUR

* Płatne w Polsce w USD lub EUR lub równowartość w PLN liczona wg kursu sprzedaży USD/EUR w RB Polbank z dnia wpłaty.

Zarezerwuj teraz

Kiedy najlepiej wyjechać:

 

Sty

 

Lut

 

Mar

 

Kwi

 

Maj

 

Cze

 

Lip

 

Sie

 

Wrz

 

Paź

 

Lis

 

Gru

1. DZIEŃ: Warszawa – Pekin
Wylot z Warszawy do Pekinu.

2. DZIEŃ: Pekin
Przylot do Pekinu, przejazd do hotelu a następnie przejazd do Świątyni Lamy (Yonhegong) – najważniejszego centrum kultu wyznawców buddyzmu tybetańskiego. Spacer pośród dzielniczek hutongów (starych chińskich budynków ze wspólnymi dziedzińcami), fakultatywnie kolacja w typowej chińsiej restauracji ze słynną kaczką po pekińsku. Nocleg w Pekinie.

3. DZIEŃ: Pekin – Grobowce Mingów – Wielki Mur Chiński
Śniadanie w hotelu. Przejazd na północ od Pekinu do kompleksu monumentalnych grobowców chińskiej rodziny cesarskiej dynastii Ming. Spacer Aleją Duchów, którą przechodziły kondukty żałobne z trumnami zmarłych cesarzy. Wizyta w Centrum Hodowli Pereł (możliwość zakupów). Przejazd na jeden z najpiękniejszych odcinków Wielkiego Muru Chińskiego, wjazd kolejką widokową na Mur oraz krótki spacer po tej wznoszonej na przestrzeni ponad 2500 lat budowli liczącej ponad 8000 kilometrów długości. Przejazd przez teren obiektów olimpijskich. Wieczorem fakultatywnie udział w przedstawieniu opery pekińskiej. Nocleg w Pekinie.

4. DZIEŃ: Pekin
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Pekinu: Plac Tienanmen – Plac Bramy Niebiańskiego Pokoju, Zakazane Miasto – przez wieki niedostępna dla zwykłych obywateli siedziba chińskich cesarzy oraz Świątynia Nieba – miejsce gdzie władcy Chin składali ofiary w intencji dobrych plonów. Przejazd do Pałacu Letniego – imponującego rozmachem kompleksu rezydencyjnego dynastii cesarskiej Qing. Nocleg w Pekinie.

5. DZIEŃ: Pekin – przejazd Koleją Transsyberyjską przez Mongolię Wewnętrzną i pustynię Gobi
Śniadanie w hotelu. Przejazd na pekiński dworzec kolejowy, początek podróży Koleją Transsyberyjską. Przejedziemy przez region autonomiczny Mongolii Wewnętrznej oraz pustynię Gobi. Późnym wieczorem przejazd przez granicę chińsko-mongolską. Nocleg w pociągu (miejsca sypialne).

6. DZIEŃ: przejazd Koleją Transsyberyjską – Ułan Bator
Przejazd przez południową i środkową Mongolię do Ułan Bator. Przejazd do hotelu, odpoczynek po podróży a następnie spacer po mongolskiej stolicy. Aleja Pokoju (Ench Tajwany Gudamdż) – główny deptak miasta, Plac Czyngisa z pomnikiem Suche Batora oraz budynkami Wielkiego Churału (Parlamentu), opery i giełdy. Wjazd na najwyższe piętro drapacza chmur Blue Sky – najwyższego budynku Mongolii skąd rozpościera się piękny widok położonego w górskiej dolinie Ułan Bator. Nocleg w Ułan Bator.

7. DZIEŃ: Ułan Bator – pustynia Gobi – Karakorum – gorące źródła w Cencher
Śniadanie w hotelu. Przejazd autokarem na zachód do jednej z wydm na pustyni Gobi, fakultatywnie przejażdżka na wielbłądach oraz degustacja lokalnego specjału – kumysu. Przejazd do Charchorin (Karakorum) – dawnej stolicy Imperium Mongolskiego. Kamienny żółw, który pozostał po pałacu chanów Mongolii oraz otoczony murem ze 108 stup XVI – wieczny klasztor Erdene Dzuu – jeden z najcenniejszych obiektów kultury buddyjskiej w kraju. Przejazd do ciepłych źródeł w Cencher, w jeden z najpiękniejszych górskich rejonów Mongolii. Kąpiele termalne. Nocleg w ośrodku wczasowym w jurtach (jurty dwuosobowe).

8. DZIEŃ: Gorące źródła w Cencher
Śniadanie w ośrodku wczasowym. Dzień wolny na spacery po okolicy, wizyty w jurtach koczowników, fakultatywnie przejażdżki konne oraz kąpiele termalne. Fakultatywnie tradycyjny mongolski masaż. Nocleg w ośrodku wczasowym w jurtach (jurty dwuosobowe).

9. DZIEŃ: Cencher – Biczigt Chad – Ułan Bator
Śniadanie w ośrodku wczasowym. Wypoczynek w gorących źródłach a następnie przejazd do malowniczej skały Biczigt Chad, powrót do Ułan Bator. Fakultatywnie pokaz folklorystyczny w mongolskiej stolicy. Nocleg w hotelu w Ułan Bator.

10. DZIEŃ: Ułan Bator – przejazd Koleją Transsyberyjską przez północną Mongolię
Śniadanie w hotelu. Spacer po Ułan Bator: poranne modlitwy w klasztorze buddyjskim Gandan, wizyta w Muzeum imienia Dzanabadzara, gromadzącym niezwykle cenną kolekcję sztuki buddyjskiej, Świątyni Czojdżin-lamy (dawnej siedzibie wyroczni państwowej). Spacer obok budynków Biblioteki Narodowej i Teatru Dramatycznego, przejazd ułanbatorskim autobusem (1 przystanek) do malowniczego Pałacu Bogd-chana – zmarłego w 1924 roku „żywego Buddy z Urgi”, ostatniego chana Mongolii. Wizyta w sklepie z produktami z kaszmiru będącego chlubą Mongolii. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd Koleją Transsyberyjską przez północną Mongolię. Nocleg w pociągu (miejsca sypialne).

11. DZIEŃ: przejazd Koleją Transsyberyjską przez północną Mongolię i Buriację
Przejazd przez granicę mongolsko-rosyjską do Republiki Buriacji (części Federacji Rosyjskiej). Przejazd przez miasto Ułan Ude nad jezioro Bajkał. Nocleg w pociągu (miejsca sypialne).

12. DZIEŃ: przejazd Koleją Transsyberyjską do Irkucka – Jezioro Bajkał (wyspa Olchon)
Przyjazd do Irkucka, przejazd autokarem a następnie promem na położoną na Bajkale wyspę Olchon. Tradycyjna rosyjska bania oraz kolacja z degustacją bajkalskich ryb. Wieczór wolny na spacery lub kąpiel w jeziorze. Nocleg w domkach letniskowych na wyspie (pokoje dwuosobowe).

13. DZIEŃ: wycieczka po wyspie Olchon
Śniadanie w miejscu noclegu. Kilkugodzinna wycieczka po wyspie Olchon – najpiękniejsze punkty widokowe oraz miejsca szamańskiego kultu. Fakultatywnie obiad w trakcie zwiedzania: ucha, czyli tradycyjna zupa rybna. Wieczorem czas wolny na spacery po wyspie i banię lub fakultatywnie rejs statkiem po jeziorze Bajkał. Nocleg w domkach letniskowych na wyspie (pokoje dwuosobowe).

14. DZIEŃ: Olchon – Irkuck
Śniadanie w miejscu noclegu. Przejazd do Irkucka, spacer po mieście: zwiedzanie zabytkowych cerkwii i kościołów oraz miejsc związanych z polskimi zesłańcami. Wycieczka szlakiem charakterystycznej dla miasta drewnianej architektury syberyjskiej. Nocleg w Irkucku.

15. DZIEŃ: Irkuck – Warszawa
Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko, wylot samolotem do Warszawy. Przylot do Warszawy.

CENA OBEJMUJE:

 • przelot międzynarodowy na trasie Warszawa – Pekin, Irkuck – Warszawa
 • zakwaterowanie: w hotelach 3* w Pekinie, Ułan Bator i Irkucku (pokoje dwuosobowe z łazienkami), dwa noclegi w ośrodkach jurt turystycznych w Mongolii (jurty dwuosobowe, sanitariaty w oddzielnych budynkach), dwa noclegi w domkach letniskowych na wyspie Olchon (domki dwuosobowe, sanitariaty w oddzielnych budynkach)
 • wyżywienie: śniadania zgodnie z programem (przewodnik służy pomocą w wyborze restauracji i dań na pozostałe posiłki),
 • przejazdy: Koleją Transsyberyjską (miejsca sypialne), wynajętymi mikrobusami lub autokarami, lokalnym autobusem w Ułan Bator
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika na całości trasy (od lądowania w Pekinie do wylotu z Irkucka)
 • przejażdżkę na koniach i na wielbłądach w Mongolii
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

 

CENA NIE OBEJMUJE: